16 травня 2019


    30 травня 2019 року на базі Любарського професійного ліцею відбулося засідання круглого столу за участі старших майстрів з 21 закладу П(ПТ)О області на тему «Співпраця закладу професійної (професійно-технічної) освіти із соціальними партнерами щодо формування ринку освітніх послуг у регіоні».
    Гнатишин В.В., директор ліцею, презентував присутнім навчально-матеріальну базу та здобутки закладу.
    Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області висвітлила питання формування закладами П(ПТ)О освітньої пропозиції з використанням інформаційної системи регіонального ринку праці.
    Про співпрацю закладу П(ПТ)О із соціальними партнерами, як запорукою відновлення робітничого потенціалу регіону, розповів Турук Г.А., старший майстер ЛПЛ.
    Радіонова О.І., провідний фахівець з профорієнтації Любарської районної філії Житомирського ОЦЗ, ознайомила присутніх з основними напрямками організації професійного навчання дорослого населення та безробітних, як пріоритету співпраці ЗП(ПТ)О та служби зайнятості.
    Учасник зібрання ознайомилися з сучасною с/г технікою на базі ТОВ «Хмільницьке» – соціального партнера ліцею, за участі якого буде з вересня місяця упроваджуватись елементи дуальної форми навчання з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва; Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування».

16 травня 2019    16 травня 2019 року на базі ДНЗ «Турчинівський професійний ліцей» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗП(ПТ)О. На розгляд було винесено тему «Здоров’я і безпека учасників освітнього процесу». Засідання пройшло у формі педагогічного тренінгу, в якому взяли участь 19 заступників.
    Інформацію про Концепцію програми «Психічне здоров’я учасників освітнього процесу. Концепція програми охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 р. Проект національного плану дій щодо психічного здоров’я в Україні», підготувала заступниця директора з НВР ЖППЛ Горай О.І.
    Зокрема, вона зазначила, що проблема збереження здоров’я та психологічного комфорту педагогів є соціально значимою і актуальною, тому що психологічний стан педагогів має прямий вплив і на психологічне здоров’я та комфорт учнів, і на ефективність освітнього процесу та професійну діяльність загалом. Професійна діяльність, в основі якої лежать міжособистісна комунікація і велика кількість соціальних контактів, може призвести до порушення психічного здоров’я та зниження її якості.
    Оксана Іванівна представила до уваги присутніх перелік основних компонентів проблематики в царині охорони психічного здоров’я в Україні. З питанням «Методи для коригування психологічної поведінки та правопорушень а також алгоритм роботи з учнівською молоддю, яка потребує підвищеної педагогічної уваги» виступили заступники директора з НВР ДНЗ «ЦЛППОН» О.М.Гурінович та ДНЗ «ОПЛ» О.Б.Фоміна. На їхній погляд, адміністрації навчального закладу необхідно працювати над тим, аби всі члени педагогічного колективу правильно розуміли свої завдання та відповідальність як вихователів. Зокрема, важливим моментом у поліпшенні стосунків між педагогами й учнями є забезпечення тактовного, доброзичливого ставлення викладачів до тих учнів, з якими їм важко працювати.
    Профілактичною студією «Забезпеч собі безпеку: психологічні нюанси» зацікавила присутніх заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» С.М.Артеменко. Вона, зокрема, розповіла про ціннісно-смисловий рівень регуляції психофізіологічних станів та нагадала про необхідність свідомого застосування технік позитивізації та декатастрофізації.
    Під час розгляду наступного питання думками про психологічну підтримку інновацій особистості учнів із підвищеним рівнем агресивності з присутніми поділилася заступниця директора з НВР ДНЗ «ЖВПТУ» Мельниченко Л.В. Підсумком її виступу стало наступне узагальнення: інновацію можна розуміти як ефект культуротворчої активності людини, витвір людської праці, зміни в соціальній поведінці людей та програму розвитку особистості.
    В умовах переходу до освіти інноваційного особисто-орієнтованого типу, творчий процес ототожнюється з інвенційно-інноваційними, адаптаційними процесами, які мають місце в інноваційних формах соціальної поведінки та саморозвитку.
    Заступниця директора з НВР ЦПТО м. Житомира Н.Р.Чайкіна влаштувала присутнім огляд особливостей арт-терапії як зцілення мистецтвом. Вона розповіла колегам про завдання арт-терапії, її основні види та функції.
    Головою секції, Горай О.І.. було підведено підсумки роботи методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області у цьому навчальному році та обговорено питання, які цікавлять заступників директорів з навчально-виховної роботи, для включення до плану роботи методсекції наступного навчального року.

