15 березня 2022 року

    15 березня 2022 року на базі Коростишівського професійного аграрного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції викладачів з предмета «Охорона праці» за темою «Впровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду в освітній процес», яке проводилось у формі семінару у режимі онлайн.
    Головний спеціаліст з питань міжнародних зв’язків, взаємодії з громадськістю та ЗМІ Управління Держпраці у Житомирській області Анна ОСТРОВСЬКА ознайомила членів секції з результатами обласного етапу ХІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2022» та акцентувала увагу на типових помилках, які були допущені при їх оформленні здобувачами освіти профтехів Житомирщини.
    Методист Коростишівського професійного аграрного ліцею Людмила НІДЗЬОЛИК виступила з презентацією «Використання сучасних педагогічних технологій в освітньому процесі ліцею».
    Свої досвіди роботи презентували педагогічні працівники (Олександр ЖМАЧЕНКО (ДНЗ «Малинський ПЛ). Світлана АРТЕМЕНКО (ДНЗ «Бердичівське ВПУ»), Віктор ВАСЬКІВСЬКИЙ (ДНЗ «ЖНЦ»), Олена ДЕРЕВ’ЯНКО (ЖПЛ ЖОР), Таїсія ЗАРУЦЬКА (Головинське ВПУНТ).
    Керівник секції Петро КРЕНИЧКО (викладач Любарського ПЛ), методист НМК ПТО у Житомирській області Любов НЕДАШКІВСЬКА підвели підсумки вебінару

02 лютого 2022 року

    02 лютого 2022 року на базі Бердичівського професійного будівельного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції старших майстрів, яке проводилось у формі методичного моста у режимі онлайн.
    Відкрила вебінар методист НМК ПТО у Житомирській області Любов НЕДАШКІВСЬКА з презентацією «Про підсумки діяльності у 2021 році навчально-практичних центрів профтехосвіти, створених на базі ЗП(ПТ)О області, та основні завдання на 2022 рік».
    Старші майстри Юлія ЛОМАКО (ГВПУНТ), Олег ШВЕЦЬ (БПБЛ), Валерій ЗУБРИЦЬКИЙ (ПТУ №4 м. Бердичева), Лариса ГАВРИЧЕНКО (ЦПТО м. Житомира) поділились досвідом щодо використання потенціалу навчально-практичних центрів галузевого спрямування, створених на базі ЗП(ПТ)О області для формування професійних компетентностей здобувачів освіти.
    В ході висвітлення питання «Майстер-клас на базі НПЦ, як один із засобів підвищення ефективності професійно-практичної підготовки у змішаному форматі», учасники секції переглянули майстер-класи підготовлені майстрами виробничого навчання Бердичівського професійного будівельного ліцею «Оклеювання поверхонь склошпалерами» (Лідія КОСІВСЬКА), «Фактурне опорядження поверхні «під цеглу» (Олена ЛЕВЧУК), «Приготування та нанесення клейової розчинової суміші на плити утеплень» (Юлія ЦАПЛЮК).
    Досвідом роботи щодо ефективного використання новітніх технологій, як основи формування професійних компетентностей учасників освітнього процесу, поділились старші майстри Алла ШПІНЬ (ДНЗ «НВВПУ»), Лілія ДЖИГОРА (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»).
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Любов НЕДАШКІВСЬКА підвела підсумки вебінару.

16 грудня 2021 року    16 грудня 2021 року на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» відбулося онлайн - засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи на тему: «Формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».
    Директор навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Васильчук В.А. розповіла про порядок створення та акредитації кваліфікаційних центрів на базі закладів професійної (професійно – технічної ) освіти та зосередила увагу учасників семінару на актуальності даного питання. Також Васильчук В.А. презентувала обласний проєкт «Цифровізація професійної освіти Житомирщини».
    З особливостями упровадження в освітній процес стандарту П(ПТ)О з професії «Кухар» виступила Любченко Л.В.– заступник директора ЦПТО м. Житомира, Ткачук В.П. – заступник директора ДНЗ «ЦСО м. Житомира», Подзярей Л. В.– голова МК педагогічних працівників кулінарного напрямку ДНЗ «ЖВПТУ».
    Досвідом роботи з питання реалізації наказу Міністерства освіти і науки України від 06.05.2021 № 509 щодо формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти поділилися Суханіцький В.П., заст. директора ЛПЛ, Дятел Ю.В. – заступник директора ДНЗ «ЖВПТУ», Гнатюк Ю.Ю.– заступник директора ДНЗ «ЖВПТУ», Гурінчук С.В.– заступник директора Овруцького ПЛ.
    Суханіцький В.П., заст. директора ЛПЛ зосередив увагу учасників семінару на зміни до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів.
    Про організацію та проведення ДПА у формі ЗНО для здобувачів освіти у закладах П(ПТ)О у 2022 році розповіла Баранівська Л.Й. - методист НМК ПТО у Житомирській області.
    Майстер класи з демонстрацією методик, що надають змогу здобувачам освіти оволодіти ключовими компетентностями показали Ткачук В.П. – заступник директора ДНЗ «ЦСО м. Житомира», Дятел Ю.В. – заступник директора ДНЗ «ЖВПТУ».

9 грудня 2021 року    09.12.2021р. відбулося онлайн-засідання обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій закладів П(ПТ)О, яке відбулося на базі ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» за допомогою Google Meet.
    Тема засідання «Особливості організації освітнього процесу в умовах карантину з використанням технологій дистанційного навчання».
    Відкрила засідання Васильчук В.А. (директор НМК ПТО у Житомирській області), яка презентувала обласний проєкт «Цифровізація професійної освіти Житомирщини» та звернула увагу присутніх на важливих наразі питаннях та планах.
    В рамках роботи секції ділилися досвідом роботи з питань: сучасна діяльність методичних комісій ДНЗ «НВВПУ» (методист Захарченко В.П.); використання онлайн-ресурсів в освітньому процесі (викладач Литвинець Н.М.); робота НМЦ «Верстатник деревообробних верстатів» (викладач Гаврилюк П.В.); впровадження дуальної форми навчання (методист Рудницький Д.Я.); формування здорового способу життя (викладач Ніколаєв С.В.).
    Також питання щодо ролі інструменту SELFIE в цифровій трансформації закладу П(ПТ)О розкрила Євгеньєва А.Л. (методист НМК ПТО у Житомирській області).
    Дякуємо за змістовну, різнопланову та цікаву зустріч!

25 листопада 2021 року


    25 листопада 2021 року на базі Центру професійно - технічної освіти м. Житомира відбулося засідання методичної секції викладачів суспільних дисциплін за темою:
«Моделювання, апробація та використання інноваційних педагогічних технологій на навчальних заняттях суспільствознавчих дисциплін». Приєднання до зустрічі у онлайн режимі відбулося на сервісі відеоконференцій Google Meet.
    Розпочала семінар керівник секції Комісарчук О.А., яка акцентувала увагу учасників на важливі питання листа Міністерства освіти України від 22.09.2021 року №1/9 – 482.
    «Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладі загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році», зокрема суспільствознавчого напряму.
    Проблемі впровадження інноваційних технологій на уроках суспільствознавчого циклу в Центрі професійно-технічної освіти м. Житомира присвятила свій виступ методист Гайдай О.Ф. Зосередила увагу викладачів на актуальності інновацій, впровадженні таких форм, методів і засобів навчання, які б сприяли підвищенню пізнавального інтересу здобувачів, їх активності, творчості, створенню комфортних умов навчання.
    Досвідом роботи щодо впровадження в освітній процес навчальних електронних ресурсів, технологій дистанційного навчання як цілісного розвитку професійної компетентності педагога, поділився викладач Ярмолюк М.М., який продемонстрував конкретні варіанти створення власного сайту, його наповнення та використання в роботі.
    Цікавою і актуальною була інформація щодо застосування в педагогічній діяльності електронних навчальних видань, створення електронних історичних довідників, проведення уроків, організації очно-дистанційного навчання з допомогою платформи Google, сервісу Google Meet. Доступно було розкрито питання вибору шляхів, що поєднують очне, дистанційне і самонавчання, стратегії, пріоритетів, системи взаємодії, тактики навчання та стилю роботи викладача.
    Про окремі аспекти вивчення різних видів історичних джерел, форми і методи використання документів, роботи з статистичними та картографічними матеріалами, першоджерелами під час навчальних занять розповіла викладач Галич О.В.
    Завершилось засідання підведенням підсумків, зосередженням уваги викладачів на головному завданні сучасного освітнього процесу – навчити здобувачів мислити, узагальнювати, оцінювати та аналізувати, спираючись на свідчення минулого.

23 листопада 2021 року    Відповідно до Плану роботи обласної методичної секції викладачів математики, фізики і астрономії 23 листопада 2021 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею відбувся онлайн – семінар за темою «Фізико-математичні дисципліни у закладі освіти як комплексна форма освітньої взаємодії та популяризації знань математики і фізики».
    Спілкування відбувалось за допомогою сервісу відеотелефонного зв’язку Google Meet.
    В засіданні взяли участь викладачі предметів «Математика», «Фізика і астрономія» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Про модернізацію методів і технологій навчання в освітньому процесі розповіла керівник секції, викладач предмета «Математика» Войтович І.П. Вона на практиці продемонструвала методи застосування графічного планшета на уроках математики, способи створення цікавих інтерактивних уроків.
    Цікаву інформацію щодо організації та проведення декади фізико-математичних дисциплін у закладі освіти як комплексної форми освітньої взаємодії та популяризації математичних знань, інноваційних складових методики навчання математики, модернізації таких масових організаційних форм як предметні декади, озвучила методист Костючек Н.М.
    Продовжила спілкування Бойко І.А. – викладач предмета «Фізика і астрономія», яка ознайомила викладачів з ігровими платформами, що дозволяють писати, запускати і проводити онлайн тести, тримати зворотний зв’язок із здобувачами для коригування процесу навчання через гру з поетапним зануренням у тему.
    В ході засідання Войтович І.П. надала алгоритм використання платформи Kahoot та провела навчальну гру із застосуванням даної платформи. Такий підхід був сприйнятий учасниками зібрання з великою зацікавленістю.
До практичного заняття долучилися 22 учасники заходу.
    Багато нового, цікавого про нейроміфи в освіті, почерпнули педагоги з відкритої онлайн-лекції практичного психолога Ковальова В.В. Головною тезою лекції була рекомендація викладачам будувати мультимодальні уроки, використовуючи всі типи модальності (зорову, слухову, емоційну, логічну тощо).
    Підсумки роботи підвела керівник секції Войтович І.П.

23 листопада 2021 року


    23 листопада 2021 року на базі НМК ПТО у Житомирській області відбулося перше у 2021/2022 н. р. заняття Школи педагога-початківця (секція майстрів виробничого навчання та викладачів) в режимі відеоконференції Zoom.
    21 слухач (15 майстрів виробничого навчання та 6 викладачів) ознайомились із:
    Змінами у галузевому та трудовому законодавствах (Галина РОСПОТНЮК, методист НМК ПТО у Житомирській області);
    Системою планування педагога-початківця (Любов НЕДАШКІВСЬКА, методист НМК ПТО у Житомирській області);
    Роботою педагога-початківця з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності (Лариса ОСИПЕНКО, інженер з ОП ДНЗ «ЦСО м. Житомира»);
    Організацією виховної роботи здобувачів професійної освіти у навчальній групі (Лариса БАРАНІВСЬКА, методист НМК ПТО у Житомирській області);
    Особливостями навчання на платформі Moodle (Анастасія ЄВГЕНЬЄВА, методист НМК ПТО у Житомирській області).
    Навчання організовано за дистанційними технологіями у синхронному (Google Meet, Zoom) та асинхронному режимах (на платформі Moodle). На даній платформі розміщені, силабус курсу, глосарій, теоретичні матеріали (презентації, посилання на відео, законодавчі та нормативні документи тощо), завдання для практичних робіт, термін їх виконання.
    Слухачі будуть мати можливість у зручний час та відповідному темпі формувати професійні компетентності.

16 листопада 2021 року


    16 листопада 2021 року відбулося онлайн-засідання у формі психолого-педагогічного семінару обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» закладів П(ПТ)О області на тему «Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти на уроках предмета «Охорона праці».
    Під час засідання розглядались питання:
- Методичні засади розвитку творчих здібностей здобувачів освіти на уроках предмета «Охорона праці» – Тетяна Гумберт, методист ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»;
- Розвиток креативного мислення у здобувачів освіти на уроках предмета «Охорона праці» (обмін досвідом роботи), Наталія Заньковець (викладач ГВПУ НТ), Степан Тарасюк (заступник директора з НВР, викладач ПТУ №4 м. Бердичева), Лариса Сімон (викладач ДНЗ №НВВПУ);
- Практичні поради щодо використання елементів проблемного навчання на уроках предмета «Охорона праці» як одного із засобів розвитку творчих здібностей здобувачів освіти – Людмила Єфіменко, соціальний педагог ДНЗ «Бердичівське ВПУ».
    Учасники секції переглянули та проаналізували відеофрагменти: відкритого уроку з предмета «Охорона праці» на тему «Горіння речовини та способи його припинення» і воркшопу на тему «Мандрівка в країну обдарованих», які провела Світлана Артеменко (викладач ДНЗ «Бердичівське ВПУ»).
    Підсумки семінару підвели керівник секції Петро Креничко (викладач Любарського ПЛ), Любов Недашківська (методист НМК ПТО у Житомирській області).

11 листопада 2021 року

Оновлення комплексного методичного забезпечення предметів і професій


    11 листопада 2021 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено в онлайн-режимі навчально-практичний семінар обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на дану тему, в якому брали участь педагогічні працівники з 12 закладів П(ПТ)О області та виступили з презентаціями 13 осіб.
    Розпочала вебінар і анонсувала тему та зміст питань, які винесені на обговорення, методист НМК ПТО Малінкіна Ніна.
    З презентацією ЦПТО м. Житомира виступила заступник директора Любченко Людмила, з презентацією оновленого комплексного методичного забезпечення предметів і професій за рахунок впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій в освітній процес Центру – методист Костюченко Тетяна.
    Матеріали проведених відкритих уроків, майстер-класу з предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання професій «Кухар» і «Бармен» презентували майстри виробничого навчання Водопянчук Ірина та Захарчук Наталія (ЦПТО м. Житомира»).
    Досвідом роботи з питань упровадження в освітній процес підготовки здобувачів освіти стандартів професійної (професійно-технічної) освіти поділилися з професій:
«Пекар» – майстер виробничого навчання Прищепа Валентина (ГВПУНТ), викладачі Кондратенко Катерина (ТВСВ Радомишля ГВПУНТ) і Вільчинська Олена (ДНЗ «БВПУ»);
«Бармен» – викладачі Захарова Тетяна (ЦПТО м. Житомира»), Подзярей Людмила (ДНЗ «ЖВПТУ») і Янчук Наталія («ЦСО м. Житомира»); «Кондитер» – майстер виробничого навчання Босюк Анна (ДНЗ «БВПУ»).
Інновації, підготовлені педагогічними працівниками ЗП(ПТ)О області з упровадження КМЗ предметів і професій, елементів дистанційного навчання в освітній процес, презентували майстри виробничого навчання Шевчук Людмила (ДНЗ «МПЛ») і Грезина Тетяна (КПАЛ, ТВСВ Андрушівка)).
    У підведенні підсумків вебінару брали участь керівник секції Подзярей Людмила та відповідальна методист НМК ПТО Малінкіна Ніна.

