20 листопада 2019 року


    20.11.19р. на базі ДНЗ «Бердичівське ВПУ» (дир. Поліщук Т.П.) проходила обласна методична секція методистів та голів МК ЗП (ПТ)О області.
    Педагогічні працівники ДНЗ «БВПУ» поділилися досвідом роботи з наступних питань:
- організаційний супровід дослідно-експериментальної роботи педагогічного колективу ЗП(ПТ)О, заст. дир. з НВихР Артеменко С.М.;
- роль методиста ЗП(ПТ)О в розвитку компетентностей педагогічних працівників з упровадження в освітній процес педагогічних та виробничих технологій, методист Осипчук О.В.;
- методична комісія ЗП(ПТ)О як осередок розроблення сучасних освітніх програм з професій (предметів) та їх упровадження в освітній процес, голови фахових МК Вільчинська О.В., Цегельник М.С.;
- психологічний супровід діяльності педагогічного колективу щодо удосконалення науково-методичної та дослідно-експериментальної роботи, заст. дир. з НВихР Артеменко С.М.;
    Для учасників секції провели сучасні відкриті заходи:
- майстер-клас на тему: «Шоколадний декор», Клименко Р.Б.;
- урок на тему: «Основні принципи надання медичної допомоги при аварійних ситуаціях», Лібіченко Ю.В.;
- Виступ учасників художньої самодіяльності.
    Відкриті заходи проведені на високому методичному рівні, містять педагогічну новизну, широко демонструють впровадження педагогічних та виробничих інновацій.
    Особливо варто відзначити методиста училища, Осипчук О.В., яка продемонструвала ефективне управління методичною роботою та впровадження креативних форм методичної роботи.
    Учасників секції вразив методичний супровід з видання навчально-методичних напрацювань та обмін досвідом в онлайн-журналах.
    Дякуємо колективу ДНЗ «Бердичвіське ВПУ» за творчий підхід до організації та проведення засідання обласної секції.

14 листопада 2019 року


    14 листопада 2019 року на базі ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира», в рамках обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» пройшов навчально-практичний семінар за темою «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти при викладанні предмета «Охорона праці».
    В роботі семінару взяли участь 22 педпрацівники з 18 закладів П(ПТ)О, адміністрація ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира».
    Директор ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира» Старинець О.І. презентував присутнім навчально-матеріальну базу та досягнення закладу.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Недашківська Л.П. ознайомила присутніх з новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
    Методист ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира» Салімонович Л.Л. презентувала систему роботи викладачів предмета «Охорона праці» Денисюк Л.А., Демчук О.М. з питань розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти.
    Викладачі Заруцька Т.А. (ГВПУНТ), Гайдайчук Г.П. (ДНЗ «НВВПУ»), Дятел Ю.В. (ДНЗ «ЖВПТУ») виступили з питань розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти при викладанні предмета «Охорона праці».
    Учасники секції відвідали та обговорили:
- відкритий урок з предмета «Охорона праці» за темою «Послідовність, принципи й засоби надання домедичної допомоги при різних травмуваннях і кровотечах» (викладач Денисюк Л.А.);
- позаурочний захід «Захищене та здорове покоління» (викладач Сухович О.І.)
    Виступаючі відзначили високий організаційно-методичний рівень проведення уроку та позаурочного заходу, узгоджену співпрацю учнів та педпрацівників.

13 листопада 2019 року


Круглий стіл «Оновлення комплексного методичного забезпечення освітніх компонентів, предметів і професій соціального та економічного напрямку»

    Відповідно до плану роботи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 13.11.2019 р. на базі Бердичівського професійного будівельного ліцею у формі круглого столу проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з предметів і професій соціального та економічного напрямку, в якому взяли участь 20 представників з 18 закладів П(ПТ)О області.
    Учасників зібрання привітав та презентував навчальний заклад в.о. директора Валентин Станиславович Шеренговський.
    Члени секції відвідали та обговорили відкритий урок та позаурочні заходи, які отримали високу оцінку присутніх:
- відкритий урок з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» на тему «Підприємництво як форма діяльності в умовах ринкової економіки» (викладач Бердичівського професійного будівельного ліцею Гумберт Т.Г.);
- відкритий навчально-просвітницький захід «Як правильно заощаджувати гроші і вести сімейний бюджет» (викладач ПТУ № 12 м. Бердичева Мохорт С.С.);
- досвід роботи з оновлення комплексного методичного забезпечення освітніх компонентів і предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» та складання бізнес-планів здобувачами освіти (викладач ПТУ№4 м. Бердичева Зволінський О.В.).
    Інновації, підготовлені педагогічними працівниками закладів П(ПТ)О області з удосконалення комплексного методичного забезпечення освітніх компонентів та предметів і професій соціального та економічного напрямку, презентували: Солякова Т.В. (Головинське вище професійне училище нерудних технологій), Белан О.А. (Житомирський професійний політехнічний ліцей), Ващук Л.О. та Стрілець К.В. (ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»), Карпова Л.Ц. (ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира), Василюк С.В. (Турчинівський професійний ліцей), Ружанцева Т.Г. (ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище») і Канюка А.М. (ДНЗ «Малинський професійний ліцей»).
    Методист Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П. звернула увагу присутніх на якісну підготовку матеріалів педагогічними працівниками, які атестуються у 2020 році при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації, для розгляду, обговоренню та розповсюдженню серед педагогічних працівників області, а також до участі у дослідно-експериментальній роботі здобувачів освіти-членів Малої академії наук України.
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи круглого столу та завданнями членам методичної секції на проведення наступного засідання.

