29 березня 2017 року

29 березня 2017 року на базі Центу професійно-технічної освіти м. Житомира проведений обласний етап конкурсу фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

width="310" width="310"

Мета проведення – виявлення і підтримка обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти. В конкурсі брали участь учні 8 ПТНЗ області. Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення конкурсу, що проведений на високому організаційно-методичному рівні. Програма конкурсу передбачала: виконання тестових завдань з предметів професійно-теоретичної підготовки; виконання практичного завдання Тестові завдання виконувалися учасниками конкурсу на персональних комп`ютерах. Практичний тур складався з монтажу електричної схеми запуску та реверсування трифазного асинхронного короткозамкненого двигуна. Результати виконання завдань двох турів конкурсу засвідчують достатній рівень компетентностей учнів з професії. Однак, окремі учасники конкурсу допустили ряд помилок при складанні електричної схеми та перевірці комутаційної апаратури. Членами журі відзначено високий рівень компетентностей з професії учнів, підготовлених педагогічними працівниками, Мелеховим Л. А. і Старовойтом В.Я. (Овруцький професійний ліцей); Пугаковим П. К. і Масловим С. В. (Центр професійно-технічної освіти м.Житомира); Пегарьковою Г. А. і Мішурою О. В. (вище професійне училище ЖДТУ). Організаційний комітет та журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможців обласного етапу конкурсу:

width="310" width="310"

за І місце - Вороб’я Вадима, учня Овруцького професійного ліцею;
за ІІ місце - Саруханяна Давіда, учня Центру професійно-технічної освіти м.Житомира;
за ІІІ місце - Руденького Євгена, учня вищого професійного училища ЖДТУ.

Інформацію підготував: Лавренчук О.М. - методист НМК ПТО

29 березня 2017 року

29 березня 2017 року на базі ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» (директор Паламарчук М.Є.) було проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення на тему: «Впровадження сучасних виробничих і педагогічних технологій як один із напрямів оптимізації навчально-виробничого процесу».
Присутні відвідали та обговорили відкриті заходи:
- урок виробничого навчання з професії «Кравець» на тему: «Обробка горловини без коміра» (майстер в/н Бридун Л.Р.); - виховний захід «Любіть Україну, як неньку любіть» (класний керівник Сімон Л.Ф.)
В рамках роботи обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування був проведений ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Перукар».

width="330"width="330"

Колективом ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» (директор Паламарчук М.Є., заступник директора з навчально-виробничої роботи Рудницький Д.Я., методист Годун Л.В.) були створені необхідні умови для проведення конкурсу на високому організаційно-методичному рівні.
У Конкурсі брали участь 8 учнів з ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», ДПТНЗ Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну», ПТУ №12 м. Бердичева, Житомирського професійного ліцею сфери послуг. Програма конкурсу передбачала проведення двох турів:
- теоретичного, який охоплював перевірку професійно-теоретичних знань з предметів: «Перукарська справа», «Охорона праці», «Матеріалознавство», «Основи санітарії та гігієни», «Спеціальне малювання», «Професійна етика та культура спілкування» та складався з виконання 50 тестових завдань на персональному комп’ютері;
- практичного: виконання завдання – «Вечірня фантазійна зачіска».
Саме практичний тур конкурсу став найцікавішим. Учні, застосовуючи знання, здобуті під час навчання, на високому рівні виконували сучасні стильні та красиві жіночі модельні зачіски.
Під час практичного туру учасниками конкурсу було витримано тенденції сучасної моди, застосовувалися новітні прийоми, техніки та інструменти. Так, наприклад, у деяких зачісках були присутні елементи плетіння декоративних кіс, які зараз користуються великою популярністю. Також не оминули і більш класичних видів укладання – валик, буклі, ракушка, завиті різноманітними способами, гармонійно втілювали задумку кожного автора.

width="180" width="180" width="180"

Роботу конкурсантів оцінювало компетентне журі:
- Бабенко О.В., директор салону ФОП «Локон» м. Новоград-Волинський;
- Лук'янчук Г.В., директор салону краси ФОП «Профі» м. Новоград-Волинський;
- Храбан Г.Г., в.о.директора ТОВ «Чарівниця» м. Новоград-Волинський.
За результатами конкурсу переможцями та призерами стали:
І місце – Брицун Юлія, учениця ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»;
ІІ місце – Цукорова Тетяна, учениця Житомирського професійного ліцею сфери послуг;
ІІІ місце – Домбровська Анна, учениця ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну».

width="530"
Протокол>>

Вітаємо переможців та їхніх наставників!