11 листопада 2021 року


    11 листопада 2021 року на базі ПТУ №4 м. Бердичева відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних з професій і предметів соціального та економічного напрямку за темою «Медіаграмотність та ефективне використання медіаресурсів в освітньому процесі», яке проводилось у формі семінару у режимі онлайн.
    Методист ПТУ №4 м. Бердичева Людмила ІВАНОВСЬКА висвітлила питання «Сучасні освітні тенденції медіаграмотності та критичного мислення».
    Викладач ПТУ№4 м. Бердичева Олексій ЗВОЛІНСЬКИЙ презентував методичну розробку відкритого уроку (предмет: «Основи галузевої економіки та підприємництва»; тема уроку: «Заробітна плата. Системи та форми оплати праці») з використанням медіаосвітніх технологій.
    Віра ЗАХАРЧЕНКО, викладач ДНЗ «НВВПУ» виступила з презентацією «Інноваційні технології навчання в розвитку творчих здібностей здобувачів освіти на уроках предметів економічного напрямку як одна із тенденцій медіаграмотності».
    Викладачі Тетяна СОЛЯКОВА (ГВПУ НТ), Юлія САВЕНКО (КПАЛ), Ольга БЕЛАН (ЖППЛ) поділились досвідом роботи з питання: «Використання можливостей медіаресурсів в освітньому процесі».
    Керівник секції Оксана СІДЛЕЦЬКА (викладач ЛПЛ), методист НМК ПТО у Житомирській області Любов НЕДАШКІВСЬКА підвели підсумки вебінару.

10 листопада 2021 року


    10 листопада 2021 року на базі ДНЗ «Олевський професійний ліцей» відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників будівельних професій за темою «Створення сучасного освітнього середовища при підготовці кваліфікованих робітників будівельного напрямку», яке проводилось у формі семінару-практикуму у режимі онлайн.
    Методист ДНЗ «ОПЛ» Юлія ОСИПЧУК висвітлила питання «Створення сучасного дидактичного забезпечення з професії – запорука професійної компетентності та конкурентоспроможності випускників ЗП(ПТ)О».
    Учасники секції переглянули та обговорили відеофрагменти уроків виробничого навчання відповідно до тематики секції з професій:
«Столяр будівельний» за темою: «Механізоване пиляння деревини» (майстер в/н Борис МАЙСТЕР);
«Штукатур» за темою: «Опорядження поверхонь декоративною штукатуркою «Короїд» (майстер в/н Олена ХОМЕНКО).
    Педпрацівники Ірина СКУРКОВСЬКА (ЦПТО м. Житомира»), Галина КОБИЛИНСЬКА (ДНЗ «ОПЛ»), Інна ПШЕНИЧНА (БПБЛ), Людмила КІЧКІРУК (БПЛ) поділились досвідом роботи з питання: «Дидактичне та матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу відповідно до вимог СП(ПТ)О на модульно-компетентнісній основі».
    Керівник секції Оксана ЛОЗОВИК (викладач ЦПТО м. Житомира»), методист НМК ПТО у Житомирській області Любов НЕДАШКІВСЬКА підвели підсумки вебінару.

3 листопада 2021 року


    3 листопада 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області у формі круглого столу на тему: «Бібліотека закладу професійної (професійно-технічної) освіти в меді@просторі».
    Під час засідання розглядались питання:
- Стратегія розвитку бібліотеки: погляд у майбутнє, Людмила Михальчук, директор обласної бібліотеки для дітей Житомирської обласної ради.
- Шляхи навчання медіаграмотності здобувачів професійно-технічної освіти засобами бібліотеки, Антоніна Колосовська, бібліотекар ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
- Бібліотечна медіагрмаотність: маніпуляції в медіа просторі. Фейкова інформація. Як навчити користувачів розпізнати фейк, Олена Дяченко, бібліотекар ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
- Найбільш поширені технології підсвідомого впливу на учасників освітнього процесу: порівняльна характеристика основних технологій підсвідомого впливу на особистість, Людмила Зоріна, бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею (ТВСВ Турчинівка).
- Використання можливостей засобів масової інформації і комунікації в практичній діяльності бібліотеки. Нові медіа комунікації як новий фактор взаємодії в інформаційному освітньому середовищі, Антоніна Степанчук, бібліотекар Овруцького професійного ліцею.
    Завершилося засідання підведенням підсумків роботи.

28 жовтня 2021 року


    28 жовтня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів природничих дисциплін в онлайн-режимі за темою «Формування соціальних та інформаційних компетентностей, як складова біологічної та екологічної освіти кваліфікованих робітників».
    Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Жанна Коберник, яка ознайомила учасників вебінару з документами нормативно-правового забезпечення викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.
    Про модернізацію змісту професійної підготовки кваліфікованих робітників на основі врахування взаємозв’язку освітніх, природоохоронних та виробничих умов розповіла Олена Нізельська, викладач ПТУ №4 м. Бердичева.
    На методичні засади реалізації компетентнісного підходу у процесі формування екологічних компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників звернула увагу учасників засідання Ірина Харлан, викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею.
    Власний досвід щодо використання інтерактивних форм та методів міжпредметного навчання для підвищення ефективності формування предметних компетентностей презентували Юлія Лібіченко, викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» та Олена Іщенко, викладач Пулинського професійного ліцею.
    Про формування соціальних компетентностей у майбутніх кваліфікованих робітників розказав Микола Кисіль, викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею.
    На формуванні предметних компетентностей у ході підготовки кваліфікованих робітників в умовах дистанційного навчання зупинилися Валентина Дукмас, викладач Любарського професійного ліцею та Наталія Овчиннікова, викладач Овруцького професійного ліцею.

28 жовтня 2021 року


    28 жовтня 2021 року на базі ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище» відбулося онлайн-засідання обласної методичної секції викладачів предметів гуманітарної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Професійна компетентність педагога як одна з умов його успішної діяльності та запорука підвищення якості освіти».
    У ході засідання:
˗ розглянуто нормативно-правове забезпечення викладання предметів гуманітарної підготовки (Яценюк Г.В, керівник секції, викладач української мови та літератури Бердичівського професійного будівельного ліцею);
˗ продемонстровано та обговорено відеофрагмент уроку української мови з використанням практичних інструментів для формування медіаграмотної мовної особистості (Блізніченко Ю.О., викладач української мови та літератури ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище», члени секції);
˗ охарактеризовано ефективність застосування теорії множинного інтелекту на уроках іноземної мови (Лесько І.В., викладач англійської мови ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»);
˗ висвітлено питання академічної доброчесності як невід’ємної частини якості освіти (Шедловська З.А., викладач зарубіжної літератури ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище»);
˗ розкрито суть збереження психічного здоров’я та соціального благополуччя учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання (Вдовенко Д.О., практичний психолог ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»);
˗ презентовано аналіз результатів участі випускників закладів П(ПТ)О області в ЗНО-2021 та деякі питання проведення ЗНО-2022 (Баранівська Л.Й., методист НМК ПТО у Житомирській області);
˗ проаналізовано сучасний стан та досвід роботи з обдарованою учнівською молоддю: співпраця з Малою академією наук, конкурси (Голубенко А.В., Сахневич І.Д., методисти НМК ПТО у Житомирській області).
    Завершилося засідання підведенням підсумків роботи.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

27 жовтня 2021 року


    27 жовтня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів інформатики, інформаційних технологій та Творчої педагогічної лабораторії ЗП(ПТ)О області у формі вебінару за планом:

    Тема «Ефективне функціонування системи управління дистанційним (змішаним) навчанням закладів П(ПТ)О

1. Основні завдання предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2021/2022 н.р. відповідно до нормативно-плануючої документації;
    Світлана Трембовецька, викладач ПТУ №4 м. Бердичева, керівник секції
2. Система забезпечення якості освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (за матеріалами управління держслужби якості освіти у Житомирській області та проєкту «SELFIE в Україні»);
    Анастасія Євгеньєва, методист НМК ПТО у Житомирській області
3. STEM-лабораторія ДНЗ «Центру сфери обслуговування м. Житомира»;
    Сергій Чумак, педагог ДНЗ «ЦСО м. Житомира»
4. Безпечний інформаційний простір ЗП(ПТ)О: безпека персональних даних; безпека використання мобільних пристроїв; безпека від Google;
    Тетяна Діденко, педагог ДНЗ «ЖВПТУ»
5. Проведення контролю за допомогою мережі Інтернет;
    Сергій Полосенко, педагог ДНЗ «ОПЛ»
6. Розроблення та застосування курсів дистанційного навчання.
    педагоги: Ірина Войтович (ЖППЛ), Анатолій Яворський (БПЛ), Ліна Юркова (ЦПТО м. Житомира)
    У заході був присутній 31 користувач.
    Організатором відеоконференції Google Meet був представник Центру ПТО м. Житомира.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

27 жовтня 2021 року


    27 жовтня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення в онлайн-режимі за темою: «Впровадження сучасних виробничих технологій у професійну підготовку».
    Розпочала вебінар і анонсувала план роботи засідання методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Жанна Коберник.
    Про педагогічні засади організації професійного навчання розповіла Людмила Бридун, майстер виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
    На впровадження сучасних виробничих технологій шляхом проєктної діяльності здобувачів освіти звернула увагу учасників засідання Ірина Кушнірук, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Власним досвідом щодо практичного впровадження майстер-класу як сучасного інноваційного методу роботи майстра виробничого навчання із здобувачами освіти та популяризація робітничої професії поділилась Тетяна Гладищук, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира».
    З позаурочною діяльністю як одним із шляхів формування професійної компетентності майбутніх фахівців швейної галузі ознайомили Олена Духопела, майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей» та Марина Сидоржевська, майстер виробничого навчання ПТУ №4 м. Бердичева.

21 жовтня 2021 року


    В рамках роботи обласного методичного об’єднання голів методичних комісій класних керівників та вихователів ЗП(ПТ)О 21 жовтня 2021 року проведений вебінар на тему: «Створення безпечного освітнього середовища у закладах професійної (професійно – технічної) освіти». Форма проведення – круглий стіл. Вебінар провели педагогічні працівники ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище». В роботі секції взяли участь 23 педагогічні працівники області.
        Ознайомлення з нормативно – правовими документами щодо організації виховної роботи у ЗП(ПТ)О у 2021-2022 н.р. провела методист НМК ПТО Баранівська Л.Й.. Активні учасники вебінару - голови методичних комісій класних керівників і вихователів Ейвазова І.В.(ДНЗ «ЦСО м. Житомира), Блізніченко Ю.О. (ДНЗ «БВПУ»), Котенко Н.П. (ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира» та вихователі гуртожитку Вітвіцька Г.М. (ЖППЛ), Круковська Г.Л. (ЦПТО), Шульц О.М.(ЛПЛ) у своїх виступах розкрили актуальні питання сьогодення щодо збереження психічного та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу, регулювання та коригування міжособистісних стосунків серед здобувачів освіти, особливостей прояву та методів попередження жорстокості та насильства. Практикум з теми «Методи та способи розв’язання конфліктних ситуацій» провела класний керівник ДНЗ «ЖВПТУ» Грибан В.П. Підсумки роботи методичного обєднання підвела Баранівська Л.Й., методист НМК ПТО.

9 вересня 2021 року


    09 вересня 2021 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного вебінару.
    Відкрила вебінар директор НМК ПТО у Житомирській області Валентина ВАСИЛЬЧУК з інформацією «Про підсумки організаційно-методичної діяльності закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2020-2021 навчальному році та основні завдання на 2021-2022 навчальний рік».
    Увага присутніх також була зосереджена на питаннях доступності та відкритості сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти. У зв’язку з можливим продовженням адаптивного карантину та з метою оптимізації комунікативних зв’язків між ЗП(ПТ)О та НМК ПТО учасникам вебінару запропоновано формат роботи методичної служби Житомирської області та доведено до відома інформацію про роботу обласних методичних секцій, проведення методичних заходів. Поставлені пріоритетні завдання на новий навчальний рік. Обласну методичну секцію заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи запропоновано проводити на базі ЗП(ПТ)О, які самі будуть вибирати формат проведення секції та визначати пріоритетні питання до розгляду.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Ольга КОЛЧИК зосередила увагу учасників вебінару на особливостях організації освітнього процесу підготовки кваліфікованих робітників у 2021-2022 навчальному році та алгоритмах реалізації стандартів професійної (професійно-технічної) освіти. Проаналізовано виступ Міністра освіти України Сергія ШКАРЛЕТА на серпневій конференції щодо дій та програмних цілей Міністерства по перезапуску професійної освіти, визначенню функцій та цілей регіональних рад професійної освіти та наглядових рад.
    Учасники вебінару ознайомилися з роботою Ради з питань розвитку професійної освіти при Главі Держави, та питаннями, які вона розглядає: робота над законопроєктом «Про професійну освіту», аналіз міжнародних проєктів у галузі професійно-технічної освіти, просуванні державно-приватного партнерства у професійній освіті, зокрема співпраці навчальних закладів та бізнесу, формуванні нової моделі управління та оптимізації системи профосвіти, популяризації та відновлення престижу професійної освіти. Відмічено переваги дуальної освіті, коли заклад і бізнес укладають угоди, і учень має можливість навчатися в умовах виробництва.
    До члені секції доведено інформацію МОН України щодо двох закладів профосвіти Житомирщини, які у 2021 році отримають майже 6 млн грн на закупівлю нового обладнання, а саме Центр сфери обслуговування м. Житомира та Коростишівський професійний аграрний ліцей.
    При розгляді питання «Алгоритм реалізації стандартів професійної (професійно-технічної) освіти» увага учасників вебінару зосереджена на окремих питаннях розробки освітніх програм та робочих навчальних планів, особливостях присвоєння кваліфікації та дотримання при цьому вимог СП(ПТ)О.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Лариса БАРАНІВСЬКА виступила з інформацією «Про особливості організації загальноосвітньої підготовки у 2021-2022 навчальному році», де увага присутніх була зосереджена на особливостях викладання окремих предметів, проведення ДПА, ЗНО, створення системи внутрішнього контролю у закладах П(ПТ)О.
    Заступник директора ЦПТО м. Житомира Людмила ЛЮБЧЕНКО розповіла про окремі проєкти МОН України, зокрема проєкт «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», учасниками якого стали педагогічні працівники Центру.
    Заступник директора ЦСО м. Житомира Валентина ТКАЧУК повідомила учасникам вебінару про заходи щодо реалізації обласного проєкту «Ключові компетентності як фактор забезпечення ефективної професійної та міжособистісної взаємодії», запровадженого наказом УОН Житомирської ОДА від 29.01.2021 № 06.
    Членами секції розглянуто та погоджено план роботи секції на 2021-2022 навчальний рік. 27 жовтня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення в онлайн-режимі за темою: «Впровадження сучасних виробничих технологій у професійну підготовку». Розпочала вебінар і анонсувала план роботи засідання методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Жанна Коберник. Про педагогічні засади організації професійного навчання розповіла Людмила Бридун, майстер виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище». На впровадження сучасних виробничих технологій шляхом проєктної діяльності здобувачів освіти звернула увагу учасників засідання Ірина Кушнірук, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира». Власним досвідом щодо практичного впровадження майстер-класу як сучасного інноваційного методу роботи майстра виробничого навчання із здобувачами освіти та популяризація робітничої професії поділилась Тетяна Гладищук, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира». З позаурочною діяльністю як одним із шляхів формування професійної компетентності майбутніх фахівців швейної галузі ознайомили Олена Духопела, майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей» та Марина Сидоржевська, майстер виробничого навчання ПТУ №4 м. Бердичева.