12 листопада 2019 року


    12 листопада 2019 року на базі ДНЗ «Новоград-Волинського вищого професійного училища» у формі навчально-практичного семінару була проведена обласна методична секція голів методичних комісій (об’єднань) класних керівників та вихователів на тему: «Моральний розвиток та соціалізація особистості через організацію особистісного простору».
    Методист НМК ПТО Чистякова В.П, презентувала план роботи та основні завдання секції на 2019-2020 н.р. Із формою представлення доповідей печа-куча ознайомила керівник секції Гнетецька М.В.
    З 19 січня в Україні почав діяти новий Закон про цькування і введено поняття «булінг», якого в українському законодавстві раніше не було. В зв’язку з цим, методистом НМК ПТО Чистяковою В.П. був представлений обласний проект «Світ без насильства – творимо разом безпечне освітнє середовище».
    Із методами профілактики виникнення та подолання проявів булінгу в учнівському середовищі ознайомила класний керівник ГВПУНТ Ковальова М.П. Вихователь АПЛ Семеняка Н.В. визначила явище булінгу як деструктивний феномен у середовищі ЗП(ПТ)О.
    Про створення особистого простору у ЗП(ПТ)О для формування моральних якостей учасників освітнього процесу розповіли голова МО КК ЖВПТУ Поліщук С.В. та вихователь БВПУ Цивінська А.М.
    У соціально-моральному розвитку здобувачів професійно-технічної освіти значну роль відіграє класний керівник та вихователь гуртожитку. Власним досвідом з цього питання поділилась вихователь БПЛ Василькова Н.М.
    Важливим питанням на сьогодні залишається поширення ксенофобії та расової дискримінації. Про проведення інформаційно-просвітницької роботи з протидії цим явищам виступили голова МО КК ЛПЛ Ющенко Г.О. та вихователь ЦПТО м. Житомира Полякова Ю.О.
    Про створення ситуацій морального вибору та способи їх розв’язання на виховних годинах розповів голова МО КК ЖППЛ Ковальов В.В.
    Голови МО КК ДНЗ “Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира” Котенко Н.П. та ДНЗ «РПЛ» Самченко Р.М. поділились досвідом використання традиційних та інноваційних форм проведення виховних заходів у системі роботи класного керівника.
    Говорячи про моральність, у нелегкі часи для України, не можна не згадати про волонтерство. Про роль класного керівника у підтримці та активізації волонтерського руху як засобу збереження та зміцнення загальнолюдських цінностей в учнівської молоді розповіли голова МО КК ОПЛ Шевчук Л.В. та вихователь МПЛ Оліфіренко Л.С.
    У роботі секції та у позаурочних заходах брали участь спеціалісти та завідувачка відділення соціальної допомоги територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради Марекіна Олена Анатоліївна.
    Учасники зібрання відвідали музей виробів здобувачів освіти та оглянули гуртожиток НВВПУ. Для групи присутніх керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Український оберіг» та члени гуртка провели майстер-клас «Ключ – шлях до успіху та розвитку» (виготовлення ключниць).
    Присутні поділилися враженнями від відвідуванням виховних заходів, які підготували педагогічні працівники ДНЗ «Новоград-Волинського вищого професійного училища» та обговорили рівень їх проведення. Заходи, спрямовані на моральний розвиток та соціалізацію особистості, одержали схвальні відгуки та високу оцінку від учасників секції.

30 жовтня 2019 року

    Відповідно до плану роботи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 30 жовтня 2019 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» у формі навчально-практичного семінару проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на тему: «Оновлення комплексного методичного забезпечення предметів і професій», в якому взяли участь 26 представників з 14 закладів.


    Учасників зібрання привітав та презентував заклад директор Градовський Петро Михайлович.
    Голови фахових методичних комісій Костюк Л.С. і Подзярей Л.В. презентували систему роботи працівників ДНЗ «ЖВПТУ» з удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів і професії кулінарного і торговельного напрямків за рахунок впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій в освітній процес.
    Учасники секції оглянули оновлену навчально-матеріальну базу закладу, відвідали відкритий урок та інші заходи, які отримали високу оцінку присутніх:
- відкритий урок з предмета «Організація торговельних процесів» на тему: «Організація реклами товарів у магазині» (викладач Костюк Л.С.);
- відкритий позаурочний захід-презентацію професії «Мій вибір, моя гордість» (майстри виробничого навчання Гриша Л.А. і Прокопчук Д.В.);
- майстер-клас «Суші – це модно, корисно та смачно!» (викладач Заворотнюк Т.М. та Ярошовець Сергій, су-шеф, і випускник училища Кушим Руслан, майстер суші-бару «Черепаха» мережі «Salad»);
- майстер-клас «Декантація вина» (майстер виробничого навчання Шевчук Г.В.).
    Кулінарну інновацію «Шоколадна фантазія» («Фут-дизайн») презентувала майстер виробничого навчання Бех О.О.
    Позаурочний захід у вигляді шоу-програми «Посвята в кухарі» здобувачів освіти першого курсу провела керівник секції, викладач училища Подзярей Л.В.
    Викладачі ГВПУНТ (Поліщук А.П.), ДНЗ «ЦСО м. Житомира» (Янчук Н.М.), ДПТНЗ «РПЛ» (Кондратенко К.В.) обмінялися з присутніми досвідом з упровадження нових СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях, з професій «Пекар» і «Кондитер».


    Методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Малінкіна Н.П. і голова ГО «Житомирська обласна Асоціація Кулінарів України» Беляк В.В. розповіли про умови та особливості проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» з професійних компетенцій «кулінарне мистецтво» і «кондитерське мистецтво».
    Інновації з удосконалення КМЗ фахових предметів і професій презентували майстри виробничого навчання Уманець Г.В. (ТПЛ) і Шметан Г.Л. (КПАЛ).
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи навчально-практичного семінару та завданнями членам методичної секції на проведення наступного засідання у формі творчої майстерні у березні 2020 року.