Підготувала Коберник Ж.П., методист НМК ПТО у Житомирській області

22 березня 2017 року

width="330"width="330"

22 березня 2017 року на базі ПТУ №4 м.Бердичева була проведена обласна методична секція педагогічних працівників енергетичних та металообробних професій. Питання, що розглядалися на секції:
- презентація навчального закладу;
- заняття з елементами тренінгу на тему «Психологічне здоров’я педагогічного працівника»;
- відвідування та обговорення відкритих уроків.

width="330"width="330"

Мета: Використання на уроках ПТП і ППП методики розвитку критичного мислення при формуванні ключових і професійних компетентностей;
- творчі звіти педпрацівників, які підлягають атестації в 2017 році.
В рамках роботи обласної методичної на базі училища проведений ІІ (обласний) етап олімпіади з предмета «Креслення».
Мета проведення – підвищення якості викладання предмета, виявлення і підтримки обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти.
В олімпіаді брали участь 22 учні ПТНЗ області.
Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення олімпіади, яка проведена на високому організаційно-методичному рівні.
Програма олімпіади передбачала:
- виконання теоретичного завдання з предмета на персональних комп’ютерах;
- виконання графічної роботи з побудови третьої проекції.
Членами журі відзначено високий рівень знань з предмета учнів, підготовлених викладачами Очаковським І. А. (ПТУ№4 м.Бердичева);
Пшеничною І.А. (Бердичівський професійний будівельний ліцей); Колосовською Л. О. (вище професійне училище ЖДТУ); Шадурою О. М. (Овруцький професійний ліцей); Грибаном В. А. (ДНЗ «Малинський професійний ліцей»); Плюсніною Г. П. (ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
Проте, окремі учасники невірно відповіли на деякі питання теоретичних завдань, допустили помилки у визначенні кількості проекцій на кресленні, нанесенні розмірів та ліній креслення.
Організаційний комітет та журі обласної олімпіади з предмета «Креслення» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможців обласної олімпіади:
за І місце - Буткіна Дмитра, учня ПТУ№4 м.Бердичева;
за ІІ місце - Марченка Михайла, учня вищого професійного училища ЖДТУ та Балакана Дениса, учня Бердичівського професійного будівельного ліцею;
за ІІІ місце - Вороб’я Вадима, учня Овруцького професійного ліцею, Овдійчука Іллю, учня ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» та Скопича Григорія, учня ДНЗ «Малинський професійний ліцей».

width="330"width="150"

Інформацію підготував: Лавренчук О.М. - методист НМК ПТО

22 березня 2017 року

width="350"width="350"

22 березня 2017 року на базі ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» проведена обласна олімпіада серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з предмета «Інформаційні технології»

В олімпіаді брали участь 28 учнів ПТНЗ області.
Колективом ДНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» (директор Мосейчук С.О., заступник директора з навчально-виробничої роботи Ткачук В.П., заступник директора з навчальної роботи Чернова З.Ф., методист Свищ Л.М.) були створені необхідні умови для проведення змагань. Олімпіада проведена на високому організаційно-методичному рівні.
Перед початком змагання практичним психологом ДПТНЗ «ЖВПУСД» Вдовенко Д.О. було проведено тренінг, метою якого будо сконцентрувати увагу та налаштувати дітей на роботу.
У першій практичній частині олімпіади учасники виконали завдання, працюючи з пакетом МS Office.
В другій практичній частині змагань учні розв’язували тестові завдання (комп’ютерна програма).

width="350"width="350"

