16 травня 2019    16 травня 2019 року на базі ДНЗ «Турчинівський професійний ліцей» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗП(ПТ)О. На розгляд було винесено тему «Здоров’я і безпека учасників освітнього процесу». Засідання пройшло у формі педагогічного тренінгу, в якому взяли участь 19 заступників.
    Інформацію про Концепцію програми «Психічне здоров’я учасників освітнього процесу. Концепція програми охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 р. Проект національного плану дій щодо психічного здоров’я в Україні», підготувала заступниця директора з НВР ЖППЛ Горай О.І.
    Зокрема, вона зазначила, що проблема збереження здоров’я та психологічного комфорту педагогів є соціально значимою і актуальною, тому що психологічний стан педагогів має прямий вплив і на психологічне здоров’я та комфорт учнів, і на ефективність освітнього процесу та професійну діяльність загалом. Професійна діяльність, в основі якої лежать міжособистісна комунікація і велика кількість соціальних контактів, може призвести до порушення психічного здоров’я та зниження її якості.
    Оксана Іванівна представила до уваги присутніх перелік основних компонентів проблематики в царині охорони психічного здоров’я в Україні. З питанням «Методи для коригування психологічної поведінки та правопорушень а також алгоритм роботи з учнівською молоддю, яка потребує підвищеної педагогічної уваги» виступили заступники директора з НВР ДНЗ «ЦЛППОН» О.М.Гурінович та ДНЗ «ОПЛ» О.Б.Фоміна. На їхній погляд, адміністрації навчального закладу необхідно працювати над тим, аби всі члени педагогічного колективу правильно розуміли свої завдання та відповідальність як вихователів. Зокрема, важливим моментом у поліпшенні стосунків між педагогами й учнями є забезпечення тактовного, доброзичливого ставлення викладачів до тих учнів, з якими їм важко працювати.
    Профілактичною студією «Забезпеч собі безпеку: психологічні нюанси» зацікавила присутніх заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» С.М.Артеменко. Вона, зокрема, розповіла про ціннісно-смисловий рівень регуляції психофізіологічних станів та нагадала про необхідність свідомого застосування технік позитивізації та декатастрофізації.
    Під час розгляду наступного питання думками про психологічну підтримку інновацій особистості учнів із підвищеним рівнем агресивності з присутніми поділилася заступниця директора з НВР ДНЗ «ЖВПТУ» Мельниченко Л.В. Підсумком її виступу стало наступне узагальнення: інновацію можна розуміти як ефект культуротворчої активності людини, витвір людської праці, зміни в соціальній поведінці людей та програму розвитку особистості.
    В умовах переходу до освіти інноваційного особисто-орієнтованого типу, творчий процес ототожнюється з інвенційно-інноваційними, адаптаційними процесами, які мають місце в інноваційних формах соціальної поведінки та саморозвитку.
    Заступниця директора з НВР ЦПТО м. Житомира Н.Р.Чайкіна влаштувала присутнім огляд особливостей арт-терапії як зцілення мистецтвом. Вона розповіла колегам про завдання арт-терапії, її основні види та функції.
    Головою секції, Горай О.І.. було підведено підсумки роботи методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області у цьому навчальному році та обговорено питання, які цікавлять заступників директорів з навчально-виховної роботи, для включення до плану роботи методсекції наступного навчального року.

16 травня 2019 року

Обласна методична секція методистів, голів методичних комісій ПТНЗ    16 травня 2019 року директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А. зібрала методистів ЗП(ПТ)О на підсумкове засідання, яке проходило на базі ДПТНЗ «Радомишльській професійний ліцей». На секції були присутні методисти з 22 ЗП(ПТ)О області. Учасників засідання привітала директор ДПТНЗ «РПЛ» Затолюк Л.Й., яка познайомила присутніх з навчально-матеріальною базою навчального закладу та презентувала роботу «Центру кар’єри». Центр ефективно працює в напрямку працевлаштування, співпраці з роботодавцями та Центром зайнятості.
    Методист ДПТНЗ «РПЛ» Бичківська О.В., спільно з головами МК (Маліцька Н.М., Кондратенко К.В., Дучінська Н.В., Голумбйовський І.С.) розповіли про використання інноваційних підходів в здійсненні методичної роботи.
    На секції розглянули питання «Дослідно-експериментальна діяльність колективу закладу» (Кокуца В.В, методист ЦПТО м.Житомира; Осипчук О.В., методист БВПУ).
    Керівник секції Теслюк Н.І. презентувала збірку на допомогу методисту: «Документація в роботі методиста від А до Я», над якою працювала творча група упродовж навчального року, провела анкетування щодо підсумків роботи та надання пропозицій до плану на новий навчальний рік. Методист Бичківська О.В. провела презентацію «Центру кар’єри» та поділилася досвідом роботи з упровадження сучасних підходів до проведення профорієнтаційної роботи. Учасники секції відвідали організований під центр кабінет, ознайомилися з нормативним і методичним забезпеченням та взяли участь в тренінгу «Професійна кар’єра», який провів представник міського Центру зайнятості.
    Для учасників засідання адміністрація ліцею організувала екскурсію в історико-культурний комплекс «Радомисль». Секція була організована на високому методичному рівні та насичена різними формами роботи, проходила продуктивно та креативно. Дякуємо організаторам за їх професіоналізм!

14 травня 2019 року

    14 травня 2019 року на базі Бердичівського професійного будівельного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.
    Відкрила семінар методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників семінару на:
- окремих питаннях розробки РНП за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу;
- особливостях організації освітнього процесу у 2019-2020 н.р., запровадженні нових стандартів П(ПТ)О.
    З питанням «Положення про професійне (професійно-технічне) навчання на основі модульної технології (в редакції від 31.01.2018)» перед учасниками семінару виступила директор НМК ПТО у Житомирській області Васильчук В.А.
    Питання щодо Контрольно – аналітичної діяльності - як необхідного компоненту системи роботи заступника директора закладу професійної (професійно-технічної) освіти з НВР, алгоритму здійснення контролю в закладах професійної (професійно-технічної) освіти при впровадженні стандартів нового покоління розкрили Суханіцький В.П. – заступник директора ЛПЛ, керівник секції та Нікончук Ф.М. – заступник директора ЖППЛ.
    Власним досвідом щодо:
- Особливостей застосування форм та методів контролю за ходом освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти при впровадженні стандартів, заснованих на компетентностях;
- Моніторингу якості освітнього процесу та його ролі в реалізації контрольної функції;
- Інноваційних технологій, які запроваджуються в різних формах внутрішнього контролю поділилися:
- Тарасюк С.М. - заступник директора ПТУ № 4 м. Бердичева;
- Новак В.А. - заступник директора БПЛ;
- Лічаченко Г.П. - заступник директора КПАЛ;
- Гурінчук С.В. - заступник директора ОПЛ;
- Мохорт С.С. – в.о. директора ПТУ № 12 м. Бердичева.
    Широка дискусія розгорнулася навколо питання оптимізації заповнення додатків до дипломів у відповідності до робочих навчальних планів.
    Шеренговський В.С. – в.о. директора БПБЛ провів відкритий захід: Інструктивно – методичну нараду педагогічних працівників БПБЛ з питань контролю за освітнім процесом при впровадженні стандартів, заснованих на компетентностях.
    Члени секції вирішили: взяти до уваги та використовувати в освітньому процесі всі матеріали, представлені учасниками семінару.

14 травня 2019 року

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 14 травня 2019 р. на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Радомишльський професійний ліцей» відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області.

    Засідання на тему «Бібліотека як ресурсний центр сприяння організації освітнього простору здобувачів професійно-технічної освіти» проходило у формі генерації бібліотечних ідей.
    Із вступним словом, про важливість ролі бібліотеки в організації освітнього простору здобувачів професійно-технічної освіти, до учасників зібрання звернулась методист НМК ПТО Чистякова В.П.
    Присутні на засіданні обговорили питання, щодо нових шляхів популяризації бібліотечних ресурсів для розповсюдження знань.
    Досвідом роботи з цього питання поділилася бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею Бондаренко Л.О. Вона розповіла, що бібліотека активно впроваджує в свою діяльність інформаційні технології, шукаючи нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів – це нові форми книжкової виставки: виставка-вікторина, виставка однієї книги, віртуальна виставка; створення буктрейлерів. Допомагає привернути увагу користувачів до бібліотечних ресурсів і така форма роботи як буккросинг.
    Підтримала колегу, про важливість даного питання, бібліотекар професійно-технічного училища №4 м.Бердичева, яка вважає, що перед бібліотеками сьогодні постають нові виклики – як не втратити користувачів та надавати послуги, які будуть затребуваними.
    Сьогодні завдання бібліотеки – дати найповнішу інформацію користувачу. А в якому вигляді, – чи це в книзі, чи це на якихось інших носіях, чи користувач сам знайде для себе інформацію за допомогою засобів Інтернету, на думку Алли Янівни, – вибирати самому читачеві. Головне, щоб користувач знав, що саме в бібліотеці можна отримати інформацію.
    З цікавістю присутні обговорили питання про роль бібліотеки у формуванні пізнавальної активності учнів та розвитку інтересу до знань.
    Бібліотекар Житомирського професійного політехнічного ліцею Слухова Л.К. переконана, що одним із багатьох важливих завдань, які ставляться перед бібліотекарем – залучити учня до читання, викликавши природну зацікавленість і потребу у читанні. Адже читання – це одне із основних джерел знань та базис для розвитку особистості. Бібліотека наповнена навчальними виданнями, які дають змогу зрозуміти та пізнати оточуючий світ. Людмила Кирилівна, застосовуючи різноманітні форми роботи, формує у своїх читачів пізнавальну активність та розвиває інтерес до знань.
    Досвідом роботи з питання «Бібліотека – ресурсний центр сприяння організації освітнього простору здобувачів професійно-технічної освіти» поділилася бібліотекар Державного навчального закладу «Малинський професійний ліцей» Левченко Н.П., яка зазначила про те, що бібліотека закладу освіти здійснює повноцінне інформаційне та методичне забезпечення освітнього процесу. Також бібліотека має на меті накопичувати та зберігати інформацію: не тільки традиційні документи, а й в електронному вигляді, використовуючи сучасні інформаційні технології.
    Про своє бачення зазначеного вище питання, розповіла бібліотекар Турчинівського професійного ліцею Зоріна Л.І. Вона у своїй роботі намагається зробити, потрібну користувачам інформацію, максимально доступною і в повному обсязі цьому сприяють крім давно відомих книг, довідкових матеріалів – сучасні потужні інформаційні системи, які доносять аудіо та відео інформацію, інформацію в електронному вигляді – швидко, якісно і в потрібному обсязі.
    Присутні на засіданні долучилися до питання «Використання художньої літератури у вихованні учнівської молоді». Про свої напрацювання з даного питання розповіла бібліотекар Пулинського професійного ліцею Опанащук А.Г., яка головним завданням у своїй діяльності ставить правильну організацію виховного процесу на основі вивчення й розвитку здібностей учнівської молоді, створення умов для вільного розвитку особистості.
    Про роботу з підвищення ефективності професійного росту бібліотекаря шляхом вивчення досвіду обслуговування користувачів та використання ресурсів бібліотеки, поділилась з присутніми бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т.П., яка наголосила на тому, що при швидкому темпі впровадження інноваційних та інформаційних технологій в освіті, робота бібліотеки також піднімається на значно вищий рівень. В бібліотеці створено своєрідну «електронну скриньку». В ній вміщено матеріали, які доповнюють інформаційні потреби здобувачів освіти для сприяння організації освітнього простору. Створені папки окремих загальноосвітніх предметів, де вміщено аудіо книги, відео матеріали, презентації, матеріали, які користуються попитом у користувачів і є у вільному доступі.
    Бібліотекар «Житомирське вище професійне училище-інтернат» Ягоджинська С.В. вважає, щоб досягнути професійного зросту бібліотекарю, в умовах сьогодення, потрібно застосовувати нові форми роботи, а також формування професійної компетенції. процес безперервний – це і курси підвищення кваліфікації, і проведення окремого методичного заходу, і колективні та індивідуальні форми методичної роботи, а саме: семінари, творчі групи, обмін досвідом, співпраця з бібліопортнерами, самоосвітня діяльність, тощо. У своїй роботі намагається проявляти творчість та інноваційний підхід.
    Учасниками семінару було розглянуто і питання про можливості бібліотеки з формування традиційних та нетрадиційних бібліотечних послуг. Бібліотекар ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Шиманська К.М., яка зазначила, щоб іти в ногу з часом потрібно переглянути традиційні послуги бібліотеки та впроваджувати в практичну діяльність нові нетрадиційні продукти та послуги. У бібліотеці закладу освіти актуальні електронно-бібліотечні послуги користувачам, які забезпечують їм можливість отримувати інформацію, знання й ресурси незалежно від місця перебування. Також користувачам пропонуються нові послуги, такі як: Інтернет-огляд, віртуальна подорож, слайд-зустріч, відео екскурс з різних тем, інформаційне сафарі, тощо. Таким чином, кожен відвідувач бібліотеки може не лише задовольнити свої інформаційні запити, але й цікаво провести свій час, знайти нових друзів, цікавих співрозмовників та відпочити в колі однодумців.
    Важливою є і роль бібліотеки як центра втілення нового, незнаного, креативного.
    Бібліотекар ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Шелещук С.В. зазначила, що сучасна бібліотека – це не лише читання, це центр розвитку та цікавого часопроведення із залученням інтерактивних технологій. Тож перед бібліотекою гостро постає питання, як перетворити її у заклад, невимушена атмосфера якого, сприяла б залученню учнів до читання, розвитку їх творчих здібностей. Звичайно, поряд із активним пошуком нових шляхів популяризації бібліотечних ресурсів та запровадження інтерактивних методик роботи з користувачами, продовжує застосовувати традиційні бібліотечні форми обслуговування читачів та нові форми роботи: бібліотечний уік-енд; практичні заняття з елементами тренінгу; створення фото зон з книжковими інсталяціями, бібліо-експрес урок; тощо. Запровадження нових форм у роботу бібліотеки позитивно впливає не тільки на стосунки між бібліотекарем та читачем, але й дозволяє творчо презентувати фонд бібліотеки.

    Учасники засідання секції відвідали виховний захід, етнографічний діліжанс «Радомишль. Легенди мого краю», який уміло підготувала бібліотекар Хитриченко Л.Г.
    Головою секції, Шелещук С.В., було підведено підсумки роботи методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області у цьому навчальному році та обговорено питання, які цікавлять бібліотекарів, для включення до плану наступного навчального року.

