25 квітня 2018 року

Олімпіада з предмета «Захист Вітчизни»

    25 квітня 2018 року на базі Бердичівського професійного будівельного ліцею проведений ІІ (обласний) етап олімпіади з предмета «Захист Вітчизни». Мета проведення – підвищення якості викладання предмета, виявлення і підтримки обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти. В олімпіаді брали участь 23 учні ПТНЗ області. Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення олімпіади, яка проведена на високому організаційно-методичному рівні.

width="350" width="350" width="250"

    Програма олімпіади передбачала:
виконання теоретичного завдання з предмета на персональних комп’ютерах;
виконання практичного завдання.
    Членами журі відзначено високий рівень знань з предмета учнів, підготовлених викладачами Мазяром Л. П. (ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»),Шабаянцем С. А. (ПТУ№4 м. Бердичева), Шелестом С.В. (Центр професійно-технічної освіти м. Житомира), Існюком С. В. (Овруцький професійний ліцей); Лисогор Т.В. (ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира») та Осипчуком В. М. (ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»).
    Проте, окремі учасники невірно відповіли на деякі питання теоретичних завдань, допустили помилки у визначенні магнітного азимуту, розбиранні і складанні автомата, встановленні окремої протитанкової міни, при наданні першої долікарської допомоги у надзвичайних ситуаціях.

width="250" width="250"

    Враховуючи вищезазначене, організаційний комітет та журі обласної олімпіади з предмета «Захист Вітчизни» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможця та призерів обласної олімпіади:
за І місце - Вергуна Захара, учня ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
за ІІ місце - Шевчука Михайла, учня ПТУ №4 м. Бердичева та Хом’яка В’ячеслава, учня Овруцького професійного ліцею;
за ІІІ місце - Слобоженюка Богдана, учня ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира», Казмірчука Геннадія, учня ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» та Іваницького Максима, учня Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.

11 квітня 2018 року

Конкурс мулярів

    11 квітня 2018 року на базі філії Центру професійно-технічної освіти м.Житомира проведений обласний етап конкурсу фахової майстерності з професії «Муляр».
    Мета проведення – виявлення і підтримка обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти.
    В конкурсі брали участь учні з 5 ПТНЗ області.
    Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення конкурсу, що проведений на високому організаційно-методичному рівні.

width="270" width="370" width="370"

    Програма конкурсу передбачала:
виконання тестових завдань з предметів професійно-теоретичної підготовки;
виконання практичного завдання.
    Тестові завдання виконувалися учасниками конкурсу на персональних комп`ютерах. Практичний тур складався з виконання цегляної кладки Г-подібної конструкції за однорядною системою перев’язки швів, товщиною в 1,5 цеглини, з вертикальними обмеженнями та розшивкою швів.

    Результати виконання завдань двох турів конкурсу засвідчують достатній рівень компетентностей учнів з професії.
    Однак, окремі учасники конкурсу допустили ряд помилок при муруванні першого та послідуючих рядів та при розшивці швів.
    Членами журі відзначено високий рівень компетентностей з професії учнів, підготовлених педагогічними працівниками:
Гайдайчук Г. П., Куліш А. П. (ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»);
Пшеничною І. А., Швецем О. Л. (Бердичівський професійний будівельний ліцей);
Кобилинською Г. І., Іващуком С. О. (ДНЗ «Олевський професійний ліцей»).
    Організаційний комітет та журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Муляр» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможця та призерів обласного етапу конкурсу:
за І місце - Тарасенка Сергія, учня ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»;
за ІІ місце - Палійчука Назара, учня Бердичівського професійного будівельного ліцею;
за ІІІ місце - Білого Владислава, учня ДНЗ «Олевський професійний ліцей».

28 березня 2018 року

    Відповідно до плану роботи Ради учнівського самоврядування ПТНЗ Житомирської області 28 березня 2018 року в ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» відбулося навчання лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно- технічної) освіти області.
    На заході були присутні 43 лідери ( з них 22 - голови учнівського самоврядування та 21 - голови сектору преси та інформації закладів).
     У ході навчання було проведено майстер-клас: «Лідерство: як організувати ефективну команду?», здійснено прес-тур об'єктами:

width="270" width="370"

1. Центр творчих справ. Всі учасники навчання змогли взяти участь у форум- театрі.
2. Центр знань і професійного становлення.
Презентування флеш-мобу «Будь успішним! Ти – надія профтехосвіти!»
3. Центр здоров’я Флеш-моб «Здоровим бути здорово!»
4. Центр волонтерства (актовий зал). Віртуальна екскурсія.
У підсумковому блоці навчання відбулася прес-конференція, працювала студія «Вільний мікрофон».