Членами журі відзначено високий рівень знань з предмета учнів, підготовлених викладачами Борейком С.О (Житомирський професійний ліцей легкої промисловості), Дишкант Ж.Є. (Житомирський професійний ліцей сфери послуг), Жидецькою О.О. (КСРУ «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради), Нікончуком Ф.М. (Житомирський професійний політехнічний ліцей), Опанасенко А.С. (Коростишівський професійний аграрний ліцей), Сербиним Б.В. (ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»), Яценко О.Ю (вище професійне училище ЖДТУ).
Крім цього, високу майстерність з виконання завдань олімпіади продемонстрували учні ДНЗ «Новоград-Волинський професійний ліцей», ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну», Овруцького професійного ліцею, ДНЗ «Малинський професійний ліцей», ПТУ №16 м. Коростеня та інших (див. протокол).
Дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації були нагороджені переможці обласної олімпіади:
за І місце – Когут Олег – учень Житомирського професійного ліцею легкої промисловості та Трохименко Дмитро, учень вищого професійного училища ЖДТУ;
за ІІ місце – Скок Денис, учень Житомирського професійного політехнічного ліцею та Ющенко Дмитро, учень КСРУ «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради;
за ІІІ місце - Бабушкіна Людмила, учениця Коростишівського професійного аграрного ліцею, Криворучко Ольга, учениця Житомирського професійного ліцею сфери послуг та Сідегова Євгенія, учениця ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».


width="450"
Протокол>>

Вітаємо переможців та їхніх наставників!

16 березня 2017 року

Про відзначення педагогічних працівників ПТНЗ Житомирської області

16 березня 2017 року під час наради директорів професійно-технічних навчальних закладів області урочисто відзначено Подяками обласної державної адміністрації педагогічних працівників, які підготували переможців Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів фахової та професійної майстерності в 2016 році:

width="320"width="350"

- Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Електрогазозварник» (заключний етап)

width="320"width="350"

Волинкіну Світлану Леонідівну – викладача ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
Прищепчука Олександра Павловича – майстра виробничого навчання ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- Всеукраїнського етапу конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine»

width="360"width="360"

Красуцького Володимира Вікторовича – майстра виробничого навчання Державного навчального закладу «Житомирське вище професійне училище будівництва і дизайну»;
Яценко Людмилу Василівну – викладача Державного навчального закладу «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
Єщенка Віктора Миколайовича – викладача професійного-технічного училища №4 м. Бердичева;

- ІІ Міжнародного кулінарного фестивалю «BEST Cook FEST – 2016»
Бех Ольгу Олександрівну – майстра виробничого навчання Державного навчального закладу «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
Заворотнюк Тетяну Миколаївну – викладача Державного навчального закладу «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
Салову Лідію Іванівну – майстра виробничого навчання Житомирського професійного ліцею харчових технологій;
Гузему Тетяну Миколаївну – майстра виробничого навчання Державного професійного-технічного навчального закладу «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»;

За ІІІ місце у загальнокомандному заліку Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» команда Житомирської області нагороджена кубком.

width="450"

Малінкіна Н.П., методист НМК ПТО у Житомирській області.

15 березня 2017 року

width="290"width="290"

15 березня 2017 року на базі ПТУ№5 м.Житомира проведений обласний етап конкурсу фахової майстерності з професії «Маляр» В конкурсі брали участь учні 7 ПТНЗ області.
Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення конкурсу, що проведений на високому організаційно-методичному рівні. Програма конкурсу передбачала:
виконання тестових завдань з предметів професійно-теоретичної підготовки;
виконання практичного завдання
Тестові завдання виконувалися учасниками конкурсу на персональних комп`ютерах. Практичний тур складався з шпаклювання вертикальної поверхні стіни площею 3 м2.
Результати виконання завдань двох турів конкурсу засвідчують достатній рівень компетентностей учнів з професії.
Однак, окремі учасники конкурсу допустили ряд помилок при підготовці поверхні до шпаклювання та нанесенні розчину на стіну.
Членами журі відзначено високий рівень комптентностей з професії учнів, Організаційний комітет та журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Маляр» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможців обласного етапу конкурсу:
за І місце - Микитчука Артема, учня ПТУ№5 м.Житомира;
за ІІ місце - Горбатюка Мирослава, учня ДНЗ «Житомирське вище професійне училище будівництва і дизайну»;
за ІІІ місце - Шафаренко Світлану Михайлівну, ученицю Головинського вищого професійного училища нерудних технологій.

width="190"width="290"