23 квітня 2019 року


    23 квітня 2019 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею ЖППЛ в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту проведено навчально-практичний семінар на тему «Особливості використання ІКТ при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту».
    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на змінах, які внесені до законодавства України щодо підготовки водіїв транспортних засобів та акредитації автошкіл.
    Директор ЖППЛ Чиж О.М. – надав коротку характеристику закладу освіти та зупинився на складнощах та ризиках, які виникають при об’єднанні закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провела методист ЖППЛ Костючек Н.М., яка зупинилася і на питаннях щодо особливостей використання ІКТ при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- зміни до законодавства України щодо підготовки водіїв транспортних засобів та акредитації автошкіл;
- особливості використання ІКТ при підготовці робітників з професій автомобільного транспорту;
- вивчаємо тему № 7 «Проїзд пішохідних переходів, зупинок транспортних засобів загального користування та залізничних переїздів» предмету «Правила дорожнього руху»;
- вивчаємо питання «Удосконалення майстерності водіння» теми № 1 «Основи безпечного керування автомобілем» предмету «Основи безпеки дорожнього руху та перша медична допомога при ДТП»;
- вивчаємо питання «Дорожньо-транспортні пригоди» теми № 2 «Безпека дорожнього руху» предмету «Основи безпеки дорожнього руху та перша медична допомога при ДТП».
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Колчик О.Г. – методист НМК ПТО;
- Костючек Н.М. - методист ЖППЛ;
- Пасічник А.В. - викладач ЖППЛ, керівник секції;
- Черниш В.В. – викладач ППЛ;
- Некращук Ю.О. – викладач ДПТНЗ «РПЛ»;
- Пешко Ю.В. – викладач ОПЛ;
- Машина С.М. – викладач ДНЗ «МПЛ»;
- Остріцький С.І. – викладач ЛПЛ.
    Члени секції відвідали та обговорили відкритий урок теоретичного навчання, предмет – «Правила дорожнього руху», тема – «Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів», група №4, курс – 2, термін навчання – 3 роки, професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів, категорія «С1», викладач – спеціаліст вищої категорії Пасічник А.В.
    На уроці теоретичного навчання широко застосовувались ІКТ та інші навчальні технології.
    В рамках заходів по підготовці до проведення атестації педагогічних працівників секцією розглянуто, обговорено та схвалено власні досвіди, методичні напрацювання педагогічних працівників, що атестуються у 2019 році:
1. Стельмах В.І. – майстер виробничого навчання ЖППЛ (підтвердження пед. звання «Майстер в/н І категорії»), тема: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках виробничого навчання».
2. Сергійчук П.Є. - майстер виробничого навчання ЦПТО м. Житомира (підтвердження пед. звання «Майстер в/н ІІ категорії».
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері підготовки робітників для автомобільного транспорту.

17 квітня 2019 року


    17 квітня 2019 року в Баранівському професійному ліцеї відбулося засідання обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ЗП(ПТ)О області на тему «Формування здоров’язберігаючих компетенцій в учнівської молоді». Засідання було проведене у формі методичного форуму.
    З історією та сьогоденням БПЛ учасників секції ознайомив директор ліцею Петро Федорович Горшков.
    Чистякова В.П., методист НМК ПТО, наголосила, що турбота про здоров’я молодого покоління України, прищеплення в учасників освітнього процесу навичок здорового способу життя, формування свідомого ставлення до власного здоров’я – один із провідних напрямів виховної роботи в закладах професійної освіти.
    Вплив інформаційних засобів комунікації на психіку і свідомість молоді - є однією з найактуальніших проблем Одним із джерел небезпек зараз є Інтернет. Адже інформація, яка містить елементи насильства, жорстокості, агресії формує відповідні моральні якості, естетичні смаки, які моделюють поведінку учнівської молоді.
    На жаль, там здобувачі освіти черпають не лише корисну інформацію для свого розвитку та навчання, а й наштовхуються на ряд небезпечних ситуацій.
    Члени секції взяли участь у психологічній студії «Забезпеч собі безпеку: психологічні нюанси», яку провела заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» Артеменко С.М. та у майстер-класі «Формування навичок безпечної поведінки у підлітків та молоді 14-18 років», який провела практичний психолог БПЛ Самойленко Ю.В.
    Про безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями розповіла Котенко Н.П., голова МК ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира». Власним досвідом щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи з батьками щодо контролю використання інформаційно-комунікативних технологій дітьми поділилась голова методичної комісії НВВПУ Музика С.Ю. До обговорення даної теми долучилися всі присутні.
    Голови методичних комісій БПЛ Бойко В. А. та ПТУ №4 м. Бердичева Трембовецька С.О. поділились досвідом формування в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я та безпечної поведінки. А медичний працівник БПЛ Омельчук І.П. розповіла про особливості статевого виховання учнів. Голова МК ОПЛ Шевчук Л.В. та вихователь ДНЗ «ЖВПТУ» Сабадаш В.М. поділились інформацією про роль ЗМІ та мережі Інтернет у формуванні симптомів інформаційного неврозу.
    Високу оцінку отримали відкриті виховні заходи, підготовлені педагогічними працівниками та учнями БПЛ: театр-форум «Інтернет – епідемія нашого покоління», екологічний форум «Обери кольори свого життя» та усний журнал «Здоровий спосіб життя – це модно».
    Також гості навчального закладу здійснили оглядову екскурсію музею фарфору.

16 квітня 2019 року

    Відповідно до плану роботи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 16 квітня 2019 року у формі вебінару відбувся другий, завершальний етап обласної інтернет - конференції «Професійна (професійно-технічна) освіта: сучасні науково-методичні засади викладання загальноосвітніх предметів».    Вебінар розпочала Ковальчук Т.О., методист НМК ПТО, яка повідомила, що в інтернет - конференції взяли участь 26 педагогічних працівників професійних (професійно-технічних) навчальних закладів, з них по секціях:
- управління освітнім процесом – 3 особи;
- суспільно-гуманітарний цикл дисциплін – 13 осіб;
- природничо-математичний цикл дисциплін – 7 осіб;
- організація освітнього простору професійного (професійно-технічного) навчального закладу – 3 особи.
    Також зробила короткий узагальнений аналіз висвітлення учасниками конференції науково-методичного підходу до формування ключових компетентностей при викладанні загальноосвітніх дисциплін у системі професійної (професійно-технічної) освіти.
    З досвіду роботи про сучасні управлінські технології, спрямовані на ефективну реалізацію науково-методичного супроводу при викладанні загальноосвітніх дисциплін у системі професійної (професійно-технічної) освіти розповіла Чернова З.Ф., заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира».
    Інноваційними підходами до організації методичної роботи у закладі освіти, створення умов для діяльності педагога у форматі творчих пошуків, експерименту, дослідження, новаторства поділилась Теслюк Н.І., методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    Викладач історії ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» Музика С.Ю. навела приклади ефективного використання методів формування у здобу-вачів освіти розуміння національного інтересу, необхідності захисту територіальної цілісності в умовах реальних військово-політичних, інформаційних та інших викликів.
    Про необхідність сьогодення – створення для кожного загальноосвітнього предмета сучасного комплексу дидактичного забезпечення як умови ефективної освітньої діяльності педагога та успішного формування ключових компетентностей здобувачів освіти, розповіла Яценюк Г.В., викладач української мови та літератури Бердичівського професійного будівельного ліцею.


    Грозовська Т.С., викладач Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, наголосила на множинний інтелект як засіб активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти на уроках математики, фізики, астрономії.
    Надала перелік порад як зробити урок географії цікавим та продуктивним Панасюк О.В., викладач ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира».
    З роботою бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру сприяння організації освітнього простору майбутніх фахівців ознайомила бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т.П.
    По завершенню вебінару всі учасники конференції отримали відповідні сертифікати.

11 квітня 2019 року


    11 квітня 2019 року на базі Турчинівського професійного ліцею в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників механізації сільського господарства проведено навчально-практичний семінар на тему «Формування конкурентоспроможності випускника закладу професійної (професійно-технічної) освіти сільськогосподарського спрямування в процесі набуття базових, ключових та професійних компетентностей».
    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на особливостях організації освітнього процесу підготовки робітників для с/г галузі в процесі набуття базових, ключових та професійних компетентностей.
    Директор ТПЛ Гайдаманчук В.А. ознайомив учасників семінару з роботою навчального закладу, зупинившись зокрема на співпраці із замовниками робітничих кадрів, роботодавцями щодо надання для освітнього процесу нових зразків с/г техніки.
    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провів її голова, викладач ТПЛ Талавера М.А.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Формування конкурентоспроможності випускника закладу професійної (професійно-технічної освіти) сільськогосподарського спрямування в процесі набуття базових, ключових та професійних компетентностей;
- Реалізація освітніх програм при підготовці кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі;
- Особливості організації та проведенні проміжного та вихідного контролю при впровадженні в навчальний процес нових стандартів, заснованих на компетентностях з професій сільськогосподарського спрямування.
    В рамках підготовки до атестації педагогічних працівників було заслухано та схвалено презентації, доповіді, повідомлення (власні портфоліо) педагогічних працівників, які атестуються у 2019 році:
1. Викладач ППЛ Черниш В.В. – «Використання інноваційних технологій на уроках професійно-теоретичної підготовки».
2. Майстер в/н МПЛ Копецка І.П. – «Використання інформаційних технологій під час підготовки та проведення уроків виробничого навчання з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва.
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Мясніков І.В. – викладач ЛПЛ, керівник секції;
- Оверчук О.Л. – викладач ТПЛ;
- Ковальчук Р.А. – викладач ГВПУНТ;
- Бушуєва Н.Л. – викладач ОПЛ;
- Грибан В.А. – викладач ДНЗ «МПЛ».
    Члени секції відвідали та обговорили відкритий захід «Обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва».
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері підготовки робітників для сільськогосподарської галузі.

10 квітня 2019 року

Семінар-практикум «Роль комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці» у підготовці кваліфікованих робітників»    На базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» 10 квітня 2019 року відбулося друге засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці», у якому брали участь 22 представники закладів професійно-технічної освіти області.
    Заклад презентувала директор Мосейчук С.В.
    З новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності, пожежної та техногенної безпеки присутніх проінформували: Соков М.А. і Шевчук В.А., головні державні інспектори Управління Держпраці у Житомирській області; та Креничко П.П., викладач Любарського професійного ліцею, керівник секції.
    Інженер з охорони праці, викладач предмета «Охорона праці» Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Заньковець Н.М. презентувала систему роботи викладачів предмета «Охорона праці» закладу з упровадження ефективних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів на уроках та проведення виховного заходу, присвяченого Дню пожежної охорони: «Люди, добре пам’ятайте номер служби «101» (з відеопоказом).
    Учасники засідання також розглянули та обговорили методику проведення викладачем Заньковець Н.М. відкритого заходу з предмета «Охорона праці» у вигляді конкурсу-гри «Кращий знавець з питань охорони праці» (з презентацією), який був проведений нею з метою упровадження перспективного педагогічного досвіду роботи з охорони праці.
    Досвідом роботи з питань комплексного методичного забезпечення предмета «Охорона праці поділилися викладачі предмета «Охорона праці» Іщук О.О. (ЖППЛ), Синицький О.П. (ПТУ № 16) і Сіндікаєва О.Г. (ОПЛ).
    Голумбйовський І. С., викладач ДПТНЗ «РПЛ», керівник Школи перспективного педагогічного досвіду, розкрив присутнім питання: «Розробка та використання електронних плакатів, стендів, куточків та інструкційно-технологічних карток для проведення лабораторно-практичних робіт» та «Реалізація змісту робочої навчальної програми предмета «Охорона праці» при упровадженні СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях, з конкретних робітничих професій».
    Були розглянуті, обговорені і схвалені досвіди роботи та портфоліо викладачів, які атестуються у 2019 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Креничка П.П. (ЛПЛ), Самійлик Л.Ц. (КПАЛ), Голумбйовського І. С. (ДПТНЗ «РПЛ»).
    Керівником секції Креничко П.П. підведені підсумки роботи семінару-практикуму.
    У закладі були створені необхідні умови для проведення обласних секції і олімпіади на високому організаційно-методичному рівні.
    Методистом НМК ПТО у Житомирській області Малінкіною Н.П. (секретарем журі олімпіади) були оголошені результати проведеної 10 квітня обласної олімпіади з предмета «Охорона праці».
    Членами журі проведено нагородження переможця і призерів дипломами управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

2 квітня 2019 року


    02 квітня 2019 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» у рамках роботи обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій проведено методичну панораму на тему: «Актуальність медіаосвіти для всіх учасників освітнього процесу. Інформаційна безпека та інформаційна війна», учасниками якої були 23 викладача закладів професійної освіти області.
    Лекцію на тему «Використання хмарних технологій у роботі викладача інформатики» провела Вакалюк Т.А., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету ім. І.Франка.
    Основне завдання медіаосвіти в сучасному інформаційному суспільстві, складові медіакультури та інформаційної культури, основні завдання закладу професійної освіти із реалізації Концепції впровадження медіаосвіти в Україні, розкрила у своєму виступі Нагаєвська І.О., методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області.
    Федорко Н.М., викладач Центру ПТО м.Житомира виступила із доповіддю щодо інформаційної війни як комунікативної технології впливу на масову свідомість та громадську думку; сучасних мережевих загроз, вразливостей і атак. Про основні джерела загроз безпеки та каналів проникнення і несанкціонованого доступу до відомостей та програмного коду, їх захист; особливості контролю цілісності програмних і інформаційних ресурсів доповів Щепанівський В.Ф., викладач ПТУ №12 м. Бердичева.
    Нікончук Ф.М., викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею та Довженко Л.Є., викладач Овруцького професійного ліцею», які атестуються на ІІІ атестаційному рівні у 2019 році, презентували власні досвіди роботи колегам за міжатестаційний період.
    Нагаєвська І.О., методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, підвела підсумки засідання та обговорила з викладачами орієнтовну тематику засідань обласної методичної секції на наступний рік.

