Той, хто володіє інформацією, той володіє світом

Відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 01.02.2017 № 60 «Про проведення конкурсу на кращий друкований орган учнівського самоврядування у професійно-технічних навчальних закладах області» та планів роботи навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області, обласної ради лідерів учнівського самоврядування «Лідери Житомирщини» впродовж березня - травня 2017 р. проходив обласний конкурс друкованого органу учнівського самоврядування.
Друковані органи учнівського самоврядування - дієвий засіб формування медіакультури молоді. Можливість такого типу спілкування, участі у створенні медіа продукту - реальний спосіб впровадження елементів медіаосвіти у молодіжну аудиторію, підготовки молоді до ефективного і безпечного користування медіа інформацією.
З метою забезпечення відкритості діяльності учнівського самоврядування, популяризації кращих зразків друкованих органів учнівського самоврядування, активізації формування медіа-інформаційного учнівського простору та становлення навичок співпраці з громадськими ЗМІ - і був організований обласний конкурс на кращий друкований орган учнівського самоврядування у професійно - технічних навчальних закладах.
Конкурс спрямований на виявлення, підтримку творчої ініціативи учнівської молоді, заохочення до процесу створення друкованого органу учнівського самоврядування, наповнення його змістовною інформацією та різноманітністю жанрів. Серед завдань Конкурсу найважливішими були:
- активізація діяльності учнівського самоврядування;
- сприяння соціалізації та самореалізації учнів професійно - технічних навчальних закладів;
- поширення перспективного досвіду.
З 21 травня по 31 травня 2017 року проводився заочний етап обласного конкурсу. Заявки на участь подали 14 професійно - технічних навчальних закладів. Журі опрацювало близько 50 зразків видань. Прискіпливо визначали відповідність місії, концепції, функцій видань їх змісту; особливості друкованих видань, знаходили талановитих авторів, дописувачів. Таким чином було визначено переможців у номінаціях: «Найкращий корпоративний мас-медіа ПТНЗ Житомирської області», «Найкраща стаття сучасного друкованого органу учнівського самоврядування у професійно - технічних навчальних закладах області», «Дебют конкурсу» (приз читацьких симпатій).
У номінації «Найкращий корпоративний мас-медіа ПТНЗ Житомирської області» перше місце посіла газета «Погляд» Центру професійно-технічної освіти м. Житомира. Друге місце розділили між собою: ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище», «Малинський професійний ліцей», Головинське вище професійне училище нерудних технологій. За результатами оцінки журі третє місце посіли: ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну», «Радомишльський професійний ліцей», Любарський професійний ліцей.
Приз читацьких симпатій у номінації «Дебют конкурсу» надано газеті «Дзвін новин» - ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
У номінації «Найкраща стаття сучасного друкованого органу учнівського самоврядування у професійно - технічних навчальних закладах області» троє авторів статей визнані найкращими:
- Бухаль Дар’ю, автора статті «Чому я обрала навчання у цьому навчальному закладі», газети «Наша республіка» ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»;
- Сачук Інну, автора статті «Як ми звертаємось один до одного», газети «Погляд» Центру професійно-технічної освіти м. Житомира;
- Андросович Аміну, автора статті «Відкрили батьківську хату у Савлуках…», газети «Наша газета» ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
7 червня на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомира проведено заключний етап Конкурсу: визначено переможця у номінації «Кращий редактор друкованого органу учнівського самоврядування у професійно - технічних навчальних закладах області».
Редактори газет презентували свої видання у вигляді реклами під гаслом: «Твори, фантазуй сміливіше – шукай шляхи виконання рішень», використовуючи цікаві дизайнерські і технічні можливості. Переконливо і оригінально доводили актуальність рекламного матеріалу, доводили своє вміння працювати з аудиторією. Члени компетентного журі уважно переглянули виступи 7-ми редакторів і одноголосно визначили переможців у заключному конкурсі.
3 місце надано Бабіковій Дар’ї, редактору газети «Наша газета» ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
2 місце зайняла Поліщук Вікторія, голова прес-центру газети «Наша республіка» ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну».
1 місце посіла Гаясова Інга, заступник головного редактора газети «Погляд» Центру професійно-технічної освіти м. Житомира

width="450"

