28 березня 2017 року

28 березня 2017 року на базі комунальної соціальної реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради відбулась обласна науково-практична конференція на тему: «Психологічна служба ПТНЗ: професійні здобутки та перспективи розвитку», у якій брали участь 24 практичних психологів і 17 соціальних педагогів ПТНЗ області. Привітала учасників конференції та презентувала основні напрямки діяльності й досягнення навчального закладу Дерев’янко Олена Василівна, директор комунальної соціальної реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради.
Васильчук Валентина Ананіївна, директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області підкреслила актуальність і важливість діяльності психологічної служби у професійно-технічному навчальному закладі. Вона вручила сертифікати працівникам психологічної служби ПТНЗ області, які представили статті та тези виступу до збірника обласної конференції.
Про стан та перспективи розвитку психологічної служби ПТНЗ області доповіла Нагаєвська Ірина Олександрівна, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області.

Методист Центру практичної психології та соціальної роботи КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради Шугай Тетяна Йосипівна, відзначила у своєму виступі актуальні проблеми та напрями діяльності психологічної служби Житомирської області.
Кльоц Любов Антонівна, доцент кафедри психології, кандидат психологічних наук КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної, акцентувала увагу учасників конференції на основних факторах, що впливають на успішність професійної діяльності практичного психолога та соціального педагога.
Секційні засідання конференції проходили за двома напрямами (секція практичних психологів та секція соціальних педагогів), де були представлені виступи:
- ІНФОРМАЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНА ВІЙНА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ОСОБИСТІСТЬ (Ковальов Валентин Володимирович, практичний психолог Житомирського професійного політехнічного ліцею);
- СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ДО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ПТНЗ (Ковальова Марина Павлівна, соціальний педагог Янович Надія Анатоліївна, практичний психолог Головинського ВПУ нерудних технологій);
- ДЕВІАНТНА ПОВЕДІНКА УЧНІВ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА (Гaдомськa Інна Олександрівна, прaктичний психолог Любaрського професiйного ліцею);
- ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК ПРОФЕСІЙНА ЯКІСТЬ СУЧАСНОГО ПЕДАГОГА (Бернацька Інга Андріївна, практичний психолог ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей»);
- ТЕХНОЛОГІЯ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА З ПЕДАГОГАМИ (Завадська Надія Василівна, практичний психолог Центру професійно-технічної освіти м. Житомира);
- СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (Клочкова Ірина Анатоліївна, практичний психолог ДНЗ «Олевський професійний ліцей»);
- ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧНІВ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ УЧИЛИЩА-ІНТЕРНАТУ (Жидецька Олена Олександрівна, методист, Калінчук Алла Борисівна, практичний психолог комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради);
- АДАПТАЦІЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В ПТНЗ (Ковальчук Ярослава Вікторівна, соціальний педагог ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»);
- ВЗАЄМОДІЯ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА З ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ УЧИЛИЩА ЯК ЧИННИК ЙОГО ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ (Орендовська Вікторія Миколаївна, соціальний педагог вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету);
- ВИКОРИСТАННЯ ПРОЕКТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ У РОБОТІ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА ПТНЗ (Оніжук Олена Михайлівна, соціальний педагог ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»);
- ПРОБЛЕМИ БУЛІНГУ У ПТНЗ (Майданюк Віктор Володимирович, соціальний педагог ПТУ №4 м. Бердичева);
- СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА ІЗ СІМ’ЯМИ, ЩО ОПИНИЛИСЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ (Клочaн Лaрисa Вaсилівнa, соціaльний педагог Любaрського професійного ліцею);
- СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІДЛІТКАМ, ЯКІ СТАЛИ ЖЕРТВАМИ СІМЕЙНОГО НАСИЛЛЯ (Омельчук Антоніна Василівна, соціальний педагог Червоноармійського професійного ліцею);
- АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЕТИКИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА В РОБОТІ З УЧНЯМИ, СХИЛЬНИМИ ДО ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ, В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ (Климов Ігор Валерійович, соціальний педагог комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради).

У рамках роботи конференції було розглянуто досвід роботи Ковальова В.В., практичного психолога Житомирського професійного політехнічного ліцею, який атестується у 2017 році на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «практичний психолог-методист».
На завершення конференції учасники відвідали матеріально-технічну базу училища, музей та насолодились концертом, який був представлений талановитою молоддю комунальної соціальної реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради.

