24 жовтня 2017 року

Відповідно до Плану роботи обласної Ради учнівського самоврядування професійно - технічних навчальних закладів 24 жовтня на базі НМК ПТО відбулось засідання активу лідерів обласної Ради учнівського самоврядування. Вела засідання Шлапак Валентина, учениця 4 курсу, президент учнівського самоврядування ПТНЗ «ЖВПУСД», заступник президента обласної Ради учнівського самоврядування. Під час засідання обговорювались організаційні питання. Роботу розпочали з ділової гри, озвучуючи свої резюме, в яких презентували особисті здобутки за навчальний рік, захоплення і бачення майбутнього у професії.
Багато цікавих ідей було висловлено учнями під час розробки проекту Плану роботи Ради. Так Войтюк Ірина (ВПУ м.Житомира) запропонувала внести у план роботи більше заходів спортивного напрямку та змагань міжучилищного характеру. Більше уваги приділити волонтерству запропонувала Шлапак Валентина. Потім говорили про дні самоврядування у ПТНЗ, про роботу з громадськими організаціями, про активну співпрацю з БХТТ м.Житомира і багато інших ідей озвучили під час засідання члени активу. Оксаніч Олександр (ЦПТО м.Житомир) запропонував план допрацювати, і представити проект Плану роботи обласної Ради учнівського самоврядування професійно - технічних навчальних закладів через 10 днів.
Наступним обговорювалось питання створення сайту обласної Ради учнівського самоврядування ПТНЗ . Узагальнивши пропозиції, макет майбутнього сайту презентував Харченко Віталій (ВПУ м.Житомира). Обговорення проектів і Плану, і сайту учасники засідання продовжать у дистанційному режимі з усіма ПТНЗ області. Присутні на засіданні активу педагогічні працівники ПТНЗ, працівники БХТТ м.Житомира, НМК ПТО були приємно вражені активністю і креативом учнів.
У найближчих планах лідерів обласної Ради учнівського самоврядування - відкриття сайту, проведення конференції і виборів, налагодження співпраці з небайдужими до учнівського самоврядування організаціями.

19 жовтня 2017 року

Творча майстерня «Впровадження та поширення перспективного педагогічного досвіду в навчально-виховний процес»

Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 19.10.2017 р. на базі ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на тему: «Впровадження та поширення перспективного педагогічного досвіду в навчально-виховний процес», в якому взяли участь 32 представники з 15 ПТНЗ області.

Навчальний заклад присутнім презентувала директор училища Мосейчук С.О.
Гладишко Л.Л., методист закладу, поділилася досвідом роботи з вивчення, узагальнення та впровадження перспективного педагогічного і виробничого досвіду в навчально-виробничий процес училища.
Систему роботи методичної комісії педагогічних працівників з професій харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, КМЗ предметів і професій презентувала її голова Люх С.В. Також члени секції мали можливість ознайомитися з виставкою методичних напрацювань, яку організували педагогічні працівники училища.
В рамках роботи творчої майстерні члени секції відвідали та обговорили майстер-класи, які були організовані і проведені педагогічними працівниками училища на високому організаційно-методичному рівні:
- «Використання хмарних технологій у професійній діяльності» (викладач Куровська М.Ю.);
- «Сучасні технології у виготовленні та оздобленні хлібобулочних виробів» (майстри виробничого навчання Коломієць О.В. і Лень І.Г.);
- «Раз бутерброд, два бутерброд…» (майстри виробничого навчання Федоренко Л.М. і Іванова М.Ю.).

З презентацію методичних напрацювань щодо обміну досвідом «Сучасні підходи до удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів і професій» виступили: викладачі Бєлозьорова В.М. (ПТУ № 12 м. Бердичева) і Кулініч Л.М. (ДНЗ «МПЛ»), майстер виробничого навчання Комінарець Н.Ф. (АПЛ).
Огляд новин фахової літератури, періодичної преси був презентований викладачем Поліщук А.П. (ГВПУНТ) та майстром виробничого навчання Шукліною А.І. (ЧПЛ).
Методистом НМК ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П. був проведений аналіз результатів організації та проведення ДКА з відповідних професій, якості навчальних досягнень учнів та участі у заключних етапах конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ.
Члени секції ознайомилися з результатами роботи учасників ІІ-го Житомирського обласного чемпіонату з кулінарного мистецтва і сервісу «Battle Chefs 2.0», який був присвячений 20-ї річниці створення Житомирського міського осередку Асоціації Кулінарів України і проведений на базі училища.