width="350" width="350"

    У прес-конференції взяв участь директор закладу Градовський П.М., який дав учням відповіді на запитання з приводу того, чи підтримуються ініціативи молоді у ПТНЗ, які основи співпраці учнівського самоврядування і адміністрації. У студії «Вільний мікрофон» лідери учнівського самоврядування піднімали актуальні питання: асоціальна поведінка і як запобігти проблемам молоді, байдужість та інертність у молодіжному середовищі, як побудувати стосунки у колективах, якою повинна бути дієва співпраця самоврядування з педагогічними працівниками, адміністрацією ПТНЗ.
    Все це свідчило про те, що молодь ПТНЗ не байдужа до громадської роботи, чітко усвідомлює необхідність активної громадської позиції і готова до активної участі у питаннях організації роботи як у навчальних закладах, так і у громадському житті взагалі. Завдяки злагодженій роботі модераторів груп та активній позиції учасників навчання – вдалося виконати всі завдання, поставлені організаторами.
    На завершення учасники навчань домовились, що на сторінках самоврядування кожного ПТНЗ області з'явиться репортаж про подію на тему «Лідерство: як організувати ефективну команду», а на сторінці Facebook ДНЗ «ЖВПТУ» учасниками навчань буде проведено Facebook-рефлексію (лайк!) заходу.

28 березня 2018 року

    28 березня 2018 року на базі ДНЗ «Олевський професійний ліцей» проведений обласний етап конкурсу фахової майстерності з професії «Столяр будівельний». Мета проведення – виявлення і підтримка обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти. В конкурсі брали участь учні ДНЗ «Олевський професійний ліцей» і «Новоград-Волинське вище професійне училище». Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення конкурсу, що проведений на високому організаційно-методичному рівні.
     Програма конкурсу передбачала:
виконання тестових завдань з предметів професійно-теоретичної підготовки;
виконання практичного завдання.

width="330" width="350"

    Тестові завдання виконувалися учасниками конкурсу на персональних комп`ютерах.Практичний тур відповідав вимогам 3 кваліфікаційного розряду і передбачав виготовлення дверної коробки. Результати виконання завдань двох турів конкурсу засвідчують достатній рівень компетентностей учнів з професії. Однак, окремі учасники конкурсу допустили ряд помилок при дотриманні технології виробу та техніки роботи з інструментом. Членами журі відзначено високий рівень компетентностей з професії учнів, підготовлених педагогічними працівниками ДНЗ «Олевський професійний ліцей» Дембіцьким В.І. Існюком О. С. та Єфіменком О. П., які підготували переможця та призерів обласного етапу конкурсу.
     Враховуючи вищезазначене, організаційний комітет та журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Столяр будівельний» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможця та призерів обласного етапу конкурсу:

width="330" width="350"

за І місце - Гайченю Олександра, учня ДНЗ «Олевський професійний ліцей»;
за ІІ місце – Васильчука Олексія, учня ДНЗ «Олевський професійний ліцей»;
за ІІІ місце – Саленка Богдана, учня ДНЗ «Олевський професійний ліцей».

23 березня 2018 року

    Відповідно до плану спільної роботи управління освіти і науки облдержадміністрації та Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 23 березня 2018 року проведено семінар-нараду директорів закладів професійно-технічної освіти області на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (директор Максимчук В.В.).

width="330" width="350"

    В рамках семінару-наради відбулося засідання круглого столу директорів закладів професійно-технічної освіти області на тему: «Роль соціального партнерства в умовах модернізації системи професійно-технічної освіти області» на базі ТОВ «ДАНІКО» м.Черняхів (директор Іваницький В.І.), за участі представників роботодавців, Черняхівського районного центру зайнятості. Учасники круглого столу ознайомилися з сучасним підприємством та основними напрямками співпраці із закладами ПТО області.
    З питанням щодо участі соціальних партнерів в модернізації навчально-матеріальної бази закладу ознайомив присутніх Максимчук В’ячеслав Володимирович, директор Головинського ВПУ нерудних технологій.
    Шевчук Лариса Петрівна, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації та Жилінський Микола Іванович, голова Черняхівської РДА, закцентували увагу присутніх на перспективах розвитку системи професійно-технічної освіти області та співпраці із роботодавцями – замовниками кадрів.
    Зміни в нормативно-законодавчій базі з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності довів до учасників зібрання Соков Максим Андрійович, головний державний інспектор Управління Держпраці в Житомирській області.
    З організацією роботи з працевлаштування випускників закладів професійно-технічної освіти, які навчаються за регіональним/державним замовленням ознайомила присутніх Осипович Наталія Євгенівна, начальник відділу з питань професійно-технічної та вищої освіти.
    На основних напрямках діяльності обласної методичної служби в умовах модернізації системи ПТО області зосередила увагу учасників зібрання Васильчук Валентина Ананіївна, директор НМК ПТО у Житомирській області.
    Учасники зібрання долучилися до обговорення проекту Концепції реалізації державної політики у сфері професійної освіти «Сучасна професійна освіта».