16 травня 2019 року

Обласна методична секція методистів, голів методичних комісій ПТНЗ    16 травня 2019 року директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А. зібрала методистів ЗП(ПТ)О на підсумкове засідання, яке проходило на базі ДПТНЗ «Радомишльській професійний ліцей». На секції були присутні методисти з 22 ЗП(ПТ)О області. Учасників засідання привітала директор ДПТНЗ «РПЛ» Затолюк Л.Й., яка познайомила присутніх з навчально-матеріальною базою навчального закладу та презентувала роботу «Центру кар’єри». Центр ефективно працює в напрямку працевлаштування, співпраці з роботодавцями та Центром зайнятості.
    Методист ДПТНЗ «РПЛ» Бичківська О.В., спільно з головами МК (Маліцька Н.М., Кондратенко К.В., Дучінська Н.В., Голумбйовський І.С.) розповіли про використання інноваційних підходів в здійсненні методичної роботи.
    На секції розглянули питання «Дослідно-експериментальна діяльність колективу закладу» (Кокуца В.В, методист ЦПТО м.Житомира; Осипчук О.В., методист БВПУ).
    Керівник секції Теслюк Н.І. презентувала збірку на допомогу методисту: «Документація в роботі методиста від А до Я», над якою працювала творча група упродовж навчального року, провела анкетування щодо підсумків роботи та надання пропозицій до плану на новий навчальний рік. Методист Бичківська О.В. провела презентацію «Центру кар’єри» та поділилася досвідом роботи з упровадження сучасних підходів до проведення профорієнтаційної роботи. Учасники секції відвідали організований під центр кабінет, ознайомилися з нормативним і методичним забезпеченням та взяли участь в тренінгу «Професійна кар’єра», який провів представник міського Центру зайнятості.
    Для учасників засідання адміністрація ліцею організувала екскурсію в історико-культурний комплекс «Радомисль». Секція була організована на високому методичному рівні та насичена різними формами роботи, проходила продуктивно та креативно. Дякуємо організаторам за їх професіоналізм!

14 травня 2019 року

    14 травня 2019 року на базі Бердичівського професійного будівельного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.
    Відкрила семінар методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників семінару на:
- окремих питаннях розробки РНП за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу;
- особливостях організації освітнього процесу у 2019-2020 н.р., запровадженні нових стандартів П(ПТ)О.
    З питанням «Положення про професійне (професійно-технічне) навчання на основі модульної технології (в редакції від 31.01.2018)» перед учасниками семінару виступила директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А.
    Питання щодо Контрольно – аналітичної діяльності - як необхідного компоненту системи роботи заступника директора закладу професійної (професійно-технічної) освіти з НВР, алгоритму здійснення контролю в закладах професійної (професійно-технічної) освіти при впровадженні стандартів нового покоління розкрили Суханіцький В.П. – заступник директора ЛПЛ, керівник секції та Нікончук Ф.М. – заступник директора ЖППЛ.
    Власним досвідом щодо:
- Особливостей застосування форм та методів контролю за ходом освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти при впровадженні стандартів, заснованих на компетентностях;
- Моніторингу якості освітнього процесу та його ролі в реалізації контрольної функції;
- Інноваційних технологій, які запроваджуються в різних формах внутрішнього контролю поділилися:
- Тарасюк С.М. - заступник директора ПТУ № 4 м. Бердичева;
- Новак В.А. - заступник директора БПЛ;
- Лічаченко Г.П. - заступник директора КПАЛ;
- Гурінчук С.В. - заступник директора ОПЛ;
- Мохорт С.С. – в.о. директора ПТУ № 12 м. Бердичева.
    Широка дискусія розгорнулася навколо питання оптимізації заповнення додатків до дипломів у відповідності до робочих навчальних планів.
    Шеренговський В.С. – в.о. директора БПБЛ провів відкритий захід: Інструктивно – методичну нараду педагогічних працівників БПБЛ з питань контролю за освітнім процесом при впровадженні стандартів, заснованих на компетентностях.
    Члени секції вирішили: взяти до уваги та використовувати в освітньому процесі всі матеріали, представлені учасниками семінару.

14 травня 2019 року

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 14 травня 2019 р. на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Радомишльський професійний ліцей» відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області.

