«WorldSkills Ukraine»

Про участь команди Житомирської області у Всеукраїнському етапі конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine»

    З 30 листопада по 02 грудня 2017 року на базі професійно-технічних закладів міста Києва проходив Всеукраїнський етап конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» з 8-ми професійних компетенцій. На урочисте відкриття конкурсу 30 листопада завітали перший віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, представники роботодавців та спонсорів конкурсу, члени журі та інші поважні особи.
width="300" width="300" width="300"     Члени команди Житомирської області у супроводі експертів впродовж трьох днів брали участь у Всеукраїнському етапі конкурсу з усіх запропонованих компетенцій.

width="300" width="300"

    За професійною компетенцією «кулінарне мистецтво»:
Богун Анастасія, випускниця ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»;
Експерт – Вільчинська Олена Василівна, викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».

width="280" width="280" width="280"

    За професійною компетенцією «перукарське мистецтво»:
Оконечнікова Лілія Михайлівна, учениця Житомирського професійного ліцею легкої промисловості;
Експерт – Блохіна Оксана Іванівна, майстер виробничого навчання Житомирського професійного ліцею легкої промисловості.

width="200" width="380" width="200"

    За професійною компетенцією «кондитерське мистецтво»:
П’явчук Дар’я, учениця ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»;
Експерт – Клименюк Роксолана Броніславівна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».
    За професійною компетенцією «сухе будівництво та штукатурні роботи»:
Слободенюк Руслан, випускник ДНЗ «Житомирське вище професійне училище будівництва і дизайну»;
Експерт – Муравицький Олександр Анатолійович, завідувач філії Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.
    За професійною компетенцією «облицювальні роботи»:
Жайворон Микола, випускник ДНЗ «Житомирське вище професійне училище будівництва і дизайну»;
Експерт – Давидюк Олександр Іванович, старший майстер філії Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.
    За професійною компетенцією «зварювальні роботи»:
Андрієнко Андрій, випускник ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
Експерт – Шевчук Микола Володимирович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».

width="280" width="180" width="380"

    За професійною компетенцією «сантехніка та опалення»:
Пушкарук Олександр, випускник ПТУ № 4 м. Бердичева;
Експерт – Єщенко Віктор Миколайович, викладач ПТУ № 4 м. Бердичева.

width="200" width="200"

    За професійною компетенцією «технології моди»:
Корнєй Світлана, випускниця ДНЗ «Малинський професійний ліцей»;
Експерт – Гончаренко Тетяна Володимирівна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
width="180" width="330" width="180"     Богун Анастасія, випускниця ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище», завоювала золоту медаль у компетенції «Кулінарне мистецтво» за приготування основної страви з риби та десерту за власним рецептом.
    Корнєй Світлана, випускниця ДНЗ «Малинський професійний ліцей», отримала ваучер на 350 грн як допомогу на навчання у 2-ох міжнародних фахових закладах за роботу по виготовленню виробу у компетенції «Технологія моди».
    Члени команди інших навчальних закладів області отримали дипломи учасників Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine».
    Висловлюємо щиру подяку членам команди області, яка за результатами участі посіла ІV загальнокомандне місце, керівникам та колективам навчальних закладів за участь у престижному професійному конкурсі та бажаємо нових творчих здобутків!
         Лідер команди, методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

«WorldSkills Ukraine»

Підсумки Всеукраїнського етапу конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» у 8 компетенціях (30 листопада – 02 грудня 2017 року, м. Киів)

width="550"

Команда переможців Житомирщини – на змаганнях у Києві!

width="350" width="350"

30 листопада 2017 року у приміщенні Київського національного університету будівництва і архітектури вдруге в Україні стартував Всеукраїнський етап конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine», що завершився 2 грудня. WorldSkills – це міжнародний некомерційний рух, метою якого є підвищення престижу робітничих професій та розвиток професійної освіти шляхом гармонізації кращих практик та професійних стандартів. У конкурсі брали участь переможці обласного етапу конкурсу у 8 професійних компетенціях.

width="350" width="350"

У компетенції «Кулінарне мистецтво» 1 грудня завоювала золоту медаль Богун Анастасія, випускниця 2017 року Державного навчального закладу «Бердичівське вище професійне училище» (директор училища – Поліщук Т.П., викладач – Вільчинська Олена Василівна, майстер виробничого навчання – Клименюк Роксолана Броніславівна).

width="350" width="350"

Вітаємо колектив училища з перемогою випускниці на престижному професійному конкурсі та бажаємо нових творчих здобутків педагогічним працівникам та учням!

