27 лютого 2019 року

Патріотизм - почуття соромливе та делікатне...
Побережи святі слова, не кричи про любов до Батьківщини на всіх перехрестях.
Краще мовчки працюй в ім’я її блага та могутності.
                                                        В. Сухомлинський


    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 27 лютого 2019 р. на базі «Центру професійно-технічної освіти м. Житомира» відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області на тему «Роль бібліотеки ПТНЗ у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді», яке проходило у формі вебінару.
    Із вступним словом, про важливість та завдання національно-патріотичного виховання учнівської молоді та роль бібліотеки у формуванні патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості здобувачів П(ПТ)О до учасників вебінару звернулась методист НМК ПТО Чистякова В.П.
    Учасники засідання обговорили питання щодо форм і методів національно-патріотичного виховання учасників освітнього процесу засобами роботи бібліотеки.
    Досвідом роботи з цього питання поділилася бібліотекар ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» Дяченко О.В., яка розповіла, що бібліотека бере активну участь у національно-патріотичному вихованні, використовуючи при цьому різні форми і методи роботи. У своїй роботі використовує такі форми патріотичного виховання: дискусії, диспути, вікторини, тематичні вечори, екскурсії, свята, огляди-конкурси, бесіди, між рольове спрілкування, книжкові виставки, тематичні стенди, індивідуальна робота.
    Підтримала колегу про важливість даного питання бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею Бондаренко Л. О., яка вважає пріоритетним напрямом у роботі бібліотеки національно-патріотичне виховання. Вона впевнена, що засобами роботи бібліотеки можна здійснювати вагомий вплив на формування особистості.
    З цікавістю присутні обговорили питання про формування національної свідомості учнів засобами роботи бібліотеки. Бібліотекар Баранівського професійного ліцею Савич Т.В. переконана, що формуванню національної свідомості та духовності, зміцненню гордості за свою державу, за свій рідний край, свою мову та культуру сприяє читання книг про національні звичаї та традиції, тому старається всіма формами своєї роботи популяризувати книгу.
    В обговоренні даного питання взяла участь і бібліотекар Бердичівського професійного будівельного ліцею Грицюк Н.М., яка у своїй діяльності основну увагу приділяє популяризації історії України та рідного краю, відродження національної культури.
    Досвідом роботи з питання «Упровадження інноваційних технологій національно-патріотчного виховання учнів в освітньому процесі ЗП(ПТ)О» поділилася бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т. П., яка ознайомила учасників вебінару із системою роботи бібліотеки з упровадження інноваційних технологій. Бібліотека впроваджує у свою роботу проектні технології. Інформаційно-пошуковий, колективний проект «Ніхто, крім них» реалізовується шляхом використання наступних форм роботи: масових заходів, інформаційних бюлетенів, літературно-мистецьких інсталяцій, поширення інформації в соціальних мережах, пошукової роботи.
    Про своє бачення зазначеного вище питання розповіла бібліотекар ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Левченко Н.П., яка у своїй роботі застосовує ІКТ, що дає можливість зробити процес виховання цікавішим і змістовнішим, підвищує пізнавальну активність здобувачів освіти.
    Присутні на засіданні долучилися до питання «Формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в учасників освітнього процесу ЗП(ПТ)О засобами активних форм роботи бібліотеки».
    Зі своїми напрацюваннями поділилася бібліотекар професійно-технічного училища №4 м. Бердичева Усач А. Я., яка у своїй роботі застосовує активні форми роботи, такі, що стимулюють творчість, ініціативу, самостійне та критичне мислення і базуються на принципі багатосторонньої взаємодії.
    Бібліотекар ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Музичук Л.О. у своїй діяльності застосовує широкий діапазон проведення інноваційних заходів: інтелектуальні аукціони, слайд-екскурси, історичні подорожі, квести, тощо. Вони сприяють активізації роботи з популяризації знань про нашу державу, свій край, формуванню у здобувачів освіти громадянських та патріотичних почуттів.
    Про особливості музейної роботи та роль бібліотеки у пошуковій діяльності поділилась бібліотекар ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» Савчук В. М., яка зазначила, що музейне освітнє середовище виконує не тільки виховні функції, але і формує практичні навички пошукової, дослідницької діяльності, розвиває ініціативу, суспільну активність здобувачів освіти, розширює можливості для організації самостійної і творчої роботи.
    У реалізації стратегії національно-патріотичного виховання через впровадження проектних технологій важлива роль відведена бібліотекам ЗП(ПТ)О. Саме на цьому зупинилась бібліотекар Центру професійно-технічної освіти м. Житомира Казакова Тетяна Василівна. Бібліотека закладу освіти у своїй діяльності упроваджує освітньо-виховний проект «Моя країна – Героїв країна». Реалізація проекту координує діяльність педагогічного колективу, органів учнівського самоврядування, бібліотеки з виховання в учнів патріотизму, національної самосвідомості.
    Учасниками вебінару було розглянуто і питання взаємодії ЗП(ПТ)О, сім′ї, громадськості у формуванні свідомого громадянина-патріота.
    На цьому питанні зупинилась бібліотекар ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Шелещук С.В., яка організовує роботу бібліотеки взаємодіючи з педагогічними працівниками, обласною бібліотекою для юнацтва, обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Корольовською районною радою ветеранів та іншими організаціями, застосовуючи різноманітні форми і методи роботи, формує свідомого громадянина-патріота.
    Учасники засідання секції відвідали виховний захід, літературно-музичну композицію «Моя Україна – Героїв країна», підготовлений і проведений бібліотекарем та бібліотечним активом ЦПТО м. Житомира., який торкнувся струн сердець присутніх.
    Підсумки роботи вебінару бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області підвела голова методичної секції Шелещук С.В.