    Засідання на тему «Бібліотека як ресурсний центр сприяння організації освітнього простору здобувачів професійно-технічної освіти» проходило у формі генерації бібліотечних ідей.
    Із вступним словом, про важливість ролі бібліотеки в організації освітнього простору здобувачів професійно-технічної освіти, до учасників зібрання звернулась методист НМК ПТО Чистякова В.П.
    Присутні на засіданні обговорили питання, щодо нових шляхів популяризації бібліотечних ресурсів для розповсюдження знань.
    Досвідом роботи з цього питання поділилася бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею Бондаренко Л.О. Вона розповіла, що бібліотека активно впроваджує в свою діяльність інформаційні технології, шукаючи нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів – це нові форми книжкової виставки: виставка-вікторина, виставка однієї книги, віртуальна виставка; створення буктрейлерів. Допомагає привернути увагу користувачів до бібліотечних ресурсів і така форма роботи як буккросинг.
    Підтримала колегу, про важливість даного питання, бібліотекар професійно-технічного училища №4 м.Бердичева, яка вважає, що перед бібліотеками сьогодні постають нові виклики – як не втратити користувачів та надавати послуги, які будуть затребуваними.
    Сьогодні завдання бібліотеки – дати найповнішу інформацію користувачу. А в якому вигляді, – чи це в книзі, чи це на якихось інших носіях, чи користувач сам знайде для себе інформацію за допомогою засобів Інтернету, на думку Алли Янівни, – вибирати самому читачеві. Головне, щоб користувач знав, що саме в бібліотеці можна отримати інформацію.
    З цікавістю присутні обговорили питання про роль бібліотеки у формуванні пізнавальної активності учнів та розвитку інтересу до знань.
    Бібліотекар Житомирського професійного політехнічного ліцею Слухова Л.К. переконана, що одним із багатьох важливих завдань, які ставляться перед бібліотекарем – залучити учня до читання, викликавши природну зацікавленість і потребу у читанні. Адже читання – це одне із основних джерел знань та базис для розвитку особистості. Бібліотека наповнена навчальними виданнями, які дають змогу зрозуміти та пізнати оточуючий світ. Людмила Кирилівна, застосовуючи різноманітні форми роботи, формує у своїх читачів пізнавальну активність та розвиває інтерес до знань.
    Досвідом роботи з питання «Бібліотека – ресурсний центр сприяння організації освітнього простору здобувачів професійно-технічної освіти» поділилася бібліотекар Державного навчального закладу «Малинський професійний ліцей» Левченко Н.П., яка зазначила про те, що бібліотека закладу освіти здійснює повноцінне інформаційне та методичне забезпечення освітнього процесу. Також бібліотека має на меті накопичувати та зберігати інформацію: не тільки традиційні документи, а й в електронному вигляді, використовуючи сучасні інформаційні технології.
    Про своє бачення зазначеного вище питання, розповіла бібліотекар Турчинівського професійного ліцею Зоріна Л.І. Вона у своїй роботі намагається зробити, потрібну користувачам інформацію, максимально доступною і в повному обсязі цьому сприяють крім давно відомих книг, довідкових матеріалів – сучасні потужні інформаційні системи, які доносять аудіо та відео інформацію, інформацію в електронному вигляді – швидко, якісно і в потрібному обсязі.
    Присутні на засіданні долучилися до питання «Використання художньої літератури у вихованні учнівської молоді». Про свої напрацювання з даного питання розповіла бібліотекар Пулинського професійного ліцею Опанащук А.Г., яка головним завданням у своїй діяльності ставить правильну організацію виховного процесу на основі вивчення й розвитку здібностей учнівської молоді, створення умов для вільного розвитку особистості.
    Про роботу з підвищення ефективності професійного росту бібліотекаря шляхом вивчення досвіду обслуговування користувачів та використання ресурсів бібліотеки, поділилась з присутніми бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т.П., яка наголосила на тому, що при швидкому темпі впровадження інноваційних та інформаційних технологій в освіті, робота бібліотеки також піднімається на значно вищий рівень. В бібліотеці створено своєрідну «електронну скриньку». В ній вміщено матеріали, які доповнюють інформаційні потреби здобувачів освіти для сприяння організації освітнього простору. Створені папки окремих загальноосвітніх предметів, де вміщено аудіо книги, відео матеріали, презентації, матеріали, які користуються попитом у користувачів і є у вільному доступі.
    Бібліотекар «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Ягоджинська С.В. вважає, щоб досягнути професійного зросту бібліотекарю, в умовах сьогодення, потрібно застосовувати нові форми роботи, а також формування професійної компетенції. процес безперервний – це і курси підвищення кваліфікації, і проведення окремого методичного заходу, і колективні та індивідуальні форми методичної роботи, а саме: семінари, творчі групи, обмін досвідом, співпраця з бібліопортнерами, самоосвітня діяльність, тощо. У своїй роботі намагається проявляти творчість та інноваційний підхід.
    Учасниками семінару було розглянуто і питання про можливості бібліотеки з формування традиційних та нетрадиційних бібліотечних послуг. Бібліотекар ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Шиманська К.М., яка зазначила, щоб іти в ногу з часом потрібно переглянути традиційні послуги бібліотеки та впроваджувати в практичну діяльність нові нетрадиційні продукти та послуги. У бібліотеці закладу освіти актуальні електронно-бібліотечні послуги користувачам, які забезпечують їм можливість отримувати інформацію, знання й ресурси незалежно від місця перебування. Також користувачам пропонуються нові послуги, такі як: Інтернет-огляд, віртуальна подорож, слайд-зустріч, відео екскурс з різних тем, інформаційне сафарі, тощо. Таким чином, кожен відвідувач бібліотеки може не лише задовольнити свої інформаційні запити, але й цікаво провести свій час, знайти нових друзів, цікавих співрозмовників та відпочити в колі однодумців.
    Важливою є і роль бібліотеки як центра втілення нового, незнаного, креативного.
    Бібліотекар ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Шелещук С.В. зазначила, що сучасна бібліотека – це не лише читання, це центр розвитку та цікавого часопроведення із залученням інтерактивних технологій. Тож перед бібліотекою гостро постає питання, як перетворити її у заклад, невимушена атмосфера якого, сприяла б залученню учнів до читання, розвитку їх творчих здібностей. Звичайно, поряд із активним пошуком нових шляхів популяризації бібліотечних ресурсів та запровадження інтерактивних методик роботи з користувачами, продовжує застосовувати традиційні бібліотечні форми обслуговування читачів та нові форми роботи: бібліотечний уік-енд; практичні заняття з елементами тренінгу; створення фото зон з книжковими інсталяціями, бібліо-експрес урок; тощо. Запровадження нових форм у роботу бібліотеки позитивно впливає не тільки на стосунки між бібліотекарем та читачем, але й дозволяє творчо презентувати фонд бібліотеки.

    Учасники засідання секції відвідали виховний захід, етнографічний діліжанс «Радомишль. Легенди мого краю», який уміло підготувала бібліотекар Хитриченко Л.Г.
    Головою секції, Шелещук С.В., було підведено підсумки роботи методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області у цьому навчальному році та обговорено питання, які цікавлять бібліотекарів, для включення до плану наступного навчального року.