26 березня 2019 року


    26 березня 2019 року на базі НМК ПТО у Житомирській області у рамках обласної методичної секції заступників директорів з навчальної роботи проведено вебінар на тему: «Інформаційно – комунікаційні технології в освітньому процесі закладів професійно – технічної освіти».
    Баранівська Л.Й., методист НМК ПТО зазначила, що активне й ефективне впровадження ІКТ в освітній процес є важливим чинником створення нової системи освіти, яка відповідає вимогам процесу модернізації традиційної системи освіти. Їх застосування у навчанні – одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку освітнього процесу.
    З темою: «Інформаційно – комунікаційні технології як ефективний інструмент реалізації інноваційних педагогічних ідей у практику освітнього процесу закладів професійно – технічної освіти виступила Бичківська О.В., методист ДПТНЗ «РПЛ».
    Про переваги впровадження інформаційно – комунікаційних технологій в навчанні та недоліки в їх використанні розповіла Чернова З.Ф., заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «ЦСО м. Житомира».
    З використанням web – технологій в організації освітнього процесу закладів професійно – технічної освіти ознайомила Кокуца В.В., методист ЦПТО м. Житомира.
    Питання ефективності застосування ІКТ в управлінській діяльності адміністрації закладу розкрила Гнатюк Ю.Ю., заступник директора ДНЗ «ЖВПТУ».
    Досвідом роботи з питань формування ІКТ – компетентності педагогів та здобувачів професійно – технічної освіти поділилися Юшкова Т.І., викладач української мови ЦПТО м. Житомира та Войтович І.П., викладач математики ЖППЛ.
    Про внесення змін до навчальних програм з Історії України розповіла Ковальчук Т. О., методист НМК ПТО.

21 березня 2019 року    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 21 березня 2019 року на базі ДНЗ «ЦСО м. Житомира» відбулася методична секція заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійно-технічної освіти області. Заняття на тему: «Формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в учнівської молоді засобами активних форм роботи» проходило у формі вебінару.
    Роботу вебінару розпочала методист НМК ПТО Чистякова В. П., яка повідомила, що одним із ключових завдань сучасної освіти є національно – патріотичне виховання молодого покоління. Чистякова В. П. назвала основні складові національно – патріотичного виховання та пояснила, що такі завдання можна виконати ефективно співпрацюючи з органами місцевого самоврядування, батьками, громадськістю. Зазначила і про значну роль краєзнавчих екскурсій, як одних із найефективніших форм даного напрямку виховання. Чистякова В. П. повідомила, що перед учасниками вебінару промайне калейдоскоп презентацій з досвіду упровадження інноваційних технологій, використання інтерактивних форм і методів національно – патріотичного виховання, за допомогою яких формуються патріотизм та громадянська самосвідомість майбутніх кваліфікованих робітників.
    Питання «Реалізація державної політики в питанні національно-патріотичного виховання молоді» розкрила Горай О. І., заступник директора ЖППЛ, яка досить чітко та змістовно розповіла про те, що національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості. Визначила мету національно-патріотичного виховання та назвала систему виховних завдань через які конкретизується робота з даного напрямку. Горай О. І. презентувала виховні заходи, що проводяться в ЖППЛ та ознайомила учасників вебінару з нормативно-правовою базою з питань національно-патріотичного виховання.
    Досвідом роботи з питання «Форми та методи національно – патріотичного виховання молоді» поділилась з учасниками вебінару Чайкіна Н. Р., заступник директора з навчально-виховної роботи ЦПТО м. Житомира, яка надала корисну та цікаву інформацію про роботу органів учнівського самоврядування, психологічної служби та роботу музею Бойової Слави. Чайкіна Н. Р. поділилась також досвідом організації військово-спортивних свят в закладі П(ПТ)О і про роль бібліотеки та класних керівників. Результатом удосконалення роботи з національно – патріотичного виховання має стати сформованість почуття національної гідності та гордості у здобувачів освіти за історичні та культурні надбання українського народу, завірила Чайкіна Н. Р.
    Заступники директорів Янович Н.А., ГВПУНТ та Гевліч В.П., ЛПЛ відзначили, що переваги у роботі з національно – патріотичного виховання краще надавати сучасним інтерактивним формам виховної роботи та використанню сучасних інноваційних технологій під час підготовки та проведення масових заходів. Ознайомили присутніх з презентаціями роботи у своїх освітніх закладах, де використовуються різноманітні сучасні ІКТ.
    Про особливості музейної роботи та вагому роль учнівського самоврядування у пошуковій роботі поділились заступники директорів Антонюк О. А., ПТУ № 4 м. Бердичева та Нестеренко М. М., ОПЛ. Учасникам вебінару було показано цікаву презентацію, де висвітлені всі кроки від створення музеїв до сьогоднішніх днів. Змістовною була інформація про роботу військово - патріотичного клубу «Пошук» (Овруцький професійний ліцей) та заочна екскурсія музеєм історії ПТУ №4.
    Психологічна служба закладів П(ПТ)О також ефективно працює в напрямку національно – патріотичного виховання молоді, про це розповіли та презентували роботу даного підрозділу заступник директора ДНЗ «МПЛ» Костюченко Л. М. та практичний психолог ЦПТО м. Житомира Завадська Н. В. В реалізації завдань з національно-патріотичного виховання працівники психологічної служби спрямовують діяльність волонтерських загонів, підтримують їх енергію, ідеї та пропозиції.
Досвід роботи щодо формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в здобувачів професійної освіти на прикладах земляків, які захищають Україну на Сході нашої держави, учасникам вебінару презентували заступники директорів Отверченко Л. П., ДНЗ «НВВПУ» та «ЖВПУ – інтернат» Сахневич І. Д.
    На прикладах реалізації загально училищних виховних проектів: «З Україною в серці», «Підтримай воїна», «Ми за МИР!» та дослідницько-пошукового проекту «Слідами пам’яті людської» представлено щляхи реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки. Отверченко Л.П. презентувала ефективну форму патріотичного виховання молоді: екскурсії до військової частини Новоград – волинської бригади № 30.
    Другою робочою частиною вебінару було відвідування позаурочного виховного заходу, який проведено у формі фестивалю мистецтв «Цвіте диво граєм Тарасове слово», який об’єднав різноманітні жанри художньої творчості, в тому числі фольклору та показу нових моделей українського сучасного одягу. Фестиваль цілком відповідав темі вебінару, підкреслюючи, що Т.Г.Шевченко і його твори, які майстерно виконували учасники освітнього процесу, є символом української нації, а на його творчості виховане не одне покоління молодих патріотів.
    Присутні на заході заступники директорів під час обговорення висловили думку, що здобувачі освіти на високому рівні демонструвати свої здібності і таланти, виконуючи твори великого Кобзаря. Учасники дійства відзначалися високою майстерністю та сценічною культурою.
    Завершенням роботи методичної секції був огляд навчально-матеріальної бази ДНЗ «ЦСО м. Житомира». Методист НМКПТО Чистякова В. П., відмітила, що заняття на тему «Формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в учнівської молоді засобами активних форм роботи» пройшло на високому рівні.

20 березня 2019 року

    20 березня 2019 року на базі ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира» було проведено засідання обласної методичної секції педпрацівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення. Засідання проходило у формі лабораторії досвіду на тему: «Модель роботи навчального закладу – відкрита освітня система».
    Старинець Олег Ігорович, директор ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира» розповів про систему роботи навчального закладу.
    Про упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку робітничих кадрів поділилась Башинська В.М., майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    На використанні інтерактивних методів навчання при підготовці майбутніх робітників зосередила увагу присутніх Іваник Н.В., майстер виробничого начання ПТУ №12 м. Бердичева.
    Про професіоналізм та креативний підхід медпрацівників щодо формування професійних умінь і навичок при підготовці майбутніх робітників розповіла Голеня С.М., майстер виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
    На розробленні та впровадженні КМЗ предметів професійно-теоретичної підготовки в розрізі професії акцентували увагу Федорова Л.П., Комісь С.А., Котенко Н.П., майстри виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Учасники засідання відвідали:
- урок виробничого навчання на тему «Виконання святкових зачісок з використанням пастижерних виробів» (Блохіна О.І., майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира»;
- майстер-клас «Сучасні дизайни на нігтях» (Ярова Л.Л., викладач ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира);
- виховний захід на тему «Виготовлення оздоблень в техніці «Канзаші» (Осадчук Н.П., майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Педагогічні працівники Домарацька З.М., Ткач І.А. (ДНЗ «Центр обслуговування м. Житомира»); Студзінська В.П. (ПТУ №12 м. Бердичева); Мазарчук І.П., Данилюк О.П., Карпова Л.Ц. (ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира»); Пархомчук С.С. (ДНЗ «Малинський професійний ліцей»), які атестуються у 2019 році, презентували свої творчі звіти про роботу між атестаційний період.
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи методичної секції за 2018-2019 навчальний рік.

19 березня 2019 року

Вебінар обласної методичної секції психологічної служби ПТНЗ Житомирської області


    19 березня 2019 року на базі НМК ПТО у Житомирській області у рамках обласної методичної секції психологічної служби області проведено вебінар на тему: «Інформаційно-просвітницька та профілактична робота психологічної служби по запобіганню та протидії насильству», у якому брали участь всі представники психологічних служб закладів професійної освіти області.
    Повноваження державних структур, установ та організацій, які надають допомогу особам, постраждалим від домашнього насильства розкрила у своєму виступі Радушинська Наталія Вацлавівна, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.
    Проблему насильства в сім’ї, шляхи попередження насильства та дискримінації за ознакою статі в сім’ї розкрили у своєму виступі Яворська Олеся Францівна, соціальний педагог, Ковальов Валентин Володимирович, практичний психолог Житомирського професійного політехнічного ліцею та Ковальова Марина Павлівна, соціальний педагог Головинського вищого професійного училища нерудних технологій.
    Середюк Валентин Степанович, практичний психолог ПТУ №12 м. Бердичева, Закусило Аліна Василівна, практичний психолог ПТУ №16 м. Коростеня розкрили питання інформаційно-просвітницької та профілактичної роботи психологічної служби щодо формування ненасильницьких моделей поведінки серед молоді в закладах професійно-технічної освіти.
    Завадська Надія Василівна, практичний психолог Центру ПТО м. Житомира, Гадомська Інна Олександрівна, практичний психолог Любарського професійного ліцею, Пліс Світлана Вікторівна, практичний психолог ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», які атестуються у 2019 році презентували власні досвіди роботи за між атестаційний період.
    Нагаєвська Ірина Олександрівна, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, підвела підсумки вебінару та обговорила з працівниками психологічних служб орієнтовну тематику засідань обласної методичної секції психологічної служби на наступний рік.

13 березня 2019 року

    13 березня 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено засідання обласної методичної секції викладачів природничих дисциплін на тему «Оновлення та модернізація змісту викладання природничих дисциплін в системі професійно-технічної освіти», у якому брали участь 21 представник з 23 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Засідання проходило в формі творчої дискусії.
    Пащенко Інна Григорівна, методист Турчинівського професійного ліцею презентувала систему роботи свого закладу.
    Про проектні технології навчання на уроках природничих дисциплін розповіла Іщенко Л.М., викладач ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    На розробці та використанні на уроках електронних засобів навчального призначення зосередив увагу присутніх Кисіль М.П., викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею.
    Про ігрові та кооперативні технології як засіб розвивального навчання розпо віли Харлан І.М., викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею, Дубовчук Н.В., викладач Андрушівського професійного ліцею.
    Про залучення учнів до самостійної творчо-пошукової діяльності у форматі проектної роботи та представлення отриманих результатів розповіла Кобилинська О.В., викладач Бердичівського професійного будівельного ліцею.
    Із сучасним предметним кабінетом – складовою позитивного іміджу викладача ознайомили Панькевич І.С., викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей», Овчиннікова Н.М., викладач Овруцького професійного ліцею.
    Учасниками засідання розглянуто, схвалено та рекомендовано до розповсюдження серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області досвіди викладачів, які атестуються у 2019 році при управлінні освіти і науки облдержадміністрації: Нізельської О.В. (ПТУ №4 м. Бердичева), Харлан І.М. (Житомирський професійний політехнічний ліцей).
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи методичної секції за 2018-2019 навчальний рік.

12 березня 2019 року    12 березня 2019 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» в рамках роботи обласної методичної секції педагогічних працівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку проведено вебінар з теми: «Упровадження перспективного педагогічного і виробничого досвіду з предметів і професій соціально-економічного напрямку в освітній процес закладів професійно-технічної освіти області».
    У вебінарі безпосередню участь взяли 14 осіб з 8 закладів області, а слухачами були представники 22 закладів.
    Про інноваційні технології навчання в освітньому процесі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» доповіла Свищ Л.М., методист закладу.
    Систему роботи фахової методичної комісії центру з впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій з предметів і професій соціально-економічного напрямку презентувала її голова, викладач Стрілець К.В.
    Про упровадження інновацій при вивченні предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» центру розповіли викладачі Ващук Л.О. і Ящук Т.О., а предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання професій соціального та економічного напряму підготовки – викладачі Стрілець К.В., Вдовенко Д.О., Шиленко К.Г. і майстер виробничого навчання Коверзюк В.С.
    Інновації, підготовлені педагогічними працівниками ЗПТО області з удосконалення КМЗ предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання професій соціального та економічного напрямку презентували Солякова Т.В. (ГВПУНТ), Белан О.А. (ЖППЛ), Філоненко Б.С. (БПЛ), Алфьорова А.М. (ДНЗ «ЖВПТУ») і Степанчук А.М. (ОПЛ).
    Досвід роботи з упровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій педагогічними працівниками, які атестуються в 2019 році при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації, був представлений викладачами: Ващук Л.О. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»); Синицьким О.П. (ПТУ № 16 м. Коростеня); та даний на вивчення та обговорення в заклади області також досвід роботи Канюкі А.М. (ДНЗ «МПЛ»); Перелигина М.М. (ЦПТО м. Житомира) і Леонець Л.В. (АПЛ).
    Вебінар проведений на високому організаційно-методичному рівні.