20 лютого 2019 року

20 лютого 2019 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею відбулося засідання методичної секції викладачів математики та фізики. Засідання проходило у формі практичного семінару на тему: «Роль комплексно-методичного забезпечення предметів фізики, математики, астрономії в забезпеченні якості підготовки учнів».


    Засідання секції розпочав директор ЖППЛ Чиж О.М. презентацією закладу та розповів про проблеми та перспективи розвитку ліцею.
    Ковальчук Т. О., методист НМК ПТО, акцентувала увагу присутніх на ролі методичної організації роботи зі створення КМЗ, вказала на те, що вихідним документом для розробки КМЗ з предмета є навчальна програма, а ефективність навчання знаходиться в прямій залежності від комплексно-методичного забезпечення предмета.
    Викладач математики ЖППЛ Войтович І.П. провела воркшоп на тему: «Створення дидактичного кейсу». Результатами активної колективної роботи були задоволені усі присутні на занятті.
    Продовженням практичного заняття став швидкий тест-опитування - КВІЗ «Своя гра», який провів викладач ЖППЛ Лукаш М.В.
    Учасники зібрання відвідали відкритий урок з фізики на тему: «Електричний струм. Електричне коло. Джерела електричного струму», розроблений викладачем фізики даного закладу Безпалюком В.М.

    Про сучасний комплекс навчально-методичного забезпечення, а саме: навчальну документацію, навчальні засоби для учнів, дидактичні засоби на урок, засоби для викладача та їх ефективне використання на різних етапах навчальних занять з математики і фізики розповіла Мосійчук А.П., викладач ДНЗ «ЖВПТУ».
    Казанцева С.О., викладач ПТУ №12 м.Бердичева, ствердно довела, що комплексно-методичне забезпечення предмета працює на активізацію навчальної діяльності здобувачів освіти.
    Власним досвідом роботи, методичними напрацюваннями із створення КМЗ для проведення лабораторних, дослідницьких та проектних робіт поділилився Ковбан В.П., викладач ЖППЛ.
    Своє бачення застосування форм і методів оцінювання практичної діяльності учнів висловили Данильчук Н.О., викладач ДНЗ «НВВПУ» та Савенко Ю.В., викладач КПАЛ.
    Педагогічні працівники Чернега В.Б. (БПБЛ), Безпалюк М.В. (ЖППЛ), Козловець В.В. (ДНЗ «ОПЛ»), Божко Т.В. (БПЛ), Федорченко О.Й. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Грозовська Т.С. (ЦПТО м.Житомира), Овдейчук І.І. (ОПЛ), Возна Н.В.(ДНЗ «МПЛ»), які атестуються у 2019 році, презентували свої творчі звіти про роботу у міжатестаційний період.
    Активну дискусію викликало питання підготовки до ДПА з математики у формі ЗНО у 2019 році. Модератором дискусії, в ході якої були вироблені відповідні пропозиції, виступила керівник секції Башилова Л.О.
    На завершення методист ЖППЛ Костючек Н.М. презентувала інноваційні напрями роботи фахової методичної комісії ліцею щодо удосконалення комплексно-методичного забезпечення математики, фізики та астрономії.