Підготувала інформацію Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО

23 березня 2017 року

Творча майстерня «Впровадження та поширення перспективного педагогічного досвіду в навчально-виховний процес»

Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 23.03.2017 р. на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на тему: «Впровадження та поширення перспективного педагогічного досвіду в навчально-виховний процес», в якому взяли участь 37 представників з 16 навчальних закладів.
Навчальний заклад присутнім презентував директор училища Максимчук В.В.
Заруцька Т.А., заступник директора закладу, поділилися досвідом роботи з вивчення, узагальнення та впровадження перспективного педагогічного і виробничого досвіду в навчально-виробничий процес училища.
Систему роботи методичної комісії педагогічних працівників з професії «Кухар; пекар», КМЗ предметів і професії презентувала її голова Поліщук А.П.
В рамках роботи творчої майстерні була організована виставка-продаж хлібобулочних виробів та страв кулінарного мистецтва для присутніх та учнів закладу. Також члени секції мали можливість ознайомитися з виставкою методичних напрацювань, яку організували педагогічні працівники училища в кабінеті «Технології приготування їжі з основами товарознавства».

Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки і заходи, які були підготовлені педагогічними працівниками училища на високому організаційно-методичному рівні:
- урок з предмета «Фізіологія харчування» на тему: «Раціональне харчування» (викладач Пилипчук С.О.); - вступний інструктаж уроку виробничого навчання з професії «Пекар» на тему: «Випікання плетінок» (майстер виробничого навчання Прищепа В.Г.); - позаурочний професійно-спрямований захід на тему: «Вінегрет-шоу» (Заруцька Т.А., Поліщук А.П., Гарманчук І.В., Мовчан Л.В.).
З презентацію методичних напрацювань щодо впровадження інновацій з удосконалення КМЗ предметів і професій виступили: викладачі Бєлозьорова В.М. (ПТУ № 12 м. Бердичева) і Кондратенко К.В. (ДПТНЗ «РПЛ»).
Огляд новин фахової літератури, періодичної преси був презентований викладачем Виничук О.Б. (АПЛ) та майстром виробничого навчання Дмитрук Т.О. (ЖПЛЛП).
Членами секції розглянуто, обговорено та схвалено досвід роботи 10 педагогічних працівників, які атестуються у 2017 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації. Представлені досвіди рекомендовані для розповсюдження серед педагогічних працівників ПТНЗ області.
Засідання завершилось підведенням підсумків роботи творчої майстерні та методичної секції за 2016-2017 навчальний рік.

Методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

22 березня 2017 року

22 березня 2017 року на базі ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» (директор Мосейчук С.О.) відбулося засідання обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій на тему: «Створення єдиного інформаційного простору в ПТНЗ засобами хмарних технологій», у якому брали участь 27 представників ПТНЗ області.
Роботу секції розпочато презентацією історії навчального закладу, його досягнень та діяльності (Чернова З.Ф., заступник директора з навчальної роботи). Стрілець К.В., презентувала систему роботи МК педагогічних працівників училища з предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну».
Онлайн сервіси для тестування Flubaroo, Quizlet, ProProfs, Kahoot, ClassMarker, Plickers представив Человський С.В., викладач ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну».
Мультимедійні можливості відео-, аудіо- інтерактивних соціальних сервісів, які дозволяють значно урізноманітнити навчальний матеріал представили у своїх виступах Магденко О.А., викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» та Борейко С.О., викладач Житомирського професійного ліцею легкої промисловості.
Найпопулярніші системи дистанційного навчання Moodle, Lotus Learning Space, Blackboard Learning System, «Прометей», «Віртуальний Університет» та можливості електронних бібліотек презентували у своїх виступах Марчевська Т.В., викладач ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» і Федорко Н.М., викладач Центру ПТО м. Житомир.
Аналіз участі учнів ПТНЗ у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Житомирського територіального відділення Малої академії наук України за 2016-2017 н.р. здійснено Нагаєвською І.О., методистом НМК ПТО у Житомирській області.
Члени секції відвідали та проаналізували уроки з предметів:

- «Інформаційні технології» на тему: «Передача та обробка даних в комп’ютерній мережі з використанням хмарних сервісів» (Куровська М.Ю., викладач ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»);
- «Інформатика» на тему: «Додавання анімаційних ефектів до об’єктів на слайдах» (Человський С.В., викладач ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»).
У рамках секції було розглянуто досвід роботи Жмаченка О.Г., викладача ПТУ №16 м.Коростеня, який атестується у 2017 році на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».
На завершення засідання учасники секції обговорили та схвалили плани роботи обласної методичної секції на 2017-2018 навчальний рік.

