22 лютого 2017 року

22 лютого 2017 року на базі Любарського професійного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку у формі ярмарку педагогічних ідей за темою: «Впровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду в навчально-виховний процес», в якому брали участь 30 представників з 24 навчальних закладів області.
Навчальний заклад та його навчально-матеріальну базу присутнім презентував директор ліцею Гнатишин В.В.
Методист ліцею Лавренюк Т.К. та викладач-методист Сідлецька О.П. поділилися досвідом роботи з впровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду в навчально-виробничий процес закладу.
Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки і заходи, які були підготовлені педагогічними працівниками ліцею на високому організаційно-методичному рівні:
- урок з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» на тему: «Якість продукції та економічна ефективність. Оплата праці» (викладач Мельник Л.А.);
- урок виробничого навчання з професії «Офісний службовець (бухгалтерія) на тему: «Основи побудови і задачі бухгалтерського обліку в торгівлі» (майстер виробничого навчання Попова Т.С.); - позаурочний захід на тему: «Моя професія найкраща» (викладач Локайчук Л.П.).

Голова фахової методичної комісії Локайчук Л.П. презентувала роботу методичної комісії педагогічних працівників ліцею, навчально-методичне забезпечення з професій і предметів соціального та економічного напрямку.
Досвідом роботи з питань впровадження інновацій з удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів і професій соціального та економічного напрямку в закладах поділилися педагогічні працівники ПТНЗ області: Кравчук Г.О. (ДНЗ «ЖВПУБД»), Белан О.А. (ЖППЛ), Яковець О.П. (ДПТНЗ «РПЛ»).
Були розглянуті, обговорені і схвалені досвіди роботи педагогічних працівників, які атестуються у 2017 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Ружанцевої Т.Г. (ДНЗ «БВПУ»), Гриші Л.А. (ЦПТО м. Житомира), та рекомендовані до розповсюдження серед педагогічних працівників області.
Методистом навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П. акцентовано увагу присутніх на якісну підготовку учнів до участі в обласній олімпіаді з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва», яка буде проведена 9 березня 2017 року, та на підготовку членами творчої групи викладачів потемних тестових завдань до друку.
Керівником секції Пухальською А.А. підведені підсумки роботи засідання і секції за навчальний рік та розглянуті пропозиції до плану роботи на наступний навчальний рік.

