31 травня 2017 року

31 травня 2017 року о 10.00 год. відбувся вебінар-засідання Творчої педагогічної лабораторії при НМК ПТО у Житомирській області на тему "Електронні засоби навчання у системі ПТО".

Докладніше з матеріалами можна ознайомитись за ПОСИЛАННЯМ

30 травня 2017 року

30 травня 2017 року о 10.00 год. відбувся вебінар у рамках роботи обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій ПТНЗ.

width="480"

 

width="520"

 

width="520"

 

width="520"

 

Докладніше з матеріалами можна ознайомитись за ПОСИЛАННЯМ

25 травня 2017 року

width="420"

25 травня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Бердичівське вище професійне училище» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи у формі круглого столу на тему: «Соціальний супровід та захист неповнолітніх учасників навчально-виховного процесу». На засідання були запрошені керівник Бердичівського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Житомирській області Іщук С.О.; спеціаліст з питань захисту прав дітей Семенівської об’єднаної територіальної громади Носова Т.М.; начальник відділу об’єднаного Бердичівського управління пенсійного фонду України у Житомирській області Борщ І.В.; головний спеціаліст служби у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації Артемчук О.А. Артемчук О.А. ознайомила з основними формами співпраці служби у справах дітей з навчальним закладом, щодо захисту прав дітей, аспектами захисту прав дітей-сиріт, обов’язками опікунів та батьків – вихователів ДБСТ. Виступаюча звернула увагу на нормативи фінансового забезпечення дітей-сиріт, особливості працевлаштування неповнолітніх, можливості повернення до навчання та засоби впливу на дітей, які злісно невідвідують навчальний заклад, особливо дітей-сиріт.
Носова Т.М. повідомила присутніх, що працівники органу соціального захисту територіальної громади можуть клопотати про позбавлення батьківських прав тих батьків, які злісно не виконують своїх батьківських обов’язків. Соціальний орган територіальної громади має прямий вплив на родину, може цілодобово контролювати батьків, що сприятиме значному зменшенню функціонально - неспроможних сімей на території громад.
Іщук С.О. розповіла про нововедденя в системі державної реєстрації актів громадянського стану. Згідно Закону України «Про державнуреєстрацію» від 16.01.2016р., особи зобов’язані отримати паспорт встановленого зразку по досягненню 14 років; подання заяв на реєстрацію актів громадянського стану можливе через мережу інтернет; реєстрація народження та видача свідоцтв про народження можлива в день народження дитини в пологовому будинку; реєстрація шлюбу та розлучення можлива за добу.
Борщ І.В. звернула увагу присутніх на основні положення сучаного законодавства про призначення та відновлення пенсій та аліментів дітям-сиротам; нове у законодавчій та нормативно-правовій базі щодо матеріального забезпечення учасників навчально-виховного процесу.
Заступник директора з НВР ЖППЛ Горай О.І, ознайомила з конституційними гарантіями та законодавчими аспектами соціального захисту громадянина, основними законодавчими актами та змінами до них.
Заступник директора з НВР ЖПЛЛП Меєр В.В. зазначила, що не всі положення Конституції України гарантують безумовне застосування певних механізмів соціального захисту чи соціального забезпечення за рахунок держави. Доречнішим видається розглядати їх, виходячи з поділу на зобов'язання держави та можливостей громадян. Конституційні засади мають визначальне значення для здійснення права людини на соціальний захист в Україні. Тож подальший розвиток соціального законодавства має сприяти посиленню та розширенню правових гарантій у сфері соціального захисту.
Соціальний педагог Центру професійно-технічної освіти Присяжнюк В.Ю. ознайомила присутніх з особливостями функціонування медико-соціального супроводу за кордоном. Ця інформація викликала жваве обговорення.
Заступник директора з НВР ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Костюченко Л.М. поділилася досвідом роботи щодо організації волонтерських загонів в ПТНЗ.
Заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» Артеменко С.М. розповіла про стратегію і тактику комунікацій щодо співпраці ПТНЗ з державними закладами, організаціями та установами, які здійснюють функції соціального супроводу та захисту незахищених верст населення. Світлана Миколаївна презентувала методичну хрестоматію.
На закінчення засідання було підведено підсумки роботи секції за навчальний рік; обговорено пропозиції, зауваження та побажання щодо плану роботи секції у наступному навчальному році.

width="320" width="320"

Голова секції Горай О.І.