width="310" width="310"

    Супрун В’ячеслав Васильович, віце-президент ВАППТО, професор ДНВЗ “Університет менеджменту освіти” НАПН України, обговорив з присутніми питання участі керівників закладів ПТО області у діяльності асоціації та відзначив відомчими нагородами кращих керівників закладів.
    В ході роботи семінару учасники ознайомилися з матеріально-технічною базою Головинського ВПУ нерудних технологій.

22 березня 2018 року

width="330" width="350"

    Відповідно до плану спільної роботи управління освіти і науки облдержадміністрації та Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 22 березня 2018 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» відбулося засідання круглого столу з питань модернізації підготовки кваліфікованих робітників для підприємств легкої промисловості та побутового обслуговування населення.
    В роботі круглого столу брали участь представники Житомирського обласного центру зайнятості, десяти провідних підприємств легкої промисловості області, керівники та педагогічні працівники закладів професійно-технічної освіти області, які задіяні у підготовці кваліфікованих робітників для вищезазначеної галузі.
    На реаліях та перспективах формування регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та особливостях працевлаштування зосередила увагу присутніх Шевчук Лариса Петрівна, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації.
    Перспективи співпраці підприємства та ПТНЗ, проблеми працевлаштування та соціального захисту працівників озвучили Прокопович Олександр Анатолійович, директор ТОВ «Малинська швейна фабрика «Ельфа», Закатний Олександр Олексійович, керівник Житомирської філії ТОВ СП «РІФ-1» та інші учасники зібрання.
    Керівники закладів професійно-технічної освіти області, що здійснюють підготовку робітничих кадрів для підприємств легкої промисловості, своїми виступами сконцентрували увагу присутніх на проблемах організації профорієнтаційної роботи серед учнів закладів загальної середньої освіти як на рівні ПТНЗ так і на регіональному рівні в цілому.
    Учасники зібрання ознайомилися з матеріально-технічною базою та роботою навчально-практичного центру з професій «Швачка. Кравець. Закрійник», відвідали обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Кравець» та визначили пріоритетні напрямки подальшої ефективної співпраці закладів професійно-технічної освіти області з підприємствами з питань підготовки кваліфікованих робітників, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних та незайнятого населення, упровадження СП(ПТ)О з конкретних робітничих професій, елементів дуальної форми навчання та участі роботодавців у зміцненні матеріально-технічної бази навчальних закладів.

22 березня 2018 року

    22 березня 2018 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» (директор Мосейчук С.О.) було проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення на тему: «Оновлення комплексного методичного забезпечення предметів – запорука успіху в оволодінні професією». Засідання проходило у формі навчально-практичного семінару.
    Директор Центру презентувала присутнім систему роботи навчального закладу.
    З оновленним комплексним методичним забезпеченням предметів при впровадженні СП(ПТО), заснованих на компетенціях, з конкретних робітничих професій та виставкою методичних напрацювань педпрацівників закладу ознайомили присутних Канчуківська О.Н., Булах О.І., педпрацівники ДНЗ «ЦСО м. Житомира» і Салімонович Л.Л., методист ЖПЛЛП.
    В рамках роботи секції було проведено:
- круглий стіл з питань модернізації підготовки кваліфікованих робітників для підприємств легкої промисловості за участі представників управління освіти і науки облдержадміністрації, Житомирського ОЦЗ, роботодавців, керівників закладів професійно-технічної освіти області;
- ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійно-технічної освіти з професії «Кравець».
    Колективом ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» (директор Мосейчук С.О, заступник директора з навчально-виробничої роботи Ткачук В.П., старший майстер Домарацька З.М.) були створені необхідні умови для проведення конкурсу на високому організаційно-методичному рівні.

width="330" width="350"