19 лютого 2019 року

19 лютого 2019 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» відбулося засідання обласної секції викладачів гуманітарних дисциплін на тему «Удосконалення методики освітньої діяльності – як напрям підвищення ефективності уроків в умовах оптимізації освітнього процесу в закладі ПТО. Система роботи викладачів української мови та літератури з підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО в умовах закладів ПТО».


    У роботі секції взяв участь директор закладу - Градовський П.М.
    Засідання проходило у вигляді прес-конференції. Питання «Використання елементів кваліметричних досліджень для визначення професійної компетентності педагогічних працівників у міжатестаційний період як умова забезпечення якості освітнього процесу» висвітлила заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «ЖВПТУ» Гнатюк Ю. Ю. Відкриту трибуну з питання: «Система роботи викладача української мови та літератури з підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО в умовах закладів ПТО» розпочали викладачі української мови і літератури закладу Грибан В.П. «Реалізація компетентнісного підходу при підготовці до ЗНО з української мови та літератури», Першко Т.В. «Практика використання тестів на уроках української мови та літератури при підготовці до ЗНО». Під час конференції виступили викладачі: Петрусь І.В. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира»), Юшкова Т.І. (ЦПТО м.Житомира), Гнетецька М.В.(КПАЛ), Мішина Т.В. (ОПЛ), Шевчук Т.О.(ЖППЛ), Паламарчук М.О. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Яценюк Г.В.(БПБЛ).
    Як результат – учасниками секції опрацьовано вимоги до системи роботи викладачів української мови та літератури з підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО в умовах закладів ПТО та підготовлено відповідні рекомендації. Заслухано і схвалено творчі звіти викладачів, які атестуються.

12 лютого 2019 року

12 лютого 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбувся вебінар методистів, завідуючих методкабінетами, голів методкомісій ЗПО.
Тема вебінару: "Роль методиста в інтерактивному навчанні педагогів".


Відкрила вебінар Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області. Відповідно до плану розглянули питання:
- Формування професійної компетентності методиста ЗПО (Теслюк Н.І., керівник секції, методист ДНЗ "ЖВПТУ");
- Методичний супровід формування ключових компетентностей здобувачів освіти (Лавренюк Т.К., методист ЛПЛ та Решетник Л.Г., методист ДНЗ "ОПЛ");
- Психологічний супровід професійного розвитку педагогів (Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО);
- Сучасний підхід до змісту портфоліо методиста (Бичківська О.В., методист ДПТНЗ "РПЛ");
- Упровадження елементів дуальної освіти (Свищ Л.М., методист ДНЗ "ЦСО м.Житомир" та Канюка Л.Ф., методист ДНЗ "МПЛ"). Матеріали вебінару будуть розміщені у Віснику ПТО та в хмарному середовищі за посиланням.

8 лютого 2019 року

8 лютого 2019 року на базі НМК ПТО у Житомирській області відбулося засідання методичної секції викладачів суспільних дисциплін.


    Про методи формування у здобувачів освіти розуміння національного інтересу, необхідності захисту територіальної цілісності в умовах реальних військово-політичних, інформаційних та інших викликів розповіли присутнім Нєдєлєва Т.М. та Музика С.Ю., викладачі БПБЛ, ДНЗ «НВВПУ».
    Своїми методичними напрацюваннями з розвитку здатності майбутніх фахівців висловлювати та обстоювати власний погляд на інформацію поділилися Гасанова С.Г. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Ярмолюк Ю.В. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»).
    Реалізації головного завдання курсу «Громадянська освіта» - забезпеченню цілеспрямованої підготовки випускників професійного (професійно-технічного) закладу освіти до функціонування в системі суспільних відносин поліваріантного світу, активної відповідальної участі в суспільній діяльності, присвятили свої виступи Канюка А.М. (ДНЗ «МПЛ»), Комісарчук О.А. (ЖППЛ), Поліщук Н.К. (ГВПУНТ).
    В ході засідання було проведено міні workshop на тему: «Моделювання навчальних занять курсу «Громадянська освіта». Модератором виступила Присяжнюк В.Ю., викладач ЦПТО м. Житомира. Вона розповіла про нові підходи до проблем викладання вказаного курсу, вміло координувала активне дискусійне обговорення, роботу викладачів у групах по моделюванню уроків з різних тем курсу. Впродовж півторагодинного інтенсивного навчального заходу учасники вчились завдяки власній активній роботі. В результаті отримана інформація трансформувалась у корисні знання.
    Багато нового також почерпнули викладачі для своєї подальшої діяльності, ознайомившись із творчими звітами педагогічних працівників, які атестуються у 2019 році.
    На завершення присутнім було запропоновано вправу «Я у променях сонця».