23 травня 2017 року

23 травня 2017 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласнрї методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.
Відкрила семінар методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників семінару на юридичних та організаційних засадах проведення проміжного та вихідного контролю з професійної підготовки в ПТНЗ області.
Методику та алгоритм організації та проведення проміжного та вихідного контролю з професійної підготовки в навчальному закладі розкрили в своїх виступах представники Житомирського вищого професійного училища будівництва і дизайну Матвійчук Т.М. та Житомирського професійного ліцею харчових технологій Гринюк Г.О.
З досвідом роботи щодо особливостей організації та виконання дипломних (творчих) робіт учнів поділилася заступник директора Бердичівського вищого професійного училища Слободенюк Л.П.
Відбулася дискусія щодо використання досвіду підготовки робітничих кадрів в країнах Європейського Союзу. З інформацією щодо цього питання виступив заступник директора ПТУ № 16 м. Коростеня Жмаченко О.Г.
Директор НМК ПТО у Житомиській області Васильчук В.А. ознайомила присутніх з відповідною нормативною базою щодо запровадження в ПТНЗ вхідного контролю для підготовки осіб за робітничими професіями
В практичні й частині семінару учасники обговорили питання особливостей розробки, погодження та затвердження робочих навчальних планів з окремих професій за Державними стандартами ПТО нового покоління. Виступили методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г. та заступник директора Любарського професійного ліцею Суханіцький В.П.
Участь в роботі семінару взяли також заступники директорів Олевського професійного ліцею Козловець В.В., Коростишівського професійного аграрного ліцею Лічаченко Г.П.. Бердичівського професійного будівельного ліцею Шеренговський В.С., Новоград-Волинського вищого професійного училища Рудницький Д.Я.

18 травня 2017 року

На базі вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету 18 травня 2017 року проведено заключне заняття Школи молодого педагога (секція майстрів виробничого навчання) з 22 представниками із 11 навчальних закладів області. Презентувала училище старший майстер Недашківська Любов Павлівна.
В ході роботи Школи були розглянуті питання:

width="320" width="320"

- система роботи майстра виробничого навчання з оновлення і поповнення комплексного методичного забезпечення професії (Недашківська Л.П., старший майстер вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету);
- психолого-педагогічні аспекти діяльності майстра виробничого навчання (Нагаєвська І.О., методист навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області);
- роль майстра виробничого навчання в організації та проведенні кваліфікаційної та державної кваліфікаційної атестацій. Система оцінювання та обліку навчальних досягнень учнів (Малінкіна Н.П., методист навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області).
Слухачі Школи, майстри виробничого навчання 11 навчальних закладів області, презентували свої напрацювання за навчальний рік. Були представлені заповнені Трудові паспорти молодого спеціаліста. Окрім цього, присутні мали можливість ознайомитися з навчально-матеріальною базою училища.

width="320" width="320"

По закінченню занять керівником Школи, методистом навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П., та керівником обласної методичної секції старших майстрів ПТНЗ області, старшим майстром вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету Недашківською Л.П., було здійснено вихідне тестування слухачів та проведена співбесіда на визначення рівня знань щодо питань організаційно-педагогічних, методичних, психологічних з організації навчально-виховного процесу в ПТНЗ, питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Слухачі Школи були забезпечені дидактичними матеріалами до занять та отримали в електронному варіанті всі матеріали заняття. Підведені підсумки занять слухачів за 2016-2017 навчальний рік.
Методист НМК ПТО у Житомирській області Малінкіна Н.П.