Водночас на базі училища було проведено засідання педагогічних працівників обласної методичної секції педпрацівників будівельних професій. Тема: «Оновлення змісту професійної підготовки за рахунок впровадження новітніх технологій, матеріалів та обладнання в навчально-виробничий проце».
Питання, які розглядалися на секції:
- Відвідування та обговорення відкритих уроків.
Мета: Використання на уроках ПТП і ППП методики розвитку критичного мислення при формуванні ключових і професійних компетентностей учнів
- Творчі звіти педпрацівників, які підлягають атестації в 2017 році
- Прийоми створення позитивного психологічного мікроклімату на уроці. Практичні вправи.

width="290"width="290"

9 березня 2017 року

Обласна олімпіада з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва»

width="350"width="350"

09 березня 2017 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» проведена обласна олімпіада серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва».
В олімпіаді брали участь 26 учнів ПТНЗ області, крім представника Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.
Колективом ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» (директор Градовський П.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи Дятел Ю.В., методист Теслюк Н.І., члени оргкомітету) були створені необхідні умови для проведення змагань. Олімпіада проведена на високому організаційно-методичному рівні.

width="350"width="350"

Учасники олімпіади розв’язували тестові завдання відкритої форми з вільно конструйованими відповідями, закритої форми із запропонованими відповідями (комп’ютерна програма) та презентували підготовлені ними бізнес-плани підприємницької діяльності.
Членами журі відзначено високий рівень знань з предмета учнів, підготовлених викладачами Ящук Т.О. (ДПТНЗ «Житомирське ВПУ сервісу і дизайну»), Алфьоровою А.М. (ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»), Сідлецькою О.П. (Любарський професійний ліцей), Яковець О.П. (ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей»), Белан О.А. (Житомирський професійний політехнічний ліцей), Степанчук А.М. (Овруцький професійний ліцей) та інших (див. протокол).
Крім цього, цікаві та змістовні бізнес-плани підприємницької діяльності були презентовані учнями Головинського ВПУ нерудних технологій, ПТУ № 4 м. Бердичева, Баранівського професійного ліцею, вищого професійного училища ЖДТУ, Турчінівського професійного ліцею та інш.
Дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації були нагороджені переможці обласної олімпіади:

width="350"width="350"

за І місце - Степанчук Анастасія, учениця ДПТНЗ «Житомирське ВПУ сервісу і дизайну»;
за ІІ місце - Загляда Олександр, учень ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» та Василюк Галина, учениця Любарського професійного ліцею;
за ІІІ місце - Гетманчук Ірина, учениця Житомирського професійного політехнічного ліцею; Корзун Максим, учень ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» та Шевчук Маргарита, учениця Овруцького професійного ліцею.
Протокол>>
Вітаємо переможців та їхніх наставників!
Методист НМК ПТО у Житомирській області, секретар журі Малінкіна Н.П.

1 березня 2017 року

width="350"width="350" width="350"width="350" width="350"

1 березня 2017 року відбувся вебінар для старших майстрів ПТНЗ області на тему: «Роль старшого майстра в організації підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання»

Докладніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланнями https://drive.google.com/open?id=0Bzf9fwNX8KTxMHh3XzRiZjNkd3c

10 лютого 2017 року

width="350"width="350"

10 лютого 2017 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 20.01.2017 №13 «Про створення творчих груп з розроблення Державних стандартів професійно-технічної освіти у 2017 році», проведено засідання творчих груп з розроблення Державних стандартів професійно-технічної освіти, заснованих на компетентностях.
У засіданні творчих груп брали участь:
- директор та методисти Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області;
- педагогічні працівники ДНЗ «Житомирське ВПУ будівництва і дизайну» (директор Муравицький О.А.), Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (директор Максимчук В.В.), ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» (директор Градовський П.М.) та Житомирського професійного ліцею сфери послуг (в.о. директора Фільшина С.М.);
- роботодавці ТОВ «АРТХАУС» (директор Герасимчук В.В.), ДП «Головинський кар’єр» (директор Горбань Ф.І.), ТОВ «Тусмо» (начальник виробництва Секірко Ю.Ю.), ТОВ «Галіївський маслозавод» (головний механік Глубокий О.В.), ТОВ «Сніговик-24» (головний інженер Остапчук І.Ю.).
Були розглянуті результати анкетування роботодавців, провідних фахівців підприємств відповідних галузей виробництва щодо вимог до професійних знань, умінь, навичок, особистих здібностей, термінів навчання кваліфікованих робітників, які повинні бути враховані під час розроблення ДСПТО на компетентнісній основі, відповідно до існуючих кваліфікаційних та освітньо-кваліфікаційних характеристик професій:
- 7435 Модистка головних уборів;
- 7132 Лицювальник-плиточник;
- 7233 Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів;
- 8163 Машиніст холодильних установок.
В ході засідання творчими групами були розроблені проекти оновлених освітньо-кваліфікаційних характеристик випускників ПТНЗ та порівняльні таблиці завдань і обов’язків кваліфікаційної характеристики та професійних профільних компетентностей, які направлені на погодження до Інституту модернізації змісту освіти МОН України.