3 червня 2021 року

    3 червня 2021 року відбулося онлайн-засідання (сервіс Google Meet) обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» та педагогічних працівників будівельних професій закладів П(ПТ)О області на тему «Особливості організації та проведення практичних робіт в умовах організації освітнього процесу у змішаному форматі».
    Під час засідання розглядались питання:
- Про підсумки місячника охорони праці та безпеки життєдіяльності у ЗП(ПТ)О області, Любов Недашківська, методист НМК ПТО Житомирській області, відповідальна;
- Аналіз проведення олімпіади з предмета «Охорона праці» серед здобувачів ЗП(ПТ)О області, Петро Креничко керівник секції викладачів предмета «Охорона праці», викладач Любарського професійного ліцею;
- Аналіз результатів організації та проведення регіонального етапу та участі у ІІІ (заключному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Штукатур», Оксана Лозовик, керівник секції педагогічних працівників будівельних професій закладів П(ПТ)О області, викладач Центру професійної освіти м. Житомира;
- Практика організації проведення практичних робіт та самостійної роботи здобувачів освіти з використанням дистанційних засобів навчання (обмін досвідом роботи), Світлана Артеменко, заступник директора з НВР, викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище», Олександра Демчук, заступник директора з НР, викладач ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира», Ігор Голумбйовський, викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей», Людмила Кічкірук, викладач Баранівського професійного ліцею).
    На засіданні педпрацівники поділились думками щодо результатів роботи секцій за 2020/2021 н.р. та запропонували пріоритетні завдання для обговорення у 2021-2022 н. р.

2 червня 2021 року

    2 червня 2021 року відбулося онлайн-засідання (сервіс Google Meet) обласної методичної секції педпрацівників професій і предметів соціального та економічного напрямку закладів П(ПТ)О області на тему «Інформаційно-освітнє середовище як засіб формування професійних, соціальної та підприємницької компетентностей здобувачів освіти».
    Під час засідання розглядались питання:
- Презентація проведених відкритих уроків, заходів під час навчання професіям соціального і економічного напрямків та при вивченні освітніх компонентів і предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва», В’ячеслав Щепанівський, викладач професійної підготовки Бердичівського професійного будівельного ліцею;
- Упровадження інноваційних форм і методів у роботі над комплексним методичним забезпеченням предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» як важливий крок до поліпшення якості освіти, викладачі предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» Юлія Савенко (Коростишівський професійний аграрний ліцей), Борис Філоненко (Баранівський професійний ліцей);
- Впровадження активних методів навчання і контролю навчальних досягнень здобувачів освіти при вивченні освітніх компонентів та предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» (з досвіду роботи), Оксана Сідлецька, викладач Любарського професійного ліцею;
- Впровадження дистанційного навчання як новий формат освітніх послуг, Інна Вовк, викладач ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» - Самоосвіта як важливий чинник розвитку професійних та соціальних компетентностей педагога (з досвіду роботи), Валентина Ткачук, заступник директора з НВР, викладач ДНЗ «Центр сфери обслуговування населення м. Житомира».
    На засіданні педпрацівники поділились думками щодо результатів роботи секції за 2020/2021 н.р. та запропонували пріоритетні завдання на 2021-2022 н. р.

27 травня 2021 року

    27 травня 2021 року відбулося онлайн-засідання (через сервіс Google Meet) обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій закладів П(ПТ)О області на тему «Моніторинг ефективності упровадження електронних освітніх ресурсів та засобів навчання в освітній процес».
    Під час засідання розглянуто ряд актуальних і важливих питань:
- Особливості формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗП(ПТ)О області, Валентина Васильчук, директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області;
- Роль методиста у формуванні внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі П(ПТ)О, Лариса Вербило, методист ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»;
- Упровадження елементів дистанційного навчання в сучасний освітній процес, Лариса Канюка, методист ДНЗ «Малинський професійний ліцей»;
- Нові інформаційні технології та шляхи оптимального їх застосування, Людмила Нідзьолик, методист Коростишівського професійного аграрного ліцею;
- Підвищення іміджу робітничих професій шляхом реалізації проєктних технологій, Людмила Салімонович, методист ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира»;
- Організація роботи методичних комісій в умовах карантину, Наталія Теслюк, методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- Педагогічний коучинг як метод формування компетентнісного підходу, ключових компетентностей учасників освітнього процесу, Надія Каленюк, методист Баранівського професійного ліцею.
    На засідання методисти обговорили актуальні питання щодо особливостей методичної роботи та підвели підсумки роботи секції за 2020-2021 навчальний рік.

27 травня 2021 року

    27 травня 2021 року на базі НМК ПТО у Житомирській області в рамках обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи проведено навчально-практичний вебінар на тему «Особливості організації та проведення кваліфікаційної атестації здобувачів освіти при організації змішаних форм навчання та видачі документів державного зразка».
    Участь у вебінарі взяли 21 представник з 18-ти ЗП(ПТ)О.
    Відкрила вебінар методист НМК ПТО Колчик Ольга, яка зосередила увагу учасників на особливостях організації та проведення кваліфікаційної атестації здобувачів освіти при організації змішаних форм навчання та видачі документів державного зразка.
    Ту ж тему продовжили в обговоренні заступник директора ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира» Фільшина Світлана та методист Територіального відокремленого спеціалізованого відділення (м. Радомишль) Бичківська Оксана.
    Власним досвідом на тему роботи ЗП(ПТ)О з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти поділилися заступники директорів ДНЗ «ЖВПТУ» Гнатюк Юлія та ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Ткачук Валентина. Обговорено Наказ МОН України від 06.05.2021 №509.
    Учасники вебінару взяли активну участь у дискусії з питання організації видачі документів державного зразка (диплома кваліфікованого робітника та додатка до диплому). Власним досвідом поділилися заступник директора ЛПЛ Суханіцький Віктор, заступник директора КПАЛ Лічаченко Ганна, заступник директора ГВПУНТ Заруцька Таісія.
    Значна увага була приділена питанням співпраці закладів професійної (професійно-технічної) освіти з органами державного нагляду та контролю щодо кваліфікаційної атестації здобувачів освіти з метою видачі документів про присвоєння робітничої кваліфікації та відповідних посвідчень (водія, тракториста). Алгоритм реалізації цього питання розкрили заступники директора ЛПЛ Суханіцький Віктор, ЦПТО м. Житомира Любченко Людмила, ГВПУНТ Заруцька Таісія.
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання заступників керівників ЗП(ПТ)О області в сфері організації та проведення кваліфікаційної атестації здобувачів освіти при організації змішаних форм навчання та видачі документів державного зразка. Презентації заступників директорів будуть направлені у ЗП(ПТ)О ел. поштою.

26 травня 2021 року

    26 травня 2021 року на освітній платформі «Класна оцінка» в онлайн - режимі відбулося засідання обласного методичного об’єднання голів методичних комісій класних керівників та вихователів ЗП(ПТ)О на тему: «Формування природничо-екологічної компетентності здобувачів освіти ЗП(ПТ)О, озброєння їх досвідом розв’язання екологічних проблем».
    Відкрила засідання заступник директора з методичної роботи НМК ПТО у Житомирській області Ткачук І.М.
    Музика С.Ю., голова МК КК ДНЗ «НВВПУ» загострила увагу учасників засідання на актуальності екологічного виховання в умовах сьогодення.
    Питання «Формування екологічної свідомості та культури як складової гармонійного розвитку, формування цілісної картини світу та життєвої компетентності здобувачів освіти ЗП(ПТ)О» презентували Самченко Р.М., голова МК КК ДПТНЗ «РПЛ» та Вітвицька Г.М., вихователь ЖППЛ.
    З формами, методами та засобами виховання в учнівської молоді екологічної культури ознайомила учасників Трембовецька С.О., голова МК КК ПТУ№4 м. Бердичева.
    З власним досвідом щодо формування екологічної етики та гуманного ставлення до природи поділилась Лізунова Я.І., вихователь гуртожитку КПАЛ.
    Блізніченко Ю.О., голова МК КК ДНЗ «БВПУ» акцентувала увагу учасників на системі роботи класного керівника, вихователя щодо формування екологічної компетентності здобувачів освіти ЗП(ПТ)О.
    Завершилося онлайн-засідання підведенням підсумків роботи секції за 2020-2021 навчальний рік.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

26 травня 2021 року

    26 травня 2021 року на базі НМК ПТО у Житомирській області в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту та механізації сільського господарства проведено навчально-практичний вебінар на тему «Особливості проведення дистанційного навчання з окремих предметів (компонентів) з професій сільськогосподарського спрямування та транспорту».
    Участь у вебінарі взяли 35 педагогічних працівників з 9-ти ЗП(ПТ)О.
    Відкрила вебінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників на особливостях проведення дистанційного навчання з окремих предметів (компонентів) з професій сільськогосподарського спрямування та транспорту.
    Викладачі Житомирського професійного політехнічного ліцею та Центру професійно-технічної освіти м. Житомира Пасічник А.В. та Цьомик П.В. презентували власні методики проведення дистанційного навчання з предметів: «Правила дорожнього руху» по темі: «Проїзд перехресть» та «Професійна етика та культура водіння» по темі: «Психофізіологічні особливості водіїв» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С».
    Власним досвідом щодо упровадження активних методів навчання і контролю навчальних досягнень здобувачів освіти при вивченні модуля ТрВ1-2 «Виконання слюсарних робіт під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту комбайнів» з професії 8331 «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» категорії В1 поділилися викладачі ЛПЛ Мясніков І.В. та КПАЛ Васильчук С.М.
    Викладачі ЛПЛ Мясніков І.В. поділився з учасниками вебінару власним досвідом щодо використання та впровадження модульного об’єктно-орієнтованого динамічного навчального середовища (Moodle).
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Колчик О.Г. звернула увагу учасників вебінару на нову структуру Стандарту професійної (професійно-технічної) освіти, затверджену наказом МОН від 17.02.2021 №216 та на наказ МОН від 06.05.2021 №509 «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері організації та проведення дистанційного навчання здобувачів освіти з окремих предметів (компонентів) з професій сільськогосподарського спрямування та транспорту. Презентації педагогічних працівників будуть направлені у ЗП(ПТ)О ел. поштою.

20 травня 2021 року

    20 травня 2021 року в онлайн-режимі на вебплатформі GOOGLE MEET відбувся вебінар педагогічних працівників обласних методичних секцій металообробних та енергетичних професій і викладачів предмета «Захист України». Тема вебінару «Використання методики розвитку критичного мислення при формуванні ключових і предметних компетентностей у здобувачів освіти».
    У вебінарі взяли участь 28 педагогічних працівників із 23 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Розпочав вебінар керівник обласної методичної секції металообробних та енергетичних професій Пугаков Петро Калинович, який зробив аналіз проведеної обласної олімпіади серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з предмета «Електротехніка».
    Обмін досвідом з упровадження в освітній процес методики розвитку критичного мислення при формуванні ключових і предметних компетентностей у здобувачів освіти провели педпрацівники ЗП(ПТ)О:
- Пулинського професійного ліцею - Єль Георгій Михайлович;
- ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» - Самченко Руслан Миколайович;
- ДПТНЗ «Житомирський навчальний центр №4» - Подвисоцький Роман Володимирович.
    Презентувала систему роботи фахової методичної комісії училища за змішаною формою навчання голова м/к Центру професійно-технічної освіти м.Житомира Федорко Наталія Миколаївна.
    Сучасний урок виробничого навчання презентував майстер виробничого навчання ПТУ№4 м.Бердичева Федоренко Василь Петрович.
    Підведення підсумків огляду-конкурсу на кращий стан викладання предмета «Захист України» серед закладів П(ПТ)О області провів керівник секції Шабаянц Сергій Араратович.

19 травня 2021 року

    19 травня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції старших майстрів ЗП(ПТ)О області в режимі відеоконференції GoogleMeet на тему: «Організаційно-методичні засади завершення навчального року та підготовка здобувачів освіти до складання ДКА та КА».
    З організаційно-методичними засадами та особливостями проведення ДКА та КА в умовах адаптивного карантину присутніх ознайомила Васильчук Валентина Ананіївна, директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області.
    Власним досвідом роботи щодо алгоритму підготовки та проведення кваліфікаційних пробних робіт поділилися старші майстри Бойчук Андрій Миколайович (Житомирський професійний політехнічний ліцей) та Шевченко Тетяна Петрівна (ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»).
    Досвід роботи щодо організації кваліфікаційних пробних робіт на базі навчально-практичних центрів галузевого спрямування презентували старші майстри Федчик Володимир Степанович (Головинське вище професійне училище нерудних технологій), Швець Олег Леонідович (Бердичівський професійний будівельний ліцей), Зубрицький Валерій Олександрович (Професійно-технічне училище №4 м. Бердичева), Домарацька Зінаїда Миколаївна (ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира») та Гавриченко Лариса Миколаївна (Центр професійно-технічної освіти м. Житомира).
    Завершилося засідання підведенням підсумків роботи секції за 2020-2021 навчальний рік та обговоренням плану роботи на наступний.