Матеріали секції

Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО

16 березня 2017 року

16 березня 2017 року на базі НМК ПТО відбулося засідання обласної методичної секції викладачів гуманітарних дисциплін на тему: «Готовність комплексно - методичного забезпечення предметів гуманітарної підготовки до роботи у новому навчальному році». У роботі секції взяли участь 25 представників з 23 професійно-технічних навчальних закладів області. Засідання проходило у формі «лабораторія досвіду».
На початку роботи секції перед викладачами гуманітарного циклу дисциплін виступила Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області, яка звернула увагу присутніх на важливу роль загальноосвітньої підготовки у навчальному процесі ПТО та значну вагу гуманітарного циклу дисциплін. Зокрема йшлося і про постійну активну участь учнів ПТНЗ у традиційних Міжнародних і Всеукраїнському конкурсах з української мови та літератури, і про позитивний досвід співпраці з Малою академією наук України. Валентина Ананіївна подякувала за здобуту перемогу - ІІІ місце у секції «Мистецтвознавство» (Першко Т.В., викладач ДНЗ «ЖВПТУ»), а також педагогам, які підготували учнів-учасників ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (Литвинець Н.М., викладач ДНЗ «НВВПУ», Данилівська Я.Д., викладачу ГВПУНТ).
Цікавий матеріал «Створення КМЗ предметів, розроблення та впровадження методичних напрацювань» презентувала Пасічник О.Р. (ЦПТО м. Житомир). У своєму виступі вона ґрунтовно розкрила теоретичну базу підготовки КМЗ предметів та продемонструвала матеріали з практики використання електронних плакатів, текстів для читання, кросвордів, презентацій; проаналізувала можливості створення та подання навчальної інформації, комплексу дидактичних матеріалів в межах вивчення конкретної теми за допомогою комп'ютерної техніки. Козубенко Ю.Є. (ОПЛ) у своєму виступі запропонувала систему визначення якості КМЗ предметів, а саме: алгоритм створення якісного КМЗ, таблицю якісного самоконтролю КМЗ та приклади використання віртуальних екскурсій і фрагментів відеоматеріалів у навчальному процесі. Проблему «Підвищення ефективності сучасного уроку шляхом удосконалення та оновлення КМЗ» розкрили Блізніченко Ю.О. (ДНЗ «БВПУ») та Григорчук І.О. (АПЛ). У своїх виступах вони демонстрували процес створення КМЗ як результат науково - практичної роботи предметних секцій ПТНЗ, як механізм ефективної співпраці викладачів загальноосвітніх дисциплін з викладачами спецпредметів, співпраці викладачів і учнів. Також виступаючими було запропоновано форму систематизації засобів навчання й контролю через створення спеціалізованих комплексів: кіно-відео-телевізійний комплекс; контрольно-довідковий комплекс; комплект навчально-методичної документації з забезпечення засобами навчання та контролю. Результативність використання КМЗ на різних етапах уроку яскраво доводила у своєму виступі «Сучасне комплексно-методичне забезпечення предметів гуманітарної підготовки та його ефективне використання на різних етапах уроку» Литвинець Н.М. ( ДНЗ «НВВПУ»); присутні розглянули також матеріали, підготовлені Маліцькою Н.М. (ДПТНЗ «РПЛ»). Мультимедійні посібники, медіа-уроки, роздаткові та дидактичні матеріали, виконані у мультимедійному форматі, - далеко не повний перелік матеріалів, що були представлені увазі присутніх. В обговоренні виступів брали участь всі учасники засідання, оскільки тема близька і цікава кожному викладачу; проблемних питань було чимало, прозвучали пропозиції щодо подальшого опрацювання теми.
У другій частині роботи секції відповідно до плану роботи учасниками засідання розглянуто, схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед педагогічних працівників ПТНЗ області досвіди викладачів, які атестуються у 2017 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Яценюк Г.В. (БПБЛ), Литвинець Н. М. (ДНЗ «НВВПУ»), Бичківської О. В.( ДПТНЗ «РПЛ»).
Завершилось засідання підведенням підсумків діяльності обласної методичної секції за 2016-2017 навчальний рік та наданням викладачами пропозицій щодо планування роботи на наступний навчальний рік.