28 листопада 2017 року

З метою оновлення матеріально-технічної бази навчального закладу та змісту підготовки кваліфікованих робітників з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» 28 листопада 2017 року на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомира відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з вищезазначеної професії, оснащеного обладнанням за державні кошти.


width="350" width="350"

В урочистостях з нагоди відкриття НПЦ брали участь: Кучинський М.С. – директор, Карбишева В.О. – заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України, Лагута Я.М. – заступник голови облдержадміністрації, Вілівчук М.О. – заступник голови обласної ради, Шевчук Л.П. – начальник управління освіти і науки облдержадміністрації, представники органів самоврядування, методичної служби, підприємств та керівник ПТНЗ області.
На прес-конференції «Навчально-практичні центри – інвестиція в якість підготовки робітничих кадрів» Лагута Я.М. наголосив на необхідності створення галузевих НПЦ в кожному ПТНЗ області, як передумову підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.
Вілівчук М.О. у своєму виступі звернув увагу присутніх на перспективі створення запобіжних заходів щодо нестачі робочої сили на регіональному ринку праці.
У своєму виступі Кучинський М.В. наголосив на пріоритетах у діяльності МОН України:
- створення галузевих НПЦ на базі ПТНЗ;
- видання навчальних підручників та посібників;
- реалізація пілотного проекту по створенню багатопрофільного центру ПТО, що складається з різногалузевих НПЦ;
- створення незалежної агенції з підтвердження професійних кваліфікацій;
- профілізації старшої школи тощо.
Директор департаменту вручив сертифікати та довідки про стажування на базі новоствореного НПЦ викладачам та майстрам виробничого навчання ПТНЗ області, які забезпечують підготовку кваліфікованих робітників з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». В рамках заходу відбулося також неформальне спілкування представників МОН, органів державної влади та самоврядування з керівниками ПТНЗ.

width="350" width="350" width="375" width="375"

Додаткові фотоматеріали у рубриці "ФОТОГАЛЕРЕЯ"

15 листопада 2017 року

width="300" width="400"

15 листопада НМК ПТО у Житомирській області проведено обласний навчальний семінар для закладів освіти, які надають освітні послуги у сфері професійно-технічної освіти, на тему «Основні питання забезпечення освітнього процесу закладами освіти області сфері професійно-технічної освіти».
У роботі семінару брали участь представники міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, ВНЗ І-ІІ р.а., комунальних та приватних освітніх закладів, що надають послуги у сфері професійно-технічної освіти.
Роспотнюк Г. В. , методист НМК ПТО, ознайомила присутніх з питанням впровадження основних положень Закону України «Про освіту» в практику роботи закладів освіти області.
Окремі питання ліцензування освітньої діяльності та особливості розроблення, погодження робочих навчальних планів за новими ДСПТО, заснованими на компетенція, з конкретних робітничих професій висвітлила у своєму виступі Колчик О.Г., методист НМК ПТО.
На особливостях організації освітнього процесу у сфері ПТО закладами освіти області та впровадженням елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників закцентувала увагу присутніх Васильчук В.А., директор НМК ПТО.
На організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які залучаються до освітньої діяльності у сфері ПТО, переліку закладів післядипломної освіти та галузевих НПЦ на базі ПТНЗ зосередив увагу присутніх Лавренчук О.М., методист НМК ПТО.
Всі учасники семінару забезпечені методичними матеріалами з вищезазначених питань.

8 листопада 2017 року

width="400" width="400"