19 травня 2021 року

    Відповідно до Плану заходів реалізації обласного проєкту «Математика сьогодення у закладі П(ПТ)О: процес взаємного збагачення змісту та практичного спрямування загальної середньої і професійної освіти» 19 травня 2021 року відбулося консультаційне онлайн - засідання з питань створення дистанційного курсу з предмета «Математика». Консультування відбувалось за допомогою сервісу відеотелефонного зв’язку Google Meet.
    В засіданні брали участь викладачі предмета «Математика» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Про методологічні функції, критерії вибору засобів організації дистанційного навчання, поширені вебресурси, складові дистанційного навчання та супровід дистанційних курсів, інтегрування інструментів дистанційного навчання на єдиній платформі детально розповів Богдан Сербин – методист НМК ПТО.
    Викладач математики ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Альона Мосійчук продемонструвала варіанти перенесення очної програми в дистанційний формат, цифрові інструменти та сервіси, онлайн платформи з дидактичними матеріалами для організації дистанційного навчання.
    Продовжила спілкування Наталія Костючек – методист Житомирського професійного політехнічного ліцею, яка акцентувала увагу на обов’язковій мотивації навчальної діяльності та контролю знань здобувачів при створенні дистанційного курсу, дотриманні загальних інструкцій і структури навчального контенту.
    На завершення викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею Віталій Ковбан провів міні майстер-клас «Тестовий контроль з математики за допомогою онлайн сервісів».

17 травня 2021 року

    17 травня 2021 року відбулося заключне засідання обласної методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області у формі відеоконференції на тему: «Сучасні можливості, нові ідеї, нова бібліотека, нова якість обслуговування». До участі у заході були запрошені бібліотечні працівники обласних бібліотек для дітей та юнацтва.
    Про інтерактивні заходи як формулу успіху роботи бібліотеки розповіла Людмила Артеменко, завідувачка науково-методичного відділу Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва.     Людмила Михальчук, директорка обласної бібліотеки для дітей Житомирської обласної ради, акцентувала увагу на основних шляхах залучення підлітків до бібліотеки.
    Актуальність участі педагогічного й учнівського колективів у створенні позитивного іміджу бібліотеки розкрила Антоніна Колосовська, бібліотекар ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    З бібліотечним фен-шуєм та створенням сучасного комфортного місця для саморозвитку та дозвілля учнів присутніх ознайомила Людмила Слухова, бібліотекар Житомирського професійного політехнічного ліцею.
    Із загальними положеннями облаштування й мікроклімату бібліотеки ознайомила Антоніна Степанчук, бібліотекар Овруцького професійного ліцею.
    З власним досвідом щодо гігієни бібліотечних фондів та організації санітарного дня поділилася Алла Опанащук, бібліотекар Пулинського професійного ліцею.

12 травня 2021 року

    12 травня 2021 року відбулося заключне засідання обласної методичної секції працівників психологічної служби ЗП(ПТ)О області у формі відеоконференції за допомогою сервісу GoogleMeet на тему: «Інклюзія в закладах професійної (професійно-технічної) освіти».
    До участі в онлайн-засіданні були запрошені Шовтюк Алла Миколаївна, директор КУ «Другий інклюзивно-ресурсний центр» Житомирської міської ради, і Тарнавська Наталія Петрівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти і педагогічних інновацій, керівник науково-методичного центру ресурсів і документації з інклюзивної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка.
    З нормативною базою та особливостями організації освітнього процесу здобувачів освіти з особливими освітніми потребами у закладах професійної (професійно-технічної) освіти присутніх ознайомила Сахневич Ірина Дем’янівна, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області.
    Шовтюк Алла Миколаївна презентувала історію створення КУ «Другий інклюзивно-ресурсний центр» Житомирської міської ради, матеріально-технічну базу та пріоритетні напрямки діяльності в умовах інклюзивно-освітнього простору.
    Про актуальні та доцільні інклюзивні інструменти практичного психолога закладу професійної (професійно-технічної) освіти учасникам відеоконференції розповіла Тарнавська Наталія Петрівна.
    Своїм досвідом проведення психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами поділилася Калінчук Алла Борисівна, практичний психолог Житомирського професійного ліцей Житомирської обласної ради.
    На завершення засідання Голубенко Антоніна Володимирівна, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, підвела підсумки роботи секції за 2020-2021 навчальний рік.

27 квітня 2021 року

    27 квітня 2021 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного вебінару.
    Відкрила вебінар методист НМК ПТО у Житомирській області Ольга Колчик з презентацією кроків реалізації обласного проєкту «Ключові компетентності як фактор забезпечення ефективної професійної та міжособистісної взаємодії», запровадженого наказом УОН Житомирської ОДА від 29.01.2021 № 06.
    В ході презентації учасники вебінару розглянули наказ МОН від 17.02.2021 № 216, який затвердив Методичні рекомендації щодо розроблення стандартів професійної (професійно-технічної) освіти за компетентнісним підходом. Відмічено, що в нових СП(ПТ)О питанням оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями приділена значна увага.
    Розвиваючи основну тему вебінару заступники директорів ЛПЛ Суханіцький Віктор та ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Ткачук Валентина підняли окремі питання щодо особливостей розробки навчально-програмної та навчально-плануючої документації при реалізації проєкту «Ключові компетентності».
    Учасникам вебінару були представлені майстер - класи з демонстрацією методик, що дають змогу здобувачам освіти оволодіти ключовими компетентностями:
майстер виробничого навчання ЛПЛ Кіндрась Наталія провела майстер – клас в гр. № 5 ІІІ курсу з професії «6111 Продавець продовольчих товарів 3р.» (Модуль - ПТ-3 «Організація торговельно-технологічного процессу за спеціалізаціями») на тему «Продаж бакалійних, хлібо-булочних та кондитерських товарів».
викладач ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Богонос Тетяна провела майстер – клас в гр. № КОБ-4 ІІІ курсу з професії «5122 Кухар». 5123 Офіціант. 5123 Бармен (5123 Офіціант)» на тему «Декантація вина».
    Члени обласної методичної секції дали високу оцінку проведеним майстер-класам.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Баранівська Лариса виступила з інформацією «Особливості ДПА у 2021 році: зміни для випускників».
    У зв’язку із значною кількістю недоліків, виявленим під час здійснення Житомирським РСЦ ГСЦ МВС України моніторингу за підготовкою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів (відповідно до наказу МВС України від 07.12.2009 р. №515, у редакції наказу від 27.12.2019 №1110), членам секції запропоновано обговорити окремі питання підготовки водіїв автотранспортних засобів в ЗП(ПТ(О) області, зокрема співпрацю з органами державного нагляду та контролю МВС України (ТСЦ та РСЦ ГСЦ МВС України) з метою отримання здобувачами освіти посвідчень водія (відкрита інформація за посиланням http://zhi.hsc.gov.ua/publichna-informatsiya/normativna-baza/nakazi-rsts-gsts-mvs-v-zhitomirskij-oblasti-pro-zatverdzhennya-rishen-akreditatsijnoyi-komisiyi/).
    Запропоновано звернути особливу увагу на вищезазначене питання керівникам ДНЗ «Малинський професійний ліцей» (відсутність акредитації в органах МВС), Житомирського професійного політехнічного ліцею, ЦПТО м. Житомира, Коростишівського професійного аграрного ліцею (щодо Турчинівського територіального відокремленого спеціалізованого відділення), (навчальні групи не зареєстровані в органах МВС), Овруцького професійного ліцею, Головинського вищого професійного училища нерудних технологій (щодо Пулинського територіального відокремленого спеціалізованого відділення), (несвоєчасна реєстрація навчальних груп в органах МВС).
    Участь у засіданні обласної методичної секції взяла т.в.о. начальника управління освіти і науки Житомирської ОДА Осипович Наталія, яка зосередила увагу членів секції на особливостях регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2021 році та висловила стурбованість щодо значної кількості недоліків у питанні підготовки водіїв автотранспортних засобів. Запропоновано керівникам ЗП(ПТ)О до початку нового навчального року визначитись з можливостями закладів здійснювати підготовку водіїв автотранспортних засобів на рівні державних вимог.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

14 квітня 2021 року

Школа педагога-початківця
(секція працівників психологічної служби)

    Відповідно до наказу Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації від 07.12.2020 № 197 «Про організацію роботи «Школи педагога-початківця» у 2020-2021 навчальному році» 14 квітня 2021 року відбулося онлайн-засідання «Школи педагога-початківця» (секція працівників психологічної служби) на платформі «Класна оцінка», у якому взяли участь представники 10-ти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Також до участі у вебінарі було запрошено Гуменну Людмилу, заступника начальника управління-начальника відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації.
    Зі специфікою узагальнення результатів діяльності в аналітичній та статистичній записці за 2020-2021 н.р. присутніх ознайомила Шевчук Світлана, соціальний педагог Баранівського професійного ліцею.
    Питання участі у реалізації національних, державних та регіональних програм розкрила Голубенко Антоніна, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, яка особливу увагу акцентувала на рекомендаціях Міністерства освіти і науки України для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед учнівської молоді та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі.
    Гуменна Людмила відзначила необхідність активізації співпраці закладів освіти з інститутами громадянського суспільства у сфері державної молодіжної політики, сприяння розвитку прямих контактів між закладами професійної (професійно-технічної) освіти та відділом молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації.
    З особливостями атестації працівників психологічної служби присутніх ознайомила Вдовенко Дарина, практичний психолог Державного навчального закладу «Центр сфери обслуговування м. Житомира», детально зупинившись на нормативно-правовому забезпеченні, алгоритмі проведення, умовах і порядку присвоєння кваліфікаційних категорій та педагогічних звань.
    Завершилося онлайн-засідання підведенням підсумків роботи Школи.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

7 квітня 2021 року

Засідання Творчої педагогічної лабораторії

    Відеоконференція відбулася за допомогою Microsoft Teams Office 365, розгорнутого на базі професійно-технічного училища №4 м. Бердичева. Адмініструвала платформу тренер з розгортання Office 365 Світлана Трембовецька, викладач даного закладу. У чаті Microsoft Teams зареєструвались близько 40 педагогів з 19 закладів освіти.
    Захід відкрила Валентина Васильчук, директор НМК ПТО у Житомирській області, яка закцентувала увагу присутніх на важливих напрямках роботи Творчої педагогічної лабораторії.
    План семінару-практикуму охопив основні напрямки реалізації обласного проєкту «Інформаційно-методичний простір професійної освіти Житомирщини»:
    питання щодо шляхів реалізації обласного проєкту «Інформаційно-методичний простір професійної освіти Житомирщини» висвітлила Анастасія Євгеньєва, методист НМК ПТО;
    важливе питання щодо психологічних аспектів навчальної діяльності в умовах дистанційного навчання розкрила Дарина Вдовенко, практичний психолог ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»;
    виступи з цікавою та новою тематикою щодо організаційно-методичних засад діяльності тьютора дистанційного навчання пролунали від Юлії Чайки, викладача Овруцького професійного ліцею, та Алли Опанасенко, викладача Коростишівського професійного аграрного ліцею;
    досвідом щодо розгортання Office 365 поділилася Світлана Трембовецька, викладач професійно-технічного навчального закладу №4 м. Бердичева;
    майстер-класи з використання онлайн інструментів для створення навчального контенту у форматі дистанційного (змішаного) навчання провели Наталія Заньковецька, викладач Головинського ВПУ нерудних технологій, Оксана Круглян, викладач Овруцького професійного ліцею та Олексій Закусило, викладач Коростенського ТВСВ ДНЗ «Малинський професійний ліцей».

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

6 квітня 2021 року

    Відповідно до Плану заходів реалізації обласного проєкту «Математика сьогодення у закладі П(ПТ)О: процес взаємного збагачення змісту та практичного спрямування загальної середньої і професійної освіти» 6 квітня 2021 року відбувся майстер-клас викладача – методиста.
    Заняття проходило в форматі онлайн - засідання на платформі Google Meet.
В засіданні взяли участь викладачі предмета «Математика» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Розпочала майстер-клас Світлана Чигрин, викладач-методист Професійно-технічного училища №4 м.Бердичева.
Вона детально, на конкретних прикладах, продемонструвала учасникам зібрання процес створення та використання тестів професійного спрямування з математики за допомогою Google Forms — популярного онлайн-сервісу для створення форм зворотного зв’язку (швидке планування, складання опитування, анкети, тести, вікторини).
    Переконливо довела важливість такої діяльності для підвищення математичної освіченості здобувачів, підготовки до ДПА/ЗНО.
    Продовжила заняття Світлана Гурінчук, викладач-методист Овруцького професійного ліцею, яка розкрила питання створення мотиваційного компоненту для успішного оволодіння здобувачами математичною освітою. Розповіла про способи і методи стимулювання інтересу до вивчення математики. Показала ефективність використання програмного засобу GEOGEBRA, який поєднує динамічну геометрію, алгебру, математичний аналіз і статистику. Продемонструвала варіанти швидкого створення за допомогою даної програми графіків функцій, графіків рівнянь, геометричних фігур, формул.
    Обидва виступи отримали схвальні відгуки учасників заняття, допомогли педагогам в оволодінні новітніми інструментами навчання здобувачів.

25 березня 2021 року

    25 березня 2021 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено онлайн-засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально- виховної роботи ЗП(ПТ)О на тему: «Соціальні мережі як виклик сучасності в освітньому середовищі».
    Розпочала вебінар заступник директора з методичної роботи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Ткачук І.М., яка зосередила увагу учасників на необхідності впровадження та використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в освітньому процесі, зокрема соціальних мереж.
    Відповідно до плану вебінару були розглянуті актуальні питання:
- «Соціальна мережа як інструмент власного професійного вдосконалення» - Ейвазова І. В., заступник директора з НВР ДНЗ «ЦСО м.Житомира»;
- «Формування професійного іміджу в соціальній мережі. Етичні засади й особливості педагогічної комунікації в соціальній мережі» - Мельниченко Л.В., заступник директора з НВР ДНЗ «ЖВПТУ»; Гурінович О.М., заступник директора з НВР ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира»;
- «Використання соціальних мереж для нетворкінгу, френдінгу й маркетингу - Костюченко Л.М.», заступник директора з НВР ДНЗ «МПЛ»;
- «Професійно-педагогічні об’єднання в соціальних мережах, їхня роль у набутті професійної майстерності» - Мішина Т. В., заступник директора з НВР ОПЛ; Дубівка В.Г., заступник директора з НВР КПАЛ.
    Досвідом роботи з питання «Виховний процес в умовах дистанційного навчання у ДНЗ «Малинський професійний ліцей» поділилась заступник директора з НВР ДНЗ «МПЛ» Костюченко Л. М.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

24 березня 2021 року

    24 березня 2021 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено засідання обласного методичного об’єднання голів методичних комісій класних керівників та вихователів ЗП(ПТ)О на тему: «Професійне виховання майбутніх кваліфікованих робітників».
    Гнетецька М. В., голова методичної комісії класних керівників та вихователів КПАЛ висвітлила питання «Психолого-педагогічні засади професійного виховання здобувачів освіти ЗП(ПТ)О».
    Практичний психолог ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Вдовенко Д. О. розповіла про основні підходи до діагностики професійних якостей здобувачів освіти ЗП(ПТ)О.
    Якими професійними якостями повинні володіти майбутні кваліфіковані робітники поділилась Коберник І.О., соціальний педагог ЦПТО м. Житомира.
    Питання «Рекламно-інформаційна діяльність щодо профорієнтації молоді та висвітлення престижу ЗП(ПТ)О» презентувала Ющенко Г.О, голова методичної комісії класних керівників та вихователів ЛПЛ.
    Із засобами формування професійної компетентності та виховання соціально-мобільної особистості учасників засідання ознайомила Коваленко С.В., голова методичної комісії класних керівників та вихователів ДНЗ «МПЛ».
    Свій досвід роботи презентували педагогічні працівники, які атестуються у 2021р.:
- вихователь ДНЗ «ЖВПТУ» Сабадаш В.М. Тема педагогічного досвіду: «Формування морально–етичних компетенцій здобувачів освіти»;
- вихователь ДНЗ «ЖВПТУ» Прут К.С. Тема педагогічного досвіду: «Упровадження у виховний простір гуртожитку моделей життєвих компетентностей здобувачів освіти»;
- вихователь ЖПЛ ЖОР Олексюк Т.А. Тема педагогічного досвіду: «Художньо-естетичне виховання як важлива складова змісту виховання».