5 лютого 2019 року

    5 лютого 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено вебінар для старших майстрів на тему: «Оновлення змісту професійної підготовки за рахунок упровадження в освітній процес виробничих інновацій».
    Про сучасні стандарти професійної освіти у формуванні професійної компетентності кваліфікованих робітників розповіла Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області.
    З роллю старшого майстра в упровадженні в освітній процес виробничих інновацій ознайомила Домарацька З.М., старший майстер ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Висвітлили упровадження інновацій у підготовку кваліфікованих робітників з професій:
- будівельного напряму – Гавриченко Л.М., старший майстер Центру професійно-технічної освіти м. Житомира;
- сільськогосподарського – Турук Г.А., старший майстер Любарського професійного ліцею;
- транспорту – Повторейко Н.М., старший майстер Житомирського професійного політехнічного ліцею;
- зварювальних технологій – Федчик В.С., старший майстер Головинського ВПУ нерудних технологій та Шевченко Т.П. – старший майстер ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- електротехнічного транспорту – Зубрицький В.О., старший майстер ПТУ №4 м. Бердичева;
- сфери обслуговування – Домарацька З.М., старший майстер ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»;
- легкої промисловості – Андрійчук О.Д., старший майстер ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
23 січня 2019 року

23 січня 2019 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.

    Відкрила семінар методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників семінару на актуальності питань, що розглядаються та обговорюються.
    Презентацію закладу освіти провела Мосейчук С.О. – директор ДНЗ «ЦСО м. Житомира», яка надала стислий аналіз навчально-матеріальної бази, кадрового та учнівського складу, методичного забезпечення закладу з урахуванням об’єднання з ЖПЛХТ. Окремо зупинилася на роботі навчально-практичного центру швейного профілю.
    З питанням «Особливості документообігу та регіонального замовлення в закладах професійної (професійно-технічної) освіти в поточному навчальному році» перед учасниками семінару виступила Осипович Н.Є. – начальник відділу з питань професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Житомирської ОДА.
    Колчик О.Г. - методист НМК ПТО, та Суханицький В.П., заст.. директора ЛПЛ, керівник секції зосередили увагу присутніх на питаннях формування і розвитку професійних компетентностей здобувача професійної освіти, забезпечення її конкурентоздатності на ринку праці (аналіз законодавчої та нормативної бази з питань освіти).
    Виничук О.Б. - заст. директора АПЛ дала порівняльний аналіз рівнів професійної (професійно-технічної) освіти та Національної рамки кваліфікацій.
    Питання компетентнісного підходу до організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти розкрила заст. директора ГВПУНТ Заруцька Т.А.
    В.о. директора БПБЛ Шеренговський В.С. на досвіді взаємодії з роботодавцями колективу власного закладу освіти та впровадження інноваційних будівельних технологій та матеріалів у навчальний процес розкрив своє бачення формування конкурентоспроможності випускника закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
    Заступники директорів ДНЗ «НВВПУ» Рудницький Д.Я. та ДНЗ «ОПЛ» Козловець В.В. поділилися власним досвідом щодо технології розробки Освітньої програми як єдиного комплексу освітніх компонентів, спланованих і організованих для досягнення визначених результатів навчання.
    Питанням організації та проведення професійно-практичної підготовки з професій, навчання за якими здійснюється за модульною системою присвятили свій виступ заступники директорів ЦПТО м. Житомира Любченко Л.В. та ДПТНЗ «РПЛ» Яковець О.П.
    В рамках практичної частини семінару заступником директора ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Ткакчук В.П. та старшим майстром Гринюк Г.О. було підготовлено та проведено з викладачами та майстрами виробничого навчання відкритий методичний захід – інструктивно-методичну нараду з питань компетентнісного підходу до організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Особливості складання переліків навчально-виробничих, перевірних, кваліфікаційних пробних робіт при впровадженні стандартів, заснованих на компетентностях»