Під час урочистого підведення підсумків обласного конкурсу Васильчук В.А., директор навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, голова журі та Близнюк А.С., доцент кафедри видавничої справи, редагування основ журналістики та філології Житомирського державного університету ім. І. Франка, кандидат філологічних наук, член спілки журналістів України всім учасникам і переможцям вручили дипломи і побажали їм бути впевненими у собі, гарного майбутнього, мудрих думок та творчих досягнень.

width="150" width="150"

В.П.Чистякова,методист НМК ПТО у Житомирській області

16 - 19 травня 2017 року

ІІІ етап всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Кондитер»

width="150"

В період з 16 по 19 травня 2017 року на базі Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі був проведений ІІІ (заключний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Кондитер», в якому брали участь представники 24 областей України.
Житомирську область на конкурсі представляла учениця Житомирського професійного ліцею харчових технологій Солудченко Оксана, переможниця обласного етапу, у супроводі майстрів виробничого навчання ліцею Салової Лідії Іванівни та Брежневої Тетяни Василівни. Конкурсна програма передбачала виконання завдань теоретичного та практичного турів.
Теоретичний тур полягав в перевірці професійно-теоретичних знань з предметів „Технологія приготування борошняних кондитерських виробів з основами товарознавства“, „Гігієна та санітарія виробництва“, „Устаткування підприємств харчування“, „Охорона праці“, „Організація виробництва та обслуговування“ шляхом виконання тестових завдань на персональному комп'ютері (60 питань з чотирма варіантами відповіді, з яких одна вірна, за кожну правильну відповідь учасникам було нараховане 0,5 бала).


Учасниця за теоретичний тур отримала 25 балів.
Практичний тур полягав у виконанні завдання, що відповідає вимогам 3 кваліфікаційного розряду з професії «Кондитер», та передбачав приготування торту масою 2 кг та його оформлення.
Із максимальної кількості балів 130 за два тури Солудченко Оксана отримала 112 балів і зайняла за рейтингом балів дев’яте місце, нагороджена дипломом учасника і призом.
Вітаємо Солудченко Оксану і педагогічних працівників Житомирського професійного ліцею харчових технологій, які підготували учасницю Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності, та бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності.
Методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

28 квітня 2017 року

width="320" width="320"

Всеукраїнський конкурс фахової майстерності

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.04.2017 № 580 «Про організацію та проведення ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році» на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій» Івано-Франківської області в період з 25 по 28 квітня 2017 року був проведений ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Електромонтер з ремонту та експлуатації електроустаткування».
Мета та основні завдання конкурсу – створення умов для підвищення якості професійно-технічної освіти, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, розвиток творчої активності учнів, активізація інтересу до поглибленого вивчення предметів професійно- теоретичної та професійно-практичної підготовки, підвищення рівня професійної підготовки та майстерності, пропаганда новітніх виробничих технологій, популяризація серед молоді робітничих професій. Конкурс сприяв підготовці учнів до максимальної реалізації своїх знань, умінь та професійних навичок.
У конкурсі брали участь переможці обласних етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Електромонтер з ремонту та експлуатації електроустаткування».
Конкурсна програма передбачала виконання завдань теоретичного та практичного турів.
Конкурс проводився у два тури.
Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів «Електротехніка з основами промислової електроніки», «Спецтехнологія», «Електроматеріалознавство», «Охорона праці» і включала в себе:
- виконання тестових завдань на персональному комп'ютері;
- виконання розрахункової задачі з предмета «Електротехніка з основами промислової електроніки».
Завдання практичного туру відповідали вимогам 3 кваліфікаційного розряду і містили в собі
І завдання – знаходження несправностей підключення електричних апаратів обліку і захисту в низьковольтних розподільних пристроях. ІІ завдання – складання електричного кола керування освітленням з декількох місць, за наданою схемою.
ІІІ завдання – складання силового кола та кола керування трифазним асинхронним електродвигуном з короткозамкненим ротором за допомогою реверсивного магнітного пускача з 2-х місць з обмеженням руху за допомогою кінцевих вимикачів та імітацією роботи електромагнітного гальма (сигнальні лампи).
Організаційний комітет та журі заключного ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» вирішили нагородити дипломом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки України призера ІІІ етапу конкурсу за V місце Вороб’я Вадима, учня Овруцького професійного ліцею.