Засідання завершилось підведенням підсумків роботи творчої майстерні та методичної секції.

19 жовтня 2017 року

19 жовтня 2017 року на базі Андрушівського професійного ліцею в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників механізації сільського господарства проведено навчально-практичний семінар на тему «Удосконалення навчально-виробничого процесу підготовки кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі».
Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка звернула увагу членів секції на особливості організації навчально-виробничого процесу в ПТНЗ сільськогосподарського профілю у зв’язку із впровадженням нових державних стандартів ПТО, зокрема з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
Директор Андрушівського професійного ліцею Сословський В.М. провів презентацію навчального закладу, розповів про напрями професійної підготовки та їх розвиток.
Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провів її голова Іщенко Д.П.
Підчас роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Організаційно-методичні заходи щодо впровадження в навчальний процес ПТНЗ нових ДСПТО, заснованих на компетенціях, з окремих професій сільськогосподарського спрямування;
- Особливості впровадження в навчальний процес підготовки робітників для сільськогосподарської галузі нових ДСПТО, заснованих на компетенціях (професійно-теоретична та професійно-практична підготовка);
- Вивчаємо інноваційні технології ведення сільського господарства;
- Реалізація заходів по впровадженню в навчальний процес підготовки робітників для сільськогосподарської галузі нових ДСПТО, заснованих на компетенціях (відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання);
- Підготовка до атестації педагогічних працівників: розгляд, обговорення власних досвідів, методичних напрацювань педагогічних працівників, що атестуються у 2018 році.
З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Андрушівського професійного ліцею (Іщенко Д.П.);
- Любарського професійного ліцею (Мясніков І.В.);
- Центру професійно-технічної освіти м. Житомира (Редько П.М.);
- Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (Ковальчук Р.А.).
Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки:
- Урок (бінарний) теоретичного навчання в гр. № 161, 1-го курсу, професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва. Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування». Водій а/тр засобів», з предмету: «Сільськогосподарські машини» на тему: «Сівалки», викладач: Іщенко Д.П., майстер в/н Шевчук О.П.;
- Урок виробничого навчання в гр. № 151, 3-го курсу, професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва. Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування». Водій а/тр засобів», тема «Захист с/г техніки від корозії.
На уроках теоретичного та виробничого навчання широко застосовувались інноваційні виробничі та навчальні технології.

В рамках заходів по підготовці до проведення атестації педагогічних працівників секцією розглянуто, обговорено та схвалено власні досвіди, методичні напрацювання педагогічних працівників, що атестуються у 2018 році:
- викладача АПЛ Іщенка Д.П. (підтвердження І кваліфікаційної категорії); - майстра в/н ЦПТО Возняка Б.В. (підтвердження І кваліфікаційної категорії).

18 жовтня 2017 року

Секція педагогічних працівників металообробних та енергетичних професій

18 жовтня 2017 року на базі професійно – технічного училища № 4 м. Бердичева відбулось засідання обласної методичної секції педпрацівників металообробних та енергетичних професій. Творчий майданчик сприяв методичному навчанню з теми «Мотивація навчальної діяльності учнів при впровадженні ДСПТО з конкретних робітничих професій».
Презентація навчального закладу відбулась у Музеї історії професійно - технічного училища № 4 м. Бердичева, після чого Климова Н.П. провела оглядову екскурсію "Випускники училища - учасники АТО".
Педагоги відвідали відкриті уроки з професійно – теоретичної та професійно – практичної підготовок, які підготували викладач Зволінський О.В. та майстер виробничого навчання першої категорії Терлецький В.В., обговорили проблеми створення позитивної навчальної мотивації, розкриття творчих можливостей учнів. Відвідали виставку методичних напрацювань педагогічних працівників ПТУ № 4 м. Бердичева.
Голова медичної комісії з професій «токар; електромонтер; монтажник СТС» Єщенко В.М. ознайомив з системою роботи предметної методичної комісії, зокрема презентував блог та електронний навчально – методичний комплекс комісії і його складові.

