5 червня 2018 року

    5 червня 2018 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» (директор Градовський П.М.) відбулося засідання обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій у формі педагогічної майстерні на тему: «Роль методиста у створенні освітнього інноваційного простору навчального закладу».

    Розпочалося засідання секції з лекції науковця Сидорчук Н.Г., доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки Житомирського державного університету ім. І.Франка, яка розповіла про акметехнології та їх використання в освітньому процесі.
    Теслюк Н.І., методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», представила питання на тему: «Підвищення ефективності науково-методичної роботи засобами ІКТ та використанням хмарних технологій в освітньому процесі» у вигляді відео-лекції.
    Поздярей Л.В. та Волинкіна С.Л., голови фахових методичних комісій ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», презентували роботу з упровадження педагогічного досвіду.
    На високому методичному рівні проведені три відкриті уроки:

- з предмета «Англійська мова» на тему: «Професія у моєму житті» (викладач Пилипчук М.О.);
- з предмета «Комп’ютерні системи та мережі», підсумковий урок у формі інтерактивної зустрічі (майстер виробничого навчання Діденко Т.А.),
- поточний інструктаж уроку виробничого навчання з професії «Кухар» на тему: «Приготування вареників» (майстер виробничого навчання Колодійчук Т.В.).
     Підсумки роботи обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій підвела Васильчук В.А., директор Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області, яка наголосила на участі в обласних конкурсах та підготовці інформації про підсумки організаційно-методичної роботи у 2017-2018 н.р.

31 травня 2018 року

    31 травня 2018 року на базі ПТУ №16 м.Коростеня проведено круглий стіл на тему: «Соціальне партнерство у професійній підготовці кваліфікованих робітників запорука задоволення потреб регіонального ринку праці», учасниками якого стали старші майстри ПТНЗ області.

    Директор ПТУ №16 м.Коростеня Синицький О.П. презентував навчальний заклад та особливості співпраці із соціальними партнерами.
    Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області розкрила питання соціального партнерства як форми соціальної взаємодії та педагогічного явища.
    Особливості співпраці ПАТ «Хіммаш» із ПТУ №16 м.Коростеня презентував заступник голови правління Васьківський М.В.
    Організацію професійної підготовки дорослого населення розкрила у своєму виступі Бондарчук Л.О., начальник відділу активної підтримки безробітних Коростенського МЦЗ та Недашківська Л.П., керівник секції.
    Питання співпраці ПТНЗ з підприємствами - соціальними партнерами при упровадженні елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників було розкрито у виступі Андрійчука О.Д., старшого майстра ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    На необхідності підвищення професійної компетентності майстрів виробничого навчання в ході упровадження ДСПТО, заснованих на компетенціях та елементів дуальної форми навчання наголосила Гринюк Г.О., старший майстер ДНЗ «ЦСО м. Житомира».

    Також учасники секції ознайомилися з роботою підприємства ПАТ «Хіммаш» - соціального партнера навчального закладу та відвідали військово-історичний комплекс «Скеля».

22 травня 2018 року

    22 травня 2018 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.

    Відкрила семінар методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників семінару на питаннях реалізації стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу з конкретних робітничих професій.
    З питанням «Про виконання Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти» (Проект Листа МОН від 21.05.2018) перед учасниками семінару виступили директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А. та заступник директора ДНЗ «ЖВПТУ» Легенька Ю.Ю.
    Питання щодо Особливостей розроблення робочих навчальних планів за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу (Лист МОН від 26.04.2018 № 3-440) розкрили директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А. та методист Колчик О.Г. Було проаналізовано «Загальні положення» Стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу з окремих робітничих професій.
    Власним досвідом щодо:
- Аналізу СТРУКТУРИ СТАНДАРТІВ професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу з окремих робітничих професій;
- Концепції розробки ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки;
- Особливостей розробки НАВЧАЛЬНОЇ (робочої навчальної) програми професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки;
- Особливостей розробки ПОУРОЧНО-ТЕМАТИЧНОГО ПЛАНУ професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки;
- Концепції розробки РОБОЧОГО НАВЧАЛЬНОГО ПЛАНУ первинної професійної підготовки з окремих робітничих професій поділилися голова обласної методичної секції, заступник директора Любарського професійного ліцею Суханіцький В.П. та заступник директора ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» Рудницький Д.Я.

17 травня 2018 року

    17 травня 2018 року в м. Радомишль відбулося засідання методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійно-технічної освіти області. На розгляд було винесено проблему, що звучала наступним чином: «Використання ефективних форм роботи заступника директора в організації правоосвітньої та правовиховної роботи». Засідання пройшло у формі професійних дискусій, у яких взяв участь 21 заступник.

    Питання, «Засоби, форми і методи роботи з учнями, схильними до девіантної поведінки», розкрили заступники директора з НВР ПТУ № 4 О.А. Антонюк та ДНЗ «ОПЛ» О.Б. Фоміна. Зокрема, вони зазначили, що адміністрації навчального закладу необхідно турбуватися про те, щоб усі члени педагогічного колективу правильно розуміли той факт, що для поліпшення стосунків між педагогами й учнями треба забезпечити тактовне, доброзичливе ставлення викладачів до тих учнів, з якими їм важко працювати. Також Оксана Анатоліївна та Оксана Борисівна представили до уваги присутніх алгоритм співпраці навчального закладу з соціальними службами з правового й превентивного виховання учнів.
    Друге питання «Виховання молоді в умовах впливу сучасних неформальних молодіжних об’єднань. Субкультури та їх класифікація. Типи молодіжних субкультур» висвітлили заступники директорів з НВР ПТУ № 12 Н.М.Бачинська та ТПЛ І.В.Кучерява, які розповіли колегам про сучасні, в тому числі, маловідомі широкому загалу, молодіжні течії та угрупування й зауважили, що ототожнення соціально незрілої особистості з деякими із субкультур може становити загрозу не тільки власне для підлітка, а й для оточення і навіть стимулювати крайні прояви деліквентної поведінки. Надія Миколаївна та Ірина Вікторівна, підсумовуючи сказане вище, надали перелік рекомендацій для педагогічних працівників, батьків учнів та осіб, які їх замінюють, з питань молодіжних субкультур.

    Щодо проблеми «Створення системи виховної роботи, спрямованої на подолання деструктивного впливу негативних емоцій педагогічних працівників у роботі з девіантними учнями» виступили заступник директора з навчально-виховної роботи БПЛ А.Ф.Яворський та Карбовська Л. практичний психолог ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира». На їхній погляд, першою важливою запорукою подолання деструктивного впливу негативних емоцій і недопущення помилок педагогічних працівників при проведенні профілактики з учнями девіантної поведінки є ефективне проведення відповідної освітньої роботи з педагогами в ПТНЗ. Також учасників засідання зацікавили поради щодо встановлення довіри між педагогічними працівниками та учнями, які перебувають у кризовому стані.
    Проблемою «Забезпечення координації та узгодженості діяльності класного керівника з батьками, медичними працівниками та правоохоронними органами щодо антиалкогольного та статевого виховання учнів» зацікавили присутніх заступник директора з НВР ЛПЛ В.П. Гевлич та АПЛ Т.М. Грезіна. Вони, зокрема, нагадали про тісний зв’язок між ефективністю виховної діяльності та повноцінною взаємодією між учасниками освітнього процесу та про трирівневу систему превентивного виховання, яка, будучи запозиченою з досвіду діяльності західних соціальних служб, є базовою для планування профілактичної роботи.
    В ході останнього, п’ятого питання досвідом проведення місячника правових знань та тижня права з присутніми поділилися заступники директора з НВР ДНЗ «НВВПУ» Л.П.Отверченко та ДНЗ «МПЛ» Л.М.Костюченко. Людмила Петрівна та Лариса Миколаївна зауважили, що кардинальні зміни, пережиті нашим суспільством у всіх сферах політичного й соціально-економічного життя, не можуть не поширюватися на превентивну й пенітенціарну практику в області попередження й корекції відхиленої поведінки дітей і підлітків. Вони поділилися досвідом власної роботи, причому присутні особливу увагу звернули на робочий зошит «Знай та захищай свої права».
    Учасники секції відвідали та обговорили правовий ринг на тему: «Знай та захищай свої права », проведений класним керівником Кондратенко К.В. за участі Оксани Грищенко, керівника апарату Радомишльського суду у Житомирській області та Олени Осадчої, старшого лейтенанта, інспектора ювенальної превенції Радомишльського відділення поліції та заняття з елементами тренінгу на тему: «Профілактика вживання алкогольних напоїв в підлітковому віці», проведене практичним психологом Бернацькою І.А.
    Флеш-моб, присвячений Дню вишиванки «Україно моя, вишивана» за участі учнів ліцею та вихованців місцевого дитячого садочка підготувала Гльоза Ірина Ігорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею.