23 квітня 2019 року


    23 квітня 2019 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею ЖППЛ в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту проведено навчально-практичний семінар на тему «Особливості використання ІКТ при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту».
    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на змінах, які внесені до законодавства України щодо підготовки водіїв транспортних засобів та акредитації автошкіл.
    Директор ЖППЛ Чиж О.М. – надав коротку характеристику закладу освіти та зупинився на складнощах та ризиках, які виникають при об’єднанні закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провела методист ЖППЛ Костючек Н.М., яка зупинилася і на питаннях щодо особливостей використання ІКТ при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- зміни до законодавства України щодо підготовки водіїв транспортних засобів та акредитації автошкіл;
- особливості використання ІКТ при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту;
- вивчаємо тему № 7 «Проїзд пішохідних переходів, зупинок транспортних засобів загального користування та залізничних переїздів» предмету «Правила дорожнього руху»;
- вивчаємо питання «Удосконалення майстерності водіння» теми № 1 «Основи безпечного керування автомобілем» предмету «Основи безпеки дорожнього руху та перша медична допомога при ДТП»;
- вивчаємо питання «Дорожньо-транспортні пригоди» теми № 2 «Безпека дорожнього руху» предмету «Основи безпеки дорожнього руху та перша медична допомога при ДТП».
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Колчик О.Г. – методист НМК ПТО;
- Костючек Н.М. - методист ЖППЛ;
- Пасічник А.В. - викладач ЖППЛ, керівник секції;
- Черниш В.В. – викладач ППЛ;
- Некращук Ю.О. – викладач ДПТНЗ «РПЛ»;
- Пешко Ю.В. – викладач ОПЛ;
- Машина С.М. – викладач ДНЗ «МПЛ»;
- Остріцький С.І. – викладач ЛПЛ.
    Члени секції відвідали та обговорили відкритий урок теоретичного навчання, предмет – «Правила дорожнього руху», тема – «Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів», група №4, курс – 2, термін навчання – 3 роки, професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів, категорія «С1», викладач – спеціаліст вищої категорії Пасічник А.В.
    На уроці теоретичного навчання широко застосовувались ІКТ та інші навчальні технології.
    В рамках заходів по підготовці до проведення атестації педагогічних працівників секцією розглянуто, обговорено та схвалено власні досвіди, методичні напрацювання педагогічних працівників, що атестуються у 2019 році:
1. Стельмах В.І. – майстер виробничого навчання ЖППЛ (підтвердження пед. звання «Майстер в/н І категорії»), тема: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках виробничого навчання».
2. Сергійчук П.Є. - майстер виробничого навчання ЦПТО м. Житомира (підтвердження пед. звання «Майстер в/н ІІ категорії».
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері підготовки робітників для автомобільного транспорту.

17 квітня 2019 року


    17 квітня 2019 року в Баранівському професійному ліцеї відбулося засідання обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ЗП(ПТ)О області на тему «Формування здоров’язберігаючих компетенцій в учнівської молоді». Засідання було проведене у формі методичного форуму.
    З історією та сьогоденням БПЛ учасників секції ознайомив директор ліцею Петро Федорович Горшков.
    Чистякова В.П., методист НМК ПТО, наголосила, що турбота про здоров’я молодого покоління України, прищеплення в учасників освітнього процесу навичок здорового способу життя, формування свідомого ставлення до власного здоров’я – один із провідних напрямів виховної роботи в закладах професійної освіти.
    Вплив інформаційних засобів комунікації на психіку і свідомість молоді - є однією з найактуальніших проблем Одним із джерел небезпек зараз є Інтернет. Адже інформація, яка містить елементи насильства, жорстокості, агресії формує відповідні моральні якості, естетичні смаки, які моделюють поведінку учнівської молоді.
    На жаль, там здобувачі освіти черпають не лише корисну інформацію для свого розвитку та навчання, а й наштовхуються на ряд небезпечних ситуацій.
    Члени секції взяли участь у психологічній студії «Забезпеч собі безпеку: психологічні нюанси», яку провела заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» Артеменко С.М. та у майстер-класі «Формування навичок безпечної поведінки у підлітків та молоді 14-18 років», який провела практичний психолог БПЛ Самойленко Ю.В.
    Про безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями розповіла Котенко Н.П., голова МК ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира». Власним досвідом щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи з батьками щодо контролю використання інформаційно-комунікативних технологій дітьми поділилась голова методичної комісії НВВПУ Музика С.Ю. До обговорення даної теми долучилися всі присутні.
    Голови методичних комісій БПЛ Бойко В. А. та ПТУ №4 м. Бердичева Трембовецька С.О. поділились досвідом формування в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я та безпечної поведінки. А медичний працівник БПЛ Омельчук І.П. розповіла про особливості статевого виховання учнів. Голова МК ОПЛ Шевчук Л.В. та вихователь ДНЗ «ЖВПТУ» Сабадаш В.М. поділились інформацією про роль ЗМІ та мережі Інтернет у формуванні симптомів інформаційного неврозу.
    Високу оцінку отримали відкриті виховні заходи, підготовлені педагогічними працівниками та учнями БПЛ: театр-форум «Інтернет – епідемія нашого покоління», екологічний форум «Обери кольори свого життя» та усний журнал «Здоровий спосіб життя – це модно».
    Також гості навчального закладу здійснили оглядову екскурсію музею фарфору.