    У Конкурсі брали участь 5 учнів з ПТНЗ області.
    Програма конкурсу передбачала проведення двох турів:
- теоретичного, який охоплював перевірку професійно-теоретичних знань з предметів професійно-теоретичної підготовки та складався з виконання 50 тестових завдань на персональному комп’ютері;
- практичного, який передбачав виготовлення дитячого сарафана 36-го розміру з напіввовняної ткани, напівприталеного силуету, злегка розширений донизу, з вшивними рукавами на половину пройми.
    Роботу конкурсантів оцінювало компетентне журі:
- Алкеєва О.М., завідуюча виробництвом ПП швейна фабрика «Марічка»;
- Кушнір Л.А., начальник закрійного цеху ТОВ «Північ-Спецодяг»;
- Давидюк Т.В., керівник виробництва ФОП Олівсон О.Я.;
- Пшенична Т.В., директор ФОП Пшенична Т.В.

width="350" width="350"

    За результатами конкурсу переможницею та призерами стали:
І місце – Ткачук Наталія, учениця ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»;
ІІ місце – Шевченко Віолетта, учениця ПТУ №12 м. Бердичева;
ІІІ місце – Ніколаєнко Тетяна, учениця ДНЗ «Малинський професійний ліцей» і Болемчук Іванна, учениця Житомирського професійного ліцею легкої промисловості.

Диплом учасника отримала Рафальська Аліна, учениця ДНЗ «Новоград-Волинське ВПУ».

22 березня 2018 року

    22 березня 2018 року на базі ДПТНЗ «Вище професійне училище м. Житомира» проведена обласна олімпіада серед учнів закладів професійно-технічної освіти з предмета «Інформаційні технології» В олімпіаді брали участь 24 учня ПТНЗ області.
    Колективом ДПТНЗ «Вище професійне училище м. Житомира» (в.о. директора Пухальська Алла Анатоліївна) були створені необхідні умови для проведення змагань. Олімпіада проведена на високому організаційно-методичному рівні. Перед початком змагання практичним психологом ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира» Карбовською Л.А. було проведено тренінг, метою якого будо сконцентрувати увагу та налаштувати дітей на роботу.
    У першій практичній частині олімпіади учасники виконали завдання, працюючи з пакетом МS Office. В другій теоретичній частині змагань учні розв’язували тестові завдання (комп’ютерна програма).

width="350" width="350"

    Членами журі відзначено високий рівень знань з предмета учнів, підготовлених викладачами Сербиним Б.В. (ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»), Левицькою М.М. (Овруцький професійний ліцей), Кузьменком О.П.(КСРУ «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради), Войтович І.П. (Житомирський професійний політехнічний ліцей), Чайківською Л.В.(Червоноармійський професійний ліцей), Каленюк О.М.(Головинське вище професійне училище нерудних технологій).
    Крім цього, достатній рівень виконання завдань олімпіади продемонстрували учні Яценко О.Ю (ДПТНЗ «Вище професійне училище м. Житомира»), Марчевської Т.Л. (ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»), Куровської М.Ю. (ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира)», Федорко Н.М. (Центру ПТО м. Житомира) та інших.

width="350" width="350"

    Дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації були нагороджені переможці обласної олімпіади:
за І місце – Вергун Захар – учень ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
за ІІ місце – Москвіна Вікторія учениця Овруцького професійного ліцею та Мельниченко Анатолій, учень КСРУ «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради;
за ІІІ місце - Скок Денис, учень Житомирського професійного політехнічного ліцею, Бордюг Галина, учениця Головинського вищого професійного училища нерудних технологій та Чайківський Богдан, учень Червоноармійського професійного ліцею.

21 березня 2018 року

    На базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» (директор Градовський Петро Михайлович) 21 березня 2018 року проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійно-технічної освіти області з професії «Продавець продовольчих товарів», в якому взяли участь 6 представників з 6 ПТНЗ, в яких проводиться підготовка продавців.

width="350" width="350"

    Для проведення теоретичного туру конкурсу була підготовлена тестова програма із 60 питань з предметів професійно-теоретичної підготовки даної професії, яку учні опановували на персональних комп’ютерах.
    Учасниці конкурсу виконали роботи на реєстраторі розрахункових операцій (ЕККА «MINI-T400») з обслуговування покупців, а також роботи з приймання товару та викладання його на пристінних гірках тощо.
    Члени журі ознайомили учасників і супроводжуючих з помилками та недоліками, що були виявлені впродовж проведення конкурсу.
    Переможцем та призерами обласного етапу конкурсу стали:
І місце – Венгер Вероніка, учениця ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
ІІ місце – Головкова Олена, учениця Житомирського професійного ліцею легкої промисловості;
ІІІ місце – Горобець Анастасія, учениця Любарського професійного ліцею, та Кравченко Яна, учениця ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».