24 жовтня 2019 року

    24 жовтня 2019 року на базі ДПТНЗ «НВВПУ», в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників будівельних професій пройшов семінар-практикум за темою «Впровадження компетентнісного підходу в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників будівельних професій».
    В роботі семінару взяли участь педагогічні працівники 7 закладів П(ПТ)О, адміністрація ДНЗ «НВВПУ».
    Т. в. о. директора ДНЗ «НВВПУ» Паламарчук М.Є. презентував присутнім навчально-матеріальну базу та досягнення закладу.
    Методист ДНЗ «НВВПУ» Захарченко В.П. виступила з питанням «Впровадження компетентнісного підходу в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників будівельних професій в ЗП(ПТ)О».
    Педпрацівники Самохіна Є.П. (ГВПУНТ), Пархомець Т.Г. (ДНЗ «ОПЛ»), Швець О.Л. (БПБЛ), у своїх виступах висвітлили питання щодо впровадження компетентнісного підходу в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників будівельних професій в конкретних закладах П(ПТ)О.
    Учасники секції відвідали та обговорили відкриті уроки уроки з предметів:
«Будівельне креслення» за темою «Гіпсокартон – види, властивості, застосування», викладач Хмельова Г.М.;
виробниче навчання за темою «Накидання розчинової суміші з ящика ковшем Шаульського», майстер виробничого навчання Пилипчук М.Ф. Виступаючі відзначили високий організаційно-методичний рівень проведення уроків.
    Голова методичної комісії, викладач ДПТНЗ «НВВПУ» Гайдайчук Г.П. презентувала роботу фахової методичної комісії училища та проаналізувала результати проведення заключного етапу конкурсу фахової майстерності серед здобувачів ЗП(ПТ)О з професії «Маляр».
    Недашківська Л.П. – виступила з питанням підготовки до участі у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» за компетентністю кладка цегли.
    Учасники секції ознайомились з навчально-матеріальною базою училища.

23 жовтня 2019 року

    23 жовтня 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено вебінар для педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення (у рамках обласної методичної секції) на тему: «Використання електронних освітніх ресурсів у професійній підготовці кваліфікованих робітників за компетентнісним підходом».
    Питання розроблення та упровадження в освітній процес електронних освітніх ресурсів висвітлила Кизяк Л.В., викладач ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
    Щодо оновлення комплексного методичного забезпечення з професії «Швачка, кравець, закрійник» з використанням інформаційно-комунікаційних технологій виступила Савчук О.П., майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Про особливості розроблення та впровадження тестових завдань з допомогою онлайн-ресурсів, тестових оболонок поділилися Сидоржевська М.А., в.о. старшого майстра ПТУ №12 м. Житомира та Мазарчук І,П., викладач ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Про «Кейс-технологію» як засіб формування професійних компетентностей здобувачів освіти на уроках виробничого навчання розповіла Пархомчук С.С., викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Про організацію та проведення регіонального етапу конкурсу «WorldSkills Ukraine» у комптенціях «Технологія моди» та «Петукарське мистецтво» ознайомила Коберник Ж.П., методист НМК ПТО у Житомирській області.

22 жовтня 2019 року


    22 жовтня 2019 року на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту та механізації сільського господарства проведено навчально-практичний семінар на тему «Особливості організації освітнього процесу підготовки робітників для окремих галузей економіки України (транспорт, сільське господарство)».
    Участь у семінарі взяли 36 педагогічних працівників з 13-ти ЗП(ПТ)О.