26 квітня 2017 року

Олімпіада з предмета «Захист Вітчизни»

26 квітня 2017 року на базі ПТУ№4 м.Бердичева проведений ІІ (обласний) етап олімпіади з предмета «Захист Вітчизни». Мета проведення – підвищення якості викладання предмета, виявлення і підтримки обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти. В олімпіаді брали участь 24 учні ПТНЗ області.

width="320" width="320"

Організаторами змагань були створені необхідні умови для проведення олімпіади, яка проведена на високому організаційно-методичному рівні.
Програма олімпіади передбачала:
виконання теоретичного завдання з предмета на персональних комп’ютерах;
виконання практичного завдання.
Членами журі відзначено високий рівень знань з предмета учнів, підготовлених викладачами Шабаянцем С. А. (ПТУ№4 м.Бердичева), Мединцевим О. В. (Житомирський професійний політехнічний ліцей); Шелестом С.В. (Центр професійно-технічної освіти м.Житомира), Існюком С. В. (Овруцький професійний ліцей); Дмитренком С. П. (ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну) та Осипчуком В. М. (ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»).
Проте, окремі учасники невірно відповіли на деякі питання теоретичних завдань, допустили помилки у визначенні магнітного азимуту, розбиранні і складанні автомата, встановленні окремої протитанкової міни, при наданні першої долікарської допомоги у надзвичайних ситуаціях.

width="320" width="320"

Організаційний комітет та журі обласної олімпіади з предмета «Захист Вітчизни» вирішили нагородити дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації переможців обласної олімпіади:
за І місце- Полегенька Андрія, учня ПТУ№4 м.Бердичева;
за ІІ місце - Риженка Андрія, учня Житомирського професійного політехнічного ліцею та Сербіна Сергія, учня Центру професійно-технічної освіти м.Житомира;
за ІІІ місце - Хом’яка В’ячеслава, учня Овруцького професійного ліцею, Слобоженюка Богдана, учня ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» та Казмірчука Геннадія, учня ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».

width="320" width="120"

20 квітня 2017 року

В сучасних умовах суттєво зростає роль професійно-технічної освіти, на яку покладається підготовка кваліфікованого робітника за новими вимогами, серед яких - формування професійних компетенцій, перенесення акцентів із процесу навчання на його кінцевий результат. Це змушує педагогічні колективи шукати нові підходи у справі навчання учнів обраній професії.
20 квітня 2017 року у професійно-технічному училищі № 4 м. Бердичева (директор В.А.Климов) відбулась презентація професії “Монтажник санітарно -технічних систем та устаткування”.
Підготовка кваліфікованих робітників за цією професією, за визначенням Кабінету Міністрів України, на сьогоднішній день є пріоритетною, і особливість ПТУ № 4 м. Бердичева в тому, що це - єдиний навчальний заклад в області, що готує майбутніх монтажників СТС на базі неповної середньої освіти. За роки роботи напрацьовано багатий досвід організації навчального процесу у цьому напрямку підготовки, зібрано фахівців - викладачів, майстрів, є вагомі здобутки і перемоги, якими може пишатися колектив.

width="320" width="320"

З метою пропаганди професії та ознайомлення із підготовкою майбутніх робітників у сучасних умовах, педагоги та учні випускної групи училища презентували гостям, абітурієнтам, їх батькам та представникам засобів масової інформації майстер-класи з монтажу санітарно-технічних систем, серед яких - сучасні енергозберігаючі системи водопостачання та водовідведення, опалення та «тепла підлога», вузли та комплектуючі для ванн і туалетів. Кращі учні Пушкарук Олександр, Столяр Сергій, Одінцов Владислав, Цибук Ярослав, Коваль Іван продемонстрували вміння виконання монтажу систем опалення та водопостачання з використанням сучасних матеріалів і технологій.
Такий захід, як і оновлення навчально-матеріальної бази професії, стали можливі завдяки спонсорській підтримці замовників кадрів: дочірнє підприємство «Комфорт-сервіс» ТОВ «Комфорт С.В.» в особі Голуба В.С. забезпечили сучасним обладнанням та комплектуючими, взяли участь у реалізації проекту “Сучасна лабораторія санітарно-технічних систем та устаткування”, започаткованого в училищі у 2015 році. Вже близько десяти років навчальний заклад співпрацює з цією фірмою, яка надає місця для проходження виробничого навчання і практики учнів в умовах виробництва та здійснює працевлаштування випускників.
Секрети майстерності молоді уміло розкривають наставники.