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

23 березня 2021 року

Вплив на освітній процес якості електронних освітніх ресурсів з використанням дистанційних технологій

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

    23 березня 2021 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено в онлайн-режимі засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на дану тему, в якому брали участь 50 педагогічних працівникыв з 11 закладів П(ПТ)О області та виступили з презентаціями 10 осіб.
    Розпочала вебінар і анонсувала тему та зміст питань, які винесені на обговорення, методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.
    З презентаціями «Аналіз впливу на освітній процес якості електронних освітніх ресурсів з використанням дистанційних технологій під час навчання професіям: «Кухар», «Офіціант», «Бармен», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів» та інш.» слухали викладачів Людмилу Подзярей, Ларису Костюк (ДНЗ «ЖВПТУ»), Марію Куровську («ЦСО м. Житомира») і Оксану Сідлецьку (ЛПЛ).
    Систему роботи фахових методичних комісій з впровадження елементів дистанційного навчання в освітній процес здобувачів освіти професій, з яких проводиться підготовка у закладах, презентували викладачі Антоніна Поліщук (Головинське ВПУ НТ) та Олена Вільчинська (ДНЗ «БВПУ»).
    Питання «Використання інтерактивних форм і методів роботи зі здобувачами освіти» (з досвіду роботи) презентували:
- Електронний тестовий тематичний контроль та інструкційно-технологічні картки з професії «Продавець продовольчих товарів» – Валентина Богатирчук, майстер виробничого навчання ДНЗ «ЖВПТУ»;
- Відеоматеріали з професії «Продавець продовольчих товарів» – Людмила Гриша, майстер виробничого навчання ДНЗ «ЖВПТУ»;
- Комплект ілюстраційних карток з професії «Продавець продовольчих товарів» Діана Прокопчук, майстер виробничого навчання ДНЗ «ЖВПТУ»;
- Збірник завдань для тематичного контролю з виробничого навчання з професії «Кухар» (3 розряд) – Галина Шевчук, майстер виробничого навчання ДНЗ «ЖВПТУ»;
- Інструкційно-технологічні картки до тем з професії «Плодоовочівник, продавець продовольчих товарів» – Надія Наумчук, майстер виробничого навчання КПАЛ.
    Досвідом роботи щодо упровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій поділились педагогічні працівники, які атестуються у 2021 році при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації.
    У підведенні підсумків вебінару брали участь керівник секції Людмила Подзярей та відповідальна методист НМК ПТО Ніна Малінкіна.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

18 березня 2021 року

     18 березня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення в онлайн-режимі за темою: «Інноваційна діяльність педагогічних працівників як основний напрям реалізації освітніх реформ в системі професійної освіти».
    Розпочала вебінар і анонсувала план роботи засідання методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Жанна Коберник.
    Про інноваційну діяльність педагогічних працівників як шлях до вдосконалення освітнього процесу розповіла Марина Сидоржевська, майстер виробничого навчання ПТУ №4 м. Бердичева.
    Власним досвідом щодо впровадження інноваційних методів навчання з професій: «Швачка; кравець; закрійник»; «Манікюрник; візажист»; «Вишивальник»; «Перукар (перукар-модельєр)» поділились Олена Духопела, майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей»; Олеся Козенюк, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»; Наталія Антипчук, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира» та Марина Мельниченко, викладач ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
    На використання ІКТ у процесі формування та розвитку професійної компетентності здобувачів освіти звернули увагу учасників засідання Світлана Пархомчук, викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей» та Марія Куровська, викладач ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

18 березня 2021 року

    18 березня 2021 року на базі НМК ПТО у Житомирській області в рамках обласної методичної секції педпрацівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку проведено вебінар на тему «Вплив на освітній процес якості електронних освітніх ресурсів з використанням дистанційних технологій».
    У вебінарі взяли участь 30 педпрацівників з 22 закладів П(ПТ)О.
    Викладач ДНЗ «ОПЛ» Сергій Полосенко проаналізував вплив на освітній процес якості електронних освітніх ресурсів з використанням дистанційних технологій під час навчання професіям соціального і економічного напрямків та при вивченні освітніх компонентів і предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва».
    Викладачі ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Марія Куровська та ППЛ Людмила Чайкіна презентували системи роботи методичних комісій педагогічних працівників професій соціального та економічного напрямків з упровадження елементів дистанційного навчання в освітній процес здобувачів освіти.
    Алла Алфьорова – викладач ДНЗ «ЖВПТУ» ознайомила учасників вебінару з комплексним методичним забезпеченням предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва», а Тетяна Солякова – викладач ГВПУ НТ презентувала збірник завдань для тематичного контролю з даного предмета.
    Досвідом роботи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій поділились педагогічні працівники, які атестуються у 2021 році:
Ліна Сікорака (к.п.н., викладач ЖПЛ ЖОР на присвоєння педзвання «викладач-методист»);
Валентина Ткачук (викладач ДНЗ «ЦСО м. Житомира» на присвоєння педзвання «викладач-методист»);
Тетяна Ружанцева (викладач ДНЗ «БВПУ» на присвоєння педзвання «викладач-методист»);
Антоніна Степанчук (викладач ОПЛ на присвоєння педзвання «викладач-методист»);
Світлана Мохорт (викладач БПБЛ на присвоєння педзвання «старший викладач»).
Підвела підсумки вебінару методист НМК ПТО у Житомирській області Любов Недашківська.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

17 березня 2021 року

    17 березня 2021 року на сервісі відеотелефонного зв’язку Google Meet відбулося засідання викладачів математики, фізики і астрономії закладів П(ПТ)О області за темою: «Методична компетентність викладача у підвищенні мотивації фізико-математичної підготовки здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти».
    У онлайн-засіданні взяли участь 37 викладачів математики закладів П(ПТ)О.
    Досвідом роботи з ефективного поєднання традиційних та інноваційних форм навчання для досягнення освітніх цілей у процесі підготовки майбутніх кваліфікованих робітників поділився Микола Ковальчук, викладач ДНЗ «Олевський професійний ліцей».
    Цікаві методичні новинки з організації освітнього процесу та ефективних засобів навчання, опанування новітніми інструментами викладання математики продемонстрували викладачі, які атестуються у 2021 році атестаційною комісією ІІІ рівня: Ірина Войтович - (Житомирський професійний політехнічний ліцей), Людмила Гурин – (ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м.Житомира), Ольга Шморгун – (Бердичівський професійний будівельний ліцей), Віталій Ковбан – (Житомирський професійний політехнічний ліцей).
    Наступне онлайн – спілкування було присвячене реалізації обласного проєкту «Математика сьогодення у закладі П(ПТ)О: процес взаємного збагачення змісту та практичного спрямування загальної середньої і професійної освіти».
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Таліна Ковальчук проаналізувала хід виконання заходів щодо реалізації Проєкту, надала методичні рекомендації стосовно використання засобів популяризації математики, підвищення рівня математичної грамотності, загальної культури здобувачів, можливостей для педагогів поповнити свій ресурсно-методичний багаж.
    Про передбачене проєктом започаткування проведення відеоконференцій з актуальних питань поліпшення математичної освіти здобувачів на платформі Google Meet розповів методист НМК ПТО Богдан Сербин. Він зробив детальний огляд вказаного сервісу, відмітив особливості, переваги, відмінності даного сервісу від інших, показав можливості спільної роботи викладачів та викладача із здобувачами.
    Одне із питань заходів, «Реалізація практичної спрямованості в процесі навчання математики, формування навичок застосування математики», висвітлила Тетяна Чупринська, викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».
    В ході конференції розпочав свою роботу локальний консультпункт для викладачів математики на базі ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище». Викладач математики даного закладу Альона Мосійчук озвучила методичну ремарку з приводу дотримання вимог до змісту та використання задач професійного спрямування.
    На важливості проблеми якісної підготовки здобувачів до ДПА/ЗНО з математики у 2021 році акцентували увагу учасників зібрання викладачі: Валентина Вакульчук - (ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»), Юлія Савенко - (Коростишівський професійний аграрний ліцей).
    Керівник методичної секції Войтович І.П. (викладач математики Житомирського професійного політехнічного ліцею) підвела підсумки онлайн-засідання.

З матеріалами відеоконференції можна детальніше ознайомитись за посиланням:__

    

17 березня 2021 року

    17 березня 2021 року на базі НМК ПТО у Житомирській області в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту та механізації сільського господарства проведено навчально-практичний вебінар на тему «Особливості вивчення окремих тем предметів навчальної програми з професій транспорту».
    Участь у вебінарі взяли 37 педагогічних працівників з 11-ти ЗП(ПТ)О.
    Відкрила вебінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу учасників на особливостях вивчення окремих тем предметів навчальної програми з професій транспорту, відповідальності за порушення законодавства з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С», особливостях проведення практичного іспиту в ТСЦ МВС України.
    Викладач Центру професійно-технічної освіти м. Житомира Худяков О.М. презентував власну методику проведення дистанційного навчання з предмету ПДР по темі: «Порядок руху, зупинка і стоянка транспортних засобів» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С».
    Власним досвідом щодо організації та проведення дистанційного навчання з предмету «Професійна етика та культура водіння» по темі: «Професійна етика» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С» поділився викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею Пасічник А.В., який також зосередив увагу учасників вебінару на особливостях проведення практичного іспиту в ТСЦ МВС України (наказ від 22.05.2020 № 408 МВС України).
    Викладачі ДНЗ «ППЛ» Опанащук М.М. та Черниш В.В. презентували учасникам вебінару власне бачення організації та проведення дистанційного навчання з предмету Основи законодавства України по темі: «Відповідальність за порушення законодавства» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С».
    В рамках підготовки до атестації педагогічних працівників на розгляд членам секції були представлені презентації досвідів роботи педагогічних працівників, які атестуються у 2021 році:
1. Атестація у 2021 р. на підтвердження другої категорії: майстер в/н ДНЗ «Малинський професійний ліцей»: Охрімчук Василь Леонідович. Узагальнений досвід роботи «Методика організації виробничої практики учнів з професій «Тракторист-машиніст с/г в-ва (А1, А2)», «Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування» 1-2,3р., «Водій автотранспортних засобів (категорії С)» на підприємстві».
2. Атестація у 2021 р. на підтвердження «Спеціаліст вищої категорії», педзвання «Старший викладач»: викладач ЖППЛ - Пасічник Анатолій Володимирович. Тема педагогічного досвіду «Впровадження інноваційних форм та методів в підготовці водіїв транспортних засобів».
3. Атестація у 2021 р. на підтвердження «Спеціаліст вищої категорії», педзвання «Старший викладач»: викладач КПАЛ Чернявський Михайло Олександрович. Тема педагогічного досвіду «Формування ділової активності в учнів на уроках професійно-теоретичної підготовки».
4. Атестація у 2021 р. на встановлення «Спеціаліст вищої категорії», педзвання «Старший викладач»: викладач КПАЛ Дубівка Вероніка Георгіївна. Тема педагогічного досвіду «Використання інформаційних технологій на уроках з «Правил дорожнього руху».
    Членами обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту та механізації сільського господарства схвалено досвіди роботи педагогічних працівників, які атестуються у 2021 році.
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері організації та проведення дистанційного навчання здобувачів освіти (для галузей транспорту та сільського господарства).

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:__

11 березня 2021 року

    11 березня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предметів природничих дисциплін в онлайн-режимі за темою: «Роль комплексно-методичного забезпечення предметів в освітньому процесі в умовах карантину».
    Розпочала вебінар і анонсувала план роботи засідання методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Жанна Коберник.
    Про сучасний урок природничих дисциплін та основні вимоги щодо організації освітнього процесу розповіла Віта Маркевич, викладач Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.
    На раціональні підходи до розроблення КМЗ предметів та його ефективне використання на різних етапах уроку звернув увагу учасників засідання Микола Кисіль, викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею.
    Власний досвід щодо створення КМЗ для проведення лабораторних, лабораторно-практичних, дослідницьких та проєктних робіт презентували Лариса Іщенко, викладач ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», та Раїса Мидловець, викладач ДНЗ «Олевський професійний ліцей».
    Із сучасними підходами до оцінювання лабораторних, лабораторно-практичних, дослідницьких і проєктних робіт у змішаному та дистанційному форматі навчання присутніх ознайомила Юлія Лібіченко, викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».
    На особливостях підготовки здобувачів професійної освіти до ДПА/ЗНО в умовах дистанційного навчаннязупинилися Ірина Харлан, викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею, та Наталія Овчиннікова, викладач Овруцького професійного ліцею.

