5 липня 2018 року

    Колектив Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області вітає ЯКОВЕЦЬ ОЛЬГУ ПЕТРІВНУ, заступника директора з навчально-виробничої роботи Державного професійно-технічного навчального закладу "Радомишльський професійний ліцей", з І місцем у Всеукраїнському конкурсі випускних робіт слухачів підвищення кваліфікації - 2017 р.

width="650"

29 травня 2018 року

    З 29 травня по 01 червня 2018 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» проведено тренінг за програмою курсу «Комп'ютерні технології та підприємництво» програми Intel® «Шлях до успіху», учасниками якого були 20 педагогічних працівників ПТНЗ області.
    Привітала учасників тренінгу Шевчук Л.П., начальник управління освіти і науки облдержадміністрації, яка акцентувала увагу на меті та основних завданнях програми «Комп'ютерні технології та підприємництво».

width="350" width="350"

    Градовський П.М., директор ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», побажав педагогічним працівникам успіху в освоєнні програми курсу.
    Тренер програми - Дементієвська Н.П., науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, ознайомила учасників із 8 модулями програми курсу «Комп'ютерні технології та підприємництво» програми Intel® «Шлях до успіху». Педагогічним працівникам презентовано електронний підручник для учня, особливості створення власного блогу, бізнес-плану підприємства та його веб-сайту, методику розвитку навичок критичного мислення, співробітництва та проектного підходу.

width="350" width="350"

    Шевчук Л.П., начальник управління освіти і науки облдержадміністрації, відзначила успішне завершення 32-годинного курсу для фасилітаторів програми Intel® «Шлях до успіху» та вручила сертифікати учасникам тренінгу.

29 травня 2018 року

width="350" width="350"

    29 травня 2018 року відповідно до плану роботи НМК ПТО у Житомирській області на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею відбулося заняття школи молодого керівника (секція заступників директорів з навчально-виховної роботи).
    Заняття проходило у формі професійних консультацій під час яких Чистякова В.П., методист НМК ПТО та досвідчені заступники директорів з навчально-виховної роботи: Горай О.І., Гурінович О.М., Чайкіна Н.Р., Артеменко С.М. відповідали на питання молодих колег, ділилися досвідом роботи, звертали увагу на самоосвіту, особливо на знання закодавчих та нормативних документів.
    Найбільше питань було стосовно планування виховної роботи, здійснення заступником контрольно –узагальнюючої функції, створення системи виховної роботи у закладі та організації ефективної діяльності методичної комісії класних керівників і вихователів.
    Провели практичне заняття щодо складання розкладу №2 та підготовки проекту наказу «Про охорону дитинства».

18 травня 2018 року

    18 травня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області в рамках обласного проекту «Мультимедійний простір професійної освіти» проведено вебінар на тему «Створення мультимедійного простору закладу професійно-технічної освіти».

width="350" width="350"

    Відкрила вебінар Васильчук Валентина Ананіївна, директор НМК ПТО у Житомирський області, яка окреслила основні напрямки реалізації обласного проекту «Мультимедійний простір професійної освіти».
    Цікаве і важливе питання «Креативний контент для сучасного уроку» висвітлила Рубан Катерина Петрівна, вчитель загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №19 м. Житомира.
    Про процес створення електронного засобу навчального призначення з предмета «Охорона праці» та особливості його впровадження розповів Голумбйовський Ігор Станіславович, викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей».
    Питання щодо реалізації шляхів створення мультимедійного простору навчального закладу прояснив Сербин Богдан Васильович, методист НМК ПТО у Житомирській області.
    На важливості використання програмних засобів для проведення тестового контролю знань звернула увагу Теслюк Наталія Іванівна, методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    Виступ Євгеньєвої Анастасії Леонідівни, методиста НМК ПТО у Житомирській області, стосувався питання проведення обласного конкурсу на кращий електронний засіб навчального призначення (електронний освітній ресурс) професійного спрямування.
    В ході вебінару було приділено значну увагу ознайомленню учасників з програмними продуктами, за допомогою яких можна створити якісні та цікаві електронні засоби навчального призначення. Не залишились поза увагою питання щодо шляхів створення мультимедійного простору навчальних закладів.