21 лютого 2017 року

Відповідно до плану роботи навчально – методичного кабінету професійно - технічної освіти у Житомирській області 21 лютого 2017р. на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею відбулося засідання методичної секції голів методичних комісій класних керівників і вихователів ПТНЗ області. Обговорювалася тема „Ефективна система превентивного виховання молоді”. Засідання проходило у формі тренінгів та тренінгових занять. Актуальність теми полягає у тому, що виховання і соціалізація підлітків відбувається під впливом різних соціальних чинників. У період політичних, суспільних, та економічних криз цей процес значно ускладнюється, що спричиняє занепад моралі, зростання злочинності, відчуження підлітків від соціальних інституцій, які займаються вихованням молоді, та призводить до різного роду девіації у молодіжному середовищі, зокрема серед підлітків.
У обговоренні цього питання брали активну участь усі учасники засідання.
Сутність понять «девіантна поведінка» і «корекційно-педагогічна діяльність», причини девіантної поведінки та її види розкрила у своєму виступі голова МК класних керівників Коростишівського аграрного професійного ліцею Гнетецька М.В.
Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження від 01.12.2010 р. № 2154-р, яким затвердив План заходів з проведення Національної кампанії "Стоп насильству!" на період до 2015 року. Враховуючи те, що явище насильства в сім’ї існує і сьогодні в нашому суспільстві ПТНЗ продовжують працювати в рамках даної кампанії.
Зокрема, голова МК класних керівників Житомирського професійного ліцею харчових технологій Ніконенко О.Б. зазначила, що проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.
Голова МК класних керівників ДНЗ «Малинського професійного ліцею» Коваленко С.В. акцентувала увагу слухачів на психолого – педагогічну просвіту батьків, їх участь в реалізації проекту «Партнерство заради майбутнього».
Вона детально зупинилась на основних напрямках спільної діяльності педагогів і батьків: психолого-педагогічний блок, відеоблок, літературно - читацький блок, блок – зустріч, диференційований підхід в роботі, програма «Родина».
Учасники зібрання дійшли до висновку, що успішність виховного процесу залежить від того, як складатимуться відносини між педагогами, учнями і батьками. Батьки і педагоги - вихователі одних і тих же дітей, і результат виховання може бути успішним тоді, коли педагоги та батьки стануть однодумцями. Отже, в складних сучасних умовах сім'ї потрібна систематична і кваліфікована допомога з боку навчального закладу. Процес взаємодії повинен бути спрямований на активне включення батьків у навчально-виховний процес, співпрацю з дітьми та педагогами.
Класний керівник ДПТНЗ «Житомирського ВПУ сервісу і дизайну» Ящук Т.О. презентувала заходи щодо створення системи виховної роботи, спрямованої на подолання негативних емоцій у роботі з учнями девіантної поведінки.
Під час обговорення проблеми присутні визначили пріоритетні напрямки в профілактиці та корекції девіантної поведінки підлітків.
Присутні зазначили, що соціальну роботу слід проводити не тільки з молоддю, а й із їх батьками та найближчим оточенням.
На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді.
Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як учнівський булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена.
Вихователі та голови МК класних керівників звернули свою увагу на визначення поняття «булінг», профілактику виникнення і подолання проявів булінгу в учнівському середовищі, надали поради класним керівникам щодо попередження насильства та протидії булінгу в учнівському середовищі. Для здійснення превентивної діяльності та вирішення ситуації насильства чи булінгу важливо застосовувати командний підхід (класний керівник, практичний психолог, соціальний педагог, інші спеціалісти за потребою), працювати не лише з жертвою, чи з переслідувачем, але й з усією групою.
Виступаючі не залишили без уваги питання співпраці класного керівника з батьками, медичними працівниками та правоохоронними органами щодо антиалкогольного та статевого виховання учнів.
Голова МК класних керівників Житомирського професійного політехнічного ліцею Ковальов В.В., презентував присутнім систему роботи методичної комісії і творчі надбання педагогічних працівників та учнів ліцею.
Вихователі гуртожитку та соціальний педагог Житомирського професійного політехнічного ліцею підготували і провели позаурочні виховні заходи: «Здоров’я та краса» (усний журнал). Учасники зібрання під час обговорення відвіданого заходу відзначили, що класним керівником вибрана цікава форма проведення заходу, прийнятна для учнів. Учням було продемонстровано чудовий відеосупровід який мав значне мотиваційне навантаження на спрямування заходу на успіх та досягнення мети.
Голова МК класних керівників Житомирського професійного політехнічного ліцею Ковальов В.В. провів практичний семінар з елементами тренінгового заняття на тему: „Людина і зброя”. Захід проходив динамічно, весело, неординарно. Учні були зацікавлені, брали активну участь у вправах, із задоволенням виконували завдання, розв’язували життєві ситуації. Під час проведення класний керівник використовував різні прийоми та вправи, спирався на досвід учнів. Розглядалися питання самооборони та безпечного використання ріжучих інструментів. Захід повністю досяг мети.
Класні керівники Житомирського професійного політехнічного ліцею Шевчук Т.О. та Харлан І.М. провели ігровий калейдоскоп «Ми і етикет» та керівники художніх колективів підготували свято рідної мови «Мова рідна – найдорожчий скарб». Заходи забезпечили високий емоційний фон, активність та ініціатива надходила від учнів. Вони із захопленням приймали участь в усіх вправах і іграх. Проведені заходи проведено на високому методичному та організаційному рівні.