10 березня 2021 року

    10 березня 2021 року на освітній платформі «Класна оцінка» відбулося чергове (заключне) онлайн-засідання обласної методичної секції викладачів предметів гуманітарної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Підвищення якості мовно-літературної освіти шляхом оновлення форм і методів навчання».
    Усі викладачі гуманітарного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти взяли участь в онлайн-засіданні.
    Розпочала вебінар із вступним словом методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області Антоніна Голубенко.
    Питання актуальності та доцільності використання вебквестів, спрямованих на розвиток усно-мовленнєвих та письмово-мовленнєвих умінь здобувачів освіти, висвітлила Оксана Круглян, викладач предметів «Українська мова і література» й «Англійська мова» Овруцького професійного ліцею. Власні напрацювання в ролі викладача-фасилітатора, який стимулює і удосконалює пошукову діяльність здобувачів, навчає їх працювати самостійно, презентувала Ірина Рекша, викладач предмета «Українська мова і література» ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Про ефективні засоби самоосвіти викладача-словесника і здобувача як умову творчої компетентності розповіли Тетяна Крикуненко, викладач предмета «Українська мова і література» Житомирського професійного політехнічного ліцею, та Наталія Савчук, викладач предмета «Зарубіжна література» ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Своїм досвідом використання практичних інструментів формування медіаграмотності здобувачів (медіапростір, історія його розвитку, різновиди медіапростору, можливості сучасних медіаресурсів) поділилися викладачі предмета «Українська мова і література» ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Валентина Грибан та Центру професійно-технічної освіти м. Житомира Тетяна Юшкова.
    З особливостями підготовки здобувачів до ДПА/ЗНО у 2021 році присутніх ознайомили Марина Власюк, викладач предмета «Українська мова і література» Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради, та Тетяна Костюченко, викладач предмета «Англійська мова» ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    Завершилося засідання естафетою педагогічних досягнень викладачів, які атестуються у 2021 році атестаційною комісією ІІІ рівня, та підведенням підсумків роботи секції.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:__

4 березня 2021 року

    4 березня 2021 року на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся вебінар викладачів суспільних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за темою: «Вміння як компонент змісту історичної освіти».
    В онлайн-засіданні взяли участь усі викладачі суспільних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
    Розпочався вебінар із важливого питання щодо ефективного поєднання оглядового, тематичного та поглибленого вивчення історії. І.О.Григорчук, викладач Баранівського професійного ліцею, навів приклади використання методичних засобів для формування системних знань здобувачів освіти про історичні факти, події, явища з позицій досвіду українського державотворення. Методист Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради Жидецька О.О. презентувала важливу і цікаву роботу викладача Нестерова В.П. щодо організації пошуково-дослідницької діяльності в системі історичної освіти.
    Власними напрацюваннями методики планування та проведення практичних занять, виконання проєктів з предметів суспільного циклу в форматі дистанційного навчання поділились Т.М.Тепенчак, викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею, В.В.Майданюк, викладач Професійно-технічного училища №4 м. Бердичева.
    Про засоби формування умінь, які відповідають знаннєвому, смисловому компонентам, розповіла викладач Спеціалізованого відділення №1 Коростишівського професійного аграрного ліцею М.Ю.Галюк. На реалізації одного із завдань історичної освіти - формування у здобувачів діяльнісного компонента, акцентувала увагу викладач ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м.Житомира» О.І Мартинюк.
    Про шляхи мотивації здобувачів до навчання, особливості підготовки до ДПА/ЗНО в умовах дистанційного навчання розповіли викладачі: Р.В.Сікалюк (Любарський професійний ліцей), О.Ф.Черниш (ДНЗ "Центр сфери обслуговування м.Житомира").
    Завершилось засідання естафетою педагогічних досягнень. Методично оригінальні напрацювання представили викладачі предмета «Історія України», які підлягають атестації у 2021 році атестаційною комісією ІІІ рівня.

4 березня 2021 року

    4 березня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О в онлайн-режимі за темою «Шляхи реалізації основних напрямів діяльності роботи ЗП(ПТ)О».
    Про організацію роботи бібліотеки щодо формування обліку і збереження бібліотечного фонду та необхідної бібліотечної документації висвітлила Людмила Слухова, бібліотекар Житомирського професійного політехнічного ліцею.
    Формами удосконалення та урізноманітнення довідково-інформаційного обслуговування читачів та про сприяння підвищенню інформаційної культури користувачів бібліотеки поділилася Антоніна Степанчук, бібліотекар Овруцького професійного ліцею.
    На форми та методи надання друкованих матеріалів педагогічним працівникам, здобувачам профтехосвіти та використання комп’ютера, іншої офісної техніки в роботі з бібліотечним фондом звернула увагу Наталія Грицюк, бібліотекар Бердичівського професійного будівельного ліцею.
    Прийоми здійснення оглядів інформаційно-бібліографічних та періодичних видань з метою розширення знань здобувачів професійної освіти з предметів презентувала Олена Дяченко, бібліотекар ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
    З досвідом щодо роботи над модернізацією бібліотеки як сучасного інформаційного центру для доступу користувачів до інформації на електронних носіях і в мережі Інтернет та висвітленням діяльності бібліотеки на сайті закладу виступили Людмила Ковальчук, бібліотекар ДНЗ «Олевський професійний ліцей», Тетяна Савич, бібліотекар Баранівського професійного ліцею.
    Про надання читачам повноціних інтернет-послуг: безкоштовний інтернет, інтернет-навігація, консультації бібліотекаря, застосування новітніх способів «просування книг»: буктрейлер, відеоанотації книг розповіла Лідія Музичук, бібліотекар ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    З використанням інтерактивних технологій на бібліотечних уроках та спрямування молоді на позитивну мотивацію до читання, системи навчання основ інформаційної культури, культури читання ознайомила Людмила Бондаренко, бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею.

3 березня 2021 року

    З березня 2021 року для працівників психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти Житомирської області відбулося онлайн-засідання на тему: «Роль психологічної служби в профорієнтаційній діяльності закладу професійної (професійно-технічної) освіти». У роботі засідання взяли участь представники з 18 навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Були розглянуті наступні питання:
1. Нормативне забезпечення профорієнтаційної діяльності в закладах освіти.
2. Спільна профорієнтаційна робота закладів професійно (професійно-технічної) освіти, загальної середньої освіти, служби зайнятості та підприємств-замовників кадрів.
3. Формування соціальної привабливості робітничих професій.
4. Методична скарбничка. Психологічний інструментарій для проведення профорієнтаційної роботи.
5. Презентація досвідів роботи працівників психологічної служби, які атестуються у 2021 році.
    Активну участь взяли практичні психологи та соціальні педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти області: Коростишівського професійного аграрного ліцею, ДНЗ «Малинський професійний ліцей», Любарського професійного ліцею, Баранівського професійного ліцею, ДНЗ «Олевський професійний ліцей», Житомирського професійного політехнічного ліцею, ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира», ПТУ № 4 м. Бердичева.
    Керівник обласної методичної секції працівників психологічної служби Сахневич І.Д. підвела підсумки роботи секції.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:__

2 березня 2021 року

    Відповідно до плану роботи обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій ЗП(ПТ)О проведено онлайн-засідання 02 березня 2021 року. Учасники зібрання ознайомилися з можливостями дієвого інформаційно-освітнього середовища як засобу формування цифрових та професійних компетентностей педагогів.
    Досвід роботи закладів із вищезазначеного питання презентували методисти та голови фахових методичних комісій Житомирського професійного політехнічного ліцею (Наталія Костючек), ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» (Віра Захарченко), Овруцького професійного ліцею (Тетяна Пешко), ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» (Наталія Теслюк), ПТУ №4 м. Бердичева (Ірина Болонічева).
    Валентина Васильчук, директор НМК ПТО у Житомирській області, зорієнтувала увагу учасників на необхідності здобуття педпрацівниками інформаційно-цифрових компетентностей з метою удосконалення освітнього процесу в умовах карантинних обмежень.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:__

25 лютого 2021 року

    25 лютого 2021 року на базі НМК ПТО у Житомирській області, в рамках обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» та педпрацівників будівельного напрямку проведено вебінар за темою «Підвищення професійної майстерності педагогів як складової формування професійної компетентності здобувачів освіти».
    В роботі семінару взяли участь Крістіна Ютрова – головний спеціаліст сектору персоналу Держпраці у Житомирській області, Олена Кравчук – методист обласного кабінету безпеки життєдіяльності населення Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області, педпрацівники з 22 закладів П(ПТ)О.
    Крістіна Ютрова проаналізувала конкурсні роботи учнів ЗП(ПТ)О області, надіслані для участі у Всеукраїнському конкурсі «Охорона праці очима дітей – 2021».
    Олена Кравчук та Петро Креничко (ЛПЛ) висвітлили питання щодо підготовки до проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах П(ПТ)О.
    Майстри виробничого навчання ЦПТО м. Житомира Оксана Василенко, Галина Романюк поділились досвідом організації і методики навчання в навчальних майстернях (лабораторіях) при виконанні навчально-виробничих робіт та в умовах виробництва.
    Педпрацівники, які підлягають атестації у 2020-2021 н. році атестаційною комісією ІІІ рівня: Олександра Демчук (ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира»), Вячеслав Щепанівський, Алла Приймук, Оксана Ягофарова, Світлана Бас (БПБЛ), Галина Гайдайчук, Ганна Плюсніна (ДНЗ «НВВПУ»), Юрій Дятел (ДНЗ «ЖВПТУ»), Володимир Волянський (БПЛ), Олександр Єфіменко (ДНЗ «ОПЛ»), презентували свій досвід роботи.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:__

22 лютого 2021 року

Інформаційно-освітнє середовище як засіб формування професійних компетентностей здобувачів освіти

    22 лютого 2021 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено в онлайн-режимі засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на дану тему, в якому брали участь педагогічні працівники з 14 закладів П(ПТ)О області та виступили з презентаціями 10 осіб.
    Розпочала вебінар і анонсувала тему та зміст питань, які винесені на обговорення, методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.
    З презентацією проведених відкритих уроків, майстер-класів з освітніх компонентів та предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання професій: «Кухар», «Офіціант», «Кондитер», «Цукерник» слухали майстрів виробничого навчання Босюк А.Д., Васильчука С.В., Слободенюк Л.П. (ДНЗ «БВПУ») і Водопянчук І.В. (ЦПТО м. Житомира»).
    Про упровадження інноваційних форм і методів у роботі методичних комісій як важливий крок до поліпшення якості освіти розповіли викладачки, голови фахових МК: Подзярей Л.В., Костюк Л.С. (ДНЗ «ЖВПТУ») і Люх С.В. («ЦСО м. Житомира»).
    Інновації, підготовлені педагогічними працівниками ЗП(ПТ)О області з удосконалення комплексного методичного забезпечення предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання, презентували: викладач ПТУ №4 м. Бердичева Белозьорова В.М. та майстер виробничого навчання ДПТНЗ «РПЛ» Ястребцева О.В.
    Питання «Майстер-клас як форма професійного розвитку майстра виробничого навчання» презентувала майстер виробничого навчання ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Лісовик О.В.
    Досвідом роботи з питань: «Впровадження дистанційного навчання як новий формат освітніх послуг» та «Самоосвіта як важливий чинник розвитку професійних компетентностей педагога» поділилася викладач ДНЗ «ЖВПТУ» Заворотнюк Т.М.
    У підведенні підсумків вебінару брали участь керівник секції Подзярей Л.В. та відповідальна методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.

18 лютого 2021 року

    18 лютого 2021 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного вебінару.
    Відкрила вебінар директор НМК ПТО у Житомирській області Валентина Васильчук з інформацією «Про підсумки діяльності обласної методичної служби у 2020 році та пріоритетні напрями роботи на 2021 рік».
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Ольга Колчик презентувала учасникам вебінару обласний освітній проєкт «Ключові компетентності як фактор забезпечення ефективної професійної й міжособистісної взаємодії». Проєкт запроваджено відповідно до наказу УОН Житомирської ОДА від 29.01.2021 №6. Розробником проєкту виступив НМК ПТО у Житомирській області. Куратором проєкту є УОН Житомирської ОДА. Партнери проєкту - підприємства-замовники робітничих кадрів Житомирської області, Житомирське обласне об’єднання організацій роботодавців, Житомирський обласний центр зайнятості. Виконавці проєкту - заклади професійної (професійно-технічної) освіти Житомирської області, підприємства, установи, організації, які здійснюють діяльність з надання освітніх послуг у сфері професійної (професійно-технічної) освіти. Бенефіціари (благоотримувачі) проєкту - здобувачі освітніх послуг, випускники закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
    В ході презентації Ольга Колчик звернула увагу учасників вебінару на актуальність теми проєкту та озвучила його основну мету та завдання. Розглянуто комплекс організаційно-методичних заходів щодо реалізації проєкту.
    Увагу учасників вебінару зосереджено на особливостях розробки навчально-програмної документації в ході впровадження в освітній процес та реалізації стандартів П(ПТ)О 2020 – 2021 р.р. затвердження (на прикладі професії «Столяр будівельний»).
    Розвиваючи основну тему презентації заступник директора ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Валентина Ткачук розкрила питання щодо можливостей підвищення конкурентоспроможності на ринку праці випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти шляхом набуття в процесі навчання ключових компетентностей (з досвіду реалізації у ЗП(ПТ)О освітніх програм підготовки кваліфікованих робітників).
    Учасники вебінару обговорили проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти», зокрема п.2 «Особливості оцінювання та контролю знань здобувачів освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Власним досвідом з цього питання поділився заступник директора ЛПЛ Віктор Суханіцький.
    З інформацією «Про особливості складання ДПА, ЗНО здобувачами освіти ЗП(ПТ)О у 2021 році» перед учасниками вебінару виступила методист НМК ПТО у Житомирській області Лариса Баранівська.

27 січня 2021 року

І-е онлайн-засідання Школи педагога-початківця
(секція майстрів виробничого навчання та викладачів)

    Відповідно до наказу УОН обласної державної адміністрації від 07.12.2021 № 197 «Про організацію роботи «Школи педагога-початківця» у 2020-2021 навчальному році» 27 січня 2021 року на базі НМК ПТО у Житомирській області проведено перше онлайн-засідання «Школи педагога-початківця» (секція майстрів виробничого навчання та викладачів), в якому брали участь 20 слухачів з 9 закладів професійно-технічної освіти області.
    В ході онлайн-засідання Школи були розглянуті питання:
    Законодавчі зміни в системі освіти. Нормативно-правова база з питань організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти (Роспотнюк Г.В., Малінкіна Н.П., методисти НМК ПТО у Житомирській області);
    Система планування роботи майстра виробничого навчання та викладача. Аналіз проведення уроків теоретичного та виробничого навчання (Недашківська Л.П., методист НМК ПТО у Житомирській області; Теслюк Н.І., методист ДНЗ «ЖВПТУ»);
Форми та методи проведення уроків теоретичного та виробничого навчання. Алгоритм підготовки викладача, майстра виробничого навчання до занять (Домарацька З.М., ст. майстер ДНЗ «ЦСО м. Житомира»; Бичківська О.В., методист ДПТНЗ «РПЛ»);
    Робота майстра виробничого навчання та викладача з питань охорони праці та БЖД (Осипенко Л.К., інженер з охорони праці ДНЗ «ЦСО м. Житомира»);
    Організація виховної роботи в навчальній групі (Ткачук І.М., методист Навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області).
    Слухачі Школи отримали матеріали щодо питань плану роботи в електронному варіанті.
    Керівником Школи, методистом НМК ПТО Малінкіною Н.П., були дані настанови педагогам-початківцям щодо організації роботи між засіданнями згідно з планом роботи Школи, над відпрацюванням наданих матеріалів в подальшому у закладах відповідно до плану роботи за Трудовим паспортом молодого спеціаліста, за новітніми педагогічними і виробничими технологіями та стандартами професійної (професійно-технічної) освіти, що було запропоновано наставниками, які проводили онлайн-засідання.