20 грудня 2018 року

        Конфлікти – це норма життя. Коли вам здається, що у вашому житті немає конфліктів,перевірте, чи є у вас пульс.
                                                                                                                                              Ч. Ліксон

    Ми живемо у світі, де сонячне світло порозуміння часто заступають темні хмари образ, холодний вітер підозр, блискавки конфліктів. Як зберегти прекрасну погоду в нашій душі, жити в мирі і радості? Як не «змокнути» під дощем непорозуміння і як допомогти в цьому іншим?
    20 грудня 2018 року на ці питання намагались дати відповідь учасники обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ПТНЗ, яка проходила на базі ЦПТО м. Житомира. Форма проведення – методична дилема.
    Традиційно секцію розпочала Чистякова В.П., методист НМК ПТО, яка наголосила, що однією з актуальних проблем сучасного суспільства є проблема конструктивної співпраці та взаємодії. У зв'язку з цим проблема соціальних конфліктів стала предметом вивчення багатьох наук, таких як філософія, соціологія, політологія, педагогіка, психологія і т. д. У 80-ті роки XX ст. у багатьох країнах світу виникли конфліктологічні центри, а 1986 р. в Австралії за ініціативою ООН було створено міжнародний центр розв'язання конфліктів. Останнім часом наука конфліктологія набуває дедалі більш практичного значення.
    З інформацією про типи конфліктів та управління конфліктною ситуацією виступили голова методичної комісії класних керівників і вихователів АПЛ Дубовчук Н.В. та вихователь гуртожитку ЖППЛ Васильєва А.І. Про те, як уникнути суперечностей та запобігти конфліктам у взаєминах з підлітками розповіла голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «ОПЛ» Дубік Н.П.
    Толерантність відіграє значну роль у запобіганні конфліктам, тому про значення толерантності у формуванні цілісної особистості молодої людини доповіла голова методичної комісії КСРУ «ЖВПУ- інтернат» Купрієнко А.В.
    Під час роботи секції практичний психолог ЦПТО м. Житомира Завадська Н.В. презентувала методику профілактики аутоагресії та зупинилась на особливостях індивідуального підходу в роботі з підлітками.
    Високу зацікавленість отримав виступ соціального педагога ЦПТО м. Житомира Присяжнюк В.Ю. щодо техніки медіації у врегулюванні конфліктів. З теоретичним матеріалом щодо питання медіації ознайомила голова методичної комісії класних керівників ГВПУНТ Солякова Т.В.
    З навчальним закладом учасників секції ознайомила заступник директора з НВР ЦПТО м. Житомира Чайкіна Н.Р. Робота секції завершилась відвідуванням виховного позаурочного заходу – музичне шоу «Новорічні віншування», яке підготували класні керівники спільно з керівниками гуртків. Проведений захід одержав схвальні відгуки серед учасників секції.