27 лютого 2019 року

Патріотизм - почуття соромливе та делікатне...
Побережи святі слова, не кричи про любов до Батьківщини на всіх перехрестях.
Краще мовчки працюй в ім’я її блага та могутності.
                                                        В. Сухомлинський


    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 27 лютого 2019 р. на базі «Центру професійно-технічної освіти м. Житомира» відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області на тему «Роль бібліотеки ПТНЗ у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді», яке проходило у формі вебінару.
    Із вступним словом, про важливість та завдання національно-патріотичного виховання учнівської молоді та роль бібліотеки у формуванні патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості здобувачів П(ПТ)О до учасників вебінару звернулась методист НМК ПТО Чистякова В.П.
    Учасники засідання обговорили питання щодо форм і методів національно-патріотичного виховання учасників освітнього процесу засобами роботи бібліотеки.
    Досвідом роботи з цього питання поділилася бібліотекар ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» Дяченко О.В., яка розповіла, що бібліотека бере активну участь у національно-патріотичному вихованні, використовуючи при цьому різні форми і методи роботи. У своїй роботі використовує такі форми патріотичного виховання: дискусії, диспути, вікторини, тематичні вечори, екскурсії, свята, огляди-конкурси, бесіди, між рольове спрілкування, книжкові виставки, тематичні стенди, індивідуальна робота.
    Підтримала колегу про важливість даного питання бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею Бондаренко Л. О., яка вважає пріоритетним напрямом у роботі бібліотеки національно-патріотичне виховання. Вона впевнена, що засобами роботи бібліотеки можна здійснювати вагомий вплив на формування особистості.
    З цікавістю присутні обговорили питання про формування національної свідомості учнів засобами роботи бібліотеки. Бібліотекар Баранівського професійного ліцею Савич Т.В. переконана, що формуванню національної свідомості та духовності, зміцненню гордості за свою державу, за свій рідний край, свою мову та культуру сприяє читання книг про національні звичаї та традиції, тому старається всіма формами своєї роботи популяризувати книгу.
    В обговоренні даного питання взяла участь і бібліотекар Бердичівського професійного будівельного ліцею Грицюк Н.М., яка у своїй діяльності основну увагу приділяє популяризації історії України та рідного краю, відродження національної культури.
    Досвідом роботи з питання «Упровадження інноваційних технологій національно-патріотчного виховання учнів в освітньому процесі ЗП(ПТ)О» поділилася бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т. П., яка ознайомила учасників вебінару із системою роботи бібліотеки з упровадження інноваційних технологій. Бібліотека впроваджує у свою роботу проектні технології. Інформаційно-пошуковий, колективний проект «Ніхто, крім них» реалізовується шляхом використання наступних форм роботи: масових заходів, інформаційних бюлетенів, літературно-мистецьких інсталяцій, поширення інформації в соціальних мережах, пошукової роботи.
    Про своє бачення зазначеного вище питання розповіла бібліотекар ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Левченко Н.П., яка у своїй роботі застосовує ІКТ, що дає можливість зробити процес виховання цікавішим і змістовнішим, підвищує пізнавальну активність здобувачів освіти.
    Присутні на засіданні долучилися до питання «Формування патріотизму, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в учасників освітнього процесу ЗП(ПТ)О засобами активних форм роботи бібліотеки».
    Зі своїми напрацюваннями поділилася бібліотекар професійно-технічного училища №4 м. Бердичева Усач А. Я., яка у своїй роботі застосовує активні форми роботи, такі, що стимулюють творчість, ініціативу, самостійне та критичне мислення і базуються на принципі багатосторонньої взаємодії.
    Бібліотекар ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Музичук Л.О. у своїй діяльності застосовує широкий діапазон проведення інноваційних заходів: інтелектуальні аукціони, слайд-екскурси, історичні подорожі, квести, тощо. Вони сприяють активізації роботи з популяризації знань про нашу державу, свій край, формуванню у здобувачів освіти громадянських та патріотичних почуттів.
    Про особливості музейної роботи та роль бібліотеки у пошуковій діяльності поділилась бібліотекар ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» Савчук В. М., яка зазначила, що музейне освітнє середовище виконує не тільки виховні функції, але і формує практичні навички пошукової, дослідницької діяльності, розвиває ініціативу, суспільну активність здобувачів освіти, розширює можливості для організації самостійної і творчої роботи.
    У реалізації стратегії національно-патріотичного виховання через впровадження проектних технологій важлива роль відведена бібліотекам ЗП(ПТ)О. Саме на цьому зупинилась бібліотекар Центру професійно-технічної освіти м. Житомира Казакова Тетяна Василівна. Бібліотека закладу освіти у своїй діяльності упроваджує освітньо-виховний проект «Моя країна – Героїв країна». Реалізація проекту координує діяльність педагогічного колективу, органів учнівського самоврядування, бібліотеки з виховання в учнів патріотизму, національної самосвідомості.
    Учасниками вебінару було розглянуто і питання взаємодії ЗП(ПТ)О, сім′ї, громадськості у формуванні свідомого громадянина-патріота.
    На цьому питанні зупинилась бібліотекар ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Шелещук С.В., яка організовує роботу бібліотеки взаємодіючи з педагогічними працівниками, обласною бібліотекою для юнацтва, обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Корольовською районною радою ветеранів та іншими організаціями, застосовуючи різноманітні форми і методи роботи, формує свідомого громадянина-патріота.
    Учасники засідання секції відвідали виховний захід, літературно-музичну композицію «Моя Україна – Героїв країна», підготовлений і проведений бібліотекарем та бібліотечним активом ЦПТО м. Житомира., який торкнувся струн сердець присутніх.
    Підсумки роботи вебінару бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області підвела голова методичної секції Шелещук С.В.

20 лютого 2019 року

20 лютого 2019 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею відбулося засідання методичної секції викладачів математики та фізики. Засідання проходило у формі практичного семінару на тему: «Роль комплексно-методичного забезпечення предметів фізики, математики, астрономії в забезпеченні якості підготовки учнів».


    Засідання секції розпочав директор ЖППЛ Чиж О.М. презентацією закладу та розповів про проблеми та перспективи розвитку ліцею.
    Ковальчук Т. О., методист НМК ПТО, акцентувала увагу присутніх на ролі методичної організації роботи зі створення КМЗ, вказала на те, що вихідним документом для розробки КМЗ з предмета є навчальна програма, а ефективність навчання знаходиться в прямій залежності від комплексно-методичного забезпечення предмета.
    Викладач математики ЖППЛ Войтович І.П. провела воркшоп на тему: «Створення дидактичного кейсу». Результатами активної колективної роботи були задоволені усі присутні на занятті.
    Продовженням практичного заняття став швидкий тест-опитування - КВІЗ «Своя гра», який провів викладач ЖППЛ Лукаш М.В.
    Учасники зібрання відвідали відкритий урок з фізики на тему: «Електричний струм. Електричне коло. Джерела електричного струму», розроблений викладачем фізики даного закладу Безпалюком В.М.

    Про сучасний комплекс навчально-методичного забезпечення, а саме: навчальну документацію, навчальні засоби для учнів, дидактичні засоби на урок, засоби для викладача та їх ефективне використання на різних етапах навчальних занять з математики і фізики розповіла Мосійчук А.П., викладач ДНЗ «ЖВПТУ».
    Казанцева С.О., викладач ПТУ №12 м.Бердичева, ствердно довела, що комплексно-методичне забезпечення предмета працює на активізацію навчальної діяльності здобувачів освіти.
    Власним досвідом роботи, методичними напрацюваннями із створення КМЗ для проведення лабораторних, дослідницьких та проектних робіт поділилився Ковбан В.П., викладач ЖППЛ.
    Своє бачення застосування форм і методів оцінювання практичної діяльності учнів висловили Данильчук Н.О., викладач ДНЗ «НВВПУ» та Савенко Ю.В., викладач КПАЛ.
    Педагогічні працівники Чернега В.Б. (БПБЛ), Безпалюк М.В. (ЖППЛ), Козловець В.В. (ДНЗ «ОПЛ»), Божко Т.В. (БПЛ), Федорченко О.Й. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Грозовська Т.С. (ЦПТО м.Житомира), Овдейчук І.І. (ОПЛ), Возна Н.В.(ДНЗ «МПЛ»), які атестуються у 2019 році, презентували свої творчі звіти про роботу у міжатестаційний період.
    Активну дискусію викликало питання підготовки до ДПА з математики у формі ЗНО у 2019 році. Модератором дискусії, в ході якої були вироблені відповідні пропозиції, виступила керівник секції Башилова Л.О.
    На завершення методист ЖППЛ Костючек Н.М. презентувала інноваційні напрями роботи фахової методичної комісії ліцею щодо удосконалення комплексно-методичного забезпечення математики, фізики та астрономії.

19 лютого 2019 року

19 лютого 2019 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» відбулося засідання обласної секції викладачів гуманітарних дисциплін на тему «Удосконалення методики освітньої діяльності – як напрям підвищення ефективності уроків в умовах оптимізації освітнього процесу в закладі ПТО. Система роботи викладачів української мови та літератури з підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО в умовах закладів ПТО».


    У роботі секції взяв участь директор закладу - Градовський П.М.
    Засідання проходило у вигляді прес-конференції. Питання «Використання елементів кваліметричних досліджень для визначення професійної компетентності педагогічних працівників у міжатестаційний період як умова забезпечення якості освітнього процесу» висвітлила заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «ЖВПТУ» Гнатюк Ю. Ю. Відкриту трибуну з питання: «Система роботи викладача української мови та літератури з підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО в умовах закладів ПТО» розпочали викладачі української мови і літератури закладу Грибан В.П. «Реалізація компетентнісного підходу при підготовці до ЗНО з української мови та літератури», Першко Т.В. «Практика використання тестів на уроках української мови та літератури при підготовці до ЗНО». Під час конференції виступили викладачі: Петрусь І.В. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира»), Юшкова Т.І. (ЦПТО м.Житомира), Гнетецька М.В.(КПАЛ), Мішина Т.В. (ОПЛ), Шевчук Т.О.(ЖППЛ), Паламарчук М.О. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Яценюк Г.В.(БПБЛ).
    Як результат – учасниками секції опрацьовано вимоги до системи роботи викладачів української мови та літератури з підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО в умовах закладів ПТО та підготовлено відповідні рекомендації. Заслухано і схвалено творчі звіти викладачів, які атестуються.

12 лютого 2019 року

12 лютого 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбувся вебінар методистів, завідуючих методкабінетами, голів методкомісій ЗПО.
Тема вебінару: "Роль методиста в інтерактивному навчанні педагогів".


Відкрила вебінар Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області. Відповідно до плану розглянули питання:
- Формування професійної компетентності методиста ЗПО (Теслюк Н.І., керівник секції, методист ДНЗ "ЖВПТУ");
- Методичний супровід формування ключових компетентностей здобувачів освіти (Лавренюк Т.К., методист ЛПЛ та Решетник Л.Г., методист ДНЗ "ОПЛ");
- Психологічний супровід професійного розвитку педагогів (Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО);
- Сучасний підхід до змісту портфоліо методиста (Бичківська О.В., методист ДПТНЗ "РПЛ");
- Упровадження елементів дуальної освіти (Свищ Л.М., методист ДНЗ "ЦСО м.Житомир" та Канюка Л.Ф., методист ДНЗ "МПЛ"). Матеріали вебінару будуть розміщені у Віснику ПТО та в хмарному середовищі за посиланням.

8 лютого 2019 року

8 лютого 2019 року на базі НМК ПТО у Житомирській області відбулося засідання методичної секції викладачів суспільних дисциплін.


    Про методи формування у здобувачів освіти розуміння національного інтересу, необхідності захисту територіальної цілісності в умовах реальних військово-політичних, інформаційних та інших викликів розповіли присутнім Нєдєлєва Т.М. та Музика С.Ю., викладачі БПБЛ, ДНЗ «НВВПУ».
    Своїми методичними напрацюваннями з розвитку здатності майбутніх фахівців висловлювати та обстоювати власний погляд на інформацію поділилися Гасанова С.Г. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Ярмолюк Ю.В. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»).
    Реалізації головного завдання курсу «Громадянська освіта» - забезпеченню цілеспрямованої підготовки випускників професійного (професійно-технічного) закладу освіти до функціонування в системі суспільних відносин поліваріантного світу, активної відповідальної участі в суспільній діяльності, присвятили свої виступи Канюка А.М. (ДНЗ «МПЛ»), Комісарчук О.А. (ЖППЛ), Поліщук Н.К. (ГВПУНТ).
    В ході засідання було проведено міні workshop на тему: «Моделювання навчальних занять курсу «Громадянська освіта». Модератором виступила Присяжнюк В.Ю., викладач ЦПТО м. Житомира. Вона розповіла про нові підходи до проблем викладання вказаного курсу, вміло координувала активне дискусійне обговорення, роботу викладачів у групах по моделюванню уроків з різних тем курсу. Впродовж півторагодинного інтенсивного навчального заходу учасники вчились завдяки власній активній роботі. В результаті отримана інформація трансформувалась у корисні знання.
    Багато нового також почерпнули викладачі для своєї подальшої діяльності, ознайомившись із творчими звітами педагогічних працівників, які атестуються у 2019 році.
    На завершення присутнім було запропоновано вправу «Я у променях сонця».

5 лютого 2019 року

    5 лютого 2019 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено вебінар для старших майстрів на тему: «Оновлення змісту професійної підготовки за рахунок упровадження в освітній процес виробничих інновацій».
    Про сучасні стандарти професійної освіти у формуванні професійної компетентності кваліфікованих робітників розповіла Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області.
    З роллю старшого майстра в упровадженні в освітній процес виробничих інновацій ознайомила Домарацька З.М., старший майстер ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Висвітлили упровадження інновацій у підготовку кваліфікованих робітників з професій:
- будівельного напряму – Гавриченко Л.М., старший майстер Центру професійно-технічної освіти м. Житомира;
- сільськогосподарського – Турук Г.А., старший майстер Любарського професійного ліцею;
- транспорту – Повторейко Н.М., старший майстер Житомирського професійного політехнічного ліцею;
- зварювальних технологій – Федчик В.С., старший майстер Головинського ВПУ нерудних технологій та Шевченко Т.П. – старший майстер ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- електротехнічного транспорту – Зубрицький В.О., старший майстер ПТУ №4 м. Бердичева;
- сфери обслуговування – Домарацька З.М., старший майстер ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»;
- легкої промисловості – Андрійчук О.Д., старший майстер ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
23 січня 2019 року

23 січня 2019 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.