8 листопада на базі НМК ПТО відбулося друге засідання активу учнівського самоврядування ПТНЗ області.
Цього разу активісти прибули зі своїми розробками та пропозиціями. На їх прохання участь у роботі засідання взяли викладачі ПТНЗ, методисти НМК ПТО. Як уже традиційно склалося, засідання вела Шлапак Валентина, учениця 4 курсу, президент учнівського самоврядування ПТНЗ «ЖВПУСД», в.о. президента обласної Ради учнівського самоврядування. Вона познайомила присутніх з Венгеруком Захаром, заступником президента учнівського самоврядування ДНЗ “ЖВПТУ”, членом активу. Проект сайту учнівського самоврядування презентував Харченко Віталій (ВПУ м.Житомира), заступник президента обласної Ради учнівського самоврядування. Він наголосив, що над розробкою цього проекту активісти працювали спільно. Віталій детально прокоментував кожну позицію сайту, де визначено місце і для нормативної бази, і для демонстрації успіхів та перемог учнівської молоді, і для діалогу як з викладачами, так і з молоддю. Презентація і обговорення тривали більше години. Схвальний відгук робота отримала від викладача інформаційних технологій, методиста НМК ПТО Сербина Б.В., кандидата психологічних наук Нагаєвської І.О. Проте було немало і зауважень практичного характеру. Продовжать роботу над оформленням сайту Харченко Віталій (ВПУ м.Житомира), Оксаніч Олександр (ЦПТО м.Житомир), Вергун Захар (ДНЗ “ЖВПТУ”) під керівництвом Сербина Б.В.
Окремі сторінки для висвітлення роботи учнівського самоврядування у кожному ПТНЗ області було вирішено відкрити при консультативній допомозі Євгеньєвої А.Л., методиста, адміністратора сайту НМК ПТО.
Презентували члени активу також проект плану роботи Ради учнівського самоврядування області.
Надзвичайно приємно, що роботою активу учнівського самоврядування ПТНЗ області зацікавився відомий активіст молодіжного руху, Голова ради ЖОМГО XXI покоління - Сівко В.В. Впевнені, що ця співпраця буде корисною для молоді ПТНЗ.
В такій напруженій і діловій атмосфері триває підготовка до зборів лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ області.
Чекайте новин. Далі буде…

Увага! Конкурси!!!

width="400"

Спільне рішення організаційного комітету та журі обласного конкурсу на кращий кабінет, майстерню, лабораторію ПТНЗ

 

Спільне рішення організаційного комітету та журі обласного конкурсу на кращий комплект навчально-програмної документації, розробленої відповідно до ДСПТО, заснованих на компетенціях

 

19 жовтня 2017 року

ІІ-ий Житомирський обласний чемпіонат з кулінарного мистецтва і сервісу
«Battle Chefs 2.0»

width="400" width="400"

19 жовтня 2017 року на базі ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» за ініціативи Житомирського міського осередку Асоціації Кулінарів України проведений ІІ-ий Житомирський обласний чемпіонат з кулінарного мистецтва і сервісу «Battle Chefs 2.0» серед учнівської молоді системи професійно-технічних навчальних закладів.
Чемпіонат проводився з метою підвищення якості професійного навчання та підтримки юних кулінарів, організації співпраці між навчальними закладами області з питань підготовки кваліфікованих робітників, розвитку кулінарного мистецтва Житомирщини, а також з нагоди 20-ї річниці створення Житомирського міського осередку Асоціації Кулінарів України.
У чемпіонаті взяли участь 31 учень та два педагогічні працівники з усіх 15 ПТНЗ області, в яких проводиться підготовка кваліфікованих робітників з професій «Кухар», «Офіціант», «Пекар», «Кондитер». Учасники чемпіонату змагалися за напрямами:
«АРТ-клас» між індивідуальними учасниками з кондитерського та кулінарного мистецтва за номінаціями (домашнє виконання) – 14 чол.;
практичні змагання кухарів (робота безпосередньо на території змагань) індивідуальної форми участі – 14 чол.; конкурс «Сервіс-клас» серед офіціантів – 5 чол.
Експонати «Арт-класу» супроводжувалися наглядними етикетками з назвою страви. На страви, які готували учні на практичних змаганнях, були представлені технологічні карти, а учасниками «Сервіс-класу» – карти меню.
ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» були створені безпечні і комфортні умови праці, робочі місця учасників змагань конкурсу були оснащені необхідним обладнанням та пристосуваннями.
Оцінку конкурсних зразків проводило професійне журі відповідно до критеріїв оцінювання, рекомендованих Всесвітньою Асоціацією Кулінарних Союзів (WACS).

width="400" width="400"

Учасники змагань показали високий рівень професійної підготовки, вибороли 9 золотих, 13 срібних і 10 бронзових медалей та були нагороджені Захаровою Т.М., головою Житомирського міського осередку Асоціації Кулінарів України, відповідними дипломами переможців та учасників.
Методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

 

Архів

Головна

Травень 2017

Березень 2017