Муренко В.Л., методист НМК ПТО

16 березня 2017 року

Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 16 березня 2017 року на базі ПТУ №12 м. Бердичева було проведено засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної роботи.
Учасників зібрання привітала в.о.директора училища Мохорт С.С.., яка презентувала роботу закладу.
Засідання проходило у формі управлінського діалогу на тему: «Професійний успіх у системі саморозвитку особистості педагога».
Про готовність педагогів до досягнення професійного успіху розповів методист ПТУ №12 Крижанівський А.С. Суть поняття «Акмеологія професійної культури педагога» розкрили заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «МПЛ» Мельниченко Т.М. та заступник директора з навчально – виховної роботи ЛПЛ Гевліч В.П. Про використання веб - середовища ПТНЗ як засобу взаємодії педагогів розповіла методист ГВПУНТ Васильчук Т.П.
Поділилися досвідом щодо професійного зростання педагога у системі науково – методичної діяльності заступник директора ДНЗ «БВПУ» Слободенюк Л.П., методист ДПТНЗ «РПЛ» Бичківька О.В.. та методист ПТУ №12 Крижанівський А.С.
Про особливості проведення ДПА у ПТНЗ та підготовку до ЗНО розповіла заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «ЖВПТУ» Легенька Ю.Ю.
Учасники секції відвідали та обговорили відкритий урок з української літератури на тему «Тіні забутих предків» (викладач Андріанова Л,В.), урок англійської мови на тему «Харчування», (викладач Запатріна В.Я.) та урок спецпредмета «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» на тему «Технологія приготування бутербродів» (викладач – Белозьорова В.М.).

Підсумки засідання підвела методист НМК ПТО у Житомирській області Баранівська Л.Й.

16 березня 2017 року

16 березня 2017 року відбулося засідання методичної секції викладачів математики та фізики професійно-технічних навчальних закладів області. Засідання проходило на базі комунальної соціально-реабілітаційної установи «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Житомирської обласної ради.
Примітно те, що такий захід у вказаному навчальному закладі проводився вперше. Колективом закладу ( директор Дерев’янко О.В. ) були створені належні організаційно - методичні умови для проведення засідання у формі практичного семінару.
Основна мета засідання – підвищення інформаційної та професійної компетентності викладачів математики та фізики, зокрема, в організації роботи з дітьми – інвалідами.
З метою реалізації основної мети проведено роботу, змістовне наповнення якої складалось з відпрацювання теоретичної та практичної складових проблемних питань.
Досвідом роботи з питань організації та проведення уроків узагальнення та систематизації знань учнів, технології підготовки нестандартних уроків, використання на уроках інноваційних методів поділились викладачі ДНЗ «БВПУ», ПТУ №12, ОПЛ, ДПТНЗ «ЖВПУСД», БПБЛ, ДНЗ «НВВПУ», ВПУ ЖДТУ. В ході професійної дискусії з даних питань інформаційні знання учасників семінару поповнилися новими напрямами удосконалення сучасного уроку.
Методист Жидецька О.О. презентувала систему роботи педагогічного колективу щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес. Зважаючи на те, що у ВПУ- інтернат здобувають професії 99,9% учнів з числа інвалідів, було приділено увагу психолого-педагогічним аспектам організації урочних та позаурочних занять, навчанню учнів з нормальними навчальними можливостями в середовищі дітей з особливими потребами.

З метою підтримання теоретичного підґрунтя члени методичної секції відвідали уроки математики - «Логарифм та його застосування» (викладач Моргун О.В.), фізики – «Вага тіла. Невагомість. Перевантаження.» (викладач Якусевич Н.В.).
Ознайомилися з матеріальною базою закладу і комплексно – методичним забезпеченням предметів «Математика» і «Фізика».
Для реалізації зворотного зв’язку, на завершення проведено рефлексію – висновки стали підставою для оцінювання результативності проведеного заходу.

14 березня 2017 року

14 березня 2017 р. на базі Вищого професійного училища Житомирського держаного технологічного університету відбулася методична секція заступників директора з навчально – виховної роботи ПТНЗ області. Учасники зібрання обговорювали удосконалення шляхів та методів військово-патріотичного та громадянського виховання як взаємодоповнюючих напрямків виховної роботи. Захід проходив в формі психолого - педагогічного семінару.