Підготувала: Чистякова В.П., методист НМК ПТО

16 лютого 2017 року

Семінар-практикум «Роль комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці» в підготовці кваліфікованих робітників»

На базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомира відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» на тему: «Роль комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці» в підготовці кваліфікованих робітників», яке проходило у формі семінару-практикуму.
Відкрила семінар в.о. директора центру Балан Олена Миколаївна, яка привітала учасників заходу з 27 ПТНЗ Житомирської області та презентувала навчальний заклад.
Керівник секції Недашківська Любов Павлівна ознайомила присутніх з новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Учасники засідання відвідали та обговорили відкритий урок з предмета «Охорона праці» на тему: «Заходи та засоби колективного, індивідуального захисту під час проведення електрогазозварювання» (викладач Бургаз Валерій Іванович), на якому викладач продемонстрував присутнім ефективні методи і прийоми навчання та контролю навчальних досягнень учнів.
Методист центру Любченко Людмила Вікторівна та викладач Бургаз Валерій Іванович ознайомили присутніх з оснащенням кабінету «Охорони праці та безпеки життєдіяльності», комплексним методичним забезпеченням предмета та системою роботи викладача.

Досвідом роботи з питань практичного використання засобів комплексного методичного забезпечення з різних тем предмета «Охорона праці» поділилися викладачі Кононенко Галина Савівна (ДНЗ «Житомирське ВПУ будівництва і дизайну»), Заруцька Таїсія Адамівна (Головинське ВПУ нерудних технологій), Гайдайчук Галина Петрівна (ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»), Денисюк Людмила Анатоліївна (Житомирський професійний ліцей сфери послуг»), Сіндікаєва Олена Георгіївна (Овручський професійний ліцей), Васьківський Віктор Олександрович (ДПТНЗ «Житомирський навчальний центр №4»).
Педагогічними працівниками Центру був проведений позаурочний захід – конкурс знавців охорони праці «Навчимось цінувати життя».
Членами секції розглянуто, обговорено та схвалено досвід роботи 3 педагогічних працівників, які атестуються у 2017 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації. Представлені досвіди рекомендовані для розповсюдження серед педагогічних працівників ПТНЗ області.
Методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Малінкіна Ніна Павлівна та керівник секції Недашківська Любов Павлівна підвели підсумки роботи семінару і секції за 2016-2017 н.р. та обговорили план роботи на наступний навчальний рік.

7 лютого 2017 року

7 лютого 2017 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області проведено спільне засідання обласних методичних секцій заступників директорів з навчально-виробничої роботи та методистів ПТНЗ. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.
Відкрила семінар директор навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Васильчук В.А., яка зосередила увагу учасників семінару на основних питаннях організації та планування методичної роботи в сучасному ПТНЗ, навчально-методичному забезпеченні навчально-виробничого процесу.
Методист НМК ПТО Колчик О.Г. розкрила основні аспекти дієвої співпраці заступника директора з навчально-виробничої роботи та методиста з питань забезпечення якості навчально-виробничого процесу в сучасних умовах. Поряд з цим Колчик О.Г. звернула увагу учасників семінару на особливості ліцензування та атестації ПТНЗ області у 2016-2017 навчальному році.
Основні напрямки діяльності керівників ПТНЗ щодо якісного кадрового забезпечення навчально-виробничого процесу розкрила у своєму виступі Роспотнюк Г.В., методист НМК ПТО. Враховуючи актуальність кадрових питань в період реформування та оптимізації мережі ПТНЗ, було надано відповіді на чисельні запитування учасників секції.
Досвідом своєї роботи щодо організаційно-методичного супроводу діяльності педагогічних кадрів, організації та проведення конкурсів фахової майстерності, створення контрольно-аналітичної системи управління методичною роботою ПТНЗ поділилися заступники директорів та методисти Турчинівського, Овруцького, Любарського та Малинського професійних ліцеїв, Бердичівського професійного будівельного ліцею, Житомирського професійного політехнічного ліцею, Новоград-Волинського вищого професійного училища, Житомирського вищого професійного училища сервісу і дизайну, Головинського вищого професійного училища нерудних технологій.

Докладніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланнями https://yadi.sk/d/otoFSPj43DokUq

Архів

Перша

Листопад-червень 2017-18

Травень 2017

Березень 2017

Грудень 2016

Листопад 2016