11 травня 2017 року

На базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 11 травня 2017 року проведено друге заняття
Школи молодого педагога (секція викладачів)
, на якому були присутні 4 викладачі із 3 навчальних закладів області.
В ході роботи Школи були розглянуті питання:
1. Індивідуалізація та диференціація в навчанні: різниця, форми, методи. Опитування учнів та оцінювання їх знань (Любченко Л.В., заступник директора з НВР ЦПТО м. Житомира).
2. Спостереження і педагогічний аналіз уроку (Свищ Л.М., методист ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»).
3. Робота викладача з питань підвищення фахової майстерності. Самоосвіта (Климчук А.В., заступник директора з НР ЦПТО м. Житомира).
4. Система роботи викладача по оновленню комплексного методичного забезпечення предметів. Роль ІКТ в оновленні КМЗ предметів (Статкевич А.Г., методист Житомирського професійного політехнічного ліцею).
Слухачі Школи були забезпечені дидактичними матеріалами до занять та отримали в електронному варіанті всі матеріали заняття. Викладачі презентували підготовлені ними впродовж року дидактичні та роздаткові матеріали.
Наприкінці заняття керівником Школи молодого викладача, методистом навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П., були підведені підсумки роботи Школи у 2016-2017 навчальному році, дані настанови щодо організації роботи в подальшому у закладах відповідно до планів роботи Трудового паспорту молодого спеціаліста, за новітніми педагогічними і виробничими технологіями, що було запропоновано наставниками, які проводили заняття.

width="320" width="320"

27 квітня 2017 року

Патріотами не народжуються. Ними стають у процесі становлення особистості.

О.А.Захаренко

Відповідно до плану роботи навчально – методичного кабінету професійно - технічної освіти у Житомирській області 27 квітня 2017р. на базі ДНЗ «Малинський професійний ліцей» відбулося засідання методичної секції голів методичних комісій класних керівників і вихователів ПТНЗ області. Засідання проходило у формі естафети ідей. Обговорювалася тема: “Створення патріотичного середовища для виховання учнівської молоді”.

width="320"

Директор навчального закладу, іллючок М.І. презентував історію створення та систему діяльності ліцею. Голова МК класних керівників ДНЗ «Малинського професійного ліцею» Коваленко С.В., презентувала систему роботи і творчі надбання педагогічних працівників та учнів ліцею. Світлана Василівна підкреслила актуальність теми, яка полягає у тому, що формування особистості сучасного типу, громадянина й патріота суверенної Української держави є одним із найважливіших завдань сьогодення, реалізація якого покладається на систему освіти, де провідна ланка – ПТНЗ.
Методист НМК ПТО у Житомирській області, Чистякова В.П. зазначила, що органічне поєднання навчання та виховання в ПТНЗ дає можливість забезпечити підготовку висококваліфікованих спеціалістів, молодь, свідомо діючу, морально зрілу, соціально не байдужу, адже ідеалом виховання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна та національно свідома людина, яка наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, є носієм найкращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку та самовдосконалення.
У обговоренні питання взяли активну участь усі учасники засідання.
Методист Андрушівського професійного ліцею Григорчук І.О. презентувала роботу навчального закладу з всебічного розвитку особистості. Голова МК класних керівників професійно - технічного училища № 5 Давидюк Т.В., наголосила, що створення патріотичного середовища для виховання учнівської молоді, всебічного розвитку особистості складається з єдності і взаємодії розумового, фізичного, трудового, морального й естетичного виховання. Для цього має бути успішно реалізована цілісна система патріотичного виховання із застосуванням інноваційних технологій.
Голова МК класних керівників Овруцького професійного ліцею Дубік Н.П. серед сучасних форм і методів роботи відмітила ефективність методу проектів із використанням ІКТ.
Сутність понять «тренінгові заняття» і «ключові компетентності», та їх роль у формуванні патріотичного середовища розкрила у своєму виступі методист професійно-технічного училища № 16 Білошицька Н.Д.
Голова МК класних керівників Червоноармійського професійного ліцею Змієвська М.В. акцентувала увагу слухачів на застосуванні краєзнавчих, місцевих матеріалів у позаурочній роботі класного керівника щодо національно-патріотичного виховання молоді та презентувала роботу краєзнавчо-дослідницького клубу за інтересами “Пошук”.
Учасники зібрання дійшли до висновку, що ознайомлення учнів з музейною справою, розмаїття пошукових тем, знайомство з цікавими людьми, масові заходи, розуміння свого внеску, нехай невеликого, - один із напрямків національно-патріотичного виховання.
Цікавими напрацюваннями з питання «Формування патріотичного середовища учнівської молоді у країнах Європи» поділилися голови МК класних керівників Любарського професійного ліцею Ющенко Г.О. та ДНЗ «Бердичівського ВПУ» Лібіченко Ю.В.
З метою організації патріотичного виховання учнівської молоді. ДНЗ «Житомирське ВПУ будівництва і дизайну», яке представила голова МК класних керівників Скурковська І.В., пріоритетну роль відводять медіа ресурсам, Доповнила виступ голова МК класних керівників ДНЗ «Новоград –Волинського ВПУ» Лопатюк Т.І. невеличким відеофрагментом «Творчий Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок»».
Класні керівники відзначили , що медіа-освіта передбачає забезпечення процесу національно патріотичного виховання молоді за допомогою застосування різноформатного медіа контенту патріотичного змісту та формування інструментальних умінь критичного сприймання, аналітичного опрацювання медійних повідомлень, оцінювання їх достовірності та об’єктивності. Розвинена медіа інформаційна грамотність стає невід’ємною складовою конструктивного патріотичного світогляду особистості в умовах інформаційної доби.
Виступаючи голова МК класних керівників професійно –технічного училища № 4 Трембовецька С.О. не залишила без уваги питання «Основні вимоги системного підходу до створення патріотичного середовища учнів».
Вихователь Баранівського професійного ліцею Василькова Н.М. презентувала алгоритм роботи класного керівника щодо створення патріотичного середовища учнів.
Голова МК класних керівників ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Скремінська С.М. провела заняття – імпровізацію «Мій рідний край - Україна». В результаті проведеного заняття учасниками зібрання створена карта Житомирської області з визначними місцями. Присутні відвідали та обговорили проведені позаурочні заняття та урок історії: викладач історії ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Коваленко С.В. провела урок на тему: «Проголошення незалежності УНР».
Вихователь гуртожитку ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Оліфіренко Л.С. провела позаурочний виховний захід: «Над пам’яттю роки не владні». Учасники зібрання під час обговорення відвіданого заходу відзначили, що форма проведення заходу, прийнятна для учнів. Матеріал використано, здебільшого, місцевий, побудований на основі партизанського підпілля Малинщини. На завершення бібліотекар ліцею провела презентацію книг та методичних матеріалів патріотичного спрямування.