18 жовтня 2017 року

Навчально-практичний семінар «Впровадження активних методів навчання та контролю навчальних досягнень учнів з питань охорони праці»

На базі Любарського професійного ліцею 18 жовтня 2017 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» на тему: «Впровадження активних методів навчання та контролю навчальних досягнень учнів з питань охорони праці», яке проходило у формі навчально-практичного семінару.
Відкрив семінар директор ліцею Гнатишин Василь Васильович, який привітав 24-ох учасників заходу з 20-ти ПТНЗ Житомирської області та презентував навчальний заклад.
Заступник директора Суханіцький Віктор Павлович проінформував присутніх з переліком скасованих Кабінетом Міністрів нормативно-правових документів з питань охорони праці, пожежної та техногенної безпеки.
З аналізом результатів організації і проведення обласного етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу ПТНЗ на кращу організацію роботи з охорони праці проінформувала членів секції Малінкіна Ніна Павлівна, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області.
Учасники засідання відвідали та обговорили відкритий урок з предмета «Охорона праці» на тему:
«Вимоги безпеки праці під час внесення пестицидів і агрохімікатів» (викладач Креничко Петро Петрович), на якому викладач продемонстрував присутнім ефективні методи і прийоми навчання та контролю навчальних досягнень учнів на уроці. Викладач також ознайомив колег з комплексним методичним забезпеченням предмета.
Кучерук Неля Миколаївна, медичний працівник ліцею, на високому організаційно-методичному рівні провела за участю учнів позаурочний захід з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності на тему: «Охорона праці – це наука і безпеки запорука».

Досвідом роботи з питань використання засобів комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці», впровадженням активних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів поділилися викладачі Чепіль Оксана Олександрівна (ДНЗ «БВП училище»), Кожара Віра Євстахіївна (ДНЗ «Малинський професійний ліцей»), Тесля Сергій Валерійович (Червоноармійський професійний ліцей).
Методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Малінкіна Ніна Павлівна та керівник секції Недашківська Любов Павлівна підвели підсумки роботи семінару та обговорили з учасниками секції актуальні напрями подальшої діяльності.

11 жовтня 2017 року

11 жовтня 2017 року на базі Комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» відбулося засідання обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій. Засідання пройшло у формі семінару-практикуму у рамках Творчої педагогічної лабораторії за темою «Реалізація вимог до структури, змісту та оформлення наукових та навчальних видань».
У роботі семінару взяли участь 23 викладача інформатики та інформаційних технологій з 22 професійно-технічних навчальних закладів області.
Привітала учасників обласної секції та презентувала основні напрямки діяльності й досягнення навчального закладу заступник директор з навчально-виробничої роботи Шафранська С. Г., а методист училища-інтернату Жидецька О. О. представила роботу предметної методичної комісії.
Активним обговоренням супроводжувався виступ керівника секції Сербина Б. В. щодо формування професійної компетенції педагогів ПТНЗ у контексті STEM-освіти.
Позитивними емоціями учасників супроводжувався відкритий позаурочний захід-конкурс на кращого користувача ПК «Юzer ze best» (заключний етап училищного конкурсу), організований Максимкіною О.Б., Пеньківською Т.О. та Кузьменко О.П. - педагогічними працівниками училища-інтернату.
Відповідно до плану методист НМК ПТО у Житомирській області Нагаєвська І. О. ознайомила учасників секції з видами і класифікаціями наукових та навчальних видань, порядком надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України.
Своїм досвідом щодо особливостей оформлення та розроблення конспекту лекцій поділилася викладач ГВПУ НТ Каленюк О.М.
Презентувала питання щодо особливостей оформлення та розроблення методичних розробок викладач ДПТНЗ «РПЛ» Герасименко І.І.
Продемонструвала напрацювання колективу закладу та представила свій досвід роботи з питання щодо особливостей оформлення та розроблення робочих зошитів Жидецька О.О., методист КСРУ «ЖВПУ-І».
Особливості створення та основне призначення інтерактивних плакатів продемонструвала викладач ЖППЛ Войтович І.Л.
Колектив навчального закладу забезпечив належні умови для ефективного проведення засідання.