    Відкрила семінар методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників семінару на актуальності питань, що розглядаються та обговорюються.
    Презентацію закладу освіти провела Мосейчук С.О. – директор ДНЗ «ЦСО м. Житомира», яка надала стислий аналіз навчально-матеріальної бази, кадрового та учнівського складу, методичного забезпечення закладу з урахуванням об’єднання з ЖПЛХТ. Окремо зупинилася на роботі навчально-практичного центру швейного профілю.
    З питанням «Особливості документообігу та регіонального замовлення в закладах професійної (професійно-технічної) освіти в поточному навчальному році» перед учасниками семінару виступила Осипович Н.Є. – начальник відділу з питань професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Житомирської ОДА.
    Колчик О.Г. - методист НМК ПТО, та Суханицький В.П., заст.. директора ЛПЛ, керівник секції зосередили увагу присутніх на питаннях формування і розвитку професійних компетентностей здобувача професійної освіти, забезпечення її конкурентоздатності на ринку праці (аналіз законодавчої та нормативної бази з питань освіти).
    Виничук О.Б. - заст. директора АПЛ дала порівняльний аналіз рівнів професійної (професійно-технічної) освіти та Національної рамки кваліфікацій.
    Питання компетентнісного підходу до організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти розкрила заст. директора ГВПУНТ Заруцька Т.А.
    В.о. директора БПБЛ Шеренговський В.С. на досвіді взаємодії з роботодавцями колективу власного закладу освіти та впровадження інноваційних будівельних технологій та матеріалів у навчальний процес розкрив своє бачення формування конкурентоспроможності випускника закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
    Заступники директорів ДНЗ «НВВПУ» Рудницький Д.Я. та ДНЗ «ОПЛ» Козловець В.В. поділилися власним досвідом щодо технології розробки Освітньої програми як єдиного комплексу освітніх компонентів, спланованих і організованих для досягнення визначених результатів навчання.
    Питанням організації та проведення професійно-практичної підготовки з професій, навчання за якими здійснюється за модульною системою присвятили свій виступ заступники директорів ЦПТО м. Житомира Любченко Л.В. та ДПТНЗ «РПЛ» Яковець О.П.
    В рамках практичної частини семінару заступником директора ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Ткакчук В.П. та старшим майстром Гринюк Г.О. було підготовлено та проведено з викладачами та майстрами виробничого навчання відкритий методичний захід – інструктивно-методичну нараду з питань компетентнісного підходу до організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Особливості складання переліків навчально-виробничих, перевірних, кваліфікаційних пробних робіт при впровадженні стандартів, заснованих на компетентностях»

20 грудня 2018 року

        Конфлікти – це норма життя. Коли вам здається, що у вашому житті немає конфліктів,перевірте, чи є у вас пульс.
                                                                                                                                              Ч. Ліксон

    Ми живемо у світі, де сонячне світло порозуміння часто заступають темні хмари образ, холодний вітер підозр, блискавки конфліктів. Як зберегти прекрасну погоду в нашій душі, жити в мирі і радості? Як не «змокнути» під дощем непорозуміння і як допомогти в цьому іншим?
    20 грудня 2018 року на ці питання намагались дати відповідь учасники обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ПТНЗ, яка проходила на базі ЦПТО м. Житомира. Форма проведення – методична дилема.
    Традиційно секцію розпочала Чистякова В.П., методист НМК ПТО, яка наголосила, що однією з актуальних проблем сучасного суспільства є проблема конструктивної співпраці та взаємодії. У зв'язку з цим проблема соціальних конфліктів стала предметом вивчення багатьох наук, таких як філософія, соціологія, політологія, педагогіка, психологія і т. д. У 80-ті роки XX ст. у багатьох країнах світу виникли конфліктологічні центри, а 1986 р. в Австралії за ініціативою ООН було створено міжнародний центр розв'язання конфліктів. Останнім часом наука конфліктологія набуває дедалі більш практичного значення.
    З інформацією про типи конфліктів та управління конфліктною ситуацією виступили голова методичної комісії класних керівників і вихователів АПЛ Дубовчук Н.В. та вихователь гуртожитку ЖППЛ Васильєва А.І. Про те, як уникнути суперечностей та запобігти конфліктам у взаєминах з підлітками розповіла голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «ОПЛ» Дубік Н.П.
    Толерантність відіграє значну роль у запобіганні конфліктам, тому про значення толерантності у формуванні цілісної особистості молодої людини доповіла голова методичної комісії КСРУ «ЖВПУ- інтернат» Купрієнко А.В.
    Під час роботи секції практичний психолог ЦПТО м. Житомира Завадська Н.В. презентувала методику профілактики аутоагресії та зупинилась на особливостях індивідуального підходу в роботі з підлітками.
    Високу зацікавленість отримав виступ соціального педагога ЦПТО м. Житомира Присяжнюк В.Ю. щодо техніки медіації у врегулюванні конфліктів. З теоретичним матеріалом щодо питання медіації ознайомила голова методичної комісії класних керівників ГВПУНТ Солякова Т.В.
    З навчальним закладом учасників секції ознайомила заступник директора з НВР ЦПТО м. Житомира Чайкіна Н.Р. Робота секції завершилась відвідуванням виховного позаурочного заходу – музичне шоу «Новорічні віншування», яке підготували класні керівники спільно з керівниками гуртків. Проведений захід одержав схвальні відгуки серед учасників секції.

13 грудня 2018 року

Сучасні методи оптимізації освітнього процесу

    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету у Житомирській області 13 грудня 2018 року на базі ЖПЛЛП відбулася методична секція заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійно-технічної освіти області.
    Заняття на тему: «Сучасні методи оптимізації освітнього процесу» проходило у формі презентації досвіду.
    Перед присутніми з цікавою та креативною інформацією щодо соціального проектування, яке є методом неформальної освіти, виступила Безсмертна Вікторія Ігорівна, аспірантка кафедри соціальних технологій Житомирського державного університету ім. І. Франка, координатор освітніх програм громадської організації «Інститут креативних інновацій». Присутніх на занятті було ознайомлено з поняттям, що таке неформальна освіта, яка її роль у сучасному освітньому середовищі.
    Безсмертна В. І., ознайомила всіх з програмою Британської Ради для молоді «Активні громадяни», що діє в Україні. Навела приклади реалізованих проектів для освітніх закладів Житомирської області за участю Британської Ради, запропонувавши всім присутнім продовжити спільну співпрацю в даному напрямку щодо створення відповідних проектів та їх реалізацію.
    Згідно робочого плану методичної секції, було висвітлено питання «Теоретичні засади організації освітнього процесу, суть та специфіка виховання». По даному питанню виступили заступники директорів ДНЗ «ЖВПТУ» Мельниченко Л. В. та ЦСО м. Житомира Коломієць С. В.
    Мельниченко Л. В. досить чітко та змістовно розповіла про маркетингову діяльність ЗПТО із застосуванням PR-технологій, які допомагають сформувати нове освітнє середовище. Саме це допомагає створити заклади освіти, які можуть стати культурно-освітніми центрами та формувати соціальну особистість, здатну до можливості проектувати своє майбутнє. Коломієць С. В. розповіла про індивідуальні тренінгові програми психологічної служби ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» та цільову роботу над проектом «Співдружність».
    Висвітлюючи сучасні інтерактивні форми виховної роботи з учасниками освітнього процесу та використання сучасних інноваційних технологій під час підготовки та проведення масових заходів, заступники директорів РПЛ Гльоза І. І. та ППЛ Єль В. М., визначили переваги різноманітних форм та методів у роботі такого напрямку. Ознайомили присутніх з презентаціями, де використовуються різноманітні сучасні інтерактивні форми роботи.
    Цікаво, насичено та змістовно пройшло тенінгове заняття, яке провела заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «БВПУ» Артеменко С. М. на тему: «Створення вільного простору для активного дозвілля підлітків за форматом анти-кафе», З колегами був проведена цікава дискусія стосовно того, як розуміється різниця між звичайним кафе та анти-кафе. Артеменко С. М. розповіла про те які мають бути умови для створення анти-кафе та яку роботу можна там проводити для створення комфорту для спілкування без кордонів.
    Про основні засади квесту, місце квестів у освітньому середовищі та особливості організації їх проведення розповіли присутнім заступники директорів БПБЛ Власенко І. М., та ОПЛ Нестеренко М. М. Власенко І. М. ознайомила всіх з моделями квесту, з історією їх виникнення та технологією проведення веб-квестів. Нестеренко М. М. довела до відома про те, як можна вирішувати проблемні завдання під час проведення веб-квестів з елементами рольових ігор. Прикладом участі здобувачів професійно-технічної освіти у квесті «Ігри патріотів».
    Соціальний педагог ЦПТО м. Житомира Присяжнюк В. Ю. презентувала продукт проекту, що орієнтований на розвиток осіб з інвалідністю. Метою проекту була розробка методичного посібника-порадника «Новий погляд на проблему трудової самореалізації молоді з інвалідністю».
    Перед учасниками методичної секції виступила голова обласної ради учнівського самоврядування ЗПТО, учениця ІІІ курсу ДНЗ «МПЛ» Бабікова Дар’я, яка ознайомила присутніх з пропозиціями та цікавими ідеями учнівського самоврядування на наступне навчальне півріччя.
    Учасники секції відвідали та аналізували позаурочні виховні заходи у групах (в площині теми семінарського заняття).
    Справжніми віртуозами, майстрами у своїй справі відчули себе присутні гості та учасники освітнього процесу, побувавши у майстерні Санта Клауса на засіданні студії DIY “Crazy hand”. Присутні виготовили різдвяні дзвіночки із фетра. Метою такого заняття було закріплення знань та створення творчого ставлення до майбутньої професії «Швачка; кравець». Класний керівник Осадчук Наталя Петрівна навчала учнів, як правильно підбирати тканину, викроювати відповідні форми.
    Заступники директорів РПЛ Гльоза І. І. та ГВПУНТ Янович Н. А. висловили подяку від імені всіх присутніх на занятті за створеня гарного новорічного настрою, перегляд цікавої презентації та можливості проявити себе кожному присутньому у виготовлені новорічних сувенірів.
    Заступники директорів з НВР також відвідали віртуальний літературно-музичний уік-енд «Інтелектуальне чаювання», яке підготувала та провела бібліотекар Колосовська А. В. Метою даного заняття було поповнення знань учнів про цілющі властивості чаю, розвиток інтересу до історії його виникнення та правильного вживання, виховання в учасників освітнього процесу відкритого, легкого спілкування.
    Заступник директора з НВР ДНЗ «МПЛ» Костюченко Л. М. відмітила, що під час проведення даного заходу використовувались різноманітні інноваційні форми роботи, чітко простежувались міжпредметні зв’язки з літературою, біологією, історією, географією та медициною Були використані елементи хореографії. Заняття було проведене на досить високому методичному рівні.
    Цікавим було інформаційно-просвітницьке тренінгові заняття «Основи безпечної поведінки в Інтернеті», яке провели представник АСЕТ Бугира Т. В. та волонтери клубу «Сапфіра». На даному занятті використовувались ігри з елементами мозкового штурм, які сприяли відчути гарний психологічний мікроклімат, дізнатися як захистити себе в мережі Інтернет.
    Завершенням роботи методичної секції був огляд навчально-матеріальної бази ЖПЛЛП.
    Методист НМКПТО Чистякова В. П., відмітила, що заняття на тему «Сучасні методи оптимізації освітнього процесу» на базі ЖПЛЛП пройшло на високому рівні. Рекомендувала учасникам зібрання на засіданнях методичних об’єднань класних керівників і вихователів довести до відома матеріали обласної методичної секції та направити роботу педагогічних працівників на реалізацію сучасних методів оптимізації освітнього процесу.

13 грудня 2018 року

    13 грудня 2018 року на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій в рамках обласної методичної секції старших майстрів відбувся семінар-практикум на тему «Ефективна діяльність галузевих НПЦ на базі закладів ПТО – запорука оновлення змісту підготовки кваліфікованих робітників».

    Максимчук В.В., директор Головинського ВПУ, ознайомив присутніх з навчально-матеріальною базою училища.
    Федчик В.С., старший майстер ГВПУНТ, презентував новостворений центр зварювальних технологій.

    Васильчук В.А., директор НМК ПТО у Житомирській області, ознайомила присутніх з підсумками організаційно-методичної діяльності закладів ПТО у 2017-2018 н.р. щодо забезпечення освітнього процесу та окреслила основні завдання на 2018-2019 н.р., проаналізувала діяльність галузевих НПЦ на базі закладів ПТО та хід упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників.
    З особливостями розроблення та упровадження освітніх програм у професійну підготовку кваліфікованих робітників відповідно до СП(ПТ)О, заснованих на компетенція, поділилися Домарацька З.М., керівник секції, та старші майстри Шпінь А.У. (ДНЗ «НВВПУ»), Гавриченко Л.М.(ЦПТО м. Житомира).

06 грудня 2018 року

Навчально-практичний семінар «Упровадження активних методів навчання та контролю навчальних досягнень здобувачів освіти з охорони праці»

    На базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 06 грудня 2018 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці», що проходило у формі навчально-практичного семінару, у якому взяли участь 24 представники закладів професійно-технічної освіти області.
    З новими нормативно-правовими документами з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності, пожежної та техногенної безпеки присутніх проінформували: Соков М.А. і Шевчук В.А., головні державні інспектори Управління Держпраці у Житомирській області; Салімонович Ю.В., головний спеціаліст відділу з питань ПТВО УОН ЖОДА, і Малінкіна Н.П., методист НМК ПТО у Житомирській області.
    Малінкіна Н.П. презентувала практичний посібник «Збірник завдань з предмета «Охорона праці» для закладів професійної (професійно-технічної) освіти», який був підготовлений творчою групою викладачів охорони праці та виданий книгою.
    Учасники засідання розглянули відкритий відео урок з предмета «Охорона праці» на тему: «Безпека праці муляра під час виконання кам’яних робіт», який викладач ДНЗ «НВВПУ» Гайдайчук Г.П. продемонструвала присутнім, та обговорили методику його проведення з впровадження ефективних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів.
    Викладач Сімон Л.Ф. презентувала систему роботи викладачів предмета «Охорона праці» ДНЗ «НВВПУ» з упровадження ефективних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів на уроках.
    Голумбйовський І. С., викладач ДПТНЗ «РПЛ», керівник Школи перспективного педагогічного досвіду, розкрив присутнім питання: «Практичні аспекти впровадження в навчальний процес інноваційних педагогічних і виробничих технологій на уроках професійно-теоретичної підготовки та в позаурочний час» та «Упровадження в освітній процес електронних засобів навчального призначення».
    Досвідом роботи з питань упровадження активних методів і прийомів навчання та контролю навчальних досягнень учнів поділилися викладачі Тарасюк С.М. (ПТУ №4 м. Бердичева), Козловець В.В. (ДНЗ «ОПЛ») та Виничук О.Б. (АПЛ).
    Методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Малінкіна Н.П. та керівник секції Креничко П.П. підвели підсумки роботи семінару та обговорили з учасниками секції актуальні напрями подальшої діяльності та підготовки до обласної олімпіади з охорони праці.

27 листопада 2018 року

    27 листопада 2018 року на базі Житомирського базового фармацевтичного коледжу одночасно з проведенням семінару для відповідальних осіб за підготовку і проведення ДПА у формі ЗНО–2019 відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної роботи на тему: «Безперервна освіта педагога за індивідуальною освітньою траєкторією».
    Про підсумки проведення ЗНО – 2018 у Житомирській області розповіла Марцева Л.А., заступник директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти та ознайомила присутніх з особливостями проведення ЗНО 2019 року.
    З великим інтересом учасники зібрання сприйняли виступ Пастовенського О.В., проректора з науково-методичної роботи ЖОІППО, доктора педагогічних наук. Він переконливо довів, що підвищення професійної компетентності викладача неможливе без послідовного та систематичного використання інноваційних моделей здійснення безперервної освіти педагога.
    На підтвердження важливості вказаної діяльності присутні висловили позитивні погляди щодо ролі самоосвіти та використання сучасних технологій професійного зростання викладача.