width="320" width="320"

Класний керівник ДНЗ «Малинського професійного ліцею» Кожара В.Є. провела виховний захід на тему: „Герої не вмирають” у формі лінійки-реквієму. Під час проведення класний керівник використовувала різні прийоми та вправи. Розглядалася літературна сторінка «Пам’яті загиблих». Захід повністю досяг мети. Урок історії та проведені заходи пройшли на високому методичному і організаційному рівні.

width="320"

Заходи забезпечили високий емоційний фон, активність та ініціативність надходила, як від педагогічних працівників так і від учнів. Всі заходи отримали схвальні відгуки від членів МК.
Завершилось засідання підведенням підсумків діяльності обласної методичної секції за 2016-2017 навчальний рік та наданням пропозицій щодо планування роботи на наступний навчальний рік.

Чистякова В.П.,методист НМК ПТО у Житомирській області

26 квітня 2017 року

26 квітня на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій відбулося засідання секції заступників директораів з навчально – виховної роботи ПТНЗ області на тему: «Трудове виховання як один з головних аспектів виховної роботи в ПТНЗ». Захід проходив в формі семінару - практикуму.
Заступник директора з НВР ГВПУНТ Заруцька Т.А., у своєму виступі зазначила, про те що учні їхнього навчального закладу широко задіяні в трудовій діяльності. Вони прибирають та облаштовують територію училища. Трудове виховання закладає основу життя дитини, від нього залежатиме не лише матеріальне забезпечення учнів у майбутньому, а й розвиток їх як особистостей. Трудове виховання учнівської молоді здійснюється за декількома напрямками. Таїса Адамівна довела до відома учасників секції інформацію про сучасні підходи до трудової діяльності учнів у виховній роботі навчального закладу, охарактеризувала методи роботи соціально-психологічної служби училища по підготовці та сприянню трудової діяльності учнів, серед яких: трудові тижні, тижні праці, літній табір праці та відпочинку. В ході засідання учасники секції були присутні під час проведення флешмобу «Затишне училище – особиста справа кожного» та висадили на клумбі навчального закладу кущі троянд.