5 жовтня 2017 року

10 жовтня 2017 року в ПТУ № 4 м. Бердичева відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ на тему «Система роботи заступника директора з навчально-виховної роботи щодо забезпечення координації та узгодженості діяльності підрозділів, які здійснюють навчально-виховний процес». Засідання було проведене в формі трибуни перспективного досвіду.
Заступники директорів із НВР ГВПУ НТ Заруцька Т.А. та ЧПЛ Єль В.М. ознайомили присутніх зі шляхами реалізації завдань, принципів, напрямів та методів виховання; поділилися досвідом використання законодавчих та нормативних документів в організації виховного процесу.
На необхідність системності і впорядкованості в організації управлінської діяльності заступника директора з навчально-виховної роботи наголосила у своєму виступі заступник директора з НВР ЖППЛ Горай О.І. Вона ж ознайомила присутніх із організацією діяльності заступника директора з НВР, його професіограмою та циклограмою наказів і нарад з проблем виховання.
Високу зацікавленість викликав виступ заступника директора з НВР ЛПЛ Гевлича В.П. про форми та методи здійснення контролю за якістю проведення виховної роботи в навчальних групах, узагальнення матеріалів цього контролю.
Заступники директорів з НВР ДНЗ «МПЛ» Костюченко Л.М. та ВПУ м. Житомира Пухальська А.А. поділилися досвідом використання інноваційних форм та методів управління навчально-виховним процесом.
Загострили свою увагу на системі форм, методів та видів діяльності в організації роботи педагогічного колективу з батьками заступники директорів з НВР ПТУ № 16 Жмаченко А.Г. та ДПТНЗ «РПЛ» Гльоза І.І.
Заступник директора з НВР ЦПТО м. Житомира Чайкіна Н.Р. презентувала присутнім свій досвід роботи на тему «Система роботи заступника директора з навчально-виховної роботи щодо забезпечення координації та узгодженості діяльності підрозділів, які здійснюють навчально-виховний процес». Чайкіна Н.Р. поділилася досвідом роботи щодо системи планування виховної роботи та складання розкладу позаурочної зайнятості учнів.
Членам методичної секції презентували свій досвід роботи бібліотекар ПТУ № 4 Усач А.Я., соціально-психологічна служба та методична комісія класних керівників. Високу оцінку отримали відкриті виховні заходи, підготовлені класними керівниками навчального закладу.
Також учасники зібрання здійснили оглядову екскурсію музею історії училища, кімнати-музею учасників АТО ПТУ №4 та музею єврейства м. Бердичева.