Матеріали вебінару

17 травня 2018 року

Школа молодого педагога (секція майстрів виробничого навчання)

width="350" width="350"

    17 травня 2018 року на базі ДНЗ «Вище професійне училище м. Житомира» проведено заключне заняття Школи молодого педагога (секція майстрів виробничого навчання) з 16 представниками із 9 закладів області.
    Презентувала училище заступник директора Бронецька Г.Ф.
    В ході роботи Школи були розглянуті питання:
- система роботи майстра виробничого навчання з оновлення і поповнення комплексного методичного забезпечення професії (Недашківська Л.П., старший майстер ДНЗ «Вище професійне училище м. Житомира»);

width="350" width="350"

- психолого-педагогічні аспекти діяльності майстра виробничого навчання (Нагаєвська І.О., методист Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області);
- роль майстра виробничого навчання в організації та проведенні кваліфікаційної та державної кваліфікаційної атестацій. Система оцінювання та обліку навчальних досягнень учнів (Малінкіна Н.П., методист Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області).
    Слухачі Школи, майстри виробничого навчання 9 закладів області, презентували свої напрацювання за навчальний рік. Були представлені заповнені Трудові паспорти молодого спеціаліста. Окрім цього, присутні мали можливість ознайомитися з навчально-матеріальною базою училища.
    По закінченню занять було здійснено вихідне тестування слухачів та проведена співбесіда на визначення рівня знань щодо питань організаційно-педагогічних, методичних, психологічних з організації навчально-виховного процесу в ПТНЗ, питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
    Слухачі Школи були забезпечені дидактичними матеріалами до занять та отримали в електронному варіанті всі матеріали заняття.
    Підведені підсумки занять слухачів за 2017-2018 навчальний рік.
Керівник ШМП, методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

16 травня 2018 року

Школа молодого педагога (секція викладачів)

width="350" width="350"

    16 травня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області проведено заняття Школи молодого педагога (секція викладачів), на якому були присутні 4 викладачі із 3 навчальних закладів області.
    В ході роботи Школи були розглянуті питання:
1. Індивідуалізація та диференціація в навчанні: різниця, форми, методи. Опитування учнів та оцінювання їх знань (Любченко Л.В., заступник директора з НВР ЦПТО м. Житомира).
2. Спостереження і педагогічний аналіз уроку (Свищ Л.М., методист ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»).
3. Робота викладача з питань підвищення фахової майстерності. Самоосвіта (Климчук А.В., заступник директора з НР ЦПТО м. Житомира).
4. Система роботи викладача по оновленню комплексного методичного забезпечення предметів. Роль ІКТ в оновленні КМЗ предметів (Теслюк Н.І., методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»).
     Слухачі Школи були забезпечені дидактичними матеріалами до занять та отримали в електронному варіанті всі матеріали заняття.
    Викладачі презентували підготовлені ними впродовж року дидактичні та роздаткові матеріали.
    Наприкінці заняття керівником Школи молодого педагога, методистом Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П., було проведене вихідне тестування викладачів, підведені підсумки роботи Школи у 2017-2018 навчальному році, дані настанови щодо організації роботи в подальшому у закладах відповідно до планів роботи Трудового паспорту молодого спеціаліста, за новітніми педагогічними і виробничими технологіями та стандартами професійної (професійно-технічної) освіти, що було запропоновано наставниками, які проводили заняття.

ІІІ Форум роботодавців та ярмарок професій

width="350" width="150" width="350"

    16 травня в рамках роботи І Регіонального форуму «Житомирщина – територія можливостей» проведений ІІІ Форум роботодавців та ярмарок професій, участь в якому брали заклади професійно-технічної освіти області: Головинське ВПУ нерудних технологій, Бердичівський професійний будівельний ліцей, ПТУ №4, 12 м.Бердичева, Житомирські професійні ліцеї політехнічний та легкої промисловості, ДНЗ «Новоград-Волинське ВПУ», «Житомирське ВПТУ», «Центр сфери обслуговування м.Житомира», Центр професійно-технічної освіти м.Житомира, ДПТНЗ «ВПУ м.Житомира», Коростишівський професійний аграрний ліцей, КСРУ «Житомирський ВПУ-інтернат».

width="350" width="350" width="350" width="350"

    Заклади презентували учасникам ярмарку свої можливості та досягнення.
    Участь в дискусійній панелі «Впровадження елементів дуальної освіти» брали керівники закладів професійно-технічної освіти області та представники підприємств-роботодавців. Спікерами від ПТНЗ виступили Валентина Васильчук, директор Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області та Микола Перелигін, директор Центру ПТО м.Житомира. В ході жвавої дискусії визначені пріоритетні напрямки співпраці закладів ПТО області з підприємствами з питань упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників та підписана угода про наміри з упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку робітників з професій «Столяр будівельний», «Верстатник деревообробних верстатів» між Центром ПТО м.Житомира (директор Микола Перелигін) та ТОВ «Ферпласт-Україна» (керівник Вальтер Дзордан).

width="450"

Фотографія з сайту WWW.ZHITOMIR.INFO

Архів

Головна

Жовтень, вересень 2018

Квітень, березень 2018

Cічень, лютий 2018