width="320" width="320"

Майстер виробничого навчання Пугач Віктор Андрійович 31 рік навчає учнів обраній професії, має найвищий, шостий кваліфікаційний розряд та педагогічне звання “Майстер виробничого навчання першої категорії”.
Викладач професійно-теоретичної підготовки Єщенко Віктор Миколайович у складі експертних груп брав участь у розробці та коригуванні Державних стандартів з професії, у розробці завдань для проведення всеукраїнського етапу конкурсу професійної майстерності з професії «Монтажник санітарно – технічних систем та устаткування» у місті Львові, був експертом та входив до складу журі у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» у місті Києві. Єщенко Віктор Миколайович одержав Подяку голови Житомирської обласної державної адміністрації за значний особистий внесок у справу підготовки робітничих кадрів Житомирщини.
Наставникам є чим пишатись, адже учні училища — неодноразові переможці та призери обласних і всеукраїнських етапів конкурсів професійної майстерності. Так, у 2015 році учень Рода Ігор став переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» і посів третє місце на заключному етапі конкурсу у місті Львові, був удостоєний стипендії Президента України.
У 2016 році Гусар Віктор - випускник училища - на всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» за професійними компетенціями «сантехніка» та «опалення» завоював бронзову медаль.
Нині наставники і учні готуються до нового етапу Міжнародного конкурсу. Набуті компетентності дозволять випускникам навчального закладу бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Обласний етап Всеукраїнського конкурсіу фахової майстерності

Відповідно до наказів управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.03.2017 №101 «Про організацію і проведення обласних етапів Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» та №11 від 20.01.2017 «Про організацію і проведення обласних етапів Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів» 06 квітня 2017 року на базі Житомирського професійного ліцею харчових технологій проведено обласні етапи вищезазначених конкурсів, в яких взяли участь учні Житомирського професійного ліцею харчових технологій за професійною компетенцією «кондитерське мистецтво» і з професії «Кондитер».

width="320" width="320"

Членами журі кращими визнані:
за професійною компетенцією «кондитерське мистецтво» – Солудченко Оксана;
за професією «Кондитер» - Розводовська Юлія.

width="320" width="320"

Методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

05 квітня 2017 року

Відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.03.2017 №101 «Про організацію і проведення обласних етапів Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» 05 квітня 2017 року на базі ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» проведено обласний етап вищезазначеного конкурсу, в якому взяли участь 11 учнів ПТНЗ області за професійною компетенцією «кулінарне мистецтво» та 8 учнів - за професійною компетенцією «ресторанний сервіс».

width="320" width="320" width="320" width="300"

Членами журі кращими визнані:
за професійною компетенцією «кулінарне мистецтво»:
- І місце - Богун Анастасія, випускниця ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»;
- ІІ місце - Лашевич Анжеліка, учениця ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»;
Павловська Оксана, учениця ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей»;
- ІІІ місце - Ярмоленко Ярослав, учень Головинського вищого професійного училища нерудних технологій; Овчаренко Микола, учень ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»; Олішевська Ольга, учениця Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.
за професійною компетенцією «ресторанний сервіс»:
- І місце - Упір Карина, учениця ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- ІІ місце - Лапська Вероніка, учениця ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»; Лисак Владислав, учень Центру професійно-технічної освіти м. Житомира;
- ІІІ місце - Сімонова Людмила, учениця Житомирського професійного ліцею харчових технологій; - Сизоненко Настасія, учениця ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»; Балинець Тетяна, учениця Коростишівського професійного аграрного ліцею. (Протоколи додаються).

width="530"
Протокол "кулінарне мистецтво">>
Протокол "ресторанний сервіс">>

Вітаємо переможців та їхніх наставників!

Методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

Додаткові фотографії в розділі фотогалерея

 

Архів

Головна

Березень 2017

Грудень 2016

Листопад 2016

Жовтень 2016

Вересень 2016