Підготувала інформацію В.Чистякова, методист НМК ПТО у Житомирській області

5 жовтня 2017 року

5 жовтня 2017 року на базі ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» відбулося засідання обласної методичної секції викладачів суспільних дисциплін. Засідання пройшло у формі творчої дискусії за темою «Формування компетентності викладача – пріоритетний напрям удосконалення методичної майстерності в умовах сучасного розвитку професійно – технічної освіти».
Колектив навчального закладу забезпечив належні умови для ефективного проведення засідання. В роботі взяли участь 22 викладачі суспільних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області.
Відповідно до плану учасники зібрання були ознайомлені з інструктивно-методичними матеріалами щодо вивчення у 2017-2018 навчальному році предметів суспільного напряму, підготовки та проведення ДПА та ЗНО, оглянули методичні розробки та комплексно – методичне забезпечення суспільних дисциплін.
Ключовим компетентностям Нової української школи була присвячена презентація Ковальчук Т.О., методиста НМК ПТО. Зокрема, акцентовано увагу на громадянській компетентності, оскільки в ній закладено повагу до законів, дотримання прав людини, підтримку соціокультурного різноманіття та уміння працювати з іншими на результат.
Жвавим обговоренням супроводжувався виступ Ярмолюка М.М., керівника методичної секції, який представив скрайбінг - нову форму презентації навчального матеріалу. Він переконливо довів, що використання такої сучасної форми візуалізації навчального процесу розвиває критичне мислення, допомагає учням інтегрувати нові знання, відновлювати в пам’яті отриману інформацію, адже презентація скрайбінгу складається із простих образів, символів і предметів, які легко запам’ятовуються. В ході дискусії викладачі Недєлєва Т.М. (БПБЛ), Музика С.Ю (ДНЗ «НВВПУ», Григорчук І.О. (БПЛ) продемонстрували приклади застосування на уроках проектної технології. Своїм досвідом з розробки та використання на заняттях електронних навчально-методичних засобів навчання поділилися Мельник С.П. (ПТУ №4),Павлова Л.А.(БПБЛ).
Багато питань викликала проблема застосування елементів дистанційного навчання на уроках історії України, правознавства. Такий напрям педагогічної діяльності використовує викладач ЖППЛ Коротка-Савицька І.І., яка ознайомила учасників секції із своїми напрацюваннями, дала конкретні рекомендації, виходячи з власного досвіду.
З метою реалізації вимог компетентнісного підходу, в оновленій навчальній програмі з історії України (10-11 клас) як окрему структурну складову уведено спеціальні уроки - практичні заняття. Одне із таких новаторств, передбачених програмою, відвідали учасники секції. Викладач Ружанцева Г.С. продемонструвала обрану нею методику організації практичного заняття на тему: «Пропагандистський ідеал радянської людини та її повсякденне життя». На основі самостійного опрацювання історичних джерел учні представили свої творчі проекти, що є важливим засобом формування предметної компетентності.
Позитивним емоційним завершенням роботи секції стало відвідання музею історії навчального закладу та участь у виховному заході «Захисникам Вітчизни присвячується».

5 жовтня 2017

4 жовтня 2017 року на базі Коростишівського професійного аграрного ліцею відбулась обласна методична секція старших майстрів на тему: «Організаційно-методичний супровід діяльності старших майстрів щодо забезпечення якісного навчально-виробничого процесу», у якій брали участь представники із 21 ПТНЗ області. Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області ознайомила членів секції із основними засадами новоприйнятого Закону України «Про освіту», особливостями впровадження елементів дуальної форми навчання у ПТНЗ. Також вона проаналізувала підсумки організаційно-методичної діяльності у 2016-2017 н.р. щодо забезпечення якісного навчально-виробничого процесу та наголосила на важливості створенні прайс-каталогу послуг, що надаються професійно-технічними навчальними закладами області.
Учасники секції відвідали та обговорили організовану Лічаченко Г.П., заступником директора з НВР та Нідзьолик Л.А., методистом Коростишівського професійного аграрного ліцею інструктивно-методичну нараду з питань забезпечення навчально-виробничого процесу відповідно до вимог ДСПТО.
Закінчилась робота секції ознайомленням старших майстрів із планом роботи секції на 2017-2018 н.р. та святковим концертом, присвяченим Дню професійно-технічної освіти.