    Заступники директорів ПТНЗ області відвідали бібліотеку ліцею, де Хитриченко Лідія Григорівна, бібліотекар ліцею ознайомила їх з тим, як вона виконує завдання, поставлені перед закладами освіти наказом Міністерства освіти і науки України № 929 від 26.06.2017 року «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек».

     Всім присутнім сподобалась, створена в ліцеї етнографічна світлиця та вітрина з матеріалами про колишніх випускників ліцею, які загинули під час АТО.

17 травня 2018 року

    17 травня 2018 року на базі Коростишівського професійного аграрного ліцею в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників механізації сільського господарства проведено навчально-практичний семінар на тему: «Інформаційно-методичний супровід професійно-теоретичної та професійно - практичної підготовки - як засіб підвищення якості навчання кваліфікованих робітників для с/г галузі».

    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка звернула увагу членів секції на особливості організації навчально-виробничого процесу в ПТНЗ сільськогосподарського профілю у зв’язку із впровадженням нових державних стандартів П(ПТ)О, зокрема з професії «Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування».
    Директор Коростишівського професійного аграрного ліцею Кирилюк В.І. провів презентацію навчального закладу, розповів про напрями професійної підготовки та їх розвиток.
    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провів її голова майстер виробничого навчання КПАЛ Васильчук С.М.
    Підчас роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Роль фахової метод комісії в організації навчального процесу підготовки кваліфікованих робітників для с/г галузі, планування роботи фахової методичної комісії;
- Шляхи мотивації педагогічних працівників до розробки та використання на уроках інформаційно - методичних матеріалів (на прикладі конкретних професій);
- Організація та проведенні проміжного та вихідного контролю з використанням інформаційно - методичних матеріалів (на прикладі конкретних професій);
- Реалізація заходів по використанню на уроках теоретичного та виробничого навчання інформаційно - методичних матеріалів (відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання);
- Зміст роботи фахової методичної комісії в організації навчального процесу, реалізації вимог СП(ПТ)О, заснованих на компетентностях, з відповідних професій с/г галузі, розробці освітніх та навчальних програм професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, розробці та використанні інформаційно - методичних матеріалів.
     З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Любарського професійного ліцею (Мясніков І.В.);
- ДНЗ «Малинський професійний ліцей» (Машина С.М.);
- Овруцького професійного ліцею (Шатило К.А.);
- Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (Ковальчук Р.А.);
- Андрушівського професійного ліцею (Павлушко А.С.);
- Центру професійно-технічної освіти м. Житомира (Березовський Ю.М.);
- НМК ПТО у Житомирській області (Колчик О.Г.).

    Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки:
- Урок (бінарний) теоретичного навчання в гр. № 417, 1-го курсу, професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва. Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування. Водій а/тр засобів», на тему: «Електрообладнання тракторів. Генератор та реле-регулятор», викладач: Чернявський М.О., майстер в/н Крижановський В.С.;
- Урок виробничого навчання в гр. № 416, 2-го курсу, професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва. Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування. Водій а/тр засобів», тема «Виконання операцій щозмінного технічного обслуговування трактора МТЗ-82», майстер в/н Ліпінський Р.М.;
- Лабораторно-практична робота № 11-12 в гр. № 415, 3-го курсу, професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва. Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування. Водій а/тр засобів», тема «Жатна частина зерно кукурудзозбиральних комбайнів. Технологічне налагодження жнивної частини зернозбирального комбайна», викладач-майстер в/н Васильчук С.М.

    На уроках теоретичного та виробничого навчання широко застосовувались інноваційні виробничі та навчальні технології.

3 травня 2018 року

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 3 травня 2018 року на базі ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області.
    Засідання на тему «Роль бібліотеки ПТНЗ у формуванні професійної компетентності робітничих кадрів для задоволення потреб економіки країни» проходило у формі панорами бібліотечного досвіду.

    Учасники засідання обговорили питання щодо участі бібліотеки ПТНЗ у набутті професійного становлення і майстерності учнівської молоді.
    Досвідом роботи з цього питання поділилася бібліотекар Любарського професійного ліцею Трохимчик О.М. Вона розповіла, що бібліотека бере активну участь у професійному становленні учнів, майбутніх кваліфікованих робітників, використовуючи при цьому різні форми роботи. Багато цікавих і корисних заходів, індивідуальних та масових, із застосуванням інноваційних технологій, було проведено під час реалізації проекту «Професійна компетентність випускника». Підтримала колегу про важливість даного питання бібліотекар Турчинівського професійного ліцею, Зорина Л.І., яка у роботі бібліотеки приділяє значну увагу вихованню любові до професії.
    З цікавістю присутні обговорили питання про підвищення професійної компетентності робітничих кадрів шляхом застосування інформаційних технологій у роботі бібліотеки ПТНЗ.
    Бібліотекар ПТУ№16 м. Коростень Костюченко В.В., у своїй роботі використовує інформаційні технології, які дозволяють вирішити проблеми збереження інформації та обслуговування, тобто задоволення потреб читачів. В обговоренні даного питання взяла участь і бібліотекар Радомишльського професійного ліцею Хитриченко Л.Г. , яка у своїй діяльності застосовує метод проектів, за допомогою якого можна задовольнити потребу, вирішити проблему не одного, а групи учнів. Застосовування у діяльності бібліотеки методу проектів розвиває в учнів допитливість, здібності, таланти, пізнавальні інтереси, сприяє засвоєнню навчальних програм, заохочує до пізнання нового, виховує інформаційну культуру, любов до книги, вміння користуватися книгою, підвищує педагогічну та методичну майстерність педагогічних працівників.
    Досвідом роботи з питання «Інформаційно-бібліографічне забезпечення знань учнів з робітничих професій» поділилася бібліотекар Овруцького професійного ліцею Мошковська Г.А., яка довела до відома присутніх про систему роботи бібліотеки задля формування стійких читацьких інтересів та підвищення професійної компетенції майбутніх робітників.
    Присутні на засіданні долучилися до питання «Заходи бібліотеки, спрямовані на підвищення інтересу до професії».

    Про свої напрацювання з даного питання розповіли бібліотекарі ДПТНЗ «Вище професійне училище м. Житомира» Опанасюк Л.А. та бібліотекар Пулинського професійного ліцею Содель А. С., які у роботі застосовують ряд заходів щодо підвищення інтересу до професії – це книжкові виставки, презентації книг, індивідуальні та масові форми роботи, а саме: години спілкування, конкурси, вікторини, ігри.
    Про використання новітніх інформаційних джерел в роботі бібліотеки щодо сприяння професійного зростання майстрів виробничого навчання та викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки, розповіла бібліотекар ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Шелещук С.В. Вона співпрацюючи з педагогічними працівниками надає їм інформаційно-методичну допомогу в організації освітнього процесу: підготовці уроків, бесід з учнями, проведенні виховних заходів, інформує про нові документи, підручники та посібники, які надійшли, інші джерела та ресурси бібліотеки.

    Учасники засідання секції відвідали та обговорили виховний профорієнтаційний захід літературний мікс «Усі професії важливі – обирай на смак…», підготовлений і проведений бібліотекарем Савчук В.М., який викликав позитивні емоції і приніс задоволення присутнім.
    Підсумки роботи засідання методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області підвела методист НМК ПТО Чистякова В.П.

25 квітня 2018 року

    25 квітня 2018 року на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомира в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту проведено навчально-практичний семінар на тему «Використання інноваційних педагогічних технологій при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту».
    Директор ЦПТО м. Житомира Перелигін М.М. та голова фахової методичної комісії, майстер виробничого навчання Костриця Ю.А. провели презентацію навчального закладу та фахової методичної комісії педагогічних працівників відповідного професійного напряму.
    Семінар розпочався з огляду навчально-матеріальної бази ЦПТО м. Житомира, зокрема майстерні–лабораторії для підготовки слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, майстерні (посту) з шиномантажу, оновлених та оснащених сучасним виробничим обладнанням.
    Також учасникам семінару було представлено навчально-практичний центр підготовки Монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, оснащений сучасним обладнанням та устаткуванням в будівельній галузі, навчання в якому проводиться з використанням інноваційних виробничих та педагогічних технологій.

    Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання, які провели педагогічні працівники ЦПТО м. Житомира Цьомик П.В., Крілас В.В., Водотиєць В.А.
    В обговоренні взяли участь педагогічні працівники ЖППЛ (Пасічник А.В.), ДНЗ "БВПУ" (Цегельник М.С.), КПАЛ (Ткачук В.В.), ДНЗ "МПЛ" (Охрімчук В.Л.).
    Уроки проведено на високому фаховому та методичному рівні.
    Майстром виробничого навчання Кострицею Ю.А. було проведено майстер-клас на тему «Монтаж та демонтаж шин автомобіля».