width="320" width="320"

Заступник директора з навчально – виховної роботи ДПТНЗ «РПЛ» , Гльоза І.І., розкрила зміст і форми трудового виховання. Вона зазначила, що праця є джерелом і важливою передумовою фізичного та соціально-психічного розвитку особистості. Аналіз трудових традицій японців, англійців, що відрізняються соціально-економічними та географічними умовами проживання, своїм історичним досвідом, культурними надбаннями, свідчить про те, що формування у дітей та молоді готовності до побутової праці с невід’ємною складовою частиною процесу сімейного виховання, важливим елементом трудового виховання в цілому, процесу соціалізації особистості, формування готовності до створення власної сім’ї.
Заступник директора з навчально – виховної роботи Баранівського професійного ліцею ПЛ, Яворський А.Ф., ознайомив присутніх з основними формами профорієнтаційної роботи в країнах близького зарубіжжя. В більшості розвинених країн швидкими темпами розвивається професійне консультування, особливо необхідне при переорієнтації робітників і службовців на нові професії, розширюється мережа профконсультаційних пунктів і центрів, що працюють безпосередньо з учнівською молоддю. Наприклад, у Франції один профконсультант припадає на 1200 учнів, у Швеції - на 300, у США з цією метою створена державна служба профорієнтації та профконсультування, у Великобританії - служба зайнятості молоді, яка має понад 1000 відділень.
Заступник директора з навчально – виховної роботи ЛПЛ Гевлич В.П.., розповіів про специфіку трудового виховання, профорієнтаційної роботи в економічних та соціальних умовах області. Сприяння свідомому вибору професії випускниками загальноосвітніх шкіл визначає збільшення кількості висококваліфікованих працівників в області. Управліннм економічного розвитку в Житомирській області спільно з управлінням освіти і науки створено ряд проектів, які сприяють розвитку та збереження робітничих кадрів.
Заступник директора з навчально – виховної роботи Грезіна Т.М., ознайомила присутніх з видами та формами реалізації трудового виховання в умовах ПТНЗ. Основними видами та формами трудового виховання в ПТНЗ є, по суті, всі основні види діяльності учня: навчальна праця, виробниче навчання , суспільно-корисна праця та побутове обслуговування . Важливими формами виховання професійно-трудової культури майбутніх кваліфікованих працівників є виробниче навчання та виробнича практика. З метою залучення учнів до навчальної праці в ліцеї проводяться конкурси професійної майстерності, учні беруть участь у Всеукраїнських конкурсах «WORLDSKILLS UKRAINE» , виставках кулінарних виробів. З метою залучення учнів до суспільно -корисної праці, в ліцеї організована і налагоджена робота відповідальних чергових учнів по навчальному закладу.
Заступник директора з НВР ЖПЛХТ Ткачук І.М. повідомила присутніх про застосування інформаційно – комунікативних технологій у підвищенні мотивації учнів до оволодіння професією. Використання ІКТ дає можливість вирішувати такі актуальні питання як використання у навчанні здобутків новітніх інформаційних технологій, удосконалення навичок самостійної роботи учнів в інформаційних базах даних, мережі Інтернет.
Бібліотекар ГВПУНТ, Бежевець Т.П. , сказала, що нині дуже швидкими темпами здійснюється розвиток та використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчанні. Це надало відповідний поштовх до їх використання, адже традиційні технології та засоби навчання не відповідають сучасним вимогам розвитку науково-технічного прогресу. Це спонукає викладачів до впровадження інноваційних методів навчання та використання й адаптування їх в навчальний процес. Впровадження в практику роботи з учнями ІКТ, дає змогу зацікавити їх займатися самостійним пошуком різних джерел інформації, розвивати творчі здібності, критичне мислення, вміння аргументовано, розлого й образно висловлювати свої думки, судження, оцінки. ІКТ допомагає підняти на новий рівень освоєння навчального матеріалу, реалізувати інформаційні процеси: збирання, накопичення, зберігання, передавання, опрацювання та представлення (відображення) інформації.
На завершення засідання учасники секції прийняли участь в відкритому виховному заході: «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської». Трагічність події підкреслили вдало підібрані номери художньої самодіяльності, вірші та відео-презентація спогадів про подію.
Присутні відзначили важливість піднятих під час засідання тем та велике значення трудового виховання в навчально – виховній діяльності ПТНЗ.