16 квітня 2019 року

    Відповідно до плану роботи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 16 квітня 2019 року у формі вебінару відбувся другий, завершальний етап обласної інтернет - конференції «Професійна (професійно-технічна) освіта: сучасні науково-методичні засади викладання загальноосвітніх предметів».    Вебінар розпочала Ковальчук Т.О., методист НМК ПТО, яка повідомила, що в інтернет - конференції взяли участь 26 педагогічних працівників професійних (професійно-технічних) навчальних закладів, з них по секціях:
- управління освітнім процесом – 3 особи;
- суспільно-гуманітарний цикл дисциплін – 13 осіб;
- природничо-математичний цикл дисциплін – 7 осіб;
- організація освітнього простору професійного (професійно-технічного) навчального закладу – 3 особи.
    Також зробила короткий узагальнений аналіз висвітлення учасниками конференції науково-методичного підходу до формування ключових компетентностей при викладанні загальноосвітніх дисциплін у системі професійної (професійно-технічної) освіти.
    З досвіду роботи про сучасні управлінські технології, спрямовані на ефективну реалізацію науково-методичного супроводу при викладанні загальноосвітніх дисциплін у системі професійної (професійно-технічної) освіти розповіла Чернова З.Ф., заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира».
    Інноваційними підходами до організації методичної роботи у закладі освіти, створення умов для діяльності педагога у форматі творчих пошуків, експерименту, дослідження, новаторства поділилась Теслюк Н.І., методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    Викладач історії ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» Музика С.Ю. навела приклади ефективного використання методів формування у здобу-вачів освіти розуміння національного інтересу, необхідності захисту територіальної цілісності в умовах реальних військово-політичних, інформаційних та інших викликів.
    Про необхідність сьогодення – створення для кожного загальноосвітнього предмета сучасного комплексу дидактичного забезпечення як умови ефективної освітньої діяльності педагога та успішного формування ключових компетентностей здобувачів освіти, розповіла Яценюк Г.В., викладач української мови та літератури Бердичівського професійного будівельного ліцею.


    Грозовська Т.С., викладач Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, наголосила на множинний інтелект як засіб активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти на уроках математики, фізики, астрономії.
    Надала перелік порад як зробити урок географії цікавим та продуктивним Панасюк О.В., викладач ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира».
    З роботою бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру сприяння організації освітнього простору майбутніх фахівців ознайомила бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т.П.
    По завершенню вебінару всі учасники конференції отримали відповідні сертифікати.

11 квітня 2019 року


    11 квітня 2019 року на базі Турчинівського професійного ліцею в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників механізації сільського господарства проведено навчально-практичний семінар на тему «Формування конкурентоспроможності випускника закладу професійної (професійно-технічної) освіти сільськогосподарського спрямування в процесі набуття базових, ключових та професійних компетентностей».
    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на особливостях організації освітнього процесу підготовки робітників для с/г галузі в процесі набуття базових, ключових та професійних компетентностей.
    Директор ТПЛ Гайдаманчук В.А. ознайомив учасників семінару з роботою навчального закладу, зупинившись зокрема на співпраці із замовниками робітничих кадрів, роботодавцями щодо надання для освітнього процесу нових зразків с/г техніки.
    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провів її голова, викладач ТПЛ Талавера М.А.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Формування конкурентоспроможності випускника закладу професійної (професійно-технічної освіти) сільськогосподарського спрямування в процесі набуття базових, ключових та професійних компетентностей;
- Реалізація освітніх програм при підготовці кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі;
- Особливості організації та проведенні проміжного та вихідного контролю при впровадженні в навчальний процес нових стандартів, заснованих на компетентностях з професій сільськогосподарського спрямування.
    В рамках підготовки до атестації педагогічних працівників було заслухано та схвалено презентації, доповіді, повідомлення (власні портфоліо) педагогічних працівників, які атестуються у 2019 році:
1. Викладач ППЛ Черниш В.В. – «Використання інноваційних технологій на уроках професійно-теоретичної підготовки».
2. Майстер в/н МПЛ Копецка І.П. – «Використання інформаційних технологій під час підготовки та проведення уроків виробничого навчання з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва.
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Мясніков І.В. – викладач ЛПЛ, керівник секції;
- Оверчук О.Л. – викладач ТПЛ;
- Ковальчук Р.А. – викладач ГВПУНТ;
- Бушуєва Н.Л. – викладач ОПЛ;
- Грибан В.А. – викладач ДНЗ «МПЛ».
    Члени секції відвідали та обговорили відкритий захід «Обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва».
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері підготовки робітників для сільськогосподарської галузі.

10 квітня 2019 року

Семінар-практикум «Роль комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці» у підготовці кваліфікованих робітників»    На базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» 10 квітня 2019 року відбулося друге засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці», у якому брали участь 22 представники закладів професійно-технічної освіти області.
    Заклад презентувала директор Мосейчук С.В.
    З новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності, пожежної та техногенної безпеки присутніх проінформували: Соков М.А. і Шевчук В.А., головні державні інспектори Управління Держпраці у Житомирській області; та Креничко П.П., викладач Любарського професійного ліцею, керівник секції.
    Інженер з охорони праці, викладач предмета «Охорона праці» Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Заньковець Н.М. презентувала систему роботи викладачів предмета «Охорона праці» закладу з упровадження ефективних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів на уроках та проведення виховного заходу, присвяченого Дню пожежної охорони: «Люди, добре пам’ятайте номер служби «101» (з відеопоказом).
    Учасники засідання також розглянули та обговорили методику проведення викладачем Заньковець Н.М. відкритого заходу з предмета «Охорона праці» у вигляді конкурсу-гри «Кращий знавець з питань охорони праці» (з презентацією), який був проведений нею з метою упровадження перспективного педагогічного досвіду роботи з охорони праці.
    Досвідом роботи з питань комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці поділилися викладачі предмета «Охорона праці» Іщук О.О. (ЖППЛ), Синицький О.П. (ПТУ № 16) і Сіндікаєва О.Г. (ОПЛ).
    Голумбйовський І. С., викладач ДПТНЗ «РПЛ», керівник Школи перспективного педагогічного досвіду, розкрив присутнім питання: «Розробка та використання електронних плакатів, стендів, куточків та інструкційно-технологічних карток для проведення лабораторно-практичних робіт» та «Реалізація змісту робочої навчальної програми предмета «Охорона праці» при упровадженні СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях, з конкретних робітничих професій».
    Були розглянуті, обговорені і схвалені досвіди роботи та портфоліо викладачів, які атестуються у 2019 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Креничка П.П. (ЛПЛ), Самійлик Л.Ц. (КПАЛ), Голумбйовського І. С. (ДПТНЗ «РПЛ»).
    Керівником секції Креничко П.П. підведені підсумки роботи семінару-практикуму.
    У закладі були створені необхідні умови для проведення обласних секції і олімпіади на високому організаційно-методичному рівні.
    Методистом НМК ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П. (секретарем журі олімпіади) були оголошені результати проведеної 10 квітня обласної олімпіади з предмета «Охорона праці».
    Членами журі проведено нагородження переможця і призерів дипломами управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