    Теоретичну частину семінару відкрила методист НМК ПТО у Житомирській області Колчик О.Г., яка загострила увагу учасників семінару на особливостях організації освітнього процесу та використанням нових педагогічних технологій у закладах професійної (професійно-технічної) освіти із введенням в дію стандартів нового покоління, заснованих на компетентностях.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Використання інноваційних педагогічних технологій при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту;
- Удосконалення використання учнями технічних засобів навчання, як способу підвищення якості навчання;
- Використання проблемних ситуацій для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроці практичного водіння.
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники ЖППЛ (Пасічник А.В.), ЦПТО м. Житомира (Костриця Ю.А.), АПЛ (Шевчук О.П.), ДНЗ "БВПУ" Цегельник М.С.
    Учасники семінару запропонували ряд питань до розгляду на обласних методичних секціях наступного навчального року.

25 квітня 2018 року

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 25 квітня 2018 року в Пулинському професійному ліцеї відбулося засідання методичної секції голів методичних комісій класних керівників і вихователів ПТНЗ області. Оптимальною формою для висвітлення теми «Удосконалення процесу виховання шляхом вибору ефективних форм виховної роботи» виявився семінар генерації ідей.

    Методикою проведення засідань даної категорії педагогічних працівників поділилися голови методкомісій Житомирського професійного політехнічного та Баранівського ліцеїв.
    Цікавим був виступ Солякової Т.В., голови МК класних керівників і вихователів Головинського вищого професійного училища нерудних технологій, яка поділилася досвідом проведення інтернет-марафону та взагалі широким використанням інформаційних технологій у роботі з педагогами і учнями.
    Темою виступу Гумберт Т.Г., голови МК класних керівників Бердичівського професійного будівельного ліцею було використання ідеї народної педагогіки у навчально-виховному процесі, яка яскраво висвітлила зміст народної педагогіки та її суть, форми роботи у родинному, трудовому, культурно-етнічному вихованні учнівської молоді.
    Особливий інтерес для присутніх становив виступ Гнітецької М.В., голови МК класних керівників Коростишівського професійного аграрного ліцею щодо ефективних систем, форм, методів та видів діяльності класного керівника, вихователя у роботі з учнівським колективом.
    Логічним завершенням теоретичної частини зібрання стала презентація Змієвської М.В., голови МК класних керівників і вихователів Пулинського професійного ліцею про діяльність, зміст і форми роботи методкомісії, спрямовані на підвищення професійного рівня педагогів, впровадження ними інноваційних технологій у практику виховної діяльності, узагальнення та поширення перспективного досвіду виховної роботи, проектів виховного спрямування у навчально-виховний процес та підвищення ефективності рівня вихованості учнів.

    Присутні відвідали позаурочні виховні заходи: брейн-ринг «Іменинниця Земля!», підготовлений і проведений класними керівниками Чайківською Л.В. та Черниш В.В.; ділову гру «Якщо немає обов’язків – відсутні і права» підготувала і провела класний керівник Іщенко О.А.; краєзнавчу подорож «Пулинська земля – земля моїх батьків», яку провели класний керівник Волощук Л.В. та соціальний педагог Омельчук А.В. та вечір-реквієм «Хоробрі серця» (зустріч з учасниками АТО), яку провели вихователь Махнаєва В.Г. та бібліотекар Содель А.С.
    Учасники семінару обговорили відвідані заходи та відзначили достатній рівень їх проведення. Відзначили, що обрані форми проведення заходів відповідали змісту, активну участь брали учні у їх проведенні, для їх висвітлення матеріал підібраний цікавий, доступний, використані уривки фільмів, відео та фотографії, широко і вміло поєднано теоретичний матеріал з місцевими фактами, пейзажами, історичними місцями, подіями та людьми рідного краю.

05 квітня 2018 року

    05 квітня 2018 року на базі НМК ПТО у Житомирській області відбулось 2 засідання «Школи молодого педагога» (секція практичних психологів і соціальних педагогів), у якому брали участь практичні психологи ДНЗ «Центру сфери обслуговування м.Житомира», Турчинівського та Андрушівського професійних ліцеїв, ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей», Коростишівського професійного аграрного ліцею, соціальні педагоги Бердичівського професійного будівельного ліцею і ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».

    Вдовенко Дарина Олександрівна, практичний психолог ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира», акцентувала увагу учасників Школи на призначенні робочого та навчального кабінетів працівників психологічної служби, їх оформленні, матеріально-технічному оснащенні та документації.
    Про заходи, які реалізують у своїй діяльності працівники психологічної служби, виконуючи національні, державні та регіональні програми, присутнім розповіла Бернацька Інга Андріївна, практичний психолог ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей».
    Особливості узагальнення результатів річної діяльності практичних психологів і соціальних педагогів в аналітичній та статистичній записці, розкрила у своєму виступі Нагаєвська Ірина Олександрівна, методист НМК ПТО у Житомирській області.
     Також учасники засідання обговорили питання взаємодії та співпраці психологічних служб ПТНЗ із державними, громадськими, міжнародними організаціями.

28 березня 2018 року

    28 березня 2018 року на базі ДПТНЗ «Вище професійне училище м. Житомира» відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку у формі ярмарку педагогічних ідей за темою: «Впровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду в освітній процес», в якому брали участь 23 представники з 25 закладів області.
    Училище та його навчально-матеріальну базу присутнім презентувала в.о. директора училища Пухальська А.А.
    Методист училища Кравчук О.В. поділилася досвідом роботи з узагальнення та розповсюдження матеріалів інноваційної діяльності педагогів закладу.

    Члени секції відвідали та обговорили відкриті заходи, які були підготовлені педагогічними працівниками училища на високому організаційно-методичному рівні:
- урок з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» на тему: «Підприємництво – соціально-економічна основа ринкової економіки. Організаційно-правові форми підприємства» (викладач Рибачук О.О.);
- майстер-клас на тему: «Поняття блогу, різновиди блогів. Створення й оформлення блогу, настроювання його параметрів, публікація повідомлень блогу» (викладач Яценко О.Ю.).

    Голова фахової методичної комісії, викладач Яценко О.Ю. презентувала систему роботи педагогічних працівників методичної комісії училища з предметів і професій соціального та економічного напрямку.
    Досвідом роботи «Сучасні підходи до удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів і професій соціального та економічного напрямку з презентацією напрацювань, підготовлених педагогічними працівниками ПТНЗ області» поділилися педагогічні працівники закладів професійно-технічної освіти області: Діденко Т.А. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Круковська Г.Л. (ЦПТО м. Житомира), Василюк С.В. (ТПЛ).
    Були розглянуті, обговорені і схвалені досвіди роботи педагогічних працівників, які атестуються у 2018 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Коверзюк В.С., Волошиної А.О. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»), Діденко Т.А. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Круковської Г.Л. (ЦПТО м. Житомира), Гльози І.І., Яковець О.П., Затолюк Л.Й. (ДПТНЗ «РПЛ»), Невідомської Н.В. (ЖПЛЛП), Сікораки Л.А. (ВПУ-і) та рекомендовані до розповсюдження серед педагогічних працівників області.
    Керівником секції Сідлецькою О.П. та методистом НМК ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П. підведені підсумки роботи засідання і секції за 2017-2018 навчальний рік та розглянуті пропозиції до плану роботи на наступний навчальний рік.

Матеріали секції

23 березня 2018 року

    23 березня 2018 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій проведено вебінар за темою: «Впровадження інноваційних педагогічних і виробничих технологій».
    Про інноваційні технології навчання в освітньому процесі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» розповіла Теслюк Н.І., методист училища.

    Викладач училища Яценко Л.В. презентувала систему роботи фахової методичної комісії училища з впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій з професій: «Кухар», «Офіціант», «Бармен», а викладач Лопатюк Т.В. – реалізацію диференційованого підходу при використанні робочих зошитів з професій торговельного напрямку.
    Про результати упровадження дуальної форми навчання у професійну підготовку учнів училища з професії «Пекар; кондитер» проінформувала Гринюк Г.О., старший майстер ДНЗ «ЦСО м. Житомира».

    Інновації з удосконалення КМЗ предметів і професій, підготовлені педагогічними працівниками фахової методичної комісії КПАЛ, презентувала її голова, майстер виробничого навчання Шметан Г.Л.
    Досвідом роботи з впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій поділилися педагогічні працівники, які атестуються в 2018 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: викладачі: Поліщук А.П. (ГВПУНТ), Сідлецька О.П. (ЛПЛ), Вільчинська О.В. (ДНЗ «БВПУ»).
    Методистом Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П. були підведені підсумки вебінару.
Вебінар-матеріали

22 березня 2018 року

    22 березня 2018 року на базі ДПТНЗ «Вище професійне училище м.Житомира» у рамках обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій проведено засідання творчої педагогічної лабораторії на тему: «Особливості впровадження STEM-освіти у професійно-технічних навчальних закладах», у якій брали участь 23 педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів області.
    Привітала учасників обласної секції та презентувала основні напрямки діяльності й досягнення навчального закладу в.о. директора Пухальська А.А.
Яценко О.Ю., викладач училища, представила роботу предметної методичної комісії та провела цікавий та змістовний майстер-клас на тему: «Поняття блогу, різновиди блогів. Створення й оформлення блогу, настроювання його параметрів, публікація повідомлень блогу».