    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на особливостях організації освітнього процесу підготовки робітників для окремих галузей економіки України (транспорт, сільське господарство) за стандартами П(ПТ)О, заснованими на компетентностях.
    Директор ГВПУНТ Максимчук В.В. ознайомив учасників семінару з роботою навчального закладу, зупинившись зокрема на співпраці із замовниками робітничих кадрів, роботодавцями, іншими соціальними партнерами.
    Роль соціального партнерства між роботодавцями-замовниками та закладами П(ПТ)О у підготовці кваліфікованих робітників з професій с/г виробництва розкрили представники ТОВ "Агропросперіс", які є партнерами та друзями ГВПУ НТ (Горова Л. – директор з персоналу, Меньшов А. – директор з агротехнологій).
    Для успішного навчання сучасним аграрним технологіям «Агропросперіс» передав здобувачам освіти ГВПУ НТ оприскувач Amazone, сівалку Great Plains і трактор Claas.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені також питання:
- Елементи тренінгу по роботі з навчальними комп'ютерними програмами з технології вирощування окремих сільськогосподарських культур;
- Особливості проведення атестації спеціалістів та акредитації закладів освіти, які здійснюють підготовку водіїв транспортних засобів у 2019-2020 н.р. (юридичні та організаційні засади);
- Вивчаємо тему №4 «Регулювання дорожнього руху» предмету «Правила дорожнього руху професії 8322 «Водій автотранспортних засобів» категорії «С»;
- Організація набуття компетентності БК.3 «Розуміння та дотримання Правил дорожнього руху» (в частині регулювання дорожнього руху) професії 8331 «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» категорії А1.
    В рамках підготовки до атестації педагогічних працівників було заслухано та схвалено презентації, доповіді, повідомлення (власні портфоліо) педагогічних працівників, які атестуються у 2020 році:
• Денисюк В.Г. - викладач ЛПЛ, тема «Впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес», підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтвердження педагогічного звання «викладач-методист»;
• Левчук В.М. – майстер в/н ЛПЛ, тема «Сворення сприятливого мікроклімату та атмосфери взаєморозуміння в процесі підготовки майбутнього кваліфікованого робітника», присвоєння педагогічного звання «майстра в/н ΙӀ категорії»;
• Редько П.М. – майстер в/н ЦПТО, тема «Методи навчання за рівнем самостійної розумової діяльності», підтвердження педагогічного звання «майстра в/н Ι категорії»;
• Базилівський В.В. – майстер в/н ЦПТО, тема «Впровадження новітніх технологій на уроках виробничого навчання з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» як засіб підвищення професійних компетентностей кваліфікованих робітників», підтвердження педагогічного звання «майстра в/н Ι категорії»;
• Пасічник В.І. – майстер в/н ЦПТО, тема «Порядок проїзду регульованих перехресть», підтвердження педагогічного звання «майстра в/н ΙӀ категорії»;
• Кльоц В.О. – майстер в/н ЦПТО, тема «Використання ІКТ у навчальному виробничому процесі при підготовці кваліфікаційних робітників з професії «Водій автотранспортних засобів», підтвердження педагогічного звання «майстра в/н Ι категорії»;
• Некращук Ю.О. - викладач ДПТНЗ «РПЛ», атестація на підтвердження І-ї категорії та отримання педзвання «старший викладач», тема: «Індивідуально-диференційований підхід при підготовці водіїв автотранспортних засобів», спрямованість: для викладачів професійно-теоретичної підготовки і для майстрів виробничого навчання водінню.
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Колчик О.Г. - методист НМК ПТО;
- викладач ГВПУНТ Прокопчук В.В.;
- викладач ЖППЛ Пасічник А.В.;
- викладач ЦПТО Цьомик П.В.;
- викладач ДПТНЗ «РПЛ» Некращук Ю.О.;
- викладач ДНЗ «МПЛ» Машина С.М.;
- викладач КПАЛ - Чернявський М.О.
    Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки:
1. Тема програми: «Водіння на маневровому майданчику» (професія «Водій автотранспортних засобів» (категорії «С»). Вправа 5: «Рух з різною швидкістю» - гр. 207, ІІ курс (Майстер в/н Прохорчук В.П.);
2. Тема програми: «Водіння на маневровому майданчику» (професія «Водій автотранспортних засобів» (категорії «С»). Вправа 6: «Рух в різних напрямках» - гр. 201, ІІ курс (Майстер в/н Оникійчук С.М);
3. Тема програми: «Навчання прийомам керування автомобільним краном вантажопідйомністю до 10 тон включно». Тема уроку: «Виконання вантажних робіт на будівельному майданчику в умовах полігону» (професія «Машиніст крана автомобільного») - гр. 403, ІІ курс (Майстер в/н Трохименко О.Р.);
4. Тема програми: «Технологія механізованих робіт». Тема уроку: «Складання МТА згідно з нарядом на роботу та з урахуванням технічних умов». Базова компетентність БК-8 (професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва» (категорії «А1») - гр. 201, ІІ курс (Майстри в/н Андрущук В.В., Заньковець Л.М.).
    Уроки проводилися за допомогою сучасної іноземної техніки: оприскувача Amazone, сівалки Great Plains і трактора Claas з використанням інноваційних виробничих та навчальних технологій.
    Допомогу у підготовці техніки надали механіки Поліщук В.А., Коваленко П.С. та працівники машинно-тракторного парку ГВПУНТ.
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері підготовки робітників для транспорту та сільськогосподарської галузі та досвід співпраці із соціальними партнерами.


17 жовтня 2019 року


    17 жовтня 2019 року на базі ДПТНЗ "Радомишльський професійний ліцей" (директор Затолюк Л.Й.) відбулося засідання обласної методичної секції викладачів природничих дисциплін на тему: "Удосконалення методики освітньої діяльності – як засіб підвищення ефективності проведення уроків". У роботі заходу брали участь 15 представників з 21 закладу професійної (професійно-технічної) освіти області. Засідання проходило у формі семінару-практикуму.
    Директор ліцею ознайомила присутніх з історією створення та діяльністю навчального закладу.
    Сучасний комплекс дидактичного забезпечення освітньої діяльності як умови успішного формування необхідних компетентностей здобувачів освіти презентували Бойко В.А., викладач Баранівського професійного ліцею та Лібіченко Ю.В., викладач ДНЗ «Бердичівське ВПУ».
    Про інформаційно-комунікаційні компетентності та їх практичне використання на уроках природничих дисциплін в закладах професійної (професійно-технічної) освіти розповіли Пилипчук С.О., викладач Головинського ВПУ нерудних технологій та Змієвська М.В., викладач Пулинського професійного ліцею.
    На розвитку творчих і комунікативних здібностях здобувачів освіти при вивченні предметів природничого циклу зосередили увагу присутніх Іщенко Л.М., викладач ДНЗ "Житомирське вище професійне технологічне училище" та Дукмас В.В., викладач Любарського професійного ліцею.
    Учасники засідання відвідали та обговорили урок з предмета біології на тему: «Мутаційна мінливість. Типи мутацій. Мутагени» (викладач Панькевич І.С.).
    Коберник Ж.П., методист НМК ПТО у Житомирській області, ознайомила членів секції з новими нормативними документами необхідними у роботі педагогів.
    Засідання завершилось відвідуванням музею флори і фауни в Радомишлі.

15 жовтня 2019 року

    15 жовтня 2019 року на базі ЦПТО м. Житомира, в рамках обласної методичної секції старших майстрів пройшов семінар-практикум за темою «Удосконалення професійно-практичної підготовки здобувачів освіти із залученням потенціалу навчально-практичних центрів».