26 січня 2021 року

Онлайн-конференція «Школа педагога-початківця»
(секція працівників психологічної служби), 26.01.2021р.


    Відповідно до наказу Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації від 07.12.2020 р. № 197 «Про організацію роботи «Школи педагога-початківця» у 2020-2021 навчальному році», 26 січня 2021 року о 14.30 год. відбулося онлайн-конференція «Школа педагога-початківця» (секція працівників психологічної служби), за планом роботи. Керівник «Школи педагога-початківця» (секція працівників психологічної служби) − Сахневич І.Д., методист НМК ПТО у Житомирській області.
    В онлайн-конференції брали участь працівники психологічної служби області: Яворська О.Ф., соціальний педагог Житомирського професійного політехнічного ліцею; Кокуца В.В., практичний психолог Центру професійно-технічної освіти м. Житомира; Вдовенко Д.О., практичний психолог ДНЗ "Центр сфери обслуговування м. Житомира"; Мельниченко Л.В., заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», Русс І.В., практичний психолог Головинського вищого професійного училища нерудних технологій; Ільчук О.О., практичний психолог ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»; Коберник І.О., соціальний педагог Центру професійно-технічної освіти м. Житомира; Гладченко О.В., соціальний педагог Коростишівського професійного аграрного ліцею, Мерзла С.М., соціальний педагог Житомирського професійного ліцею ЖОР, Шевчук С.М., соціальний педагог Баранівського професійного ліцею.
    Були розглянуті наступні питання:
− нормативно-правові документи психологічної служби системи освіти;
− особливості річного планування діяльності працівників психологічної служби;
− призначення психологічного кабінету, вимоги до його оформлення та матеріально-технічного оснащення. Матеріали та документація кабінету;
− рекомендації щодо укладання психологічного та соціологічного інструментарію;
− роль працівника психологічної служби у здійсненні соціального захисту учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

22 грудня 2020 року

Сучасні напрями діяльності викладача щодо підвищення ефективності організації освітнього процесу у ЗП(ПТ)О області

    22 грудня 2020 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку на тему «Упровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду, елементів дистанційного навчання в освітній процес ЗП(ПТ)О області», в якому брали участь представники 20 закладів.
    Розпочала вебінар і анонсувала тему та зміст питань, які винесено на обговорення, методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.
    Питання «Застосування сучасних новаторських прийомів навчання здобувачів освіти»:
    за напрямком «Використання персонального блогу викладача для формування економічної компетентності» розкрила Сікорака Ліна Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, викладачка Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради;
    за напрямком «Окремі аспекти створення дистанційного курсу навчання з предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» на прикладі платформи МООDLE» було розкрито у презентації Канюки Анни Миколаївни, викладачки ДНЗ «Малинський професійний ліцей»;
    за напрямком «Інтернет-ресурси в організації дистанційного навчання. Методика побудови та проведення онлайн-уроку» – у презентації Ружанцевої Тетяни Георгіївни, викладачки ДНЗ «Бердичівське ВПУ».
    Про використання інтерактивних форм і методів роботи зі здобувачами освіти в позаурочний час (з досвіду роботи) розповіли:
    за напрямком «Формування життєвих, соціальних та професійних компетентностей здобувачів освіти через спільну роботу сім’ї та навчального закладу» – Солякова Тетяна Володимирівна, викладачка Головинського ВПУ нерудних технологій;
    за напрямком «Підготовка та проведення тижня економічних знань «Подорож у світ професій»» – Белан Ольга Адольфівна, викладачка Житомирського професійного політехнічного ліцею;
    за напрямком «Виховний захід «Щаслива людина – успішна людина» – Леонець Леся Володимирівна, викладачка Андрушівського професійного ліцею.
    Про участь у:
- всеукраїнських інтернет-конференціях, вебінарах доповіла Пухальська А.А., викладач-методист Житомирського професійного політехнічного ліцею;
- конкурсі-захисті по лінії філії «Професіонали» Житомирського територіального відділення МАН України – Алфьорова Алла Миколаївна, викладачка ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    Підвела підсумки вебінару відповідальна методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

17 грудня 2020 року

    17 грудня 2020 р. на освітній платформі «Класна оцінка» в режимі онлайн відбулося засідання обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників, вихователів ЗП(ПТ)О за темою «Виховний потенціал засобів масової інформації в системі роботи класного керівника, вихователя гуртожитку ЗП(ПТ)О».
    Відкрила засідання Марина Гнетецька, керівник секції, яка зазначила, що сьогодні для переважної більшості підлітків найбільш значущими джерелами знань про світ стали засоби масової інформації. Використовуючи потенціал ЗМІ в системі виховної роботи, класний керівник формує інформаційно обізнану особистість з активною громадянською позицією, із сформованим імунітетом до соціально шкідливих інформаційних впливів.
    Сучасне інформаційне суспільство знаходиться в умовах постійної зміни нових технологій, інформації, способів її представлення, саме тому стає необхідним нова компетентність педагога – медіакомпетентність, новий напрямосвіти – медіаосвіта.
    Актуальність зазначеної теми полягає в тому, що в сучасному світі інформація стала більш доступною, а її обсяг – значним, тому не дивно, що іноді ми можемо «загубитись» у ній. Ускладнює ситуацію також те, що деяка інформація може бути викривлена, маніпулятивна або й зовсім неправдива. Тому ми повинні формувати в учнівської молоді навички критичного сприйняття та протидії маніпуляціям мас-медіа.
    Учасники вебінару слухали лекцію кандидата філологічних наук, доцента кафедри журналістики та редагування видань ЖДУ ім. Франка, члена спілки журналістів України Андрія Сергійовича Близнюка на тему «Практична медіаграмотність: в умовах інформаційної війни. Медіапедагогіка і основи медіаграмотності як психологопедагогічна складова підготовки здобувачів освіти».
    Валентина Бойко, голова методичної комісії класних керівників БПЛ, висвітлила питання щодо медіакомпетентності педагога як вміння для життя сучасної людини.
    Досвідом роботи щодо формування в учнівської молоді критичного сприйняття та протидії маніпуляціям мас-медіа поділились голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «БВПУ» Блізніченко Юлія та голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «ОПЛ» Фоміна Оксана.
    Діти та підлітки – найактивніші споживачі медіа, вони, наче губка, вбирають живу та мертву воду технологічного медіасередовища, що пропонує інформацію часто суперечливу та мозаїчну, низьковартісну в художньому та смисловому аспектах. Численні засоби масової комунікації доволі часто пропагують хибні орієнтації та цінності, спотворені моральні норми та неадекватні соціальні стереотипи. Про шляхи виховання медіаграмотності здобувачів професійно-технічної освіти розповіла голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира» Ейвазова Інна.
    Про найбільш поширені технології підсвідомого впливу на учасників освітнього процесу розповіли Ковальов Валентин, голова методичної комісії класних керівників ЖППЛ та Сабадаш В.М., вихователь ДНЗ «ЖВПТУ».
    Досвідом використання можливостей засобів масової інформації і комунікації в освітній діяльності закладів освіти поділились Котенко Наталія, голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «ЦЛППО м. Житомира» та Маслова Лариса, вихователь гуртожитку ЦПТО м. Житомира.
    Отже, маніпулятивний контент та дезінформація надто поширені в сучасному інформаційному середовищі. Як небезпечний, але дієвий вірус, така інформація націлена на ураження великої кількості людей. Тому ми повинні знати як встояти перед таким інформаційним вірусом.

17 грудня 2020 року

    17 грудня 2020 року з допомогою сервісу Zoom відбувся вебінар викладачів інформатики та інформаційних технологій закладів П(ПТ)О області за темою: «Організація та упровадження в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти сервісів Google».
    У онлайн-засіданні взяли участь викладачі 21 закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
    Вебінар розпочала методист НМК ПТО у Житомирській області Анастасія Євгеньєва, яка анонсувала обласну олімпіаду з предмета «Інформаційні технології» у дистанційному форматі.
    У онлайн-конференції брали участь з питаннями:
- «Використання сервісу Zoom в освітньому процесі ЗП(ПТ)О» – Сергій Человський, викладач «ЦСО м. Житомир»;
- «Практичний порадник: Створення та використання Google Docs в роботі педагогічного працівника – основні можливості» – Людмила Чайківська, викладач ППЛ;
- «Переваги Google Form як швидкого та зручного інструменту онлайн-тестування в освітньому процесі ЗП(ПТ)О» – Олеся Виничук, заступник директора АПЛ;
- «Інтерактивні матеріали, вправи та завдання засобами Google сервісів» – Леся Локайчук, викладач ЛПЛ та Світлана Трембовецька, викладач ПТУ №4 м. Бердичева;
- «Організація самостійної роботи здобувача освіти щодо засвоєння навчального матеріалу засобами Google сервісів» – Тетяна Тимусяк, викладач КПАЛ;
- «Формування культури академічної доброчесності та моніторинг роботи здобувачів під час уроків» – Ліна Юркова, викладач ЦПТО м. Житомира.
    Керівник методичної секції Богдан Сербин, методист НМК ПТО у Житомирській області, підвів підсумки вебінару.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

17 грудня 2020 року

    17 грудня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся вебінар викладачів математики, фізики і астрономії закладів П(ПТ)О області за темою: «Інтеграція інноваційних навичок ХХІ століття у навчальні предмети: створення умов для розвитку критичного мислення, співпраці, цифрової грамотності».
    У онлайн-засіданні взяли участь викладачі 22 закладів професійної ( професійно-технічної) освіти.
    Вебінар розпочала методист НМК ПТО у Житомирській області Таліна Ковальчук, яка анонсувала обласний проєкт «Математика сьогодення у закладі П(ПТ)О: процес взаємного збагачення змісту та практичного спрямування загальної та професійної освіти».
    Варіанти впровадження засобів ІКТ для формування інформаційного простору викладача предметів фізико-математичного напряму продемонструвала у своєму виступі Леся Коноз – викладач ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
    Про відмінності STEM- освіти від традиційного навчання, роль STEM-грамотності здобувача з математики розповіла Валентина Огороднійчук – викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей».
    Досвідом роботи з використання елементів STEM-освіти на уроках фізики та застосування набутих навичок для виконання практичних і теоретичних завдань у реальних життєвих ситуаціях поділилась Тетяна Грозовська – викладач Центру професійно-технічної освіти м.Житомира.
    На важливості проблеми формування культури академічної доброчесності та моніторингу роботи здобувачів під час онлайн-уроків акцентувала увагу учасників вебінару Ліна Юркова – викладач Центру професійно-технічної освіти м.Житомира.
    Поради викладачам щодо дотримання етичних принципів та визначених правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання з метою забезпечення довіри до результатів навчання, запропонувала Ірина Овдєйчук – викладач Овруцького професійного ліцею.
    Конкретні приклади засобів мотивації здобувачів до вивчення математики, формування математичних компетентностей навела у своєму виступі Людмила Гурин – викладач ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м.Житомира».
    Про заходи і плани закладу освіти щодо популяризації математики, формування математичної компетентності розповіла Тетяна Мельниченко – викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Керівник методичної секції Войтович І.П. (викладач математики Житомирського професійного політехнічного ліцею) підвела підсумки вебінару та надала рекомендації щодо реалізації започаткованого проєкту.

16 грудня 2020 року

    16 грудня 2020 року для працівників психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти Житомирської області відбулося онлайн-засідання на тему: «Діяльність працівників психологічної служби з профілактики булінгу (цькування) серед здобувачів освіти закладів П(ПТ)О». У роботі засідання приймали участь представники з 22 навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Були розглянуті наступні питання:
1. Нормативно-правові документи з питань запобігання булінгу (цькуванню) серед здобувачів освіти.
2. Булінг як явище, його форми та учасники. Інші види насильства.
3. Діагностика булінгу в закладі освіти. Діагностичний інструментарій.
4. Особливості роботи працівників психологічної служби з дітьми-жертвами булінгу; з дітьми-агресорами в ситуації булінгу; з дітьми-спостерігачами булінгу; з батьками та педагогічним колективом.
5. Повноваження та обов’язки працівників закладу освіти з попередження та протидії булінгу серед здобувачів освіти.
6. Заходи з профілактики булінгу (із досвіду роботи працівників психологічної служби).
    Активну участь прийняли практичні психологи та соціальні педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти області: Бердичівського професійного будівельного ліцею, ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище», Житомирського професійного політехнічного ліцею, ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира», ПТУ № 4 м. Бердичева, ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення», Турчинівського професійного ліцею, ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».
    Керівник обласної методичної секції працівників психологічної служби Сахневич І.Д. підвела підсумки роботи секції.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

15 грудня 2020 року

Впровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду, елементів дистанційного навчання в освітній процес

    15 грудня 2020 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено в онлайн-режимі засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на дану тему, в якому брали участь 50 осіб з 14 закладів П(ПТ)О області та виступили 16 осіб.
    Розпочала вебінар і анонсувала тему та зміст питань, які винесені на обговорення, методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.
    З презентацією «Впровадження в освітній процес сучасних новаторських прийомів навчання здобувачів освіти: презентація проведених відкритих уроків, майстер-класів з освітніх компонентів та предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання професій:
«Кухар», «Офіціант», «Бармен», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів» та інш. слухали майстрів виробничого навчання Антонюк А.В. (ГВПУНТ), Бех О.О. (ДНЗ «ЖВПТУ»); Гетке О.Ю. (ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира»); Деречу І.М. (ЛПЛ); Шметан Г.Л. (КПАЛ).
    Про систему роботи фахових методичних комісій з впровадження елементів дистанційного навчання в освітній процес здобувачів освіти з професій торгівлі, плодоовочівництва, дослідницьких професій розповіли: Ященок Н.В. (ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира») і Шметан Г.Л. (КПАЛ).
    Досвідом роботи з розробки примірних двотижневих меню з приготування страв для здорового харчування здобувачів освіти під час освітнього процесу поділилися педагогічні працівники: Богатко Ю.Д. (ДНЗ «ЖВПТУ»), Вільчинська О.В. (ДНЗ «БВПУ») і Бількевич Н.Л. (ДПТНЗ «РПЛ»).
    Про використання інтерактивних форм і методів роботи зі здобувачами освіти (з досвіду роботи) слухали:
- «Електронний тестовий контроль з предметів ПТП. Відеоуроки лабораторно-практичних робіт» - Заворотнюк Т.М., викладачку ДНЗ «ЖВПТУ»;
- «Навчально-методичний посібник. Конспект лекцій. Модуль: ППТ- 3.1. «Організація торгово-технологічного процесу на підприємствах торгівлі». Костюк Л.С., викладачку ДНЗ «ЖВПТУ»;
- «Електронний збірник «Технологічні картки приготування перших страв» Фльорко Л.С., майстриню виробничого навчання ГВПУНТ;
- «Каталог «Прянощі для різноманітних страв» Богонос Т.М., викладачку ДНЗ «ЦСО м. Житомира»;
- «Навчальні проєкти «Сучасні тенденції оформлення холодних страв та закусок», «Солодкі страви та напої» Лень І.Г., майстриню виробничого навчання ДНЗ «ЦСО м. Житомира»;
- Електронний посібник «Страви з риби» Полонець С.О., майстриню виробничого навчання ПТУ № 4;
- «Мультимедійні презентації до тем» Родюк Н.М., майстриню виробничого навчання ПТУ № 4.
    У підведенні підсумків вебінару брали участь керівник секції Подзярей Л.В. та відповідальна методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