13 грудня 2018 року

Сучасні методи оптимізації освітнього процесу

    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету у Житомирській області 13 грудня 2018 року на базі ЖПЛЛП відбулася методична секція заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійно-технічної освіти області.
    Заняття на тему: «Сучасні методи оптимізації освітнього процесу» проходило у формі презентації досвіду.
    Перед присутніми з цікавою та креативною інформацією щодо соціального проектування, яке є методом неформальної освіти, виступила Безсмертна Вікторія Ігорівна, аспірантка кафедри соціальних технологій Житомирського державного університету ім. І. Франка, координатор освітніх програм громадської організації «Інститут креативних інновацій». Присутніх на занятті було ознайомлено з поняттям, що таке неформальна освіта, яка її роль у сучасному освітньому середовищі.
    Безсмертна В. І., ознайомила всіх з програмою Британської Ради для молоді «Активні громадяни», що діє в Україні. Навела приклади реалізованих проектів для освітніх закладів Житомирської області за участю Британської Ради, запропонувавши всім присутнім продовжити спільну співпрацю в даному напрямку щодо створення відповідних проектів та їх реалізацію.
    Згідно робочого плану методичної секції, було висвітлено питання «Теоретичні засади організації освітнього процесу, суть та специфіка виховання». По даному питанню виступили заступники директорів ДНЗ «ЖВПТУ» Мельниченко Л. В. та ЦСО м. Житомира Коломієць С. В.
    Мельниченко Л. В. досить чітко та змістовно розповіла про маркетингову діяльність ЗПТО із застосуванням PR-технологій, які допомагають сформувати нове освітнє середовище. Саме це допомагає створити заклади освіти, які можуть стати культурно-освітніми центрами та формувати соціальну особистість, здатну до можливості проектувати своє майбутнє. Коломієць С. В. розповіла про індивідуальні тренінгові програми психологічної служби ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» та цільову роботу над проектом «Співдружність».
    Висвітлюючи сучасні інтерактивні форми виховної роботи з учасниками освітнього процесу та використання сучасних інноваційних технологій під час підготовки та проведення масових заходів, заступники директорів РПЛ Гльоза І. І. та ППЛ Єль В. М., визначили переваги різноманітних форм та методів у роботі такого напрямку. Ознайомили присутніх з презентаціями, де використовуються різноманітні сучасні інтерактивні форми роботи.
    Цікаво, насичено та змістовно пройшло тенінгове заняття, яке провела заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «БВПУ» Артеменко С. М. на тему: «Створення вільного простору для активного дозвілля підлітків за форматом анти-кафе», З колегами був проведена цікава дискусія стосовно того, як розуміється різниця між звичайним кафе та анти-кафе. Артеменко С. М. розповіла про те які мають бути умови для створення анти-кафе та яку роботу можна там проводити для створення комфорту для спілкування без кордонів.
    Про основні засади квесту, місце квестів у освітньому середовищі та особливості організації їх проведення розповіли присутнім заступники директорів БПБЛ Власенко І. М., та ОПЛ Нестеренко М. М. Власенко І. М. ознайомила всіх з моделями квесту, з історією їх виникнення та технологією проведення веб-квестів. Нестеренко М. М. довела до відома про те, як можна вирішувати проблемні завдання під час проведення веб-квестів з елементами рольових ігор. Прикладом участі здобувачів професійно-технічної освіти у квесті «Ігри патріотів».
    Соціальний педагог ЦПТО м. Житомира Присяжнюк В. Ю. презентувала продукт проекту, що орієнтований на розвиток осіб з інвалідністю. Метою проекту була розробка методичного посібника-порадника «Новий погляд на проблему трудової самореалізації молоді з інвалідністю».
    Перед учасниками методичної секції виступила голова обласної ради учнівського самоврядування ЗПТО, учениця ІІІ курсу ДНЗ «МПЛ» Бабікова Дар’я, яка ознайомила присутніх з пропозиціями та цікавими ідеями учнівського самоврядування на наступне навчальне півріччя.
    Учасники секції відвідали та аналізували позаурочні виховні заходи у групах (в площині теми семінарського заняття).
    Справжніми віртуозами, майстрами у своїй справі відчули себе присутні гості та учасники освітнього процесу, побувавши у майстерні Санта Клауса на засіданні студії DIY “Crazy hand”. Присутні виготовили різдвяні дзвіночки із фетра. Метою такого заняття було закріплення знань та створення творчого ставлення до майбутньої професії «Швачка; кравець». Класний керівник Осадчук Наталя Петрівна навчала учнів, як правильно підбирати тканину, викроювати відповідні форми.
    Заступники директорів РПЛ Гльоза І. І. та ГВПУНТ Янович Н. А. висловили подяку від імені всіх присутніх на занятті за створеня гарного новорічного настрою, перегляд цікавої презентації та можливості проявити себе кожному присутньому у виготовлені новорічних сувенірів.
    Заступники директорів з НВР також відвідали віртуальний літературно-музичний уік-енд «Інтелектуальне чаювання», яке підготувала та провела бібліотекар Колосовська А. В. Метою даного заняття було поповнення знань учнів про цілющі властивості чаю, розвиток інтересу до історії його виникнення та правильного вживання, виховання в учасників освітнього процесу відкритого, легкого спілкування.
    Заступник директора з НВР ДНЗ «МПЛ» Костюченко Л. М. відмітила, що під час проведення даного заходу використовувались різноманітні інноваційні форми роботи, чітко простежувались міжпредметні зв’язки з літературою, біологією, історією, географією та медициною Були використані елементи хореографії. Заняття було проведене на досить високому методичному рівні.
    Цікавим було інформаційно-просвітницьке тренінгові заняття «Основи безпечної поведінки в Інтернеті», яке провели представник АСЕТ Бугира Т. В. та волонтери клубу «Сапфіра». На даному занятті використовувались ігри з елементами мозкового штурм, які сприяли відчути гарний психологічний мікроклімат, дізнатися як захистити себе в мережі Інтернет.
    Завершенням роботи методичної секції був огляд навчально-матеріальної бази ЖПЛЛП.
    Методист НМКПТО Чистякова В. П., відмітила, що заняття на тему «Сучасні методи оптимізації освітнього процесу» на базі ЖПЛЛП пройшло на високому рівні. Рекомендувала учасникам зібрання на засіданнях методичних об’єднань класних керівників і вихователів довести до відома матеріали обласної методичної секції та направити роботу педагогічних працівників на реалізацію сучасних методів оптимізації освітнього процесу.