    В роботі семінару брали участь старші майстри 20 закладів П(ПТ)О, адміністрація ЦПТО м. Житомира, представники ПП «Євродом Комфорт».
    Директор ЦПТО м. Житомира Перелигін М.М. презентував присутнім навчально-матеріальну базу та досягнення закладу, заступник директора з НВР Любченко Л.В. – роботу галузевих навчально-практичних центрів.
    Васильчук В.А., директор НМК ПТО висвітлила питання «Про нові нормативно-законодавчі акти у сфері професійної (професійно-технічної) освіти» та «Про підсумки організаційно-методичної діяльності ЗП(ПТ)О у 2018-2019 н.р. щодо забезпечення освітнього процесу та основні завдання на 2019-2020 н.р.».
    З питанням «Про основні аспекти діяльності галузевих НПЦ на базі ЗП(ПТ)О області та використання їх потенціалу при підготовці кваліфікованих робітників» виступили: Недашківська Л.П., методист НМК ПТО, керівник секції, старші майстри Свінціцький С.Т. (БПБЛ), Зубрицький В.О. (ПТУ №4), Федчик В.С. (ГВПУНТ), Домарацька З.М. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»), Гавриченко Л.М. (ЦПТО м.Житомира).
    В майстерні навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» представники ПП «Євродом Комфорт» провели майстер-клас з використанням новітнього обладнання на тему «Терморезисторне зварювання поліетиленових трубопроводів».
    Учасники секції відвідали та обговорили урок майстра виробничого навчання Харковського М.Г за темою «Нарізання зовнішньої різьби на трубах», ознайомились з навчально-матеріальною базою навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

2 жовтня 2019 року

    2 жовтня 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, в рамках обласної методичної секції працівників психологічної служби, пройшов вебінар на тему «Робота психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти з батьками учнів та особами, які їх замінюють».
    У роботі вебінару приймали участь представники з 22 навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
     Гостями вебінару були: Бадіон Сніжана Володимирівна, фахівець Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Житомирської міської ради, яка виступила з доповіддю на тему «Значущість батьківського виховання у становленні особистості дитини. Особливості співпраці працівників психологічної служби, викладачів з батьками учнів» та Бугира Тетяна Володимирівна, координатор у місті Житомирі Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ», з темою доповіді «Практична допомога сім’ям у процесі виховання підростаючого покоління».
    Активну участь у вебінарі прийняли практичні психологи та соціальні педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, а саме:
- Вдовенко Дарина Олександрівна, практичний психолог ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира». Доповідь на тему «Особливості сімейного консультування працівниками психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти»;
- Калінчук Алла Борисівна, практичний психолог Комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради. Доповідь на тему «Психолого-педагогічний супровід здобувачів освіти у ЗП(ПТ)О. Участь сім’ї у соціальній адаптації здобувачів освіти із особливими освітніми потребами»;
- Єфименко Людмила Станіславівна, соціальний педагог ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище». Доповідь на тему «Психологічна готовність молоді до створення сім’ї»;
- Існюк Віта Сергіївна, соціальний педагог ДНЗ «Олевського професійного ліцею». Доповідь на тему «Психологічна сутність батьківства»;
- Паламарчук Олена Миколаївна, соціальний педагог ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», Василюк Світлана Валеріївна, соціальний педагог Турчинівського професійного ліцею. Доповідь на тему «Психологічні проблеми взаємин батьків і дітей. Особливості соціально-психологічної роботи із особами, які замінюють батьків»;
- Нестеренко Марина Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ОПЛ, презентувала психологічну службу Овруцького професійного ліцею;
- Хом’як Юлія Станіславівна, соціальний педагог ОПЛ, презентувала цикл виховних заходів з тематики секції. Керівник обласної методичної секції працівників психологічної служби Сахневич І.Д. підвела підсумки роботи та зробила оголошення щодо подальшої роботи секції.

1 жовтня 2019 року

«Світ без насильства – творимо разом безпечне освітнє середовище» (до реалізації Проєкту долучилися бібліотекарі ЗП(ПТ)О області)