2 квітня 2019 року


    02 квітня 2019 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» у рамках роботи обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій проведено методичну панораму на тему: «Актуальність медіаосвіти для всіх учасників освітнього процесу. Інформаційна безпека та інформаційна війна», учасниками якої були 23 викладача закладів професійної освіти області.
    Лекцію на тему «Використання хмарних технологій у роботі викладача інформатики» провела Вакалюк Т.А., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету ім. І.Франка.
    Основне завдання медіаосвіти в сучасному інформаційному суспільстві, складові медіакультури та інформаційної культури, основні завдання закладу професійної освіти із реалізації Концепції впровадження медіаосвіти в Україні, розкрила у своєму виступі Нагаєвська І.О., методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області.
    Федорко Н.М., викладач Центру ПТО м.Житомира виступила із доповіддю щодо інформаційної війни як комунікативної технології впливу на масову свідомість та громадську думку; сучасних мережевих загроз, вразливостей і атак. Про основні джерела загроз безпеки та каналів проникнення і несанкціонованого доступу до відомостей та програмного коду, їх захист; особливості контролю цілісності програмних і інформаційних ресурсів доповів Щепанівський В.Ф., викладач ПТУ №12 м. Бердичева.
    Нікончук Ф.М., викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею та Довженко Л.Є., викладач Овруцького професійного ліцею», які атестуються на ІІІ атестаційному рівні у 2019 році, презентували власні досвіди роботи колегам за міжатестаційний період.
    Нагаєвська І.О., методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, підвела підсумки засідання та обговорила з викладачами орієнтовну тематику засідань обласної методичної секції на наступний рік.

26 березня 2019 року


    26 березня 2019 року на базі НМК ПТО у Житомирській області у рамках обласної методичної секції заступників директорів з навчальної роботи проведено вебінар на тему: «Інформаційно – комунікаційні технології в освітньому процесі закладів професійно – технічної освіти».
    Баранівська Л.Й., методист НМК ПТО зазначила, що активне й ефективне впровадження ІКТ в освітній процес є важливим чинником створення нової системи освіти, яка відповідає вимогам процесу модернізації традиційної системи освіти. Їх застосування у навчанні – одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку освітнього процесу.
    З темою: «Інформаційно – комунікаційні технології як ефективний інструмент реалізації інноваційних педагогічних ідей у практику освітнього процесу закладів професійно – технічної освіти виступила Бичківська О.В., методист ДПТНЗ «РПЛ».
    Про переваги впровадження інформаційно – комунікаційних технологій в навчанні та недоліки в їх використанні розповіла Чернова З.Ф., заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «ЦСО м. Житомира».
    З використанням web – технологій в організації освітнього процесу закладів професійно – технічної освіти ознайомила Кокуца В.В., методист ЦПТО м. Житомира.
    Питання ефективності застосування ІКТ в управлінській діяльності адміністрації закладу розкрила Гнатюк Ю.Ю., заступник директора ДНЗ «ЖВПТУ».
    Досвідом роботи з питань формування ІКТ – компетентності педагогів та здобувачів професійно – технічної освіти поділилися Юшкова Т.І., викладач української мови ЦПТО м. Житомира та Войтович І.П., викладач математики ЖППЛ.
    Про внесення змін до навчальних програм з Історії України розповіла Ковальчук Т. О., методист НМК ПТО.