    Мотиваційну та технологічну готовність учасників навчально-виховного процесу до впровадження STEM-освіти було визначено у виступі Сербина Б. В., керівника секції.
    Презентували питання щодо інноваційних засобів та форм організації навчального процесу STEM-освіти Щепанівський В.Ф., Солопій С.Ю., Опанасенко А.С., викладачі БПБЛ, АПЛ, КПАЛ.
    Особливості створення STEM-центрів/лабораторій на базі ПТНЗ та приєднання їх до Всеукраїнської мережі STEM-центрів/ STEM-лабораторій розкрили у своїх виступах Яворський А.Ф., Гаврилюк О.Д., викладачі БПЛ та ЖПЛЛП.
    Нагаєвська Ірина Олександрівна, методист НМК ПТО у Житомирській області, проаналізувала участь учнів ПТНЗ у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Житомирського територіального відділення Малої академії наук України за 2017-2018 н.р. та звернула увагу учасників секції на наказ МОН України від 22.12.2017 №1662 «Про внесення змін до Положення про електронні освітні ресурси», заходи Всеукраїнського фестивалю «STEM-Весна 2018».
    Учасниками засідання розглянуто, схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед педагогічних працівників ПТНЗ області: - досвіди викладачів, які атестуються у 2018 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Яворського А.Ф. (БПЛ), Федорко Н.М. (ЦПТО). - зошит-конспект з предмета «Інформаційні технології» (професія «Секретар керівника (організації, установи, підприємства). Оператор комп’ютерного набору») Федорко Н.М., викладача ЦПТО м.Житомира; - робочий зошит із предмета «Інформатика» за темами: «Комп’ютерне моделювання. Основи алгоритмізації» та «Системи опрацювання табличних даних», Юркової Л.В., викладача ЦПТО м. Житомира.

21 березня 2018 року

    21 березня 2018 року на базі ДНЗ «Малинський професійний ліцей» у рамках обласної методичної секції практичних психологів та соціальних педагогів проведено семінар-практикум на тему: «Життєві кризи особистості», у якому брали участь 27 представників професійно-технічних навчальних закладів області.
    Основні напрямки діяльності, оновлену навчально-матеріальну базу та досягнення ліцею презентував учасникам Ілючок М.І., директор.

    Синежук А.В., практичний психолог, Козакевич Т.В., соціальний педагог ліцею презентували досвід психологічної служби та провели заняття з елементами тренінгу для учнів на тему: «Розвиток психосоціальної стійкості до стресу».
    Вплив стресу на життя особистості та його наслідки; стадії стресу; посттравматичний стресовий розлад: основні та додаткові симптоми; соціально-психологічну допомогу особистості у стресових ситуаціях розкрили у своїх виступах Вдовенко Д.О. та Добрянська Г.І., практичні психологи ДНЗ «ЦСО м.Житомира», КПАЛ.
    Презентували питання щодо життєвої кризи, стадій (ступенів) розвитку та класифікації, причин, що спричиняють кризові стани особистості Пліс С.В., Зінченко І.В., практичні психологи ДНЗ «ЖВПТУ», «БВПУ», Хом’як Ю.С., соціальний педагог ОПЛ.
    На особливостях кризового консультування та надання первинної психологічної допомоги особистості у складних життєвих обставинах акцентували увагу колег Сергієнко І.А., практичний психолог ДПТНЗ «РПЛ» і Остапенко К.М., соціальний педагог ЖПЛЛП.

    Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО у Житомирській області, провела майстер-клас на тему: «Створення сайту на платформі Google sites». Вона презентувала напрацювання робочої групи: річну циклограму діяльності соціального педагога ПТНЗ, річну циклограму діяльності практичного психолога ПТНЗ, перелік рекомендованих психодіагностичних методик для використання у роботі працівників психологічних служб професійно-технічних навчальних закладів та звернула увагу учасників секції на наказ УОН ОДА від 10.01.2018 №3 «Про затвердження Плану заходів управління освіти і науки щодо розвитку психологічної служби системи освіти Житомирської області на період до 2020 року».
    Учасниками засідання розглянуто, схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед психологічних служб ПТНЗ області досвід Синежук А.В., практичного психолога (ДНЗ «МПЛ»), Присяжнюк В.Ю., соціального педагога (ЦПТО м.Житомира), які атестуються у 2018 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

21 березня 2018 року

    21 березня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання методичної секції викладачів суспільних дисциплін у формі вебінару. Тема вебінару - «Сполучення сучасних і традиційних технологій як засіб підвищення мотивації навчання».
    Розпочалось засідання із розгляду важливого і цікавого питання «Педагогічний дизайн у професійній діяльності викладача». З науковими та практичними трактуваннями цього явища ознайомив керівник методичної секції Ярмолюк М.М.
    Про можливі варіанти організації роботи учнів з текстовими та візуальними історичними джерелами розповіла Огієнко О.В., викладач історії ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира.
    В ході вебінару було приділено увагу важливій складовій кожного розділу програми з історії України, а саме, новому виду роботи для викладачів - проведенню практичного заняття, головним завданням якого є закріплення, переведення у довготривалу пам'ять теоретичних знань, умінь і навичок з навчального предмета «Історія України». Досвідом роботи з даного питання поділилась Поліщук Н.К., викладач суспільних дисциплін ГВПУНТ.
    На підтвердження важливості вказаної діяльності викладачів методист НМК ПТО у Житомирській області Ковальчук Т.О. презентувала методичний порадник-практикум «Підготовка та проведення практичних занять з історії України». Посібник складено з метою наповнення навчального змісту історичної освіти, в ньому вміщено ряд рекомендацій та матеріалів на допомогу викладачеві при підготовці до практичного заняття.
    Не залишились поза увагою ігрові та кооперативні технології. Цим засобам розвивального навчання присвятив свій виступ Самченко Р.М., викладач ДПТНЗ «РПЛ».
    Із системою роботи ЖППЛ учасників вебінару ознайомив Нікончук Ф.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи.
У своєму виступі він навів приклади, які підтверджують підвищення рівня навчальних досягнень учнів в результаті сполучення та використання саме традиційних і сучасних технологій навчання.
    Про діяльність педколективу щодо створення інформаційного простору та впровадження сучасних технологій в освітній процес, зокрема у викладання суспільних дисциплін, розповіла методист ЖППЛ Костючек Н.М.

20 березня 2018 року

    20 березня 2018 року на базі Центру професійної освіти м.Житомира відбулось засідання обласної секції викладачів гуманітарних дисциплін «Формування основних умінь читацької компетентності учнів ПТНЗ як умова успішної самореалізації особистості, громадянина і фахівця». У засіданні взяли участь 31 викладач ПТНЗ області: 16 - викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури та 15 - викладачів іноземної мови (англійська мова та німецька).

    На важливості забезпечення якості освітніх послуг у сучасному закладі професійної (професійно-технічної) освіти у вступному слові наголосив директор Центру ПТО м.Житомира Перелигін М.М.
    Основні положення теми «Формування основних умінь читацької компетентності учнів ПТНЗ як умови успішної самореалізації особистості, громадянина і фахівця» розкрила у своїй доповіді-презентації Климчук А.В., викладач Центру ПТО м. Житомира.
    Проблему «Формування уміння розуміти висловлене іноземною мовою у широкому обсязі соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування» розкрила перед присутніми Пасічник О.Р., викладач англійської мови (Центр ПТО м. Житомира).
    Про методи реалізації комунікативно-діяльнісного підходу в навчанні іноземної мови, способи втілення реального спілкування розповіла Кабанець І.В., викладач англійської мови ЖПЛЛП.
    У практичній частині учасники секції мали змогу відвідати позаурочний інтегрований захід з української та англійської мови «Інтелектуально- пізнавальні перегони» ( Юшкова Т.І., Пасічник О.Р., Центр ПТО м. Житомира); інтегроване заняття з англійської мови на тему «Харчування» (Сіваєва О.С., Юркова Л.В., Центр ПТО м. Житомира); майстер- клас із зарубіжної літератури «Людина нібито не літає, а крила має» (Яремчук О. І., КСРУ «ЖВПУ-інтернат»).

    У ході інтерактивного заняття на тему «Психологічна компетентність- складова педагогічної майстерності», проведеного психологом Завадською Н.В. і соціальним педагогом Присяжнюк В.Ю. (Центр ПТО м.Житомира), учасники секції опрацювали проблему: «Як отримати і зберегти нові імпульси розвитку педагогу сьогодні, в чому феномен педагогічної майстерності».
    Учасниками засідання було схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед педагогічних працівників ПТНЗ області досвіди викладачів, які атестуються у 2018 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Болейко А. М. (ЖППЛ), Грибан В. П. Каширкіної Л. Я., Першко Т. В. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Громич С. А. (ТПЛ), Маліцької Н. М.( ДПТНЗ «РПЛ»), Гевліч В. П.(ЛПЛ), Нідзьолик Л.А., Сизоненко Л.І. (КПАЛ).
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи методичної секції за 2017-2018 навчальний рік.