width="350" width="350"

    Дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації І,ІІ,ІІІ ступеня були нагороджені переможниця та призери конкурсу. Решта отримали дипломи учасниць конкурсу.
    Члени оргкомітету, журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Продавець продовольчих товарів» відмітили високий рівень підготовки навчального закладу до проведення конкурсу, хорошу навчально-матеріальну базу, глибокі знання та фахову майстерність переможниці та призерів конкурсу.

13 березня 2018

Обласна олімпіада з предмета «Електротехніка»

15 березня 2018 року на базі ДПТНЗ «ВПУ м.Житомира» проведений ІІ (обласний) етап олімпіади з предмета «Електротехніка».
Мета проведення – підвищення якості викладання предмета, виявлення і підтримки обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти.

width="350" width="350"

В олімпіаді брали участь 19 учнів ПТНЗ області.
Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення олімпіади, яка проведена на високому організаційно-методичному рівні.
Програма олімпіади передбачала:
- виконання теоретичного завдання з предмета на персональних комп’ютерах;
- виконання практичного завдання із складання електричного кола.
Членами журі відзначено високий рівень знань з предмета учнів, підготовлених викладачами Алфьоровою А. М. (ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»); Воропаєм П. Т. (Житомирський професійний політехнічний ліцей); Пугаковим П. К. (Центр професійно-технічної освіти м.Житомира); Пегарьковою Г. А. (ДПТНЗ «ВПУ м.Житомира»); Яворським А. Ф. (Баранівський професійний ліцей); Дем’янчуком І. М. (комунальна соціально-реабілітаційна установа «Житомирське ВПУ-інтернат» Житомирської обласної ради).
Проте, окремі учасники невірно відповіли на деякі питання теоретичних завдань, допустили помилки при вимірюванні електричних величин електричного кола постійного струму та при проведенні розрахунків.

width="350" width="350"

Враховуючи вищезазначене, організаційний комітет та журі обласної олімпіади з предмета «Електротехніка» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможців обласної олімпіади:
за І місце - Оверчука Глєба, учня ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
за ІІ місце - Саруханяна Давіда, учня Центру професійно-технічної освіти м.Житомира та Риженка Андрія, учня Житомирського професійного політехнічного ліцею;
за ІІІ місце - Санду Діану, ученицю Баранівського професійного ліцею, Харченка Віталія, учня ДПТНЗ «ВПУ м.Житомира» та Олексієнка Сергія, учня комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське ВПУ-інтернат» Житомирської обласної ради.

13 березня 2018

Конкурс професійної майстерності

width="350" width="350"

    13 березня 2018 року на базі професійно – технічного училища № 4 м. Бердичева та соціального партнера училища - підприємства ПАТ БМЗ «Прогрес» відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електрозварник ручного зварювання». Десять кращих майбутніх зварників відрядили професійно – технічні заклади області позмагатися у вправності та вмінні. Голова журі, директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук Валентина Ананіївна привітала учасників, побажала успіху та надихнула на перемогу, пообіцявши найкращому у професії подальшу участь на всеукраїнському рівні.
    Конкурс проходив у два етапи. Теоретичний тур передбачав виконання тестових завдань з професійно – теоретичної підготовки. Всі учасники із завданням справились, набравши кожен певну кількість балів.

width="350" width="350"

    Складнішою була практична частина, адже проводилась в умовах виробництва, із залученням у якості експертів провідних фахівців заводу. Конкурсанти демонстрували вміння читати креслення та виконувати електродугове зварювання швів розширювального бачка. Найкращим зварником журі конкурсу назвало Бурдакова Максима, учня ДНЗ «ЖВПТУ», третє місце посів Шевчук Максим, учень того ж закладу, майстер виробничого навчання обох учнів - Баранівський Сергій Романович. Однак, за сумарною кількістю балів, першість у конкурсі виборов Пилипенко Владислав, учень ПТУ № 4 м. Бердичева майстра в/н Осінного Петра Альбіновича. Саме він буде представником від області на заключному етапі конкурсу у м. Харкові. Побажаємо конкурсанту нових перемог!

Архів

Головна

Жовтень, вересень 2018

Липень, травень 2018

Квітень, березень 2018

Cічень, лютий 2018