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 01жовтня 2019 р. на базі професійно-технічного училища №16 м. Коростеня відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ) області.
    Засідання на тему «Роль бібліотеки професійної (професійно-технічної) освіти з профілактики та протидії булінгу» проходило у формі круглого столу.
    У засіданні брала участь Обіход Олена Василівна, спеціаліст міжнародної благодійної організації АСЕТ, яка розповіла про напрями роботи організації. Навела статистичні дані про кількість молоді, яка отримала допомогу. Дала рекомендації про заходи, які протидіють зростанню булінгу серед дітей та підлітків.
    Методист НМК ПТО Чистякова В.П. презентувала проєкт «Світ без насильства – творимо разом безпечне освітнє середовище», в якому розкрила мету, заходи та алгоритм реалізації проекту та відзначила роль бібліотечних працівників у його реалізації.
    Учасники обговорили питання про основні напрямки роботи бібліотеки з профілактики булінгу.
    Досвідом роботи з цього питання поділилась бібліотекар ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» Савчук Валентина Миколаївна.
    Валентина Миколаївна організовує роботу бібліотеки з даного питання за такими напрямками: профілактична робота серед підлітків: анкетування, опитування тощо; просвітницька робота серед педагогічних працівників та учнівської молоді щодо попередження насильства. Застосовує у своїй роботі такі форми як круглий стіл із застосуванням медіа-презентацій, анкетування учнів з метою виявлення проявів насильства, години спілкування на тему «Профілактика булінгу серед підлітків», бесіди з елементами тренінгу. Ці та інші форми роботи бібліотеки сприяють формуванню в учнів громадянської відповідальності за наслідки асоціального життя.
    Ковальчук Л.О, бібліотекар ДНЗ «Олевський професійний ліцей», доповнила виступ Савчук В. М. з даного питання.
    Людмила Олексіївна розповіла, що у роботі бібліотекаря найдоцільнішими вважає: просвітницьку роботу серед учнів спільно з фахівцями соціально-психологічної служби, організацію тематичних бібліотечних виставок, бібліотечних уроків тощо.
    З цікавістю присутні обговорили питання про форми і методи роботи бібліотеки з профілактики і протидії булінгу.
    Сергієнко О.В., заступник начальника відділу право просвітництва Коростенського міського центру правової допомоги провела обговорення проблеми на достатньому емоційному рівні, із вдалим застосуванням ІКТ та елементами тренінгу, прикладами з досвіду роботи.
    Бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т.П. шукає нові шляхи взаємодії з учнями. У цьому їй допомагають наступні форми роботи: інформаційні викладки, виставки, повідомлення, інформхвилинки, друкована продукція, бібліоквести з вирішення певних ситуацій, зустрічі запитань і відповідей, бібліотерапевтичні години, бібліотечний десант.
    Мошківська Г.А., бібліотекар Овруцького професійного ліцею, розповіла, як вона проводить різні профілактичні групові заняття з розвитку комунікативних навичок, профілактики асоціальної поведінки з основами правових знань, а також заняття, спрямовані на допомогу в досягненні позитивних життєвих цілей.
    Досвідом роботи з питання «Допомога бібліотекаря класному керівникові в організації виховної діяльності із запобігання булінгу» поділилась бібліотекар Баранівського професійного ліцею Савич Т.В., яка на засіданнях методичного об'єднання класних керівників ліцею проводить аналіз спеціальних тематичних рубрик із проблем насильства, які з’являються в освітянських засобах масової інформації, підготувавши дайджест «Стоп булінг». Разом з класними керівниками практикує проведення виховних годин. У бібліотеці створена виставка інформаційних матеріалів «Булінг – що потрібно знати».
    Слухова Л.К., бібліотекар Житомирського професійного політехнічного ліцею, також організовує роботу з даного питання у тісному контакті із класними керівниками та вихователями, забезпечуючи їх інформаційними матеріалами стосовно теми. У бібліотеці створено куточок «Стоп, булінг», складені інформаційні списки літератури як для учнів, так і для педагогічних працівників.
    Про превентивне виховання, як складової профілактики і протидії булінгу, проінформувала Дяченко О.В., бібліотекар ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище». Вона застосовує у своїй роботі форми і методи превентивного виховання починаючи від простіших: виставка, бесіда, гра, екскурсія, де намагається привертати увагу учнів на проблеми, висуває аргументи на користь безпечної поведінки, надає переконливу інформацію про ступені ризику, а в бібліотеці створює ситуації психологічного комфорту й захищеності.
    Питання «Про різновиди та ознаки насильства щодо неповнолітніх та наслідки насильства в учнівському середовищі» не залишили байдужими нікого з присутніх. До обговорення даного питання долучилась бібліотекар Любарського професійного ліцею Трохимчик Орися Мефодіївна, яка розповіла про різновиди та ознаки насильства, охарактеризувавши їх. Спільно з педагогічним колективом доносить думку до здобувачів профтехосвіти, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою в закладі є неприйнятними. Вихованню у здобувачів освіти людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків сприяють тематичні розкладки «СТОП насильству!», усний журнал «Ти особливий – цінуй своє життя», книжкова виставка «Складний і чудовий цей світ підлітковий», дебати «Що я знаю про насилля», круглий стіл «Насильство в сім′ї – міф чи реальність».
    Усач Алла Янівна, бібліотекар професійно-технічного училища №4 доповнила колегу про те, що у закладі освіти вирішальна роль у боротьбі з насильством належить педагогічним працівникам, проте впоратися з цією проблемою вони зможуть лише за підтримки керівництва, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій.
    Досвідом роботи з питання «Формування ненасильницьких моделей поведінки серед учнівської молоді засобами роботи бібліотеки» поділилась бібліотекар ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Музичук Лідія Олексіївна, яка застосовує у своїй роботі форми попередження асоціальних проявів поведінки: демонстрація фільмів, відео роликів з їх подальшим обговоренням, участь у заходах проведення Всесвітньої акції «16 днів проти насилля» тощо. Саме завдяки таким заходам здобувачі освіти можуть поглибити знання про права людини, про насильство та його види, сформувати навички правомірної поведінки. А найефективнішою формою роботи Лідія Олексіївна вважає, насамперед, власний приклад толерантної поведінки.
    Продовжила розмову колеги з вищезазначеного питання бібліотекар ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» Хитриченко Л.Г., яка з метою розкриття даної теми використовує наочні форми популяризації книги, презентації книг «Захист прав дітей та попередження психологічного насильства» та «Як захистити свої права», проводить рольові ігри «Право і мораль», обговорення відеофільмів, зустрічі з працівникам соціальної служби сім'ї, дітей та молоді.
    Учасники засідання відвідали виховний захід, проведений бібліотекарем Костюченко В.В. відповідно до теми круглого столу – година спілкування «Людина починається з добра». Захід проведено з використанням відеороликів, фрагментів фільмів, а заступник начальника відділу право просвітництва міського центру правової допомоги Сергієнко О.В. провела з учнями гру «Два яблука». Підсумки роботи методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області підвели методист Чистякова В.П. та керівник секції Шелещук С.В.

25 вересня 2019 року

    25 вересня 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області відбулося засідання обласної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗП(ПТ)О області. У рамках роботи круглого столу на тему «Презентація обласного проекту «Світ без насильства – творимо разом безпечне освітнє середовище» розглядались питання спрямовані на удосконалення практики роботи закладів освіти з питань запобігання та протидії булінгу в освітньому середовищі.
    У своєму виступі, кандидат психологічних наук, викладач кафедри психології КЗ «Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради, Вознюк Олена Миколаївна висвітлила питання «Булінг як соціально-педагогічна проблема. Сутність та ключові ознаки. Жертви й ініціатори булінгу».