15 березня 2018 року

    15 березня 2018 року на базі Червоноармійського професійного ліцею (директор Опанащук М.А.) відбулося засідання обласної методичної секції викладачів природничих дисциплін на тему: «Шляхи підвищення якості знань на заняттях природничих дисциплін», у якому брали участь 20 представників з 22 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

    Засідання проходило у формі круглого столу.
    Директор училища ознайомив присутніх з системою роботи навчального закладу.
    Про особистісний підхід до навчально-виховного процесу як шлях до підвищення якості знань розповіла Овчиннікова Н.М., викладач Овруцького професійного ліцею.
    На проблемі «Шляхи активізації навчальної діяльності учнів» зосередила увагу присутніх Іщенко Л.М., викладач ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    Про організацію поточної перевірки знань, умінь і навичок як умову підвищення якості знань розповіли Панькевич І.С., викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» та Кисіль М.П., викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею.
    Учасниками засідання розглянуто, схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед педагогічних працівників ПТНЗ області досвіди викладачів, які атестуються у 2018 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Гризовської О.В. (ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»), Лібіченко Ю.В. (ДНЗ «Бердичівське ВПУ»), Панькевич І.С. (ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей») Овчиннікової Н.М. (Овруцький професійний ліцей), Кисіля М.П. (Коростишівський професійний аграрний ліцей).
    Учасники засідання переглянули та обговорили відео-урок з біології на тему: «Вода, її роль в життєдіяльності організмів» (викладач Змієвська М.В.).
    Презентував систему роботи предметної методичної комісії ліцею голова методичної комісії Кондрачук А.І.
    Коберник Ж.П., методист НМК ПТО у Житомирській області, ознайомила присутніх з результатами участі учнів ПТНЗ у предметних конкурсах.
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи методичної секції за 2017-2018 навчальний рік.

14 березня 2018 року

    14 березня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Засідання проводилось у формі вебінару. Тема вебінару «Методичний супровід професійної діяльності педагогів в умовах модернізації системи професійно-технічної освіти області».
    Відкрила вебінар директор навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Васильчук В.А., яка зосередила увагу учасників вебінару на питаннях щодо особливостей діяльності методичних служб закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах модернізації системи ПТО області.

    З питанням «Формування медіа-інформаційної компетентності учасників навчально-виробничого процесу» перед учасниками вебінару виступили методисти Євгеньєва А.Л. та Сербин Б.В.
    Актуальне питання щодо особливостей організаційно-методичного супроводу впровадження СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях, з окремих робітничих професій розкрила методист Колчик О.Г.
    Методист Коберник Ж.П. презентувала педагогічний досвід викладача ДНЗ "Малинський професійний ліцей" Пархомчук Світлани Сергіївни "Розроблення та впровадження КМЗ з предметів професійної підготовки при впровадженні СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях, з конкретної робітничої професії ("Швачка; кравець")". Свій погляд на ці питання представила методист ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Канюка Л.Ф.
    Тему, яка останнім часом заслуговує на особливу увагу - «Впровадження елементів дуальної системи навчання у професійну підготовку як засіб модернізації змісту професійної освіти», у своєму виступі розкрила директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А.

    Власним досвідом з цього питання поділилася старший майстер ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Гринюк Г.О., яка звернула увагу на переваги та недоліки впровадження елементів дуальної системи у професійну підготовку.
    У виступі методиста НМК ПТО у Житомирській області Лавренчука О.М. були зроблені акценти на особливостях організації з підвищення фахової майстерності педагогів при впровадженні елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку.
    Методисти НМК ПТО відповіли на актуальні питання учасників вебінару.

13 березня 2018 року

    Відповідно до плану роботи навчально – методичного кабінету професійно – технічної освіти у Житомирській області 13 березня 2018 року на базі Любарського професійного ліцею проведено засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної роботи на тему: «Управлінський супровід моніторингових досліджень якості освіти в закладах професійно – технічної освіти».

    Учасників зібрання привітав директор Гнатишин В.В., який презентував роботу ліцею.
    З управлінськими рівнями особистісно орієнтованого моніторингу в закладі ознайомив заступник директора цього ж закладу Гевліч В.П.
    Про технології впровадження моніторингу якості освіти з предметів загальноосвітньої підготовки у закладах професійно – технічної освіти розповіла методист ДНЗ «НВВПУ» Годун Л.В., та поділилася досвідом про практичне їх використання методист ГВПУНТ Васильчук Т.П.
    Питання педагогічного моніторингу та оцінки діяльності педагога закладу професійно – технічної освіти розкрила заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «МПЛ» Мельниченко Т.М.
    Поділилися досвідом роботи щодо результативності моніторингового супроводу управлінської діяльності заступника директора закладу професійно – технічної освіти Чернова З.Ф.,заступник директора ДНЗ «ЦСО м. Житомира», Гевліч В.П., заступник директора Любарського професійного ліцею, Бронецька Г.Ф.,заступник директора ДНЗ «ВПУ м. Житомира».

    Учасники секції відвідали та обговорили відкритий урок - подорож із всесвітньої історії (викладач Сікалюк Р.В.), урок засвоєння нового матеріалу з елементами практичного тренування з предмета захист Вітчизни (викладач Завязун М.О.), позаурочний захід з інформатики «В глибинах інформації» (викладач Локайчук Л.П.) та виховний захід на тему «Українська пісня єднає нас», проведений класним керівником Ющенко Г.О.
    Про особливості проведення ДПА у закладах професійно – технічної освіти у 2017/2018 н.р. та про підсумки моніторингу успішності та якості знань учнів за 1 семестр 2017/2018 н.р. з предметів загальноосвітньої підготовки ознайомила присутніх Баранівська Л.Й., методист НМК ПТО.

1 березня 2018 року

    01 березня 2018 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.
    Відкрила семінар методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників семінару на питаннях реалізації стандартів П(ПТ)О з робітничих професій при організації та здійсненні освітнього процесу в закладах П(ПТ)О.
    З питанням «Організаційні засади методичного супроводу освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти» перед учасниками семінару виступила директор навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Васильчук В.А.
    Питання щодо організаційно-методичних засад забезпечення освітнього процесу в закладах П(ПТ)О для учнів з особливими освітніми потребами у 2017-2018 навчальному році розкрила методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Роспотнюк Г.В.
    Власним досвідом щодо використання різних форм та методів роботи заступника директора з навчально-виробничої роботи в сучасних умовах поділився голова обласної методичної секції, заступник директора Любарського професійного ліцею Суханіцький В.П.
    Питанням відповідності змісту професійного навчання вимогам сучасного виробництва та шляхам удосконалення якості змісту освіти присвятила свій виступ заступник директора Головинського вищого професійного училища нерудних технологі Заруцька Т.А.
    Відбулася дискусія щодо особливостей розробки, погодження та затвердження робочих навчальних планів з окремих професій за стандартами П(ТП)О нового покоління. До уваги учасників семінару Суханіцьким В.П. були запропоновані елементи робочого навчального плану з професії «Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування».
    В рамках практичної частини семінару керівниками Житомирського професійного політехнічного ліцею було підготовлено та проведено відкритий методичний захід – інструктивно-методична нарада з викладачами ліцею на тему «Реалізація стандарту професійної (професійно-технічної) освіти з професії 7241 «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

28 лютого 2018 року

    28 лютого 2018 року на базі НМК ПТО у Житомирській області проведено засідання обласної методичної секції викладачів охорони праці на тему: «Роль комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці» в підготовці кваліфікованих робітників» за участю 27 представників закладів професійно-технічної освіти області.