width="350"width="350"

11 січня 2017 року

width="350"width="350"

11 січня 2017 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне училище будівництва і дизайну» (директор Муравицький О.А.) Навчально-методичним кабінетом ПТО у Житомирській області (директор Васильчук В.А.) спільно з Бердичівською громадською молодіжною організацією «Молодь обирає життя» (голова Носова Т.М.) був проведений підсумковий захід для тренерів з числа працівників психологічної служби, вихователів гуртожитків та учнів на тему: «Об’єднаємось заради безпечного майбутнього».
Зазначений захід проведений в рамках реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які проживають у гуртожитках ПТНЗ Житомирщини щодо безпечної міграції та працевлаштування» за підтримки представництва МОМ в Україні та Міністерства міжнародних справ Канади.
У рамках проекту підготовлено 23 тренери із числа педагогічних працівників та 25 тренерів із числа учнів, які проводили у гуртожитках своїх навчальних закладів інформаційну кампанію «Я маю право знати і захищати себе». Тренерами проведено 75 превентивних освітніх заходів щодо протидії торгівлі людьми (жовтень 2016 - січень 2017 року), охоплений 1521 учень із ДНЗ «ЖВПУБД», «БВПУ», «ЖВПТУ», БПБЛ, ПТУ №4, 5, ЖППЛ, ДПТНЗ «ЖВПУСД», ЦПТО, ВПУ ЖДТУ, ЖПЛХТ, ЖПЛСП.
Учасники підсумкового заходу презентували присутнім звіти про проведені заходи, поширювали позитивний досвід превентивної роботи з протидії торгівлі людьми, ділились враженнями від участі в проекті.
Підвела підсумки реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які проживають у гуртожитках ПТНЗ Житомирщини щодо безпечної міграції та працевлаштування» Носова Т.М., голова БГМО «Молодь обирає життя», відзначивши позитивні результати та актуальність проведеної інформаційної компанії серед молоді.

width="370"width="370" width="370"

Інформацію підготувала Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО у Житомирській області

10 січня 2017 року

10 січня 2017 року у рамках засідання Творчої педагогічної лабораторії при НМК ПТО у Житомирській області був проведений вебінар на базі сервісу освітнього порталу «Класна оцінка». Питання основних напрямків спільної діяльності обласної методичної служби та ПТНЗ області щодо впровадження ІКТ у навчальний процес розкрила у своєму виступі Васильчук Валентина Ананіївна, директор НМК ПТО у Житомирській області.

width="370"width="370"

Із особливостями використання сучасних програмних продуктів для створення дидактичних аудіо- та відеоматеріалів учасників вебінару ознайомив Сербин Богдан Васильович, викладач ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
Про можливості хмарних сервісів та технологій в начально-виховному процесі ПТНЗ доповіла Статкевич Алла Гаріївна, методист Житомирського професійного політехнічного ліцею.
Зданевич Лариса Макарівна, методист ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище», акцентувала увагу на значимості в сучасному освітньому процесі персонального веб-сайту педагога як ефективного дидактичного засобу.
Осипчук Олена Валеріївна, викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище», надала учасникам вебінару практичні рекомендації щодо використання веб-ресурсу в діяльності педагога.
Використання хмарних сервісів Google в навчально-виховному процесі ПТНЗ презентувала Пухальська Алла Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, викладач вищого професійного училища ЖДТУ.

width="370"width="370"width="370"

 

 

Архів

Головна

Травень 2017

Березень 2017

Грудень 2016

Листопад 2016

Жовтень 2016

Вересень 2016