    Радушинська Наталія Вацлавівна, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області, змістовно розкрила питання «Організація протидії та попередження булінгу (цькуванню) в закладі освіти». ЇЇ виступ доповнила координатор в м. Житомирі ВБО «АСЕТ» Бугира Тетяна Володимирівна.
    Про адміністративну та кримінальну відповідальність громадян (в тому числі педагогів) за правопорушення, що мають ознаки булінгу) розповіла інспектор підрозділу ювенальної превенції ГУ Національної поліції у Житомирській області Гонгало Ірина Валеріївна.
    Ткачук Ірина Миколаївна, методист НМК ПТО ознайомила учасників засідання з основними завданнями обласного проекту «Світ без насильства – творимо разом безпечне освітнє середовище». Вона акцентувала увагу на плані заходів щодо його реалізації.
    Своїм досвідом щодо ефективної реалізації проекту поділилась заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Центру легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира» Гурінович Олена Миколаївна. Вона ознайомила присутніх та надала важливі та необхідні рекомендації по питанню «Механізм взаємодії учасників освітнього процесу в разі виявлення випадку жорстокого поводження з неповнолітніми». Заступник директора з НВР Любарського професійного ліцею Гевлич Віктор Петрович висвітив питання «Реалізація заходів щодо попередження насильницької моделі поведінки, випадків булінгу серед учасників освітнього процесу». «Практичні поради педагогічним працівникам щодо здійснення аналізу колективних переглядів відеофільмів «Стоп булінг!» з подальшим їх обговоренням надала керівник секції заступник директора з НВР ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» Артеменко Світлана Миколаївна.

19 вересня 2019 року

    19.09.19р. в НМК ПТО у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції методистів ПТНЗ. Секція проходила у формі ділової зустрічі на якій розглядалися актуальні питання:
- ознайомлення зі змінами в нормативно-законодавчій базі, Васильчук В А., директор НМК ПТО;
- сучасні вимоги до планування методичної роботи, Свищ Л.М., методист ДНЗ "ЦСО" м.Житомира; Канюка Л.Ф., методист ДНЗ "МПЛ";
- методичний супровід діяльності педпрацівників ЗПО в індивідуальному професійному вдосконаленні, Осипчук О.В., методист ДНЗ "БВПУ", Бичківська О.В., методист ДПТНЗ "РПЛ";
- участь методичних служб у забезпеченні якості підготовки кваліфікованих робітників, Васильчук Т.П, методист ГВПУНТ, Івановська Л.В., методист ПТУ 4 м. Бердичева, Пешко Т.В., методист ОПЛ.
Керівник секції Теслюк Н.І. ознайомила колег з планом робити секції на навчальний рік.

19 вересня 2019 року


    19 вересня 2019 року відбулася обласна методична секція викладачів предметів гуманітарної підготовки за темою «Якісна підготовка викладачів предметів гуманітарного циклу – запорука реалізації завдань сучасної мовної освіти, інтеграції української освіти в європейський контекст».
    Засідання проходило одночасно на базі БПБЛ та ДНЗ «ЦСО м.Житомира» у формі методичної сесії.
    На базі БПБЛ працювали викладачі української мови та літератури, на базі ДНЗ «ЦСО м. Житомира» - викладачі іноземної мови.
    Робота розпочалася з нормативного путівника – опрацювання документів МОН України щодо викладання предметів гуманітарної підготовки у 2019/2020 навчальному році. Доповідачі Яценюк Г.В. ( БПБЛ) та Чернова З.Ф. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира») довели до відома учасників секції методичні рекомендації, перелік навчальної літератури, провели практикум з особливостей календарно-тематичного планування предметів гуманітарного циклу. Викладачі ДНЗ «ЦСО м.Житомира» презентували нові підручники з англійської мови, рекомендовані МОН України.

    Велика увага була приділена новому Українському правопису, який вступив в дію 3 червня 2019 року. У своєму виступі Блізніченко Ю.О. (ДНЗ «БВПУ»), вказала на причини, необхідність та актуальність внесення змін до «Українського правопису».
    Литвинець Н.М. (ДНЗ «НВВПУ»), зробила детальний порівняльний аналіз попередньої та нової редакцій «Українського правопису».
    В ході комунікативної перерви-гри «Знайди помилку», організованої керівником секції Яценюк Г.В., викладачі предметів гуманітарного циклу навчилися з допомогою телефону користуватися програмою LearningApps.org.
Цікавим, змістовно насиченим було практичне групове заняття серед викладачів іноземної мови: моделювання уроку засвоєння нових знань за контентом підручника 11 класу. Учасники секції продемонстрували креативність у підборі завдань на кожен етап уроку відповідно до його типу.
    Досвідом використання інноваційних методів активізації здобувачів освіти на заняттях англійської мови поділилась Маліцька Н.М. (ДПТНЗ «РПЛ»).
    Про перспективи викладання іноземної мови з урахуванням професійного спрямування та використання професійно спрямованих завдань розповіла КозубенкоЮ.С., (ОПЛ). Дискурс щодо формування словника професійної лексики продовжила Шевчук Т.О. ( ЖППЛ).    Приємною та незабутньою стала зустріч викладачів іноземної мови з Метью Фейхе, волонтером Корпусу Миру. Живе спілкування англійською мовою, обмін досвідом щодо навчання та виховання підлітків сприяли розвитку комунікативної компетентності педагогів.
Жваве обговорення серед присутніх викликали виступи Климчук А.В. (ЦПТО) та Мішиної Т.В. (ОПЛ) з проблем підготовки здобувачів освіти до державної підсумкової атестації у формі ЗНО, мотивації до навчання та участі у ЗНО.

12 вересня 2019 року


    12 вересня 2019 року на базі КЗ «Житомирський краєзнавчий музей» відбулося засідання методичної секції викладачів суспільних дисциплін.
    Про перспективи розвитку музейного закладу, зростання колекцій експонатів, впровадження сучасних музейних технологій розповіла Каплун Ю.В., заступник директора музею.
    Ковальчук Т.О., методист НМК ПТО, підвела підсумки педагогічних здобутків викладачів у 2018/2019 н.р., зосередила увагу присутніх на питаннях сучасних підходів до викладання суспільних дисциплін, підвищенні результативності навчання.