    У семінарі-практикумі взяли участь Шевчук В.А., начальник відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці у Житомирській області і Салімонович Ю.В., головний спеціаліст відділу з питань ПТВО, які ознайомили присутніх з новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
    Викладачі: Недашківська Л.П. (ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира»), Голумбйовський І.С. (ДПТНЗ «РПЛ»), Заруцька Т.А. (ГВПУНТ) обмінялися досвідом роботи з реалізації робочої програми з предмета «Охорона праці» при впровадженні ДСПТО, заснованих на компетенціях, з конкретних робітничих професій.
    Систему роботи викладачів ЖПЛЛП з КМЗ предмета «Охорона праці» презентувала викладач Денисюк Л.А.
    Досвідом роботи з питань комплексного методичного забезпечення окремих тем предмета «Охорона праці» поділилися викладачі: Чернюк І.В. (БПБЛ), Бургаз В.І. (ЦПТО м. Житомира), Кічкірук Л.О. (БПЛ), Осипенко Л.К. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»), Пашкіна Г.П. (ПТУ № 12 м. Бердичіва) і Самійлик Л.Ц. (КПАЛ).
    Роль викладача в організації та проведенні у закладі місячника безпеки життєдіяльності, охорони праці та пожежної безпеки висвітлив у своєму виступі інженер з охорони праці, викладач ДПТНЗ «РПЛ» Голумбйовський І.С.
    Членами секції було розглянуто, обговорено та схвалено досвід роботи педагогічних працівників ПТНЗ, які атестуються у 2018 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

    Малінкіна Н.П., методист НМК ПТО, та Недашківська Л.П., керівник секції, підвели підсумок роботи за 2017-2018 н.р. та обговорили план роботи на наступний рік.
Завантажити матеріали обласної секції

27 грудня 2017 року

    Відповідно до наказу УОН облдержадміністрації від 06.11.2017 р. № 251 «Про організацію роботи «Школи молодого керівника ПТНЗ» та «Школи молодого педагога» у 2017-2018 навчальному році» 27 грудня 2017 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» проведено перше засідання «Школи молодого педагога» (секція майстрів виробничого навчання), на якому були присутні 18 слухачів з 10 закладів професійно-технічної освіти області.
    Заклад презентувала його директор Мосейчук Світлана Олександрівна. У Центрі були створені безпечні та комфортні умови для проведення занять.
    Заняття проведені відповідно до плану роботи Школи методистами НМК ПТО у Житомирській області Роспотнюк Г.В. і Малінкіною Н.П., старшими майстрами Недашківською Л.П. (ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира») і Доморацькою З.М. (ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира») та інженером з охорони праці Осипенко Л.К. (ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»).
    Було проведено вхідне тестування слухачів, яке показало їх достатню підготовку з питань професійно-практичної підготовки, педагогіки, методики, психології, охорони праці.

    В роботі Школи були задіяні майстри виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Вішнєвська Р.А., Коверзюк В.С., Сахневич С.М. і Яненко К.Д. та працівники психологічної служби Вдовенко Д.О. і Оніжук О.М.
    Слухачі Школи були також ознайомлені з навчально-матеріальною базою закладу, забезпечені дидактичними матеріалами до занять та отримали в електронному варіанті матеріали з усіх питань засідання.
    Керівник Школи, методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

19 грудня 2017 року

    19 грудня 2017 року в ДПТНЗ «Вище професійне училище м. Житомира» відбулося засідання методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ області. Оптимальною формою для висвітлення теми «Дитячий будинок сімейного типу, прийомна сім’я як форма подолання соціального сирітства» виявилася лабораторія невирішених проблем.
    На засідання були присутні: начальник відділу служби у справах дітей Житомирської обласної державної адміністрації Людмила Миколаївна Пастушенко, т. в. о. директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обласної державної адміністрації Лариса Василівна Теребей та заступник начальника відділу державних соціальних допомог департаменту праці й соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації Наталія Павлівна Крошко.
     Пастушенко Л.М. та Теребей Л.В. розповіли учасникам засідання про нормативно-правову базу створення дитячого будинку сімейного типу, юридичний статус батьків-вихователів ДБСТ та вимоги до тих, хто бажає стати ними.
     Крошко Н.П. ознайомила присутніх із правами та соціальними гарантіями батьків-вихователів, висвітлила питання гарантування державою ефективної діяльності ДБСТ, прийомної сім’ї, а саме питання фінансового, соціально-психологічного та юридичного супроводу таких сімей.
    Заступники директорів з НВР ставили питання до фахівців, зясовували державні гарантії щодо соціального супроводу, соціально-правового захисту дитинства як функції державного управління та інструментарій для її реалізації. Інформацію про дітей, які прибули на навчання з ДБСТ присутнім надали ДНЗ «ОПЛ» Фоміна О.Б. та ДПТНЗ «ЖВПУСД» Ткачук І.М.
    Темою виступу заступників директорів з НВР ПТУ № 4 Антонюк О.А. та ДПТНЗ «РПЛ» Гльози І.І. стали особливості перебування дітей із ДБСТ в різних типах навчальних закладів та права й обов’язки вихованців.
    Особливий інтерес для присутніх становив виступ одного з батьків-вихователів ДБСТ, колишнього соціального педагога ПТНЗ Світлани Єгорової. Вона висвітлила основні проблемні питання функціонування ДБСТ, прийомної сім’ї та розповіла про причини й особливості виходу дітей із ДБСТ.
    Про державні гарантії та захист дітей після виходу вихованців із ДБСТ при досягненні повноліття, про їх подальший фінансовий, психологічний та юридичний супровід учасникам засідання розповіла заступник директора з НВР ЖПЛЛП Гурінович О.М.
    Логічним завершенням теоретичної частини засідання стала презентація заступником директора з НВР ДНЗ «БВПУ» Артеменко С.М. практичного порадника-хрестоматії «Захист дитинства».
    Присутні відвідали позаурочний виховний захід «Зустрічайте Святого Миколая», проведений керівниками гуртків художньої самодіяльності ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира»

6 грудня 2017 року

    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 6 грудня 2017 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» було проведено засідання обласної методичної секції голів методичних комісій ПТНЗ. Засідання проходило у формі лабораторії досвіду на тему: «Інноваційний супровід методичної роботи як умова розвитку ПТНЗ нового типу».

    Учасників зібрання привітала директор Центру Мосейчук С.О., яка презентувала розвиток, досягнення та перспективи навчального закладу.
    Досвідом роботи щодо організаційно-методичного супроводу педагога в інноваційних і дослідно-експерементальних проектах різних рівнів поділились: методист училища Гладишко Л.Л., яка презентувала інноваційну діяльність педагогічного колективу Центру та педпрацівники Люх С.В., Коломієць С.В., Петрусь І.В., Козенюк О.П., Оніжук О.М.
    Учасники секції відвідали та обговорили відкрите засідання методичної комісії викладачів природничо-математичних предметів (голова Стельмах І.В.) на тему: «Сучасні педагогічні технології при вивченні предметів теоретичної підготовки». На засіданні МК досвідом роботи з розроблення та впровадження електронного навчально-методичного комплексу з предмета «Інформатика» поділився з колегами викладач Человський С.В. На ефективності використання міжпредметних зв’язків при вивченні предмета «Географії» зосередила увагу присутніх викладач Гризовська О.В. Особливості проведення уроків за проектною технологією довела до присутніх викладач Стрілець К.В. Доцільність використання матеріалів електронних бібліотек та «Віртуальної лабораторії» при викладанні фізики та хімії показали викладачі Ніконенко О.Б. та Царук О.А.
    З особливостями узагальнення та розповсюдження матеріалів інноваційної діяльності познайомила присутніх методист ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира» Кравчук О.В.

    На актуальності психологічного супроводу інноваційної діяльності ПТНЗ закцентувала увагу присутніх Вдовенко Д.О., практичний психолог Центру.
    З організацією стажування педпрацівників на базі галузевих НПЦ як передумовою впровадження інновацій в навчально-виробничий процес ознайомила присутніх Домарацька З.М., старший майстер Центру.
    Учасники зібрання ознайомилися з матеріально-технічною базою та діяльністю новостворених навчально-практичних центрів на базі навчального закладу: готельно-ресторанної справи, з професій «Швачка. Кравець. Закрійник».

5 грудня 2017 року

    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 5 грудня 2017 року в приміщенні НМК ПТО було проведено засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної роботи ПТНЗ.
    Учасників зібрання привітала директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А.., яка наголосила на необхідності удосконалення теоретичних засад професійної компетентності заступника директора, самоудосконалення його культури управління, практичного застосування концепції економії часу.
    Засідання проходило у формі методичної панорами на тему: «Самоменеджмент як технологія удосконалення ділової культури заступника директора».

    Перед учасниками секції з темою «Значення наукових основ менеджменту для керівників ПТНЗ» виступила завідуюча центром післядипломної освіти та довузівської підготовки ЖДУ ім. І.Франка, кандидат педагогічних наук Рожнова Т.Є.. Вона відмітила, що якісні професійні зміни в особі керівника, його здібності розв’язувати актуальні проблеми, звільнення від стереотипів, вміння бачити перспективи та планувати подальшу роботу є підґрунтям для його ефективної управлінської діяльності.
    Суть самоменеджменту як ключової компетенції становлення особистісно-професійної зрілості педагога розкрила у своєму виступі Бойко І.І. – завідуюча кафедрою психології КЗ «ЖОІППО», кандидат психологічних наук. Як управляти власними ресурсами, як максимально використати власні можливості, як свідомо керувати ходом свого життя, як досягти успіху найефективнішим шляхом? – ось основні питання на які дала змістовну відповідь Ірина Іванівна.
    Досвідом роботи з питань самоменеджменту як необхідної складової професійного зростання поділилися Крижанівський А.С., методист ПТУ№12 та Нідзьолик Л.А., методист КПАЛ.
    Про концецію економії часу (тайм-менеджмент) розповіла Демчук О.М., заступник директора з навчальної роботи ЖПЛЛП та Оверчук О.Л., викладач ТПЛ.
    З особливостями використання інноваційних технологій у процесі розвитку самоменеджменту керівника ПТНЗ ознайомив Нікончук Ф.М., заступник директора з навчально – виробничої роботи ЖППЛ.
    Також учасниками обласного засідання було розглянуто питання щодо проведення ДПА у формі ЗНО для учнів ПТНЗ у 2017 -2018 н.р. Про її особливості детально розповіла керівник секції Гнатюк Ю.Ю., заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «ЖВПТУ».