13 грудня 2018 року

    13 грудня 2018 року на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій в рамках обласної методичної секції старших майстрів відбувся семінар-практикум на тему «Ефективна діяльність галузевих НПЦ на базі закладів ПТО – запорука оновлення змісту підготовки кваліфікованих робітників».

    Максимчук В.В., директор Головинського ВПУ, ознайомив присутніх з навчально-матеріальною базою училища.
    Федчик В.С., старший майстер ГВПУНТ, презентував новостворений центр зварювальних технологій.

    Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області, ознайомила присутніх з підсумками організаційно-методичної діяльності закладів ПТО у 2017-2018 н.р. щодо забезпечення освітнього процесу та окреслила основні завдання на 2018-2019 н.р., проаналізувала діяльність галузевих НПЦ на базі закладів ПТО та хід упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників.
    З особливостями розроблення та упровадження освітніх програм у професійну підготовку кваліфікованих робітників відповідно до СП(ПТ)О, заснованих на компетенція, поділилися Домарацька З.М., керівник секції, та старші майстри Шпінь А.У. (ДНЗ «НВВПУ»), Гавриченко Л.М.(ЦПТО м. Житомира).

06 грудня 2018 року

Навчально-практичний семінар «Упровадження активних методів навчання та контролю навчальних досягнень здобувачів освіти з охорони праці»

    На базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 06 грудня 2018 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці», що проходило у формі навчально-практичного семінару, у якому взяли участь 24 представники закладів професійно-технічної освіти області.
    З новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності, пожежної та техногенної безпеки присутніх проінформували: Соков М.А. і Шевчук В.А., головні державні інспектори Управління Держпраці у Житомирській області; Салімонович Ю.В., головний спеціаліст відділу з питань ПТВО УОН ЖОДА, і Малінкіна Н.П., методист НМК ПТО у Житомирській області.
    Малінкіна Н.П. презентувала практичний посібник «Збірник завдань з предмета «Охорона праці» для закладів професійної (професійно-технічної) освіти», який був підготовлений творчою групою викладачів охорони праці та виданий книгою.
    Учасники засідання розглянули відкритий відео урок з предмета «Охорона праці» на тему: «Безпека праці муляра під час виконання кам’яних робіт», який викладач ДНЗ «НВВПУ» Гайдайчук Г.П. продемонструвала присутнім, та обговорили методику його проведення з впровадження ефективних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів.
    Викладач Сімон Л.Ф. презентувала систему роботи викладачів предмета «Охорона праці» ДНЗ «НВВПУ» з упровадження ефективних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів на уроках.
    Голумбйовський І. С., викладач ДПТНЗ «РПЛ», керівник Школи перспективного педагогічного досвіду, розкрив присутнім питання: «Практичні аспекти впровадження в навчальний процес інноваційних педагогічних і виробничих технологій на уроках професійно-теоретичної підготовки та в позаурочний час» та «Упровадження в освітній процес електронних засобів навчального призначення».
    Досвідом роботи з питань упровадження активних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів поділилися викладачі Тарасюк С.М. (ПТУ №4 м. Бердичева), Козловець В.В. (ДНЗ «ОПЛ») та Виничук О.Б. (АПЛ).
    Методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Малінкіна Н.П. та керівник секції Креничко П.П. підвели підсумки роботи семінару та обговорили з учасниками секції актуальні напрями подальшої діяльності та підготовки до обласної олімпіади з охорони праці.

Архів

Перша

Осінь 2018