Перед присутніми виступив Близнюк Андрій Сергійович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики, видавничої діяльності та редагування видань ЖДУ ім..Франка, член спілки журналістів України з доповіддю про основні принципи виховання громадянської позиції, сутність такого історичного явища як громадянськість.
В заході взяли участь представники органів державного порядку та місцевого самоврядування. Помічник обласного військового комісара з правової роботи, підполковник юстиції Гуртовий Євгеній Олександрович розповів про специфіку військово – патріотичного виховання, його переважну необхідність в умовах збройного конфлікту в Україні, повідомив про необхідність та шляхи переходу ЗСУ на професійну комплектацію. Доповнила Євгенія Олександровича, Фоміна О.Б., заступник директора з навчально - виховної роботи Олевського професійного ліцею, з інформацією про чинне законодавство в галузі військового обов’язку громадян.
Заступник начальника управління кіберполіції НПУ, капітан поліції Вальковець Микола Федорович, підняв дуже актуальну тему появи небезпечних соціальних контентів, таких як «Синій кит», «Кити прямують в гору», «Розбуди мене о 4:20», «Знайти вихід» та інші, що пропагують суїцидальні думки та вчинки у неповнолітніх. Керуючись нестійким психологічним станом дітей, не компромісними стосунками з батьками вони підштовхують дітей на суїцид. В рамках заходу Микола Федорович презентував рекомендації для батьків та педагогічних працівників по роботі з попередження вступу дітей до подібних спільнот.

Інспектор відділу ювенальної превенції, капітан поліції Сірик Олександр Григорович, доповнив колегу і розповів про основні прояви девіантної поведінки у підлітків, на що варто звернути увагу батьків аби виявити участь дітей в кримінальних правопорушеннях, де батькам та педагогічним працівникам варто проявити пильність для попередження негативних наслідків.
Бібліотекар ВПУ ЖДТУ Опанасюк Любов Андріївна презентувала досвід роботи з формування почуття патріотизму у учнів ПТНЗ. Розповіла, що в розвитку патріотизму величезне значення має зацікавленість учнів державною історією, мовою, літературою. Доповнила колегу в.о.заступника директора з виховної роботи ДНЗ ЖВПУБД Матвієнко А.Л., яка презентувала основні форми патріотичного виховання молоді в умовах проведення антитерористичної операції в Україні. Особливу увагу звернула на те, що вагоме значення для розвитку патріотизму має особистий приклад учасників АТО.Саме тому в навчальному закладі проводяться вечори – зустрічі з учасниками АТО, військово – польові змагання під керівництвом військового комісара Житомирського військового комісаріату Негерея Олександра Петровича, участь повнолітніх учнів в стрільбищах на військовому полігоні.
Слюсар Г.І., заступник директора з навчально-виховної роботи Бердичівського професійного будівельного ліцею, довела до відома присутніх, що значний вплив на розвиток патріотичних якостей учнів має співпраця з громадськими та волонтерськими організаціями, адже учні радо приймають участь в благодійних та патріотичних акціях, організованих на допомогу постраждалим та військовим, які знаходяться в зоні безпосереднього збройного конфлікту.
Заступник директора Новоград - Волинського вищого професійного училища Отверченко Л.П. на прикладі свого навчального закладу продемонструвала як участь учнів в благодійних та патріотичних акціях, організованих громадськими організаціями та державними установами, зміцнює громадянську позицію та патріотичний дух молоді.
Заступники директорів з навчально- виховної роботи ПТУ №5 Козюн К.Г. та Житомирського професійного політехнічного ліцею Горай О.І. інформували присутніх про досвід реалізації військово – патріотичного виховання учнівської молоді в Україні та за кордоном. Разом з тим відмітили, що останні трагічні події в Україні суттєво зміцнили патріотичні налаштування молоді та появу нових громадських молодіжних спілок і організацій, які покращують патріотичні налаштування молоді.
Заступник директора з навчально - виховної роботи ВПУ ЖДТУ Пухальська А.А. в рамках усного журналу презентувала «Глосарій термінів військово – патріотичного та громадянського виховання». Глосарій містить біля 260 основних термінів військово-патріотичного та громадянського спрямування, в ньому зібрані сучасні терміни, які відповідають реаліям суспільного життя.