width="520"

Чистякова В.П., методист НМК ПТО у Житомирській області

25 квітня 2017 року

Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 25 квітня 2017 р. на базі Турчинівського професійного ліцею відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області. Засідання на тему «Роль бібліотеки професійно-технічного навчального закладу у національно-патріотичному вихованні молоді» проходило у формі семінару-практикуму.

width="320" width="320"

Учасники семінару-практикуму обговорили питання щодо виховання свідомого громадянина, патріота засобами роботи бібліотеки. Досвідом роботи з цього питання поділилась бібліотекар ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Шиманська К.М. Катерина Миколаївна, як бібліотекар, сприяє формуванню у підростаючого покоління «нової системи цінностей», серед яких важливе місце відводиться розвитку патріотичних почуттів, формуванню громадянськості учнів. Адже патріотизм сьогодні покликаний дати новий імпульс духовному оздоровленню нації, формуванню національно-свідомих громадян-патріотів.
У бібліотеці училища створено зону героїко-патріотичної тематики «Вшануймо героїв Небесної Сотні», де оформлено тематичну полицю «Пам'яті Небесної Сотні» та «Героям АТО присвячується». Використовуються книжкові виставки: «Україна переможе», «Хоробрі серця», «Гідності бути!», «Книга єднає Україну» та ін. Великі можливості для національного виховання учнів дає книга. З метою популяризації літератури патріотичного напрямку проводиться ряд заходів, а саме бібліошопінг, веб-огляд книжок в режимі он-лайн, буктрейлер – короткий відеоролик за мотивами книги з метою її реклами, Інтернет-мандрівка та ін.
З цікавістю присутні обговорили питання про розвиток національної свідомості учнів шляхом використання інноваційних технологій та методів роботи ПТНЗ.
Бібліотекар Житомирського професійного ліцею сфери послуг Колосовська А.В., щоб зацікавити читачів розмаїттям книжкового світу, застосовує у роботі бібліотеки інноваційні технології та різні методи. Літературні хвилинки, інтелектуальні ігри, цікаві зустрічі, мультимедійні презентації книг, бібліотечний уїк-енд, ретро-шлягер, поетичний альбом-шоу та ін. Сьогодні важко зацікавити читача, тому нестандартні підходи залучення учнів до бібліотеки є правильним і єдиним рішенням на шляху до успіху, а впровадження інновацій дозволяє підвищити імідж та престиж бібліотеки.
Досвідом роботи з питання «Застосування краєзнавчих матеріалів у роботі бібліотеки щодо національно-патріотичного виховання молоді (історія і сьогодення) » поділилася бібліотекар Коростенського професійно-технічного училища № 16 Костюченко В.В.
В роботі бібліотеки з патріотичного виховання підростаючого поколінняВіра Василівна застосовує різноманітні засоби і методи впливу на читача, однак головним вона вважає включення кожної особистості в конкретну діяльність з творення й примноження багатства і краси своєї Вітчизни.
При проведенні позаурочних заходів з національно-патріотичного виховання широко використовує елементи музейних експозицій, які створені у навчальному закладі (урок у музеї, музейні екскурсії, учнівські подорожі, підготовка нових матеріалів для музею).
Велика увага приділяється популяризації традицій рідного краю, знайомству з культурою пращурів, що дозволяє емоційно об’єднатись з рідним краєм і є основою національно-патріотичного виховання.
До обговорення даного питання долучилась і бібліотекар Червоноармійського професійного ліцею Содень А.С., яка спрямовує свою роботу з національно-патріотичного виховання через діяльність краєзнавчо-дослідницького клубу «Пошук». Члени клубу пишуть історію свого рідного краю, фотографують, опрацьовують, систематизують, подають готовий матеріал, який використовується у навчальному процесі. Цей напрямок роботи є основою виховання патріотизму та національної свідомості у юнацтва та молоді.
Однією з характерних рис сучасного стану позаурочної роботи училищної бібліотеки є пропаганда літератури патріотичного характеру, на що звернула увагу присутніх, бібліотекар Любарського професійного ліцею Трохимчук О.М., яка розповіла про те, що національно-патріотичне виховання молоді – це процес цілеспрямованого систематичного формування почуття патріотизму, духовної та психологічної готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку, щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності держави. Тому пропаганда літератури патріотичного характеру є важливою у діяльності бібліотеки. Книжкові виставки, тематичні полиці, позаурочні масові заходи такі, як День інформації «Козацького маршу не змовкне струна», літературна вітальня «У кожного до мови є хист», година пам'яті «Згадаймо юність, що згоріла в Крутах», урок пам'яті «Пам'ять Небесної Сотні», краєзнавче ессе «Бабин Яр: доля української державності переплетена червоними і чорними нитками» займають провідне місце у роботі бібліотеки.
Продовжила розмову колеги на предмет пропаганди літератури патріотичного характеру шляхом проведення позаурочних заходів і бібліотекар Коростишівського професійно-аграрного ліцею Березняк І.П., яка у своїй роботі використовує різноманітні форми роботи як традиційні так і нові, інтерактивні. Сучасні комп’ютерні технології надають величезні можливості для ефективної роботи бібліотеки з метою якісного обслуговування читачів.
Учасники засідання секції відвідали виховний захід з національно-патріотичного виховання на тему «Україна починається з тебе», підготовлений і проведений бібліотекарем та педагогічними працівниками Турчинівського професійного ліцею, який було проведено на високому емоційному рівні із вдалим застосуванням ІКТ.
Підсумки роботи методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області у 2016-2017 навчальному році підвела методист НМК ПТО Чистякова В.П. Присутні на засіданні секції поділилися своїми пропозиціями та побажаннями щодо роботи секції у наступному навчальному році.