15 листопада 2018 року

    Відповідно до плану роботи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 15 листопада 2018 року на базі ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» у формі навчально-практичного семінару проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на тему: «Оновлення комплексного методичного забезпечення предметів і професій», в якому взяли участь 26 представників з 14 закладів.

    Учасників зібрання привітала та презентувала заклад директор Затолюк Леся Йосипівна.
    Методист Бичківська О.В. та голова фахової методичної комісії ліцею Кондратенко К.В. презентували систему роботи працівників ДПТНЗ «РПЛ» з удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів і професії «Кухар; пекар» за рахунок впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій в освітній процес.
    Методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Малінкіна Н.П. розповіла про особливості упровадження СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях, з професій відповідного напряму підготовки (на прикладі СП(ПТ)О з професій «Офіціант» та «Продавець продовольчих товарів» (проект)), а викладач ДНЗ «ЖВПТУ» Яценко Л.В. − з упровадження в училищі навчальних модулів ОФ-3.1 і ОФ-3.2 і професійних компетентностей та загальнопрофесійних компетентностей ЗПК-4, ЗПК-7 з професії «Офіціант».
    Учасники секції оглянули оновлену навчально-матеріальну базу закладу, ознайомилися з виставкою комплексного методичного забезпечення предметів і професії, відвідали відкритий урок; позаурочний захід та майстер-клас, які отримали високу оцінку присутніх:
- відкритий урок-гра «Кулінарна мандрівка на потязі знань» з предмета «Технологія приготування їжі з основами товарознавства». Тема «Технологія приготування заправних супів: борщів, капусняків, розсольників» (викладач Кондратенко К.В.);
- відкритий позаурочний захід «Мелодія моєї професії» (майстер виробничого навчання Патласова В.І. і класний керівник Голумбйовський І.С.);
- майстер-клас з приготування стейків (майстер виробничого навчання Ястребцева Олена Василівна і шеф-кухар ресторанів Радомишля Голумбйовський Роман, колишній випускник ліцею).
    Інновації з удосконалення КМЗ фахових предметів і професій презентували викладачі ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Люх С.В. і Синюшко В.М. та майстер виробничого навчання Житомирського професійного ліцею легкої промисловості Ященок Н.В., а методичні рекомендації Кулініч Л.М. щодо виконання дипломних (творчих) робіт з професії «Кухар; офіціант» − майстер виробничого навчання ДНЗ «МПЛ» Марценюк К.Г.
    З оглядом новин фахової літератури, періодичної преси ознайомили присутніх викладачі ДНЗ «ЖВПТУ» Яценко Л.В. та Осінська Т.В, керівник секції.

    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи навчально-практичного семінару та завданнями членам методичної секції на проведення наступного засідання у формі творчої майстерні у березні 2019 року.

24 жовтня 2018 року

    24 жовтня 2018 року на базі ПТУ №12 м. Бердичева відбулося засідання обласної методичної секції педпрацівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення на тему: «Упровадження сучасних виробничих технологій в освітній процес професійної підготовки кваліфікованих робітників».


    Засідання проходило у формі семінару-практикуму, в якому взяли участь 10 працівників із 5 ПТНЗ області. Колектив навчального закладу забезпечив належні умови для ефективного проведення засідання. В.о.директора училища (Мохорт С.С.) ознайомила присутніх з системою роботи навчального закладу.
    Систему роботи фахової методичної комісії ПТУ №12 м. Бердичева презентувала її голова Пашкіна Г.П.
    Досвідом упровадження СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях з професій швейного виробництва поділилась Булах О.І., майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    З питанням «Співробітництво ПТНЗ з роботодавцями: інноваційні шляхи розвитку соціального партнерства» слухали Башинську В.М., майстра виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Про оновлення змісту професійного навчання шляхом упровадження новітніх виробничих технологій в освітній процес ознайомили Алексейчук Н.Б., майстер виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» та Кушнірук І.П., майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Присутні відвідали та обговорили бінарний урок виробничого навчання на тему: «Виконання вологотеплових робіт» (Студзінська В.П., майстер в/н, Пашкіна Г.П., викладач спецдисциплін ПТУ №12 м. Бердичева).
    Майстром виробничого навчання ПТУ №12 м. Бердичева Мацюк О.В. був проведений майстер-клас на тему: «Друге життя старим речам».
    Члени секції відвідали позаурочний захід на тему «Театралізована мініатюра» (Гусар О.Л., керівник гуртка), від якого отримали приємні враження.
    Позитивним емоційним завершенням секції стала екскурсія до ПАТ «Бердичівська фабрика одежі», яка спеціалізується на виготовленні чоловічих костюмів для виробників з Франції, Англії та Туреччини.

25 жовтня 2018 року

    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 25 жовтня 2018 року на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомира у формі круглого столу проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з предметів і професій соціального та економічного напрямків на тему: «Оновлення комплексного методичного забезпечення предметів і професій соціального та економічного напрямку», в якому взяли участь 20 представників з 16 закладів.


    Учасників зібрання привітала та презентувала заклад заступник директора Любченко Л.В.
    Голова фахової методичної комісії Центру Федорко Н.М. презентувала систему роботи працівників МК Центру з удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів і професії соціального та економічного напрямку за рахунок впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій в освітній процес.
    Методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Малінкіна Н.П. розповіла про особливості упровадження СП(ПТ)О, заснованих на компетенціях, з професій відповідного напряму підготовки (на прикладі СП(ПТ)О з професій «Оператор поштового зв’язку», «Продавець продовольчих товарів» та 11 інш.
    Учасники секції оглянули оновлену навчально-матеріальну базу закладу, ознайомилися з виставкою комплексного методичного забезпечення предметів і професій, відвідали відкриті бінарний урок і захід, які отримали високу оцінку присутніх:
    - відкритий урок з предмета «Інформаційні технології» і виробничого навчання (вступний інструктаж) з професії «Секретар керівника (організації, підприємства, установи); оператор комп'ютерного набору». Тема «Складання і оформлення довідок. Загальні відомості про Інтернет. Хмарні технології як сервіси мережі Інтернет» (викладач Федорко Н.М. і майстер виробничого навчання Круковська Г.Л.);
    - відкритий захід «Битва розумів» (майстри виробничого навчання Гриша Л.А. і Круковська Г.Л.).
    Інновації з комплексного методичного забезпечення предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» презентувала викладач Житомирського професійного ліцею легкої промисловості Денисюк Л.А., а методичні рекомендацій щодо виконання дипломних (творчих) робіт з професії «Офісний службовець (бухгалтерія); оператор комп'ютерного набору» − Степанчук А.М. (Овруцький професійний ліцей).
    Засідання завершилось підведенням підсумків роботи круглого столу та завданнями членам методичної секції на проведення наступного засідання у формі вебінару.

18 жовтня 2018 року

    18 жовтня 2018 року на базі ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників механізації сільського господарства проведено навчально-практичний семінар на тему «Удосконалення освітнього процесу підготовки кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі».
    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на особливостях організації освітнього процесу підготовки робітників для с/г галузі в сучасних умовах.
    Директор ДНЗ «БВПУ» Поліщук Т.П. ознайомила учасників семінару з роботою навчального закладу, зупинившись зокрема на співпраці із замовниками робітничих кадрів, роботодавцями, іншими соціальними партнерами.

    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провів її голова, викладач ДНЗ «БВПУ» Цегельник М.С.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Особливості організації освітнього процесу щодо впровадження в навчальний процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти стандартів, заснованих на компетентностях, з окремих професій сільськогосподарського напряму.
- Особливості розробки та реалізації робочих навчальних планів з професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарський машин та устаткування» за стандартом професійної (професійно-технічної) освіти, заснованим на компетентностях.
- Комплект навчально-програмної документації з професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарський машин та устаткування» за стандартом професійної (професійно-технічної) освіти, заснованим на компетентностях.
- Організація та проведення професійно-практичної підготовки з професій сільськогосподарського спрямування, навчання за якими здійснюється за стандартами, заснованими на компетентностях.
- Освітня програма - як єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих для досягнення визначених результатів навчання.
    В рамках підготовки до атестації педагогічних працівників було заслухано та схвалено презентації, доповіді, повідомлення (власні портфоліо) педагогічних працівників, які атестуються у 2019 році:
1. Дуднік Я.В. – майстер в/н ЛПЛ «Організація активної діяльності учнів на уроках в/н з використанням між предметних зв’язків».
2. Демчук А.М. - майстер в/н ЛПЛ «Організація та методика в/н».
3. Мясніков І.В. – викдадач ЛПЛ «Координація пізнавального процесу, підвищення творчої активності і кваліфікації відповідно до нововведень та інновацій».

    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Цегельник М.С. – викладач ДНЗ «БВПУ».
- Мясніков І.В. – викладач ЛПЛ, керівник секції.
- Колчик О.Г. - методист НМК ПТО.
- Березовський Ю.М. – майстер в/н ЦПТО м. Житомира.
- Іщенко Д.П. – викладач АПЛ.
- Лісовець В.О. – майстер в/н АПЛ.
- Фурзіков В.О. – майстер в/н ДНЗ «БВПУ».
- Ліпінський Р.М. – майстер в/н КПАЛ.

    Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки:
1. Бінарний урок теоретичного та виробничого навчання. Предмет «Сільськогосподарські машини», професія «Тракторист-машиніст с/г виробництва, категорія А2», гр. № 26ТС, 3 курс. Викладач Козиренко Ю.П., майстер в/н Дердела П.В.
    Урок проводився за допомогою сучасної іноземної техніки: колісного трактора Challenger МТ665С та борони дискової Atlas з використанням інноваційних виробничих та навчальних технологій.
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері підготовки робітників для сільськогосподарської галузі.

18 жовтня 2018 року

    18 жовтня 2018 року на базі на базі ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предметів гуманітарної підготовки на тему: «Шляхи формування ключових і предметних компетентностей учнів на уроках предметів освітньої галузі «Мови і літератури» засобами інноваційного змісту і технологій освіти в умовах ПТНЗ».

    Відповідно до плану роботи секції цього ж дня на базі закладу відбулося урочисте відкриття ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для учнів закладів професійної-технічної освіти області. Виховний захід на тему: «Україна в моєму серці» (І.І.Гльоза ), засвідчив зацікавленість і викладачів, і учнів у сприянні підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю.

    Під час роботи секції учасники відвідали та обговорили відкриті уроки:
- урок української літератури на тему:«Письменник, учений, громадський діяч І.Я. Франко» (В.М.Михальченко);
- бінарний урок з англійської мови та зарубіжної літератури на тему: « В. Шекспір «Гамлет». «Чи бути, чи не бути?»: філософська проблематика трагедії. William Shakespeare. His Life and Works».( О.В.Бичківська , Н.М.Маліцька ).
    У роботі секції та педагогічної студії взяла участь директор закладу Затолюк Л.Й.
    До уваги членів секції гуманітарних дисциплін було запропоновано питання, що стосуються теми «Форми, методи і прийоми забезпечення результативності уроку в системі ПТО (в умовах впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у закладах професійної (професійно - технічної) освіти) з предметів гуманітарного циклу». Матеріали презентацій теми готували: Маліцька Н.М., Бичківська О.В. ( ДПТНЗ «РПЛ»), СидорчукЛ.Д. (ЖППЛ), Івахно В.Л. (ТПЛ), Юшкова Т.І. (ЦПТО м.Житомира), Волошин В.М.(БПЛ), Шастун О.П. (ЛПЛ).
    Було прийнято рішення продовжити опрацювання матеріалів теми під час засідань МК закладів.

    Відвідування історико-культурного комплексу, замку-музею «Радомисль» та музею «Флори і фауни» були приємним і корисним завершенням робочої програми секції.

17 жовтня 2018 року

    17 жовтня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено вебінар для викладачів природничих дисциплін (у рамках обласної методичної секції) на тему: «Ключові компетентності є основа для успішної самореалізації учня – як особистості, громадянина і фахівця».

    Про методичні рекомендації щодо вивчення природничих дисциплін у 2018/2019 навчальному році розповіла Ревут В.В., керівник секції.
    Висвітлили зміст ключових компетентностей і навчальних ресурсів для їх формування з предметів:
- «Хімія» (10 клас, рівень стандарту) – Бойко В.А., викладач Баранівського професійного ліцею;
- «Біологія і екологія» (10 клас, рівень стандарту) – Дукмас В.В., викладач Любарського професійного ліцею;
- «Географія» (10 клас, рівень стандарту) – Гризовська О.В., викладач ДНЗ «ЦСО м. Житомира».
    З переліком навчальної літератури, рекомендованої МОН України для вивчення предметів ознайомила Ревут В.В., керівник секції.

11 жовтня 2018 року

    11 жовтня 2018 року на базі ЦПТО м. Житомира в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту проведено навчально-практичний семінар на тему «Підвищення якості професійної підготовки учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професій автомобільного транспорту».
    Відкрила семінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на особливостях організації освітнього процесу підготовки водіїв транспортних засобів в сучасних умовах.
    Презентацію роботи фахової методичної комісії ліцею провів її голова, майстер в/н Костриця Ю.А.
    Під час роботи навчально-практичного семінару були розглянуті та обговорені питання:
- Особливості організації та проведення екзамену з практичного водіння в сервісних центрах МВС у 2018 році;
- Особливості організації та проведення лабораторно-практичних робіт за темами 1-7 та 8-11 предмету «Правила дорожнього руху»;
- Вивчаємо питання «Керування автомобілем у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості» теми № 1 «Основи безпечного керування автомобілем» предмету «Основи безпеки дорожнього руху та перша медична допомога при ДТП»;
- Відвідування та обговорення відкритих уроків теоретичного та виробничого навчання, індивідуального водіння;
- Додаткове питання: «Розгляд проекту Стандарту професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Водій АТЗ» - 2018 р.
    З доповідями та повідомленнями виступили педагогічні працівники:
- Пасічник А.В. – викладач ЖППЛ, керівник секції;
- Андрощук В.В. – майстер в/н ГВПУНТ;
- Цегельник М.С. – викладач ДНЗ «БВПУ»;
- Цьомик П.В. – викладач ЦПТО м. Житомира;
- Павлушко А.С. – майстер в/н АПЛ;
- Назаренко А.А. – викладач ТПЛ;
- Колчик О.Г – методист НМК ПТО у Житомирській області.
    Члени секції відвідали та обговорили відкриті уроки:
1. Урок теоретичного навчання, предмет – «Правила дорожнього руху», тема – «Обгін», І курс навчання (ТУ – 1 рік), гр. №16, професія «Слюсар з ремонту КТЗ. Водій АТЗ, категорія «С», викладач – Худяков О.М.
2. Урок індивідуального водіння з професії «Водій АТЗ, категорія «С», тема – «Водіння по дорогах з малою інтенсивністю руху», курс ІІ (ТУ -1,5), гр. № 26, професія «Машиніст крану автомобільного. Слюсар з ремонту КТЗ. Водій АТЗ, категорія «С», майстер в/н Сергійчук П.Є.
    На уроках теоретичного та виробничого навчання широко застосовувались інноваційні виробничі та навчальні технології.
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері підготовки робітників для автомобільного транспорту.