Підсумки секції підвела методист навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області Чистякова В.П., яка відмітила важливість піднятих під час засідання тем, повідомила, що сучасні заклади освіти при організації виховної діяльності повинні керуватись Наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах». Віра Прокопівна наголосила, що виховання гармонійно розвиненого, національно свідомого громадянина, здатного до саморозвитку та самовдосконалення є першочерговим завданням усіх педагогічних працівників ПТНЗ області.

Інформацію підготувала: Чистякова В.П., методист НМК ПТО у Житомирській області

2 березня 2017 року

2 березня 2017 року на базі Овруцького професійного ліцею (директор Степанчук Микола Степанович) відбулося засідання обласної методичної секції викладачів природничих дисциплін на тему: «Контроль знань учнів як дидактична проблема», в якому брали участь 26 представників з 23 професійно-технічних навчальних закладів області.
Засідання проходило у формі творчої майстерні.
Директор ліцею ознайомив присутніх з історію створення та системою роботи навчального закладу.
Учасники засідання відвідали та обговорили відкриті уроки:
- географії на тему: «Географія світового транспорту. Зовнішні економічні зв’язки. Міжнародний туризм» (викладач Козубенко Юлія Сергіївна);
- хімії на тему: «Склад і властивості нафти. Основні процеси переробки. Застосування нафтопродуктів» (викладач Овчиннікова Наталія Миколаївна).
Про форми і методи контролю знань на уроках природничих дисциплін розповіла Максимчук В.О., викладач ГВПУНТ.
На дидактичних принципах контролю знань зосередила увагу присутніх Іщенко Л.М, викладач ДНЗ «ЖВПТУ».
З видами і формами контролю знань, зокрема проблемою вибору та ефективністю їх використання на уроках природничих дисциплін, учасників засідання ознайомив Романчук В.А., викладач ЖПЛЛП.
На удосконаленні підходів щодо об’єктивності оцінювання навчальних досягнень учнів у процесі вивчення природничих дисциплін акцентувала увагу присутніх Лібіченко Ю.В., викладач ДНЗ «БВПУ».
Змієвська М.В., викладач ЧПЛ, ознайомила присутніх з досвідом використання сучасних програмно-педагогічних засобів, зокрема продемонструвала ефективність електронних мультимедійних підручників: «Біологія 10 клас», «Біологія 11 клас» та програмно-методичним комплектом навчального призначення «Органічна хімія 10-11 кл.».
Учасниками засідання розглянуто, схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед педагогічних працівників ПТНЗ області досвіди викладачів, які атестуються у 2017 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Бойко В.А. (БПЛ), Крижанівського А.С. (ПТУ №12), Дукмас В.В. (ЛПЛ).
Завершилось засідання підведенням підсумків діяльності обласної методичної секції за 2016-2017 навчальний рік та наданням викладачами пропозицій щодо планування роботи на наступний навчальний рік.