21 березня 2019 року    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 21 березня 2019 року на базі ДНЗ «ЦСО м. Житомира» відбулася методична секція заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійно-технічної освіти області. Заняття на тему: «Формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в учнівської молоді засобами активних форм роботи» проходило у формі вебінару.
    Роботу вебінару розпочала методист НМК ПТО Чистякова В. П., яка повідомила, що одним із ключових завдань сучасної освіти є національно – патріотичне виховання молодого покоління. Чистякова В. П. назвала основні складові національно – патріотичного виховання та пояснила, що такі завдання можна виконати ефективно співпрацюючи з органами місцевого самоврядування, батьками, громадськістю. Зазначила і про значну роль краєзнавчих екскурсій, як одних із найефективніших форм даного напрямку виховання. Чистякова В. П. повідомила, що перед учасниками вебінару промайне калейдоскоп презентацій з досвіду упровадження інноваційних технологій, використання інтерактивних форм і методів національно – патріотичного виховання, за допомогою яких формуються патріотизм та громадянська самосвідомість майбутніх кваліфікованих робітників.
    Питання «Реалізація державної політики в питанні національно-патріотичного виховання молоді» розкрила Горай О. І., заступник директора ЖППЛ, яка досить чітко та змістовно розповіла про те, що національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості. Визначила мету національно-патріотичного виховання та назвала систему виховних завдань через які конкретизується робота з даного напрямку. Горай О. І. презентувала виховні заходи, що проводяться в ЖППЛ та ознайомила учасників вебінару з нормативно-правовою базою з питань національно-патріотичного виховання.
    Досвідом роботи з питання «Форми та методи національно – патріотичного виховання молоді» поділилась з учасниками вебінару Чайкіна Н. Р., заступник директора з навчально-виховної роботи ЦПТО м. Житомира, яка надала корисну та цікаву інформацію про роботу органів учнівського самоврядування, психологічної служби та роботу музею Бойової Слави. Чайкіна Н. Р. поділилась також досвідом організації військово-спортивних свят в закладі П(ПТ)О і про роль бібліотеки та класних керівників. Результатом удосконалення роботи з національно – патріотичного виховання має стати сформованість почуття національної гідності та гордості у здобувачів освіти за історичні та культурні надбання українського народу, завірила Чайкіна Н. Р.
    Заступники директорів Янович Н.А., ГВПУНТ та Гевліч В.П., ЛПЛ відзначили, що переваги у роботі з національно – патріотичного виховання краще надавати сучасним інтерактивним формам виховної роботи та використанню сучасних інноваційних технологій під час підготовки та проведення масових заходів. Ознайомили присутніх з презентаціями роботи у своїх освітніх закладах, де використовуються різноманітні сучасні ІКТ.
    Про особливості музейної роботи та вагому роль учнівського самоврядування у пошуковій роботі поділились заступники директорів Антонюк О. А., ПТУ № 4 м. Бердичева та Нестеренко М. М., ОПЛ. Учасникам вебінару було показано цікаву презентацію, де висвітлені всі кроки від створення музеїв до сьогоднішніх днів. Змістовною була інформація про роботу військово - патріотичного клубу «Пошук» (Овруцький професійний ліцей) та заочна екскурсія музеєм історії ПТУ №4.
    Психологічна служба закладів П(ПТ)О також ефективно працює в напрямку національно – патріотичного виховання молоді, про це розповіли та презентували роботу даного підрозділу заступник директора ДНЗ «МПЛ» Костюченко Л. М. та практичний психолог ЦПТО м. Житомира Завадська Н. В. В реалізації завдань з національно-патріотичного виховання працівники психологічної служби спрямовують діяльність волонтерських загонів, підтримують їх енергію, ідеї та пропозиції.
Досвід роботи щодо формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в здобувачів професійної освіти на прикладах земляків, які захищають Україну на Сході нашої держави, учасникам вебінару презентували заступники директорів Отверченко Л. П., ДНЗ «НВВПУ» та «ЖВПУ – інтернат» Сахневич І. Д.
    На прикладах реалізації загально училищних виховних проектів: «З Україною в серці», «Підтримай воїна», «Ми за МИР!» та дослідницько-пошукового проекту «Слідами пам’яті людської» представлено щляхи реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки. Отверченко Л.П. презентувала ефективну форму патріотичного виховання молоді: екскурсії до військової частини Новоград – волинської бригади № 30.
    Другою робочою частиною вебінару було відвідування позаурочного виховного заходу, який проведено у формі фестивалю мистецтв «Цвіте диво граєм Тарасове слово», який об’єднав різноманітні жанри художньої творчості, в тому числі фольклору та показу нових моделей українського сучасного одягу. Фестиваль цілком відповідав темі вебінару, підкреслюючи, що Т.Г.Шевченко і його твори, які майстерно виконували учасники освітнього процесу, є символом української нації, а на його творчості виховане не одне покоління молодих патріотів.
    Присутні на заході заступники директорів під час обговорення висловили думку, що здобувачі освіти на високому рівні демонструвати свої здібності і таланти, виконуючи твори великого Кобзаря. Учасники дійства відзначалися високою майстерністю та сценічною культурою.
    Завершенням роботи методичної секції був огляд навчально-матеріальної бази ДНЗ «ЦСО м. Житомира». Методист НМКПТО Чистякова В. П., відмітила, що заняття на тему «Формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в учнівської молоді засобами активних форм роботи» пройшло на високому рівні.

20 березня 2019 року

    20 березня 2019 року на базі ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира» було проведено засідання обласної методичної секції педпрацівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення. Засідання проходило у формі лабораторії досвіду на тему: «Модель роботи навчального закладу – відкрита освітня система».
    Старинець Олег Ігорович, директор ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира» розповів про систему роботи навчального закладу.
    Про упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку робітничих кадрів поділилась Башинська В.М., майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    На використанні інтерактивних методів навчання при підготовці майбутніх робітників зосередила увагу присутніх Іваник Н.В., майстер виробничого начання ПТУ №12 м. Бердичева.
    Про професіоналізм та креативний підхід медпрацівників щодо формування професійних умінь і навичок при підготовці майбутніх робітників розповіла Голеня С.М., майстер виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
    На розробленні та впровадженні КМЗ предметів професійно-теоретичної підготовки в розрізі професії акцентували увагу Федорова Л.П., Комісь С.А., Котенко Н.П., майстри виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Учасники засідання відвідали:
- урок виробничого навчання на тему «Виконання святкових зачісок з використанням пастижерних виробів» (Блохіна О.І., майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира»;
- майстер-клас «Сучасні дизайни на нігтях» (Ярова Л.Л., викладач ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира);
- виховний захід на тему «Виготовлення оздоблень в техніці «Канзаші» (Осадчук Н.П., майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Педагогічні працівники Домарацька З.М., Ткач І.А. (ДНЗ «Центр обслуговування м. Житомира»); Студзінська В.П. (ПТУ №12 м. Бердичева); Мазарчук І.П., Данилюк О.П., Карпова Л.Ц. (ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира»); Пархомчук С.С. (ДНЗ «Малинський професійний ліцей»), які атестуються у 2019 році, презентували свої творчі звіти про роботу між атестаційний період.
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи методичної секції за 2018-2019 навчальний рік.