11 жовтня 2018 року

    11 жовтня 2018 року на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» відбулося засідання обласної методичної секції викладачів суспільствознавчих дисциплін. Засідання пройшло у формі методичного діалогу на тему «Навчання історії: шляхи якісної реалізації загальної мети повної загальної середньої освіти». В роботі взяли участь 22 викладачі історії.

    Колектив навчального закладу забезпечив належні умови для ефективного проведення засідання. Відповідно до плану учасники зібрання були ознайомлені з інструктивно-методичними матеріалами щодо вивчення суспільствознавчих дисциплін у 2018-2019 навчальному році, особливостями підготовки, проведення ДПА у формі ЗНО, оглянули методичні розробки та комплексно – методичне забезпечення суспільних дисциплін.
    Про форми, методи роботи, методичні рекомендації щодо якісної реалізації нових програм «Історія України», «Всесвітня історія», розповіла присутнім Огієнко О.В. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира).
    Велика увага приділена інтегрованому курсу «Громадянська освіта», введеному з 2018-2019 навчального року до Типових навчальних планів. Викладач Ярмолюк Ю.В. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира), наголосила на тому, що зміст громадянської освіти передбачає інтеграцію соціально-гуманітарних знань та орієнтацію на розв’язання практичних проблем, інтегративних громадянознавчих знань.Ружанцева Г.С. (ДНЗ «БВПУ»), зосередила увагу присутніх на ключових моментах: озброєння учнівської молоді компетентностями, необхідними для участі в житті суспільства на всіх рівнях, здатність реалізовувати свої права й свободи. Поділилась також своїми напрацюваннями з питання методики вивчення нового предмета Поліщук Н.К. (ГВПУНТ).
    Жвавим обговоренням супроводжувався виступ Павлової Л.А., викладача БПБЛ, щодо формування навчально-плануючої документації суспільствознавчих дисциплін відповідно до нових програм.
    До проблеми якісної підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО привернули увагу учасників методичної секції Домославська Н.В. (ОПЛ), Іщенко О.А. (ППЛ).
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Ковальчук Т.О. ознайомила присутніх з подіями історичного календаря на 2018-2019 навчальний рік.
    Члени методичної секції відвідали відкритий урок з предмета «Громадянська освіта» на тему «Права дитини» (викладач Ярмолюк Ю.В.) та засідання предметного гуртка «Етнічна мозаїка Житомирщини» (Огієнко О.В). Обидва навчальні заняття були проведені на високому науково-методичному рівні.
    На завершення Кондратюк О.Б., методист ДНЗ «ЦСО м.Житомира, презентувала діяльність навчального закладу щодо удосконалення майстерності викладачів в умовах сучасного розвитку професійної (професійно-технічної) освіти.

10 жовтня 2018 року

    10 жовтня 2018 року на базі Любарського професійного ліцею відбулося засідання педагогічних працівників в рамках роботи обласної методичної секції викладачів предмета «Захист Вітчизни». Тема: Мотивація навчальної діяльності здобувачів професійно-технічної освіти.
    Презентацію навчального закладу провів директор ліцею Гнатишин В.В. Відкриті заходи на тему «Сучасні форми та методи організації освітнього процесу» презентувала методист ліцею Лавренюк Т.К.. Відкриті уроки проводили викладачі предмета Кучерук Н.М. та Зав’язун М.О.

    Після обговорення відкритих уроків практичний психолог ліцею Гадомська І.О. довела до відома присутніх інформацію на тему «Профілактика та вирішення конфліктів під час навчально-виховного процесу за допомогою технології «медіації». Ознайомлення з інформаційними матеріалами Міністерства освіти і науки України щодо завдань на 2018-2019 н.р. провів керівник секції Шабаянц С.А., який ознайомив присутніх з методичними рекомендаціями МОН України щодо викладання Захисту Вітчизни у 2018/2019 навчальному році (лист МОН України від 03.07.2018 №1/9-415).
    Голова методичної комісії викладачів загальноосвітніх предметів ліцею презентувала систему роботи предметної методичної комісії навчального закладу.

10 жовтня 2018 року

10 жовтня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області було проведено вебінар для викладачів інформатики та інформаційних технологій (у рамках обласної методичної секції) на тему: «Інноваційні освітні системи та технології в контексті сучасних тенденцій розвитку освіти».

         Сербин Б.В., керівник секції, ознайомив із особливостями впровадження нової навчальної програми вибірково-обов’язкового предмета «Інформатика» для 10-11 класів (рівень стандарту).
    Blended education (комбіноване, змішане навчання) як нову форму організації ІКТ освіти, презентувала Канюка А.М., викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Яткевич Л.П., викладач Любарського професійного ліцею ознайомила присутніх із lifelong learning - освітньою системою із забезпечення рівного доступу до якісної освіти впродовж життя.
    Питання сервісів Google в освітньому просторі педагогічного працівника та здобувача освіти висвітлив Талавера М.А., викладач Турчинівського професійного ліцею.
    Євгеньєва А.Л., методист НМК ПТО у Житомирській області, проаналізувала хід реалізації обласного проекту «Мультимедійний простір професійної освіти».
    Матеріали секції знаходяться на скринці за електронною адресою для спільного користування та обміну інформацією обласної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій.

09 жовтня 2018 року


    09 жовтня 2018 року в Головинському ВПТУ НТ відбулося засідання методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ПТНЗ області на тему «Проведення інформаційно-освітніх заходів у навчальних групах, учнівському гуртожитку щодо питань запобігання і протидії насильству і торгівлі людьми». Засідання було проведене в формі семінару-практикуму.

    Чистякова В.П., методист НМК ПТО, наголосила на актуальності питання щодо насилля та торгівлі людьми. Адже стаючи в сім'ях жертвами насильства, діти нерідко покидають сім'ї, опиняються на вулиці, де можуть стати об'єктами купівлі-продажу. В Україні встановилась досить небезпечна ситуація, пов'язана з поширенням торгівлі людьми, зокрема дітьми.
    Керівник секції Гнетецька М.В. ознайомила присутніх із нормативно-правовими документами, які забезпечують організацію роботи з попередження запобігання насильству та торгівлі людьми серед учнів системи професійно-технічних навчальних закладів.
    Про різновиди та ознаки насильства щодо дітей доповіли голова методичної комісії ЖПЛЛП Котенко Н.П. та вихователь гуртожитку АПЛ Семеняка Н.В. Високу зацікавленість викликав виступ голови методичної комісії ДНЗ НВВПУ Музики С.Ю. про наслідки насильства та дії педагогічних працівників при виявленні його ознак.
    Соціальний педагог ГВПУ НТ та практичний психолог ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Вдовенко Д.О. поділилися досвідом проведення соціально-педагогічної роботи у сфері протидії торгівлі людьми та попередження насильства.
    Загострила свою увагу на реалізації заходів щодо запобігання та формування ненасильницьких моделей поведінки серед учнівської молоді голова методичної комісії ППЛ Змієвська М.В. Про технологію взаємодії навчального закладу з громадськими організаціями щодо профілактики торгівлі людьми доповіли голови методичних комісій ЦПТО м. Житомира Завадська Н.В та ОПЛ Шевчук Л.В.
    Голова методичної комісії ГВПУ НТ Солякова Т.В. презентувала присутнім досвід роботи методичної комісії класних керівників і вихователів.

    Високу оцінку отримав відкритий виховний захід на тему «Сучасне рабство», підготовлений педагогічними працівниками та учнями навчального закладу.

3 жовтня 2018 року

    03 жовтня 2018 року на базі державного навчального закладу «Новоград-Волинське вище професійне училище» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗПТО. На розгляд було винесено питання превентивного виховання учнівської молоді ПТНЗ у сучасних умовах. Засідання пройшло у формі інтерактивного заняття з елементами тренінгу та майстер-класу, в якому взяли участь 21 заступник.
    Огляд по першому питанню порядку денного про сучасні погляди на превентивне виховання в новій українській школі підготували заступники директорів із НВР ГВПУНТ І.А.Янович та ДНЗ «МПЛ» Л.М.Костюченко. Зокрема, вони окреслили принципові характеристики підходів нової української школи до превенції негативних соціальних явищ в учнівському середовищі. Також Ірина Анатоліївна та Лариса Миколаївна представили до уваги присутніх власне бачення структури превентивного виховання в ЗПТО, виходячи з особливостей НУШ.
    Питання «Профілактика насильства в сім’ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі» висвітлили заступники директорів із НВР ЛПЛ В.П.Гевлич та ДНЗ «ОПЛ» О.Б.Фоміна. Віктор Петрович і Оксана Борисівна розповіли присутнім про виявлення проявів різних видів насильства за конкретними ознаками та представили перелік найдоцільніших, з погляду ефективності, форм групової роботи. Статистичними даними та оглядом норм чинного законодавства їх виступи доповнила інспектор ювенальної превенції Новоград-Волинського відділу МУНП в Житомирській області лейтенант поліції Ольга Сергіївна Захарченко.
    Про заходи щодо запобігання насильству та формування ненасильницьких моделей поведінки серед дітей та молоді розповіли заступники директорів із НВР ДПТНЗ «РПЛ» І.І.Гльоза та ПТУ № 12 Н.М.Бачинська. На погляд Ірини Ігорівни та Надії Миколаївни, найважливішим чинником успішної діяльності з профілактики агресивної поведінки та подолання її наслідків є, як і раніше, широка взаємодія з державними та неурядовими організаціями.
    Інтерактивне заняття «Профілактика поведінкових відхилень підлітків засобами кіно та анімації» провела для присутніх заступник директора з НВР ДНЗ «БВПУ» Світлана Миколаївна Артеменко. Вона, зокрема, надала алгоритм ефективного застосування художніх відеоматеріалів у профілактичній діяльності та наголосила на переліку обмежень щодо їх підбору.
    Про конфлікт і його вирішення в молодіжному середовищі та характерні риси підлітково-молодіжних груп розповіли заступники директорів із НВР БПЛ А.Ф.Яворський та ПТУ № 16 О.Г.Жмаченко. Анатолій Францович та Олександр Григорович зауважили, що кардинальні зміни, пережиті нашим суспільством у всіх сферах політичного й соціально-економічного життя, не можуть не поширюватися на практику попередження конфліктів у середовищі дітей і підлітків, а також на роботу зі згладжування наслідків різноманітних відкритих та прихованих протистоянь в освітньому середовищі.
    Майстер-клас «Профілактика автоагресії: особливості індивідуального підходу в роботі з підлітками» провела для присутніх практичний психолог ДНЗ «БВПУ» Ірина Володимирівна Зінченко. Учасники засідання отримали достовірну інформацію з проблематики автоагресії і поширених у суспільстві міфів стосовно суїцидальної поведінки.
Останнім, питанням засідання були педагогічні консультації на тему «Як педагогу уникнути суперечностей і запобігти конфліктам у взаєминах із підлітками». Заступники директорів із НВР ЖВПУ-інтернату та КПАЛ Сахневич Ірина Дем’янівна і Олена Костянтинівна Атаманова ознайомили колег із основними причинами виникнення конфліктів між учасниками різних вікових категорій освітнього процесу, навели приклади конфліктних ситуацій та розглянули варіанти конструктивного виходу з них.

    Учасники зібрання відвідали та обговорили позаурочні виховні заходи: виховну годину з елементами тренінгу «Толерантність – крок до гуманності», яку провели викладачі Музика С.Ю. і Гордієнко Н.В., рольову гру «Ціна зв’язку», проведену викладачем Лопатюк Т.І. та заняття декоративно-прикладного гуртка «Український оберіг», проведеного у формі майстер-класу: »Краса квітки в одній квітці». Під час обговорення учасники відзначили досить високій рівень підготовки та проведення заходів, використання інноваційних та дієвих форм проведення виховних годин. Активну участь учнів у проведенні заходів, використання додаткових матеріалів, зокрема, положень із вітчизняного законодавства, фактів із місцевого життя. Всі заходи досягли мети.

2 жовтня 2018 року

02 жовтня 2018 року відбулось засідання Школи молодого педагога (секція працівників психологічної служби ПТНЗ області).     У роботі засідання брали участь новопризначені практичні психологи та соціальні педагоги Бердичівського професійного будівельного ліцею, ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира», «Новоград-Волинське вище професійне училище», Коростишівського професійного аграрного ліцею, КСРУ «Житомирський ВПУ-інтернат» Житомирської облради.
    У ході роботи Школи Нагаєвська І.О., методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, ознайомила учасників засідання із нормативно-правовими документами психологічної служби, особливостями річного планування практичних психологів і соціальних педагогів, укладанням та експертизою психологічного та соціологічного інструментарію. Також вона представила присутнім сайт психологічної служби ПТНЗ Житомирської області та інформацію, яка знаходиться на його сторінках.
    Роль працівника психологічної служби у здійсненні соціального захисту учнів, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, нормативно-правові документи з даного напряму презентував Майданюк В.В., соціальний педагог ПТУ №4 м.Бердичева.
    Призначення психологічного кабінету, вимоги до його оформлення та матеріально-технічного оснащення розкрила у своєму виступі Вдовенко Д.О., практичний психолог ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира».
    Слухачі Школи молодого педагога отримали в електронному варіанті всі матеріали засідання, пакет нормативно-правової документації, яка регламентує діяльність практичного психолога та соціального педагога у навчальному закладі, та ряд рекомендацій щодо розробки річного плану на наступний навчальний рік, оформлення психологічного та соціологічного інструментарію.

