26 грудня 2016

Налагоджуємо соціальне партнерство
з Житомирською обласною спілкою волинських чехів

26 грудня 2016 року за підтримки обласного відділення дитячого фонду України у Центрі професійно-технічної освіти м. Житомира відбулася зустріч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що навчаються на І курсі з представниками громадської організації «Житомирська обласна спілка волинських чехів». Голова правління організації Чижевська Людмила Віталіївна презентувала учням дане громадське об’єднання, розповіла про перспективи співпраці з чеським товариством та альтернативу продовження навчання у Чехії. Дітей зацікавила можливість вивчення чеської мови, відвідування танцювального гуртка та культурного обміну з чеською етнічною громадою. Молоді презентували солодкі подарунки, сувеніри та інформаційні матеріали про Південночешський університет. Співпраця з Житомирською обласною спілкою волинських чехів мала продовження і наступного дня, коли під час новорічного свята учнівський та педагогічний колективи вітав дитячий фольклорний колектив Житомирської спілки волинських чехів «Розмарінек». Висловлюємо вдячність представникам товариства та сподівання, що соціальне партнерство з Центром професійно-технічної освіти м. Житомира триватиме далі.

20 грудня 2016

Новорічні віншування

В Центрі професійно-технічної освіти м. Житомира була підготовлена та проведена низка святкових заходів, присвячених Новому року. 20 грудня 2016 року напередодні новорічних свят, у Центрі ПТО м. Житомира відбулась традиційна зустріч адміністрації навчального закладу з учнями з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі учні отримали солодкі подарунки від первинної профспілкової організації та адміністрації навчального закладу. Учнів та педагогів вітав колектив художньої самодіяльності учнів Центру. За круглим столом були підведені підсумки навчальних та творчих досягнень дітей, обговорено їх життєві плани на наступний рік.

22 грудня 2016 року в актовій залі Центру ПТО м. Житомира відбулось новорічне свято. Колектив художньої самодіяльності учнів Центру привітав учнів та колектив навчального закладу з прийдешніми святами. Найяскравішим моментом вечора стало привітання Діда Мороза та Снігуроньки з Новим 2017 роком, які побажали добробуту в родинах, щастя, здоров’я, наснаги в навчанні та миру в Україні. Також учнівський та педагогічний колективи вітав дитячий фольклорний колектив Житомирської спілки волинських чехів «Розмарінек». В. о. директора Центру ПТО м. Житомира Балан О.М. привітала всіх присутніх із святами та побажала в Новому Році великих звершень, відкриттів і сподівань.
22 грудня 2016 року в актовій залі гуртожитку ЦПТО м. Житомира відбувся новорічний вечір «Старий рік минає, новий наступає», організатором цього новорічного вечора була вихователь Попік О.В. Соціальний педагог Присяжнюк В.Ю. разом з старшим вихователем Борисовою Л.Д. привітали усіх присутніх з Новим Роком і нагородили учнів грамотами та подарунками за перемогу в конкурсі «Затишок в нашій оселі». Вітаємо всіх із Новим роком та Різдвом Христовим!

10 листопада 2016

10 листопада 2016 року в Центрі ПТО м. Житомира відбулось засідання обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту на тему «Підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників автомобільного транспорту», форма проведення - навчально-практичний семінар. Учасники секції працювали відповідно до плану роботи, схвальні відгуки отримали відкриті уроки з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій:
• урок теоретичного навчання на тему “Будова інжектора” (викладач Костриця Ю.А.);
• урок виробничого навчання на тему “Комп'ютерна діагностика електроніки двигуна” (майстер виробничого навчання другої категорії Столяр А.О.);
• урок індивідуального водіння автомобіля на тему “Перестроювання, об'їзд, обгін, зупинка, початок руху з місця зупинки” (майстер виробничого навчання Зущик О.О.).
Учасники секції ознайомились з навчально-матеріальною базою, комплексним методичним забезпеченням предметів професійно-теоретичної підготовки та виробничого навчання з професій автомобільного транспорту.
Власний досвід та методичні напрацювання на розгляд учасників секції представив Столяр А.О., що атестується у 2017 році на присвоєння педагогічного звання «Майстер виробничого навчання першої категорії». Досвід роботи на тему «Впровадження новітніх виробничих технологій при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» було розглянуто і схвалено на засіданні обласної секції.

9 листопада 2016

9 листопада 2016 року в День української писемності та мови, в Центрі професійно-технічної освіти м. Житомира відбулося написання XVI Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Учасниками акції стали представники адміністрації, викладачі та учні Центру. Перед початком заходу з вітальним словом виступили заступник директора з навчальної роботи Климчук А.В., викладач української мови та літератури Юшкова Т.І.. Вони підкреслили, що головною метою такої всеукраїнської акції є не тільки перевірити свої знання з рідної мови, а й продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.
Далі учасники заходу долучилися до он-лайн трансляції радіопрограми на Першому каналі Українського радіо, яка була присвячена акції. В ній йшлося про історію радіодиктанту, його учасників та умови написання. На завершення радіопрограми прозвучав текст Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності "Україна на зламі тисячоліть", який диктував доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.
Насамкінець – за бажанням – кожен із учасників акції може відправити роботу на Українське радіо для перевірки, а може дочекатися, поки текст з’явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі, та перевірити власноруч.