4 жовтня 2017 року

Виховуємо творчу особистість засобами бібліотечної справи

Відповідно до плану роботи навчально - методичного кабінету професійно - технічної освіти у Житомирській області 4 жовтня 2017 року на базі Бердичівського професійного будівельного ліцею відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області. В центрі уваги присутніх було обговорення питання «Застосування найбільш ефективних форм та методів роботи з обдарованими учнями у позаурочній діяльності бібліотек ПТНЗ». Заняття проведено у формі практичного семінару. Досвідом роботи по вихованню успішної, творчої, обдарованої особистості засобами роботи бібліотеки поділилась Слухова Людмила Кирилівна, бібліотекар Житомирського професійного політехнічного ліцею, яка використовує у своїй роботі різноманітні форми роботи для виявлення обдарованих дітей, а саме: історичний екскурс з постатями людей, які увійшли в історію людства; книжково-ілюстративні виставки, проекти.
Бібліотекар ПТУ №4 м. Бердичева Усач Алла Янівна, доповнила, що реалії нашого життя вимагають постійного пошуку нових форм та методів роботи з обдарованими учнями. Тому вона у своїй роботі впроваджує такі новітні форми роботи: флешмоб, літературна розвідка, запровадила та реалізує проект «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся», фестиваль Європейського кіно.
Бібліотека має значний потенціал щодо розвитку творчих здібностей обдарованих учнів. Особливостями роботи з обдарованими учнями поділилась Тетяна Василівна Казакова, бібліотекар ЦПТО м. Житомира, яка вважає, що головною метою бібліотеки з обдарованими учнями є створення умов для формування високоінтелектуальної, активної, творчої особистості. Саме з цією метою при бібліотеці працює літературно-музичний клуб «ЛІРА»; випускається альманах поетичних доробок «Ті,що закохані в поезію», де обдаровані учні мають можливість розмістити свої поетичні та літературні твори. Бібліотекар Андрушівського професійного ліцею Пастернак Н. Ф. впевнена, що запорукою успіху роботи з обдарованими учнями є поєднання зусиль бібліотекаря, вихователів і керівників гуртків, викладачів та головним завданням бібліотеки залишається поширювати знання, підвищувати рівень культури, сприяти розвитку творчих здібностей обдарованих учнів.
Питання про співпрацю бібліотек ПТНЗ і масових бібліотек викликало інтерес присутніх. Досвідом співпраці поділились бібліотекар Бердичівського професійного будівельного ліцею Грицюк Н. М., яка співпрацює з Центральною міською бібліотекою м. Бердичева і бібліотекою - філіалом №6. Бібліотекар Новоград-Волинського вищого професійного училища Лук'янчук О. В. тісно співпрацює з бібліотекою філією №5 для юнацтва м. Новоград-Волинського. Обоє бібліотекарів вважають, що завдяки такій співпраці з іншими бібліотеками відбувається залучення молоді до культурного життя, надається інформаційна та консультаційна допомога. Тільки поєднавши зусилля професіоналів і учнів, можна досягти успіху.
Сьогодні сучасні інформаційні технології досить активно впроваджуються в бібліотечну практику. Застосування бібліотеками Інтернет-технологій дозволяє говорити про впровадження інновацій, які підіймають якість обслуговування читачів на новий сучасний рівень. Однією з таких інновацій є технологія веб-квесту, яку використовує у своїй роботі бібліотекар Бердичівського вищого професійного училища Савчук В. М. для популяризації творчості письменників. Ковальчук Людмила Олексіївна, бібліотекар Олевського професійного ліцею вважає, що впровадження та застосування інформаційно-комунікаційних технологій в діяльність бібліотеки дозволяє створювати інформаційні продукти, які допомагають читачам орієнтуватися в освітньому просторі. Наприклад: довідкові бази даних, путівники по фондах, створення блогів, віртуальні книжкові виставки.
Про заходи щодо виконання наказу МОНУ від 26.06.17р. № 929 « Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек» виступила методист Чистякова Віра Прокопівна, яка детально розповіла про заходи та способи впровадження універсальної десяткової класифікації.
В бібліотеці Бердичівського професійного будівельного ліцею відбулась зустріч з письменницею Мартинюк Міладою Вікторівною у вигляді літературного калейдоскопу «Чисте золото таланту», де активну участь брали учні першого року навчання. Бібліотечні працівники мали змогу познайомитись із поезією письменниці, та із власними творами учнів.
Учасники практичного семінару відвідали Центральну міську бібліотеку м. Бердичева, де познайомились з досвідом роботи бібліотеки та молодіжного клубу «М-формація». Також відвідали музей єврейства у м.Бердичеві.


Підготувала інформацію В.Чистякова, методист НМК ПТО у Житомирській області

Архів

Головна

Листопад-червень 2017-18

Вересень 2017

Травень 2017

Березень 2017

Лютий 2017

Грудень 2016