26 вересня 2018 року

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 26 вересня 2018 р. на базі Державного навчального закладу «Малинський професійний ліцей» відбулося засідання методичної секції бібліотечних працівників ПТНЗ області.Засідання на тему «Формування здоров′язберігаючих компетенцій учнівської молоді» проходило у формі бібліотечного форуму. Учасники бібліотечного форуму обговорили питання щодо упровадження здоров′язберігаючих технологій у практику роботи бібліотеки.
    Досвідом роботи з цього питання поділилась бібліотекар Житомирського професійного політехнічного ліцею Слухова Людмила Кирилівна. Людмила Кирилівна, як бібліотекар, сприяє вихованню у підростаючого покоління особистісних якостей, які сприяють збереженню та зміцненню здоров′я як цінність, посиленню мотивації на ведення здорового способу життя, підвищенню відповідальності за особисте здоров′я, здоров′я родини. У бібліотеці навчального закладу є багато літератури по формуванню здорового способу життя. За допомогою створеної бібліотекарем картотеки класні керівники, майстри, викладачі, практичний психолог, соціальний педагог, вихователь гуртожитку можуть підібрати матеріал для проведення виховної години, заняття з елементами тренінгу, лекцій, бесід тощо. Доповнила виступ Слухової Л.К. з даного питання бібліотекар Алла Янівна розповіла, що у бібліотеці навчального закладу найбільш доцільними є технології, які: мають за основу комплексний характер збереження здоров’я; беруть до уваги більшість факторів, що впливають на здоров’я; враховують вікові та індивідуальні особливості користувачів; забезпечують запровадження цілей та змісту політики освітнього закладу зі зміцнення здоров'я учнів та формування здорового способу життя. З метою мотивації користувачів бібліотеки до формування навиків ведення здорового способу життя впроваджуються нетрадиційні форми збереження та поліпшення здоров’я, такі як бібліотерапія, музикотерапія, сміхотерапія, ароматерапія, арт-терапія. Діяльність бібліотеки щодо збереження та зміцнення здоров’я учнів лише тоді може вважатися повноцінною і ефективною, якщо повною мірою професійно та ефективно у єдиній системі реалізуються здоров’язберігаючі та здоров’яформуючі технології. З цікавістю присутні обговорили питання про формування ціннісного ставлення до власного здоров′я як важливої складової у вихованні юних громадян.
    Бібліотекар Андрушівського професійного ліцею Пастернак Наталія Францівна, з метою формування ціннісного ставлення до власного здоров’я використовує у бібліотечній роботі наступні форми та методи: урок здоров′я «У здоровому тілі – здоровий дух»; бесіда «Спокус безліч, а здоров′я одне»; диспут «СНІД – не залишайся байдужим»; круглий стіл «Роль сім′ї у формуванні здорового способу життя підлітків»; тощо.
    Досвідом роботи з питання «Застосування інтерактивних форм і методів роботи бібліотеки у виховання культури здоров′я учнівської молоді» бібліотекар Бердичівського професійного будівельного ліцею Грицюк Наталія Михайлівна, яка одним із головним завдань бібліотеки вважає створення оптимальних умов для розуміння учнями переваг здорового способу життя, заохочування до здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя, стимулювання до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції; швидке й ефективне поширення знань про здоров′я.
Наталія Михайлівна виконуючи поставлене завдання використовує у своїй роботі інтерактивні форми, а саме: тренінг, кейс-метод, бібліо-занурення, брейн-ринг, тощо.
    Про заходи щодо запобігання насильству та формуванню ненасильницьких моделей поведінки серед молоді засобами роботи бібліотеки розповіла бібліотекар Коростенського професійно-технічного училища № 16 Костюченко Віра Василівна.
Робота бібліотеки побудована на тісній співпраці з громадськими та державними установами м.Коростеня. Велику увагу бібліотекар приділяє інформаційно-просвітницькій роботі застосовуючи наступні заходи: підготовка пам′яток для учнів та інформаційних листівок «Насильству немає виправдання», «Мій улюблений світ без насильства», «Як нестати жертвою злочину»; проведення тематичних просвітницьких акцій та інформаційних годин.
    До обговорення даного питання долучилась і бібліотекар Любарського професійного ліцею Трохимчик Орися Мефодіївна, яка спрямовує свою роботу на учнів, які прийшли до навчального закладу із неблагополучних сімей, зазвичай такі учні погано підготовлені до життя і саме ці діти найчастіше терплять насильство у сім′ї. Тематична розкладка «СТОП насильству!», усний журнал «Ти особливий – цінуй своє життя», книжкова виставка «Складний і чудовий цей світ підлітковий», дебати «Що я знаю про насилля», мікрофон «Ні! Війні», круглий стіл «Насильство в сім′ї – міф чи реальність» спрямовані на виховання в учнів ліцею людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення учнів до своїх прав та обов’язків. Особливу увагу надавати дітям, які нас оточують, не залишати їх у біді.
    Питання «Бліотерапія як нетрадиційна форма роботи бібліотеки» викликало інтерес у всіх присутніх. На застосуванні цього методу у своїй роботі був побудований виступ бібліотекаря ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» Савчук Валентини Миколаївни. Бібліотерапія спрямована на формування у людини навичок і здатності протистояти неординарним ситуаціям (хворобам, стресам, депресіям та ін), зміцнювати силу волі, підвищувати інтелектуальний та освітній рівень. Валентина Миколаївна вважає діяльність драматичного гуртка «Вітальня літературного героя», який працює на базі бібліотеки одним із видів бібліотерапії.
    Продовжила розмову колеги на предмет «Бліотерапія як нетрадиційна форма роботи бібліотеки» бібліотекар ДНЗ «Олевського професійного ліцею» Ковальчук Людмила Олексіївна, яка зупинилась на меті застосування бібліотерапії, якостях якими повинен володіти бібліотекар та алгоритмі проведення цієї роботи.
Учасники засідання секції відвідали виховний захід відповідно до теми бібліотечного форуму – віртуальна літературна подорож «Містом здоров′я», підготовленим та проведеним бібліотекарем Малинського професійного ліцею Шевченко Ніною Петрівною, який було проведено на високому емоційному рівні із вдалим застосуванням ІКТ та елементами тренінгу.

11 вересня 2018 року

    Відповідно до плану роботи навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області 11 вересня 2018 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» було проведено засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної роботи.
    Учасників зібрання привітав директор училища Градовський П.М., який окреслив перспективи розвитку освітнього процесу у закладах професійно – технічної освіти області та презентував роботу закладу.
    Засідання проходило у формі навчального семінару на тему: «Організаційно – педагогічні умови для забезпечення навчання у 2018/2019 н.р.».
    З основними нормативно – правовими документами при підготовці навчального закладу до 2018/2019 навчального року ознайомила присутніх керівник секції Гнатюк Ю.Ю. Вона наголосила на впровадженні нових освітніх програм та особливостях вивчення навчальних предметів у новому навчальному році у закладах професійно – технічної освіти.
    Про особливості викладання предметів освітньої галузі «Мова і література» в умовах реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у закладах професійної (професійно – технічної) освіти у новому навчальному році розповіла Муренко В.Л., методист НМК ПТО. Також вона зосередила увагу на питанні «ЗНО як форма ДПА у системі професійно – технічної освіти: уроки, перспективи». З підсумками організації та проведення ДПА у 2017/2018 н.р. та участі учнів закладів професійно – технічної освіти області у ЗНО з української мови ознайомила Баранівська Л.Й., методист НМК ПТО.
    Перед учасниками секції досвідом роботи поділилися викладачі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище». Про планування роботи методичних комісій та організацію їх роботи розповіла Дубовенко І.В.. З методичними рекомендаціями щодо складання плану роботи навчальних кабінетів для проведення уроків природничо – математичної підготовки ознайомила учасників секції Мосійчук А.П. З досвіду планування та проведення позаурочної роботи викладачами суспільно – гуманітарної підготовки виступила Грибан В.П.. Роботу закладу з обдарованими дітьми презентувала Першко Т.В., викладач – методист.
    Учасники секції поділилися приємними враженнями після огляду навчально – матеріальної бази закладу.     Підсумки засідання підвела методист НМК ПТО у Житомирській області Баранівська Л.Й. та ознайомила з планом роботи секції на новий навчальний рік.

10 вересня 2018 року

Графік роботи обласних методичних секцій 2018-2019 навчальний рік

6 вересня 2018 року

    06 вересня 2018 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного семінару.
    Відкрила семінар відповідальна за організацію секції, методист НМК ПТО у Житомирській області Колчик О.Г., яка звернула увагу учасників семінару на актуальність і своєчасність питань, що розглядаються.
    Директор НМК ПТО у Житомирські області Васильчук В.А. виступила з інформацією «Про підсумки роботи методичної служби області у 2017-2018 навчальному році та завдання на новий навчальний рік», «Про підсумки організації та проведення ДКА в закладах П(ПТ)О області у 2018-2019 навчальному році» та зосередила увагу присутніх на окремих питаннях підготовки учнів з професій загальнодержавного призначення та впровадження елементів дуальної форми навчання в закладах П(ПТ)О області.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Колчик О.Г. виступила з інформацією «Про особливості розробки та оформлення робочих навчальних планів у 2018-2019 навчальному році» та зосередила увагу учасників семінару на типових недоліках, виявлених під час перевірки та погодження РНП.
    Власним досвідом щодо розробки робочих навчальних планів за стандартами П(ПТ)О, заснованими на модульно-компетентнісній основі та з елементами дуальної системи поділилися учасники семінару.
    В рамках практичної частини семінару надано консультації щодо особливостей розробки та оформлення робочих навчальних планів у 2018-2019 навчальному році, розглянуті та погоджені робочі навчальні плани з окремих професій.

6 вересня 2018 року

    6 вересня 2018 року на базі ДНЗ «ЦСО м.Житомира» (директор Мосійчук С.О.) відбулося засідання обласної методичної секції гуманітарних дисциплін на тему: «Особливості викладання іноземних мов в умовах реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти у новому навчальному році». Засідання проводилось у формі семінар - наради з елементами ділової гри – стратегії. В роботі секції взяла участь директор ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Мосійчук С.О. Про особливості викладання іноземних мов у закладах професійної (професійно-технічної освіти) у 2018-2019 н.р. розповіла Чернова З.Ф., заступник директора з НР ДНЗ «ЦСО м. Житомира». Викладачі англійської мови ДНЗ «ЦСО м.Житомира» Петрусь І.В. та Шиленко К.І. ознайомили присутніх з вимогами до уроку іноземної мови та особливостями побудови освітнього процесу згідно з новими форматами освіти. Методист КСРУ «ЖВПУТ» О. О. Жидецька розповіла про особливості організації освітнього процесу при вивченні іноземних мов в умовах інклюзивної освіти.

    Учасники секції практично опрацювали підходи до поурочно-календарного планування за новими програмами, було також здійснено огляд сучасних освітніх інструментів для вчителів, безкоштовних онлайн-ресурсів.

4 вересня 2018 року

    4 вересня 2018 року на базі НМК ПТО відбулося засідання обласної методичної секції гуманітарних дисциплін на тему: «Особливості викладання української мови, літератур в умовах реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти у новому навчальному році». Засідання проводилось у формі педагогічного консиліуму. З оглядом-презентацією теми виступила методист НМК ПТО Муренко В.Л.
    Яценюк Г.В., керівник секції гуманітарних дисциплін, здійснила аналіз нових навчальних програм з української мови, української, зарубіжної літератур для учнів ПТНЗ, розповіла про навчально-методичне забезпечення викладання предметів «Українська мова», «Українська література», «Зарубіжна література» у новому навчальному році з урахуванням оновлення змісту освіти. В ході роботи було розглянуто особливості поурочно-тематичного планування та надано зразки викладачам. З актуальним питанням «Інклюзивна освіта: особливості в умовах ПТО» ознайомила присутніх методист КСРУ «ЖВПУТ» О. О. Жидецька. Під час роботи секції учасники обговорили питання: «Сучасні освітні інструменти для вчителів» та « Про нову редакцію (проект) українського правопису».

5 вересня 2018 року

Обласна методична секція психологічної служби ПТНЗ Житомирської області

    5 вересня 2018 року на базі Центру ПТО м.Житомира у рамках обласної методичної секції психологічної служби області проведено методичний брифінг на тему: «Запобігання торгівлі людьми. Забезпечення захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми», у якому брали участь 36 представників професійно-технічних навчальних закладів області. З вітальним словом до учасників засідання звернувся Перелигін М.М., директор Центру ПТО м.Житомира.
Пліс С.В, практичний психолог ДНЗ «ЖВПТУ», презентувала власний досвід із впровадження у заклади професійної (професійно-технічної) освіти варіативної програми з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

    Цікаво і змістовно відбувся майстер-клас за участі учнів та працівників психологічної служби із презентації інтерактивної гри «Безпечне працевлаштування», який був проведений Мишківською В.М., координатором проекту «До безпечного працевлаштування через інтерактивне навчання», головою Житомирської обласної Асоціації фахівців соціальної сфери; Присяжнюк В.Ю., соціальним педагогом Центру професійно-технічної освіти м. Житомира, тренером; Гуковим О., експертом, тренером програм з розвитку громадянського суспільства; Кондратенко Я., інспектором із зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції.

    Учасники засідання отримали диски з підручниками та методичними матеріалами програми з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та комплекти інтерактивної гри «Безпечне працевлаштування» для впровадження їх у своїх навчальних закладах.
    Нагаєвська І.О., методист НМК ПТО у Житомирській області, проаналізувала діяльність психологічної служби ПТНЗ області у 2017/2018 н.р. та ознайомила учасників обласної методичної секції із новими нормативно-правовими документами й основними завданнями на 2018/2019 н.р.

5 червня 2018 року

    5 червня 2018 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» (директор Градовський П.М.) відбулося засідання обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій у формі педагогічної майстерні на тему: «Роль методиста у створенні освітнього інноваційного простору навчального закладу».

    Розпочалося засідання секції з лекції науковця Сидорчук Н.Г., доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки Житомирського державного університету ім. І.Франка, яка розповіла про акметехнології та їх використання в освітньому процесі.
    Теслюк Н.І., методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», представила питання на тему: «Підвищення ефективності науково-методичної роботи засобами ІКТ та використанням хмарних технологій в освітньому процесі» у вигляді відео-лекції.
    Поздярей Л.В. та Волинкіна С.Л., голови фахових методичних комісій ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», презентували роботу з упровадження педагогічного досвіду.
    На високому методичному рівні проведені три відкриті уроки:

- з предмета «Англійська мова» на тему: «Професія у моєму житті» (викладач Пилипчук М.О.);
- з предмета «Комп’ютерні системи та мережі», підсумковий урок у формі інтерактивної зустрічі (майстер виробничого навчання Діденко Т.А.),
- поточний інструктаж уроку виробничого навчання з професії «Кухар» на тему: «Приготування вареників» (майстер виробничого навчання Колодійчук Т.В.).
     Підсумки роботи обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій підвела Васильчук В.А., директор Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області, яка наголосила на участі в обласних конкурсах та підготовці інформації про підсумки організаційно-методичної роботи у 2017-2018 н.р.

Архів

Листопад-червень 2017-18

Жовтень 2017

Вересень 2017

Травень 2017

Березень 2017

Лютий 2017