    Про підсумки проведення обласного конкурсу на кращий кабінет, майстерню, лабораторію ПТНЗ повідомила Баранівська Л.Й., методист НМК ПТО.
    Учасники секції переглянули та обговорили фрагмент уроку у 10 класі з використанням квест – технології.

29 листопада 2017 року

Засідання Школи молодого педагога
(Секція практичних психологів і соціальних педагогів)

    Відповідно до плану роботи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 29 листопада 2017 року відбулось засідання Школи молодого педагога (секція працівників психологічної служби ПТНЗ області).
    У роботі засідання брали участь практичні психологи та соціальні педагоги Бердичівського професійного будівельного ліцею, ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», Овруцького професійного ліцею, Коростишівського професійного аграрного ліцею.
    У ході роботи Школи Нагаєвська І.О., методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти ознайомила учасників засідання із нормативно-правовими документами психологічної служби та особливостями річного планування практичних психологів і соціальних педагогів. Також вона представила присутнім сайт психологічної служби ПТНЗ Житомирської області та інформацію, яка знаходиться на його сторінках.
    Про особливості експертизи та укладання психологічного та соціологічного інструментарію, вимоги до психодіагностичних методик, тестів, анкет розповіла Меєр В.М., практичний психолог Житомирського професійного ліцею легкої промисловості.
    Роль працівника психологічної служби у здійсненні соціального захисту учнів, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, нормативно-правові документи з даного напряму презентувала Яворська О.Ф., соціальний педагог Житомирського професійного політехнічного ліцею.
    Слухачі Школи молодого педагога отримали в електронному варіанті всі матеріали засідання, пакет нормативно-правової документації, яка регламентує діяльність практичного психолога та соціального педагога у навчальному закладі, та ряд рекомендацій щодо розробки річного плану на наступний навчальний рік, оформлення психологічного та соціологічного інструментарію.

23 листопада 2017 року

    23 листопада 2017 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту проведено навчально-практичний семінар на тему «Державна акредитація навчального закладу, який здійснює підготовку водіїв транспортних засобів».

    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на особливостях здійснення державної акредитації як основної форми державного контролю за діяльністю навчальних закладів, які здійснюють підготовку водіїв транспортних засобів.
    Директор Житомирського професійного політехнічного ліцею Чиж О.М. провів презентацію навчального закладу, розповів про напрями професійної підготовки та їх розвиток.
    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провів її голова Пасічник А.В.
    Підчас роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Державна акредитація – основна форма державного контролю за діяльністю навчального закладу, який здійснює підготовку водіїв транспортних засобів.
- Вимоги до навчального закладу, який здійснює підготовку водіїв транспортних засобів (навчально-матеріальної бази та спеціалістів навчальних закладів, які здійснюють підготовку водіїв транспортних засобів).
- Методика впровадження в навчальний процес підготовки водіїв категорії «С1», «С» сучасної екзаменаційної програми сервісного центру МВС.
- Перевірка та контроль знань учнів при підготовці водіїв категорії «С1», «С» відповідно до екзаменаційної програми сервісного центру МВС.
- Відвідування та обговорення відкритих уроків теоретичного та виробничого навчання.
- Підготовка до атестації педагогічних працівників: розгляд, обговорення власних досвідів, методичних напрацювань педагогічних працівників, що атестуються у 2018 році.
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Житомирського професійного політехнічного ліцею (Нікончук Ф.М., Пасічник А.В.)
- ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» (Некращук Ю.О.)
- Любарського професійного ліцею (Мясніков І.В)
- Овруцького професійного ліцею (Пешко Ю.В.)
- Червоноармійського професійного ліцею (Черниш В.В.)
- Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (Прокопчук В.В.)
- Центру професійно-технічної освіти м. Житомира (Цьомик П.В., Костриця Ю.А.)
- Малинського професійного ліцею (Машина С.М.)
- Коростишівського професійного аграрного ліцею (Чернявский М.О.)
    Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки:
Урок теоретичного навчання в гр. № 32, 2-го курсу навчання, професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів», з предмету: «Правила дорожнього руху» на тему: «Сигнали світлофорів», викладач: Іщук О.О.
    На уроках теоретичного навчання широко застосовувались інноваційні виробничі та навчальні технології.
    В рамках заходів по підготовці до проведення атестації педагогічних працівників секцією розглянуто, обговорено та схвалено власні досвіди, методичні напрацювання педагогічних працівників, що атестуються у 2018 році:
1. Водотиєць В.А. – майстер в/н ЦПТО м. Житомира, тема «Компетентнісний підхід до формування прийомів керування автомобілів», підтвердження «спеціаліст І категорії».
2. Скоростецький С.О. - майстер в/н ЦПТО м. Житомира, тема «Удосконалення техніки керування автомобілем», підтвердження «спеціаліст І категорії».

23 листопада 2017 року

23 листопада 2017 року на базі ДНЗ «Малинський професійний ліцей» відбулося засідання обласної методичної секції педпрацівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення на тему: «Інноваційні підходи до формування професійної компетентності майбутніх робітників підприємств легкої промисловості та побутового обслуговування населення».

    Засідання проходило у формі семінару-практикуму, в якому взяли участь 13 працівників із 5 ПТНЗ області. Колектив навчального закладу забезпечив належні умови для ефективного проведення засідання. Директор ліцею (Ілючок М. І.) ознайомив присутніх з системою роботи навчального закладу.
    З формуванням професійної компетентності майбутніх робітників при впровадженні ДСПТО, заснованих на компетенціях, з професії «Швачка; кравець; закрійник» ознайомили Грищенко Л.В., викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей», Домарацька З.М., старший майстер ДПТНЗ «Житомирське ВПУ сервісу і дизайну».
    Досвідом упровадження елементів дуальної форми навчання в підготовку кваліфікованих робітників поділилась Гарус М.В., заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у професійно-теоретичній підготовці кваліфікованих робітників розповіла Куровська М.Ю., викладач ДПТНЗ «Житомирське ВПУ сервісу і дизайну».
Про ідивідуально-диференційовані, особистісно-зорієнтовані форми навчання кваліфікованих робітників доповіла Рибачок Ю.С., майстер виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське ВПУ».
    З питанням «Інноваційна діяльність майстра виробничого навчання – шлях до вдосконалення навчального процесу» слухали Оксьоненко І.В., майстра виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Систему роботи фахової методичної комісії ДНЗ «Малинський професійний ліцей» презентувала її голова Грищенко Л.В. З виставкою методичних напрацювань педагогічних працівників ліцею ознайомила присутніх методист Канюка Л.Ф.
    Майстром виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Оксьоненко І.В. був проведений майстер-клас на тему: «Снудоманія. Політ фантазії».
    Позитивним емоційним завершенням секції стала екскурсія на підприємство ТОВ МШФ «Ельфа», яке спеціалізується на виготовленні жіночих брюк для виробників з Франції, Італії та Німеччини, пошитті м’якої іграшки, та виготовленні спортивного інвентарю.

16 листопада 2017 року

     16 листопада 2017 року на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (директор Максимчук В.В.) відбулося засідання обласної методичної секції викладачів природничих дисциплін на тему: «Розвиток креактивної особистості у процесі вивчення природничих дисциплін», у якому брали участь 24 представники з 22 професійно-технічних навчальних закладів області.
    Засідання проходило у формі творчої майстерні.
    Директор училища ознайомив присутніх з системою роботи навчального закладу.
    Коберник Ж.П., методист НМК ПТО у Житомирській області, ознайомила членів секції з нормативною документацію:
- лист Департаменту професійної освіти від 18.09.2017 №3-740 «Про проведення науково-технічних конкурсів «Intel-Еко Україна 2018» та «Intel-Техно Україна 2017-2018»;
- положення Інституту професійно-технічної освіти НАПН України про Всеукраїнський конкурс на кращий екологічний проект «Збережемо Землю для наступних поколінь»;
- наказ УОН облдержадміністрації від 06.11.2017 №254 «Про підсумки проведення обласного конкурсу на кращий кабінет, майстерню, лабораторію ПТНЗ».
    Про креативність як складову інноваційної діяльності педагога розповіла Кобилинська О.В., викладач БПБЛ.
    На особливостях застосування педагогічних технологій для розвитку креативності учнів у процесі вивчення предметів природничого циклу зосередили увагу присутніх Дубовчук Н.В., викладач Андрушівського професійного ліцею, Лібіченко Ю.В., викладач ДНЗ «Бердичівського ВПУ», Синежук А.В., викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей», Гризовська О.В., викладач ДПТНЗ «Житомирське ВПУ сервісу і дизайну».
    Цікавій відеоролик «Земля не нам належить – ми Землі» презентувала Лопатюк Т.І., викладач ДНЗ «Новоград-Волинське ВПУ».
Про зв'язок креативності з іншими пізнавальними процесами (сприйняття, уява, інтелектуальні здібності) та з емоційною сферою особистості розповіла Янович Н.А., практичний психолог Головинського ВПУ нерудних технологій.
    Учасники засідання відвідали та обговорили:
- урок - гру з предмета біології на тему: «Біологічний ерудиціон» (викладач Максимчук В.О.);
- урок з предмета хімії на тему: «Нематали, їхні оксиди та сполуки з Гідрогеном» (викладач Пилипчук С.О.).
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи.