width="320" width="320"

Чистякова В.П., методист НМК ПТО y Житомирській області

18 квітня 2017 року

18 квітня 2017 року на базі Вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту проведено навчально- практичний семінар на тему «Організація проміжного та вихідного контролю при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту» Директор ВПУ ЖДТУ Пастушенко М. Г. та керівник методичної комісії Стельмах В. І. провели презентацію навчального закладу та фахової методичної комісії педагогічних працівників відповідного професійного напряму. Керівник МС Пасічник А.В. звернув увагу членів секції на актуальність та необхідність проведення проміжного та вихідного контролю при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту. Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання: - Організація проміжного контролю при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту; - Особливості вихідного контролю при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту; - Особливості організації та виконання дипломних (творчих) робіт учнів ПТНЗ. З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники ЖППЛ (Пасічник А.В.), ДНЗ ТПЛ (Назаренко А. А.), ЛПЛ (Остринський С. І.), ДНЗ БВПУ (Цегельник М. С.), ОПЛ (Шадура О. М.), КПАЛ (Чернявський М. О.), ЧПЛ (Черниш В. В.). Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання, які провели педагогічні працівники ВПУ ЖДТУ м. Житомира Самарцев А.С., Терещук Д. А. Уроки проведено на достатньому фаховому та методичному рівні. Навчально-програмна та робоча документація з питань підготовки водіїв транспортних засобів майстрами виробничого навчання підготовлена та продемонстрована в повному обсязі. В рамках заходів по підготовці до проведення атестації педагогічних працівників секцією розглянуто, обговорено та схвалено творчі звіти, методичні напрацювання педагогічних працівників, що атестуються у 2017 році, зокрема, майстрів виробничого навчання Овруцького професійного ліцею Кураченка Ф.Ф., Коростишівського професійного аграрного ліцею Васильчука С. М.

Архів

Перша

Листопад-червень 2017-18

Березень 2017

Лютий 2017

Грудень 2016

Листопад 2016