Коберник Ж.П., методист НМК ПТО у Житомирській області

2 березня 2017 року

Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 2 березня 2017 р. на базі Житомирського ліцею харчових технологій відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області. Засідання на тему «Сучасні можливості, нові ідеї, нова бібліотека, нова якість обслуговування» проходило у формі круглого столу за участі працівників обласної бібліотеки для юнацтва. Учасники круглого столу обговорили питання щодо створення сучасного комфортного місця для саморозвитку і дозвілля учнів у бібліотеці та особливості бібліотечного фен-шуя. Досвідом роботи з цього питання поділилась бібліотекар Баранівського професійного ліцею Савич Т.В. Вона територію бібліотеки поділила на зони, а саме на інформаційну, спілкування, релаксації. Простір бібліотеки намагається художньо оформляти, розробляє власний неповторний стиль і створює затишні і привітні умови для своїх читачів. Своїм завданням бачить – працювати творчо, відкрито, по-новому. З цікавістю присутні обговорили питання про участь педагогічного, учнівського колективів у створенні позитивного іміджу бібліотеки. Бібліотекар Радомишльського професійного ліцею Хитриченко Л.Г. розповіла про основні напрямки роботи по створенню позитивного іміджу бібліотеки – це і співпраця ліцейної бібліотеки з педагогічними працівниками, популяризація літератури шляхом проведення масових заходів спільно з педагогічними працівниками та членами учнівської ради бібліотеки. Лідія Григорівна намагається створювати такі умови у бібліотеці, за яких педагогічний колектив та учні мали б змогу здобувати необхідну інформацію, використовуючи її для власного розвитку та самореалізації особистості. В обговоренні даного питання взяла участь і бібліотекар Житомирського професійного ліцею харчових технологій Петюхова Л.Т., яка зазначила, що створення затишку і доброзичливої атмосфери у бібліотеці, гарного іміджу – це результат копіткої роботи бібліотекаря. Основні складові формування іміджу бібліотеки – це професійна етика бібліотечного працівника, вміння імпонувати читачеві, повноцінно та якісно задовольняти його запити; оформлення приміщення; якість масових заходів; реклама послуг. Досвідом роботи з питання «Залучення учнів до читання та популяризації літератури за допомогою різноманітних проектів» поділилася бібліотекар ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» Шелещук С.В. вона розповіла про те, що проект це цілеспрямована робота, в ході якої учасники здобувають та використовують теоретичні знання для розв’язання поставлених завдань, демонструють індивідуальні здібності для досягнення певних результатів. Застосовування у діяльності бібліотеки методу проектів розвиває в учнів допитливість, здібності, таланти, пізнавальні інтереси, сприяє засвоєнню навчальних програм, заохочує до пізнання нового, виховує інформаційну культуру, любов до книги, вміння користуватися книгою, підвищує педагогічну та методичну майстерність педагогічних працівників. Новітніми і надзвичайно цікавими формами роботи бібліотеки (бібліосутінки, бібліоквест, бібліоселфі, демотека та ін.) поділилася з присутніми завідуюча науково-методичним відділом обласної бібліотеки для юнацтва Артеменко Л.І. Учасники засідання секції відвідали виховний захід конкурсно-пізнавальної програми «Ерудит», підготовлений і проведений бібліотекарем та художнім керівником ЖПЛХТ, який викликав багато позитивних емоцій і приніс задоволення присутнім. Підсумки роботи засідання методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області підвела методист НМК ПТО Чистякова В.П., яка відзначила створення належних умов адміністрацією та бібліотекарем Житомирського професійного ліцею харчових технологій для проведення круглого столу.

Інформацію підготувала: Чистякова В.П., методист НМК ПТО у Житомирській області

2 березня 2017 року

2 березня 2017 року на базі Андрушівського професійного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції викладачів суспільних дисциплін. Форма проведення: навчально – практичний семінар.
Колектив навчального закладу забезпечив належні умови для ефективного проведення засідання. В роботі взяли участь 17 викладачів суспільних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області.
Жвавим обговоренням супроводжувався розгляд проблеми духовно-ціннісного підходу до вивчення історії України. Популяризації цього напряму педагогічної діяльності присвятили свої виступи викладачі ДНЗ «ЖВПУБД», ПТУ№4 м. Бердичева. Члени методичної секції дійшли висновку, що духовно-ціннісна орієнтація – це позитивна установка особистості на духовні вчинки, які за умов цілеспрямованого формування обов’язково трансформуються на духовні потреби ( у знаннях, спілкуванні, естетичному задоволенні). Кожен урок має спонукати учнів до стану захоплення, переживання, бажання збагнути почуте і побачене.
Оскільки акцентами в оновленому змісті Програми з історії України є виокремлення побутової історії, особливостей зміни рівня життя населення відповідно до подій, які відбувалися на території України, збереження традицій української культури, велику увагу було приділено питанню використання на уроках краєзнавчого матеріалу. Своїм умінням доступно і захоплююче викладати краєзнавчий матеріал поділились викладачі ДПТНЗ «РПЛ», ДНЗ»МПЛ». В контексті цього напряму педагогічної діяльності учасники секції ознайомилися з численними експозиціями етнографічного музею, створеного силами працівників та учнів ліцею.
В ході навчально-практичного семінару педагоги ДНЗ «БВПУ», ДНЗ «ЖВПТУ», ЦПТО м. Житомира продемонстрували власні методичні розробки щодо вивчення теми «Україна в умовах незалежності (від 1991 року до сьогодення)».
Учасники методичної секції відвідали та обговорили відкритий урок на тему: «Розпад Австро-Угорської імперії та західноукраїнські землі». Відмітили високий науково-методичний рівень підготовки та проведення уроку.
Відповідально віднеслись до підготовки творчих звітів викладачі, які атестуються у 2017 році. Вони детально розповіли про свої методичні і педагогічні здобутки за період від попередньої атестації.

Архів

Перша

Листопад-червень 2017-18

Травень 2017

Лютий 2017

Грудень 2016

Листопад 2016