24 жовтня 2018 року

    24 жовтня 2018 року на базі Житомирського о автомобільно-дорожнього коледжу Національного транспортного університету відбулося спільне засідання обласного методичного об’єднання викладачів математики та фізики закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації та обласної методичної секції викладачів математики та фізики закладів професійно-технічної (професійної) освіти.

    Робота розпочалась із розповіді методиста коледжу Кучериної В.В. про розвиток закладу, шляхи удосконалення освітнього процесу, спільні проблеми, які мають вирішувати викладачі математики і фізики в ході підготовки фахівців відповідного рівня.
    Секретар ради директорів закладів вищої освіти І-ІІ р.а. Редько В.І. у своєму виступі наголосив на необхідності створення та дотримання системи внутрішнього забезпечення якості освіти, в тому числі навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності, якість проведення навчальних занять.
    Учасники засідання обговорили методичні рекомендації, форми, методи роботи щодо вивчення фізики, математики в циклі природничих наук у 2018-2019 навчальному році.
    Жваво обговорювались навчальні програми з фізики та математики. Про шляхи їх ефективної реалізації у 2018-2019 навчальному році доповіла присутнім викладач ДНЗ «ЖВПТУ» Мосійчук А.П. Домінантою обговорення стала проблема особливостей та запровадження наскрізних змістовних ліній у математику і фізику.
    Керівник методичної секції викладачів математики і фізики закладів професійно-технічної освіти Башилова Л.О. акцентувала увагу присутніх на ключових моментах підготовки здобувачів освіти до ДПА у формі ЗНО з математики.
    Виступ Кулікової Л.М., голови методичного об’єднання викладачів фізики ВНЗ І-ІІ р.а., переконав учасників засідання в тому, що загальний курс фізики має найбільший інтеграційний потенціал, а фундаментальна підготовка учнів ПТНЗ і студентів закладів вищої освіти І-ІІ р.а. неможлива без послідовного та систематичного формування природничо-наукового світогляду у молодих фахівців.
    З великим інтересом учасники зібрання сприйняли презентацію матеріалів викладачів математики Войтович І.П. (ЖППЛ) та Іщук А.В. (ЦПТО м.Житомира) щодо критичного мислення в сучасній педагогіці та його ролі у підготовці фахівців.
    На завершення викладачі відвідали інтерактивно-інтегроване заняття, яке відбулося у Музеї космонавтики ім.С.П.Корольова, відмітили високий науково-методичний рівень його підготовки.
    Засідання відбувалось у доброзичливій обстановці.

23 жовтня 2018 року

    23 жовтня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області з метою реалізації запланованих заходів, відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 12.03.2018 № 93 «Про обласний проект «Мультимедійний простір професійної освіти», відбулося засідання обласної творчої групи з числа членів Творчої педагогічної лабораторії.

    Участь у засіданні приймали педпрацівники:
- Трембовецька С.О. (ПТУ №4 м. Бердичева);
- Войтович І.П. (ЖППЛ);
- Куровська М.Ю. (ДПТНЗ «ЦСО м. Житомира»);
- Сербин Б.В. (ДНЗ «ЖВПТУ»);
- Федорко М.Н. (Центр ПТО м. Житомира);
- Магденко О.А. (ДНЗ «Бердичівське ВПУ»);
- Нагаєвська І.О. (методист НМК ПТО у Житомирській області);
- Євгеньєва А.Л. (методист НМК ПТО у Житомирській області).
    В ході засідання учасники створили (методом скрайбінгу) моделі організації мультимедійного простору закладу професійної (професійно-технічної) освіти, обговорили складові елементи електронного засобу навчального призначення (електронного освітнього ресурсу) професійного спрямування, номінації та критерії оцінювання обласного конкурсу на кращий електронний засіб навчального призначення (електронний освітній ресурс) професійного спрямування.

19-20 жовтня 2018 року

ІІІ-ий Відкритий Житомирський обласний чемпіонат з кулінарного мистецтва і сервісу «Battle Chefs 3.0»

    19-20 жовтня 2018 року на базі Центру оптової торгівлі «Метро» (місто Житомир) за ініціативи Житомирської обласної асоціації кулінарів України проходив ІІІ-ий відкритий Житомирський обласний чемпіонат з кулінарного мистецтва і сервісу «Battle Chefs 3.0» на кубок голови Житомирської обласної державної адміністрації та кубок Житомирського міського голови.
    Мета чемпіонату – організація та активізація зусиль кулінарів у справі підвищення якості харчування та рівня обслуговування населення.
    Оцінку конкурсних зразків проводило професійне журі відповідно до критеріїв оцінювання, рекомендованих Всесвітньою Асоціацією Кулінарних Союзів (WACS).
    В змаганнях взяли участь 30 учнів та чотири майстри виробничого навчання з 10 закладів професійно-технічної освіти області, в яких проводиться підготовка кваліфікованих робітників з професій «Кухар», «Офіціант», «Пекар», «Кондитер».
    Учасники чемпіонату змагалися за напрямами:
«АРТ-клас» між індивідуальними учасниками з кондитерського та кулінарного мистецтва за номінаціями (домашнє виконання) – 16 чол.;
практичні змагання кухарів (робота безпосередньо на території змагань) індивідуальної форми участі – 14 чол.;
конкурс «Сервіс-клас» серед офіціантів – 4 чол.
    Учасники змагань показали високий рівень професійної підготовки і вибороли 23 медалі: 4 золоті, 9 срібних і 10 бронзових та були нагороджені відповідними дипломами переможців та учасників ГО «Житомирська обласна асоціація кулінарів України».