<

    Широка дискусія розгорнулась навколо проблеми «Як подолати шлях від оновлення змісту до нової історичної освіти».
    Нормативний путівник для викладачів суспільних дисциплін, а саме: відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України щодо проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права, листи МОН України про методичні рекомендації щодо викладання предметів суспільствознавчого напряму, переліки навчальної літератури, національно-патріотичне виховання здобувачів освіти озвучила, проаналізувала та надала конкретні методичні поради керівник секції Комісарчук О.А.
    Власним досвідом створення позитивної мотивації в процесі вивчення історії поділилися викладачі ОПЛ - Бондарчук Н.В., ППЛ – Іщенко О.А.
    Питання інтеграції соціально-гуманітарних знань, забезпечення мінімальної функціональної громадянської освіченості здобувача освіти висвітлили викладачі Григорчук І.О. ( БПЛ) та Коваленко С.В.( ДНЗ «МПЛ»).


    Завідувачем історичного відділу краєзнавчого музею Родічевою О.В. було проведено два історичні уроки: «Наш край у добу УНР», «Житомирщина в період ІІ світової війни». Присутні з великою зацікавленістю сприймали нові факти історії, включалися в бесіду з науковим працівником музею.

10 вересня 2019 року


    10 вересня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.
    Відкрила семінар директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А. з інформацією «Про підсумки організаційно-методичної діяльності закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2018-2019 навчальному році та пріоритетні завдання на новий навчальний рік». Увага присутніх була зосереджена на питаннях особливостей організації та проведення професійної підготовки здобувачів освіти з елементами дуальної системи, за індивідуальними навчальними планами. Підведено підсумки роботи творчих груп при НМК ПТО по розробці нових СП(ПТ)О, електронних засобів навчального призначення. Проаналізовано стан впровадження інноваційних педагогічних технологій, дослідно-експериментальної роботи, участі в роботі Малої академії наук, функціонування галузевих навчально-практичних центрів при ЗП(ПТ)О, видавничої діяльності, участь у конкурсах професійної майстерності, учнівських олімпіадах. Поставлені пріоритетні завдання на новий навчальний рік.
    Начальник відділу з питань професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації Осипович Н.Є. проаналізувала стан виконання ЗП(ПТ)О регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників у 2019 році та поділилася прогнозами на 2020 рік.
    Інформацією щодо зміни законодавства України з питань організації інклюзивного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти з учасниками семінару поділилася методист НМК ПТО у Житомирській області Роспотнюк Г.В. Вона зосередила увагу присутніх також на питаннях посилення відповідальності за дотриманням законодавства України про працю.
    На навчально-практичному семінарі працювала Інформаційна трибуна «Готуємося до нового навчального року». Заступник директора Житомирського вищого професійного технологічного училища Гнатюк Ю.Ю ознайомила присутніх з основними нормативно-правовими документами при підготовці закладу П(ПТ)О до нового 2019-2020 навчального року.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Баранівська Л.Й. оголосила результати державної підсумкової атестації у формі ЗНО здобувачів професійної освіти у 2019 році.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Колчик О.Г. зосередила увагу учасників семінару на особливостях розробки, оформлення та реалізації робочих навчальних планів у 2019-2020 навчальному році.
    Членами секції розглянуто та погоджено план роботи секції на 2019-2020 навчальний рік.
    В рамках практичної частини семінару надано консультації щодо особливостей розробки та оформлення робочих навчальних планів у 2019-2020 навчальному році, складання відомостей педагогічного навантаження.

5 вересня 2019 року


    5 вересня 2019 року на базі НМК ПТО у Житомирській області у рамках обласної методичної секції психологічної служби області пройшла семінар-нарада на тему «Зміст та напрямки діяльності психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2019-2020 н.р.». У роботі засідання взяли участь 25 представників професійно-технічних навчальних закладів області.
    Для участі у заході було запрошено Любов Антонівну Кльоц, доцента кафедри психології комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.
    На початку заходу Присяжнюк В.Ю., соціальний педагог Центру ПТО м. Житомира, проаналізувала діяльність психологічної служби ПТНЗ області у 2018/2019 н.р., зосередивши увагу присутніх на досягненнях практичних психологів та соціальних педагогів. Зокрема, вона відзначила, що серед переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» п’ятеро лауреатів було з числа працівників психологічної служби ПТНЗ.
    Через обставини, пов’язані зі змінами в професійній сфері, Валентина Юріївна Присяжнюк повідомила про неможливість продовження своєї діяльності як голови методичної секції працівників психологічної служби закладів ПТО області. Наступницею Валентини Юріївни одноголосно було обрано Олесю Францівну Яворську, соціального педагога Житомирського професійного політехнічного ліцею.
    Кльоц Л.А., доцент кафедри психології КЗ ЖОІППО Житомирської обласної ради, ознайомила учасників засідання із нормативно-правовими документами психологічної служби, зокрема з листом МОН України № 1/9-462 від 18.07.2019 р. «Про пріоритетні напрямки роботи психологічної служби у системі освіти на 2019/2020 н.р.» та листом МОН України № 1/9-477 від 24.07.2019 р. До обговорення цього питання активно долучилися всі учасники семінару.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Сахневич І.Д. розповіла присутнім про шляхи оптимізації соціальної адаптації здобувачів освіти із особливими освітніми потребами та про психолого-педагогічний супровід здобувачів освіти у ЗП(ПТ)О. Ірина Дем’янівна ознайомила учасників заходу з листом МОН України № 1/9-498 від 05.08.2019 р. «Методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти в 2019/2020 н.р.» та постановою КМУ від 10.07.2019 р. № 636 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».
    З метою підвищення професійного рівня і розвитку творчого потенціалу фахівців психологічної служби учасникам заходу було запропоновано долучитися до участі у Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми».

Архів

Перша

Зима 2018-2019