19 березня 2019 року

Вебінар обласної методичної секції психологічної служби ПТНЗ Житомирської області


    19 березня 2019 року на базі НМК ПТО у Житомирській області у рамках обласної методичної секції психологічної служби області проведено вебінар на тему: «Інформаційно-просвітницька та профілактична робота психологічної служби по запобіганню та протидії насильству», у якому брали участь всі представники психологічних служб закладів професійної освіти області.
    Повноваження державних структур, установ та організацій, які надають допомогу особам, постраждалим від домашнього насильства розкрила у своєму виступі Радушинська Наталія Вацлавівна, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.
    Проблему насильства в сім’ї, шляхи попередження насильства та дискримінації за ознакою статі в сім’ї розкрили у своєму виступі Яворська Олеся Францівна, соціальний педагог, Ковальов Валентин Володимирович, практичний психолог Житомирського професійного політехнічного ліцею та Ковальова Марина Павлівна, соціальний педагог Головинського вищого професійного училища нерудних технологій.
    Середюк Валентин Степанович, практичний психолог ПТУ №12 м. Бердичева, Закусило Аліна Василівна, практичний психолог ПТУ №16 м. Коростеня розкрили питання інформаційно-просвітницької та профілактичної роботи психологічної служби щодо формування ненасильницьких моделей поведінки серед молоді в закладах професійно-технічної освіти.
    Завадська Надія Василівна, практичний психолог Центру ПТО м. Житомира, Гадомська Інна Олександрівна, практичний психолог Любарського професійного ліцею, Пліс Світлана Вікторівна, практичний психолог ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», які атестуються у 2019 році презентували власні досвіди роботи за між атестаційний період.
    Нагаєвська Ірина Олександрівна, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, підвела підсумки вебінару та обговорила з працівниками психологічних служб орієнтовну тематику засідань обласної методичної секції психологічної служби на наступний рік.

13 березня 2019 року

    13 березня 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено засідання обласної методичної секції викладачів природничих дисциплін на тему «Оновлення та модернізація змісту викладання природничих дисциплін в системі професійно-технічної освіти», у якому брали участь 21 представник з 23 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Засідання проходило в формі творчої дискусії.
    Пащенко Інна Григорівна, методист Турчинівського професійного ліцею презентувала систему роботи свого закладу.
    Про проектні технології навчання на уроках природничих дисциплін розповіла Іщенко Л.М., викладач ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    На розробці та використанні на уроках електронних засобів навчального призначення зосередив увагу присутніх Кисіль М.П., викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею.
    Про ігрові та кооперативні технології як засіб розвивального навчання розпо віли Харлан І.М., викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею, Дубовчук Н.В., викладач Андрушівського професійного ліцею.
    Про залучення учнів до самостійної творчо-пошукової діяльності у форматі проектної роботи та представлення отриманих результатів розповіла Кобилинська О.В., викладач Бердичівського професійного будівельного ліцею.
    Із сучасним предметним кабінетом – складовою позитивного іміджу викладача ознайомили Панькевич І.С., викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей», Овчиннікова Н.М., викладач Овруцького професійного ліцею.
    Учасниками засідання розглянуто, схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області досвіди викладачів, які атестуються у 2019 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Нізельської О.В. (ПТУ №4 м. Бердичева), Харлан І.М. (Житомирський професійний політехнічний ліцей).
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи методичної секції за 2018-2019 навчальний рік.

12 березня 2019 року    12 березня 2019 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» в рамках роботи обласної методичної секції педагогічних працівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку проведено вебінар з теми: «Упровадження перспективного педагогічного і виробничого досвіду з предметів і професій соціально-економічного напрямку в освітній процес закладів професійно-технічної освіти області».
    У вебінарі безпосередню участь взяли 14 осіб з 8 закладів області, а слухачами були представники 22 закладів.
    Про інноваційні технології навчання в освітньому процесі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» доповіла Свищ Л.М., методист закладу.
    Систему роботи фахової методичної комісії центру з впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій з предметів і професій соціально-економічного напрямку презентувала її голова, викладач Стрілець К.В.
    Про упровадження інновацій при вивченні предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» центру розповіли викладачі Ващук Л.О. і Ящук Т.О., а предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання професій соціального та економічного напряму підготовки – викладачі Стрілець К.В., Вдовенко Д.О., Шиленко К.Г. і майстер виробничого навчання Коверзюк В.С.
    Інновації, підготовлені педагогічними працівниками ЗПТО області з удосконалення КМЗ предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання професій соціального та економічного напрямку презентували Солякова Т.В. (ГВПУНТ), Белан О.А. (ЖППЛ), Філоненко Б.С. (БПЛ), Алфьорова А.М. (ДНЗ «ЖВПТУ») і Степанчук А.М. (ОПЛ).
    Досвід роботи з упровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій педагогічними працівниками, які атестуються в 2019 році при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації, був представлений викладачами: Ващук Л.О. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»); Синицьким О.П. (ПТУ № 16 м. Коростеня); та даний на вивчення та обговорення в заклади області також досвід роботи Канюкі А.М. (ДНЗ «МПЛ»); Перелигина М.М. (ЦПТО м. Житомира) і Леонець Л.В. (АПЛ).
    Вебінар проведений на високому організаційно-методичному рівні.

Архів

Головна

Зима 2018-2019

Осінь 2018