    Переможцями (перше місце) стали представники 4 закладів професійно-технічної освіти області:
- у практичних змаганнях (в номінації JP 1 Страва сучасної української кухні) – Дяченко Ольга, учениця ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»;
- у конкурсі «Сервіс-клас» серед офіціантів – Слаушевич Ірина, учениця ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- в змаганнях «АРТ-класу» між індивідуальними учасниками:
- з кондитерського мистецтва – Клименюк Роксолана Броніславівна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»;
- з кулінарного мистецтва – Микитчук Світлана, учениця ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей».
Навчально-методичний кабінет у Житомирській області вітає переможців і призерів ІІІ-го Житомирського обласного чемпіонату з кулінарного мистецтва і сервісу «Battle Chefs 3.0» та педагогічних працівників, які їх підготували!

16 жовтня 2018

    16 жовтня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено семінар для педагогічних працівників, які здійснюють керівництво та підготовку науково-дослідницьких робіт учнів до участі у ІІ етапі Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Житомирського територіального відділення МАН України у 2018-2019 н.р.

    Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО у Житомирській області, ознайомила присутніх з порядком прийому робіт на І етап конкурсу-захисту, вимогами до оформлення документації та системою оцінювання науково-дослідницьких робіт учнів.
    Питання підготовки учнів до написання контрольних робіт з базових дисциплін розкрила у своєму виступі Пасічник О.Р., викладач Центру професійно-технічної освіти м.Житомира.
    Особливості захисту та презентації науково-дослідницьких робіт учнями на ІІ етапі Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Житомирського територіального відділення МАН України висвітлила Осипчук О.В., викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».

4 жовтня 2018

4 жовтня ДНЗ «ЖВПТУ» святкував всій День народження та День працівників освіти

    В рамках святкування дня народження закладу відбулося урочисте відкриття навчального бару для відпрацювання здобувачами освіти практичних навичок з професії «Бармен», а також кімнати відпочинку в гуртожитку.
    Для створення навчального бару велику спонсорську допомогу надав заступник голови Житомирської обласної ради Вілівчук М.О.
    На свято завітали надійні соціальні партнери закладу: генеральний директор ТОВ ТК «Полісся-Продукт» Ракович О.І., менеджер з навчання персоналу Євроголд Мосійчук Т.Л., а також: головний спеціаліст відділу ПТВО управління освіти ЖОДА Салімонович Ю.В. та методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.
    Учні підготували до Дня працівників освіти святковий концерт, інтерактивний флешмоб, свято квіткових композицій.

4 жовтня 2018 року

    4 жовтня 2018 року розпочало роботу територіальне відокремлене спеціалізоване відділення ДНЗ "Центр сфери обслуговування м. Житомира" за адресою: м. Житомир, вул. Львівська, 10, як навчально-практичний осередок, де учні самостійно будуть надавати перукарські, манікюрні, візажні послуги, де працюватиме кондитерський цех, швейне ательє. В навчальних приміщеннях встановлено нове сучасне обладнання. На святі були присутні: начальник відділу з питань професійно-технічної освіти Осипович Н.Є., провідний інспектор відділу з питань професійно-технічної освіти Теребіж С.О., представник департаменту управління освіти Житомирської міської ради, голова Корольовської районної ради м. Житомира Соя О.В., директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А., методисти НМК ПТО Малінкіна Н.П., Роспотнюк Г.В., голова Житомирської обласної асоціації кулінарів України Беляк В.В., заступник голови асоціації Бондарчук В.С., роботодавці.
    Ми будуємо навчальний заклад, в якому буде комфортно навчатися, де забезпечено всі умови для здійснення якісної професійної підготовки компетентного, конкурентоспроможного робітника з метою задоволення потреб регіонального ринку праці.

2 жовтня 2018 року

25 вересня 2018 року

Презентація створеного профорієнтаційного терміналу ПТНЗ Житомирщини

25 вересня 2018 року на базі обласної бібліотеки для юнацтва Житомирським обласним центром зайнятості для учнів загальноосвітніх навчальних закладів організовано профорієнтаційний квест «Знавець професій».
Євгеньєва А.Л. та Нагаєвська І.О., методисти Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області у рамках проведеного заходу презентували учасникам квесту створений профорієнтаційний термінал ПТНЗ Житомирщини за адресою https://sites.google.com/view/zhprofterminal/. Вони акцентували увагу учнів на престижності робітничих професій на сучасному ринку праці, інформували про заклади професійно-технічної освіти Житомирської області та професії, здобуття яких вони пропонують. Також присутнім було представлено енциклопедії робітничих професій для різних вікових категорій та професіограми робітничих професій, за допомогою яких учні можуть краще зрозуміти їх особливості чи вибрати професію, відповідно до своїх індивідуально-психологічних якостей, характеристик, здібностей.

Архів

Головна

Липень, травень 2018

Квітень, березень 2018

Cічень, лютий 2018