16 листопада 2017 року

    16 листопада 2017 року на базі ДНЗ «НВВПУ» відбулось засідання обласної секції викладачів гуманітарних дисциплін «Шляхи удосконалення методів навчання в умовах впровадження НУШ як інструмент забезпечення якості викладання гуманітарних дисциплін в ПТНЗ».

16 листопада 2017 року на базі ДНЗ «НВВПУ» відбулось засідання обласної секції викладачів гуманітарних дисциплін «Шляхи удосконалення методів навчання в умовах впровадження НУШ як інструмент забезпечення якості викладання гуманітарних дисциплін в ПТНЗ». Участь у засіданні взяли 28 викладачів ПТНЗ області: 15 викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури, 13 викладачів іноземної мови ( англійська мова та німецька). Під час роботи секції викладачі мали змогу ознайомитись з виставкою педагогічних напрацювань ДНЗ «НВВПУ», побачити презентацію про систему роботи закладу від директора ПТНЗ Паламарчука М.Є., який зробив особливий акцент на питаннях створення умов для роботи педагогічних працівників установи освіти, забезпечення якості освітніх послуг та сучасних вимогах до професійного рівня викладачів ПТНЗ.
Питання системи технологічних знань як найважливішого показника педагогічної майстерності викладача було ґрунтовно висвітлене у матеріалах методиста закладу Годун Л.В.
Викладач української мови і літератури ДНЗ «НВВПУ» Литвинець Наталія Миколаївна у своєму виступі довела необхідність активного технологічного підходу до викладання української мови та літератури у ПТНЗ, аргументуючи думку тим, що сьогоднішній викладач- це викладач – майстер, викладач- новатор, викладач- технолог. Презентація-аналіз використання нових методів у роботі дала можливість присутнім ознайомитися з авторською майстернею педагога.
Практична частина роботи секції розпочалась відеофільмом з уроків Литвинець Н.М., у якому викладач запропонувала присутнім практику застосування різних методів і технологій . Присутні взяли участь в обговоренні запропонованих матеріалів.
Логічним доповненням до роботи секції стало відвідування світлиць етнографії та фольклору рідного краю ліцею «Звягельські дзвони», куди запросили учні закладу.
Наступним етапом роботи секції було проведення серії майстер-класів. Для викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури майстер-клас «Методика використання методу Джигсоу у роботі викладача» провела Н.М.Литвинець.
Майстер- клас «Використання ІКТ на різних етапах уроків» для викладачів англійської мови провела Н.С.Горблюк . Під час роботи майстер- класу викладачі отримали цінні матеріали з переліком корисних інтернет – ресурсів як для викладачів, так і для учнів; структуру побудови і використання персонального сайту викладача, інші корисні матеріали. Досвідом участі у заходах, присвячених року німецької мови, з викладачами іноземної мови поділилась Гордієнко Н.В.
Після підведення підсумків роботи секції на запрошення керівників ПТНЗ учасники секції відвідали Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, екскурсію провела завідуюча музейним закладом — Римська Віра Омелянівна.
Інформацію підготувала Муренко В.Л., методист НМК ПТО у Житомирській області

15 листопада 2017 року

Семінар-практикум «Використання сучасних педагогічних і виробничих технологій
у викладанні предметів і при оволодінні
професіями соціального та економічного напрямку»

15 листопада 2017 року на базі ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку, у якому брали участь 20 представників з 16 закладів професійно-технічної освіти області. Засідання проходило у формі семінару-практикуму. Ліцей презентувала методист Бичківська Оксана Василівна.
Було розглянуто доповідь-презентацію на тему: «Шляхи удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів і професій соціального та економічного напрямку за рахунок впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій в навчальний процес ліцею», яку підготувала методист ліцею Бичківська О.В.
З метою ознайомлення присутніх з використанням інновацій з предметів і професій, впровадженням інноваційних педагогічних та виробничих технологій в навчальний процес були відвідані та обговорені:

- відкритий підсумковий урок-гра з предмета «Основи галузевої економіки та підприємництва» на тему: «Острів скарбів» (викладач ліцею Яковець О.П.);
- відкритий позаурочний професійно спрямований захід Студія «Кар’єра» (тема рубрики: «Світ професії БУХГАЛТЕРА») з професії «Офісний службовець (бухгалтерія)» (викладач Яковець О.П.).
Учасники засідання оглянули навчально-матеріальну базу ліцею з предметів загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовки професії «Офісний службовець (бухгалтерія)».
В рамках семінару-практикуму «Використання сучасних педагогічних і виробничих технологій при викладанні предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» керівником секції Сідлецькою О.П., членом творчої групи з розробки тестових завдань з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва, були представлені і обговорені присутніми доопрацьовані матеріали роботи творчої групи.
З аналізом результатів організації та проведення ДКА у 2016-2017 навчальному році, вимогами до оформлення облікової документації з професій соціального та економічного напрямку, якості навчальних досягнень учнів виступила Малінкіна Н.П., методист НМК ПТО у Житомирській області.
Керівником секції Сідлецькою О.П. та відповідальною особою Малінкіною Н.П. були підведені підсумки роботи семінару та означені завдання на наступне засідання.

1 листопада 2017 року

    1 листопада 2017 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» відбулося засідання обласної методичної секції викладачів математики і фізики. Засідання пройшло у формі навчально-практичного семінару за темою « Впровадження активних методів навчання та контролю навчальних досягнень учнів: контроль знань як дидактична проблема».
    В роботі взяли участь 26 викладачів математики і фізики із 23 професійно-технічних навчальних закладів області. Колектив навчального закладу забезпечив належні умови для ефективного проведення засідання.
    Відповідно до плану учасники зібрання були ознайомлені з інструктивно-методичними матеріалами щодо вивчення математики і фізики у 2017-2018 навчальному році, особливостями підготовки, проведення ДПА та ЗНО, оглянули методичні розробки та комплексно – методичне забезпечення вказаних навчальних предметів.
    Про шляхи впровадження активних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів розповіли присутнім викладачі Лукаш М.В. (ВПУ м. Житомира), Юзипович Л.В. (АПЛ). Жвавим обговоренням супроводжувалися виступи викладачів Чигрин С.В. (ПТУ №4), Грозовської Т.С. (ЦПТО) щодо форм і методів контролю знань на уроках математики і фізики. Детальній характеристиці видів контролю приділив увагу у своєму виступі викладач ЧПЛ Кондрачук А.І. Він вказав на те, що передбачає, з чим пов'язаний, на що спрямований, що має на меті кожен вид контролю: попередній поточний, тематичний, повторний, періодичний, підсумковий, комплексний.
    Своїм досвідом добору і використання методів контролю на уроках математики і фізики поділився Безпалюк М.В. – викладач ЖППЛ. Пояснив особливості усної, письмової, графічної, комп’ютерної перевірок. Особливу увагу акцентував на тестовій перевірці знань. Також зупинився на тому, що крім оцінок у своїй роботі використовує ще й оцінні судження (малі форми оцінки, короткі зауваження). А вдало підібрані форми вираження оцінних суджень стимулюють успішність учнів.
    До проблеми удосконалення підходів щодо об’єктивності оцінювання навчальних досягнень учнів привернули увагу учасників методичної секції Талавера М.А. (ТПЛ), Чернега В.Б. (БПБЛ). Вони переконали присутніх у тому, що кожен викладач, здійснюючи контроль знань учнів, повинен дотримуватися чітко визначених принципів: об’єктивності, індивідуального характеру контролю, єдності вимог, оптимальності, усебічності, адже викладач несе відповідальність за оцінку знань перед учнем і суспільством.

    Члени методичної секції відвідали відкриті уроки математики і фізики. Урок математики за темою «Аксіоми стереометрії та наслідки з них» підготувала викладач Капеліст С.П., урок-конференцію з фізики «Ядерна енергетика і екологія» - викладач Мосійчук А.П. Уроки були проведені на високому науково-методичному рівні.
    На завершення розгляду попередніх питань методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Ковальчук Т.О. провела з учасниками зібрання методичний тренінг за темою « Сутність та основні види контролю успішності учнів».
    Позитивним емоційним завершенням роботи секції стало відвідання музею навчального закладу «Поліська слава», створеного силами працівників та учнів ДНЗ «ЖВПТУ».

Архів

Головна

Жовтень 2017

Вересень 2017

Травень 2017

Березень 2017

Лютий 2017