3 листопада 2016

3 листопада 2016 року В Центрі професійно-технічної освіти м.Житомира відбулась зустріч учнів з учасниками антитерористичної операції та ветераном афганської війни. Зустріч відбулась у форматі «живої бібліотеки». У ролі «живих книг» були учасник бойових дій в Афганістані підполковник Стрельченко М.В., учасники антитерористичної операції Голяк В.П., Бродецький О.В. Юнаки та дівчата могли особисто познайомитися з сучасними героями, дізнатися про їх бойовий досвід, задати питання, подякувати за героїзм. Ветерани закликали учнів любити Україну, проявляти істинний патріотизм щодня у буденному житті, вірити у себе та щасливе майбутнє нашої країни. Ініціатор, натхненник та організатор зустрічі керуючий справами виконкому Корольовської районної ради м. Житомира Чеховський Петро Миколайович подарував учнівському та педагогічному колективу книгу «Герої не вмирають».

27 жовтня 2016

27 жовтня педагогічні працівники Центру професійно-технічної освіти м. Житомира відвідали Восьмий міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті» та Четверту міжнародну виставку закордонних навчальних закладів «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва. Організатор триденного заходу – компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук. «Інноватика в сучасній освіті» – єдиний професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій в Україні, на якому широко представлені інноваційні досягнення галузі освіти. Це ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проектів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, професійне інформаційне поле для ділових контактів із розвитку науково-технічних досліджень, академічного обміну школярами, студентами, викладачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій, методик безпосередньо в навчальний процес. На міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» педагогічні працівники ознайомились з виставкою:
- національних вишів, наукових установ, обласних і міських органів управління освітою, професійно-технічних навчальних закладів і науково-методичних центрів, загальноосвітніх закладів;
- закордонних навчальних закладів, освітніх агенцій і міжнародних представництв;
- виробників і постачальників сучасних засобів навчання, проектів, програм і рішень.

26 жовтня 2016 року

В Центрі професійно-технічної освіти відбулося засідання педагогічної ради на тему «Створення умов для розвитку й реалізації творчого потенціалу учасників навчально - виховного процесу». Форма проведення педради – конференція. На засіданні педагогічної ради було розглянуте питання: Робота над проблемною темою «Удосконалення майстерності як засіб творчого розвитку особистості педагогів і учнів». Форма проведення педради спонукала членів педагогічного колективу до жвавого обговорення питань педради. Кожен з учасників мав змогу висловити власну думку стосовно піднятого питання. Було прийнято рішення педагогічної ради, спрямоване на продуктивну роботу над створенням належних умов для розвитку й реалізації творчого потенціалу учасників навчально - виховного процессу.

19 жовтня 2016 року

В Центрі професійно - технічної освіти м. Житомира відбулося перше засідання атестаційної комісії. Голова атестаційної комісії О.М.Балан привіта ла всіх присутніх з початком атестаційного періоду, побажа ла творчого натхнення та заклика ла до реалізації освітянами в своїй практиці найновіших досягнень педагогічного досвіду. Методист Центру Л.В.Любченко ознайомила присутніх із нормативними документами про атестацію, основними заходами підготовки та проведення атестації,загальним и вимогами до кваліфікаційних категорій і педагогічних звань згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників Атестаційною комісією розглядались заяви педагогічних працівників та подання про чергову атестацію Після розгляду, обговорення кожної заяви окремо було запропоновано задовольнити всі заяви педагогічних працівників та надати їм можливість атестуватись у 2016 - 2017 навчальному році. В рамках засідання затвердили графік роботи атестаційної комісії на поточний навчальний рік та п ровели розподіл функціональних обов’язків між членами атестаційної комісії.

29 вересня 2016

29 вересня 2016 року в Центрі ПТО м. Житомира відзначали День працівників освіти. Для нашого навчального закладу вже традиційним заходом у рамках святкувань стало проведення Дня учнівського самоврядування, якому виповнилось 20 років. Саме у це свято учні можуть спробувати себе у ролі адміністрації закладу та педагогічних працівників. Розпочалося дійство з урочистої лінійки та педагогічного флешмобу. В небо злетіли різнокольорові кульки–вітання зі святом від учнів. На свято були запрошені директор навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Васильчук В.А., голова Корольовської районної ради м. Житомира Соя О.В., заступник голови міської профспілкової організації Шевченко Н.Г., керуючий філією Житомирського обласного управління «Ощадбанк» Можар В.М. та ветерани праці Центру. Протягом дня були проведенні майстер-класи з слюсарної справи та фігурного водіння трактора і автомобіля, змагання професіоналів з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», виставка зварних робіт з металу. Учні з професії «Кухар, офіціант», «Кухар, бармен» частували гостей, учнів та педагогічний колектив випічкою та дерунами власного приготування. Крім того на території Центру проводилися різні розважально-патріотичні заходи, а для розвантаження та попередження емоційного вигорання, як учні, так і педагогічні працівники могли завітати до психотерапевтичної арт-майстерні, де пригощали чаєм та пропонували антистресові заняття майстер-клас «Ведмедик-оберіг», релакс-акція «Розмальовка-антистрес»,терапевтичний практикум «Ниткова-лялька».

01 вересня 2016

01 вересня 2016 року Центр професійно-технічної освіти м. Житомира гостинно відкрив двері для 697 учнів. Святковий день розпочався з урочистої лінійки. Традиційно на свято завітали голова Корольовської районної ради Соя О.В. та роботодавці, з якими навчальний заклад тісно співпрацює протягом багатьох років, це директор багатопрофільної фірми «Дана» – Любченко В.В.; адміністратор ресторанного комплексу «Королівська бочка» - Берестюк О.В.; завідувач відділу кадрів заводу огороджувальних конструкцій Махлайчук С.Г. Перший урок в 2016-2017 навчальному році присвячений відзначення 25-й річниці незалежності України пройшов на тему «Від проголошення незалежності до нової України»