10 грудня 2020 року

    10 грудня 2020 року відбулося онлайн-засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення за темою «Методична компетентність педагога – шлях до успіху».
    Розпочала вебінар та анонсувала тему і зміст питань, методист НМК ПТО у Житомирській області Коберник Ж.П.
    Спільна робота майстра виробничого навчання та здобувача освіти основна складова сучасного уроку виступила Тетяна Гончаренко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    На важливість упровадження модульно-компетентнісного підходу у професійну підготовку кваліфікованих робітників, звернула увагу учасників вебінару Ірина Кушнірук, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Про роль методиста закладу у формуванні методичної компетентності педагогівів розповіла Лариса Канюка, методист ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    З досвіду роботи «Обговорення результатів конкурсів професійної та фахової майстерності з професії «Перукар» поділилася Ольга Абуладзе, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Завершилось засідання творчими звітами педагогічних працівників: Людмила Кизяк, ДНЗ «Новоград-Волинське ВПУ»; Олена Духопела, ДНЗ «Малинський професійний ліцей»; Наталія Антоненко та Світлана Комісь, ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

10 грудня 2020 року

    10 грудня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся вебінар викладачів предметів гуманітарної підготовки закладів П(ПТ)О області за темою: «Впровадження технологій дистанційного навчання як частини цілісного розвитку професійної компетентності викладача».
    У онлайн-засіданні взяли участь викладачі 20 закладів професійної ( професійно-технічної) освіти.
    Вебінар розпочала методист НМК ПТО у Житомирськй області Таліна Ковальчук , яка ознайомила учасників зібрання з документами МОН України щодо деяких питань проведення ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації «Література» в умовах дистанційного навчання.
    У виступах Ірини Гарманчук, викладача предмета «Українська мова і література» Головинського вищого професійного училища нерудних технологій та Марини Гнетецької, викладача предмета «Англійська мова» Коростишівського професійного аграрного ліцею переконливо прозвучала важливість професійної компетентності викладача в організації дистанційного навчання.
    Про сучасні підходи у викладанні зарубіжної літератури розповіла Наталія Козаченко, викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Власним успішним досвідом впровадження моніторингу та навчальних досягнень здобувачів з української мови засобами систем дистанційного навчання, зокрема за допомогою інструментів освітньої платформи Human School, поділилася Юлія Блізніченко, викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище».
    Рекомендації щодо використання відеоінструментів Skype, Zoom, виконання завдань на платформах Googleclassromm, Moodle прозвучали у виступі Тамари Першко, викладача ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    Роль власного сайту як найбільш зручного інструмента для презентації будь-яких продуктів педагогічної діяльності продемонструвала Наталія Маліцька, викладач предмета «Англійська мова» ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей».
    Підсумки вебінару підвела керівник методичної секції викладачів предметів гуманітарної підготовки Галина Яценюк.

4 грудня 2020 року

    4 грудня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся вебінар викладачів суспільних дисциплін закладів П(ПТ)О області за темою: «Цілеспрямований процес набуття здобувачем умінь і навичок, засвоєння способів пізнавальної діяльності на основі комплексного і систематичного використання традиційних та інноваційних педагогічних технологій».
    У онлайн-засіданні взяли участь викладачі 20 закладів професійної ( професійно-технічної) освіти.
    Розпочався вебінар із дискусійного питання щодо проблематики висвітлення «білих плям» в історії України. Своє тлумачення даної проблеми на основі вивчення, дослідження, співставлення відповідних джерел висловив Павленко О.Ю., викладач ДНЗ «Олевський професійний ліцей».
    Самченко Р.М., викладач предмета «Історія України» ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей», продемонстрував конкретні приклади і переконливо довів, що поєднання традиційних та інноваційних форм навчання є ефективним засобом мотивації здобувача до пізнавальної діяльності.
    Окремими аспектами організації науково-дослідницької роботи в системі історичної освіти, розвитку у здобувачів навичок публічного виступу і захисту своїх поглядів перед компетентною аудиторією поділилась Ярмолюк Ю.В., викладач ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира».
    Ружанцева Г.С., викладач ДНЗ «Бердичівське вище професійне училище», презентувала власний досвід роботи щодо впровадження технологій дистанційного навчання як цілісного розвитку професійної компетентності педагога.
    Завершилось засідання естафетою педагогічних досягнень. Найкращі зразки своєї педагогічної діяльності представили викладачі історії України: Музика С.Ю. – ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», Черниш О.Ф. – ДНЗ «Центр сфери обслуговування м.Житомира», Поліщук Н.К. – «Головинське вище професійне училище нерудних технологій».

    

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

3 грудня 2020 року

    03 грудня 2020 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предметів природничих дисциплін в онлайн-режимі за темою «Інтерактивні методи викладання предметів природничого циклу».
    Розпочала вебінар та анонсувала тему і зміст питань, методист НМК ПТО у Житомирській області Коберник Ж.П.     Про формування креативно-індивідуального стилю педагогічної діяльності викладача природничих дисциплін розповіла Ірина Панькевич, викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей».
    На формування в здобувачів професійної освіти навичок самоосвітньої діяльності, звернув увагу учасників вебінару Степан Мельник, викладач ПТУ №4 м. Бердичева.
    Диференціація навчального матеріалу за рівнем складності та інформативності при створенні умов для саморозвитку здобувачів виступив Володимир Романчук, викладач ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    З досвідом роботи «Педагогічний коучинг як засіб максимального розкриття можливостей кожного здобувача освіти, отримання найвищого професійно-значущого результату викладача здобувача та учня» поділилася Алла Синежук, викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».

    

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

1 грудня 2020 року

    1 грудня 2020 року о 10.00 год. відбулося онлайн-засідання за темою: «Науково-дослідницька діяльність здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти». У роботі вебінару брали участь представники з 18 навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Були розглянуті наступні питання:
    1. Підсумки участі здобувачів освіти ЗП(ПТ)О у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Житомирського територіального відділення МАН України у 2019-2020 н.р. Доповідач: Сахневич І,Д., методист НМК ПТО у Житомирській області;
    2. Правила проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2020-2021 н.р. Доповідач: Сахневич І,Д., методист НМК ПТО у Житомирській області;
    3. Основні вимоги до написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт. З досвіду роботи. Доповідачі: Синежук А.В., викладач біології ДНЗ «МПЛ»; Сікалюк Р.В., викладач історії ЛПЛ;
    4. Підготовка здобувачів освіти до написання контрольних робіт з базових дисциплін. З досвіду роботи. Доповідачі: Лесько І.В., Чупринська Т.В., викладачі англійської мови та математики ДНЗ «БВПУ»;
    5. Особливості захисту та презентації науково-дослідницьких робіт здобувачами освіти на ІІ етапі Конкурсу. З досвіду роботи. Доповідач: Овдійчук І.І., викладач фізики ОПЛ.

    

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

24 листопада 2020 року

    24 листопада 2020 року НМК ПТО у Житомирській області проведено онлайн-семінар для керівних та педагогічних працівників З(ПТ)О області з питань організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.
    На важливості упровадження в освітній процес технологій дистанційного навчання наголосила Валентина Васильчук, директор НМК ПТО у Житомирській області.
    З результатами моніторингу організації освітнього процесу в закладах П(ПТ)О області з використанням технологій дистанційного навчання ознайомила учасників семінару Анастасія Євгеньєва, методист НМК ПТО у Житомирській області.
    Дискусія між учасниками зібрання виникла з питань упровадження в освітній процес:
- хмарних сервісів Google Workspace (G-Suite for Education) у навчальний процес (спікер Богдан Сербин, методист НМК ПТО у Житомирській області;
- HUMAN (cистеми управління освітнім процесом) - (спікер Лілія Бабич, викладач ДНЗ «Бердичівське ВПУ»);
- MOODLE (модульно об'єктно-орієнтованого динамічного навчального середовища) – (спікер Ірина Войтович, викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею).
    

Детальніше з матеріалами семінару можна ознайомитись за посиланням:

19 листопада 2020 року

    19 листопада 2020 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного вебінару.
    Відкрила семінар директор НМК ПТО у Житомирській області Валентина Васильчук з інформацією «Результати моніторингу організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Ольга Колчик зосередила увагу учасників вебінару на особливостях проведення ліцензування та атестації закладів освіти, що провадять освітню діяльність у сфері професійної (професійно-технічної) освіти в умовах карантину у 2020/2021 навчальному році.
    Власним досвідом щодо методик впровадження в освітній процес дистанційного та змішаного форматів навчання здобувачів освіти поділилися заступники директорів Любарського професійного ліцею Віктор Суханіцький та ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» Юлія Гнатюк.
    Заступники директора Житомирського професійного політехнічного ліцею Федір Нікончук та Юрій Бавольський зосередили увагу учасників вебінару на особливостях реалізації контрольної функції заступника директора ЗП(ПТ)О при запровадженні змішаних форматів навчання. Заступник директора Коростишівського професійного аграрного ліцею Ганна Лічаченко розкрила власне бачення щодо передумов та особливостей складання циклограми контрольних заходів.
    Учасники вебінару провели огляд проектів документів, які стосуються організації освітнього процесу: Стратегія розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2023 року, проєкт наказу МОН України «Порядокзамовлення, виготовлення, видачі та обліку документів про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка», проекти постанов Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики щодо створення мережі екзаменаційних центрів на період до 2030 року та плану заходів з її запровадження», «Про затвердження Державного стандарту професійної (професійно-технічної) освіти», «Про затвердження Положення про присвоєння професійних кваліфікацій», «Про затвердження Положення про акредитацію кваліфікаційних центрів», «Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності».
    Особливу увагу було приділено обговоренню проектів Законів України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» (реєстраційний номер 4207) та «Про професійну освіту» (реєстраційний номер 4207/1).

Детальніше з матеріалами вебінару можна ознайомитись за посиланням

18 листопада 2020 року

    18.11.2020р. відбулося онлайн-засідання обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій закладів П(ПТ)О області на тему «Інноваційне бачення сучасної діяльності методичної служби ЗП(ПТ)О». Учасники засідання розглянули актуальні питання:
- Результати моніторингу організації освітнього процесу в закладах П(ПТ)О області з використанням технологій дистанційного навчання, Анастасія Євгеньєва, методист НМК ПТО у Житомирській області;
- Сучасний підхід до організації роботи методичного кабінету, Олена Орел, методист БПБЛ - Практичні аспекти використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в науково-методичній роботі ЗП(ПТ)О, Наталія Костючек, методист ЖППЛ;
- Упровадження інноваційних форм і методів у роботі методичних комісій як важливий крок до поліпшення якості освіти, Олена Жидецька, методист ЖПЛ ЖОР;
- Упровадження змішаного навчання в освітній процес ЗП(ПТ)О, Наталія Теслюк, методист ДНЗ «ЖВПТУ».
    Для учасників вебінару презентовано два методичних посібники, які підготовлені та вийшли з друку за ініціативи НМК ПТО у Житомирській області:
- «Методика та організація науково-дослідницької діяльності у ЗП(ПТ)О», автор методист НМК ПТО у Житомирській області Сахневич І.Д.;
- «Методична робота в З(ПТ)О», автор методист ДНЗ «ЖВПТУ» Теслюк Н.І.
    На обласний вебінар зареєструвалося 23 учасники, які активно обговорювали питання секції в чаті. За підсумками вебінару сформовані матеріали для розповсюдження та використання в роботі З(ПТ)О області.

17 листопада 2020 року

Упровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду, елементів дистанційного навчання в освітній процес ЗП(ПТ)О області

    17 листопада 2020 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області за вказаною темою у формі вебінару проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з професій і предметів соціального та економічного напрямку, в якої брали участь 26 представників з 19-ти ЗП(ПТ)О області.
    Розпочала вебінар та анонсувала тему і зміст питань, які винесені на обговорення, їх значення методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.
    Практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання надав Богдан Сербин, методист НМК ПТО, викладач-методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище».
    Про використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів розповіла методист НМК ПТО Анастасія Євгеньєва.
    З презентацією «Упровадження інновацій та елементів дистанційного навчання та контролю навчальних досягнень здобувачів освіти у зміст предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» слухали викладачів: Белан О.А. (ЖППЛ); Яковець О.П. (ДПТНЗ «РПЛ»); Канюку А.М. (ДНЗ «МПЛ»).
    Про вимоги щодо складання бізнес-плану підприємницької діяльності здобувачами освіти розповіли (з досвіду роботи) викладачі: Ващук Л.О. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»); Сідлецька О.П. (ЛПЛ); Солякова Т.В. (ГВПУНТ).
    З питанням «Упровадження активних методів навчання і контролю навчальних досягнень здобувачів освіти при вивченні освітніх компонентів та предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» слухали викладача Любченко Л.В. (ЦПТО м. Житомира).
    Досвідом роботи «Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти з професії «Живописець, оформлювач вітрин приміщень та будівель» через проведення майстер-класів та виставкову діяльність» поділилася майстер виробничого навчання ДНЗ «ЦСО м. Житомира» Волошина А.О.
    З досвідом роботи щодо упровадження інновацій педагогічних та виробничих технологій в освітній процес при вивченні предмета «Основи галузевої економіки і підприємництва» поділилися викладачі: Василюк С.В. (ТПЛ) і Степанчук А.М. (ОПЛ).
    У підведенні підсумків вебінару брали участь керівник секції Сідлецька О.П. та відповідальна методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.

12 листопада 2020 року

    12 листопада 2020 р. в онлайн-режимі на вебплатформі «Класна оцінка» відбувся вебінар педагогічних працівників обласних методичних секцій металообробних та енергетичних професій і викладачів предмета «Захист України». Тема вебінару «Застосування в освітньому процесі електронного ресурсу – основи сучасного навчального середовища».
    У вебінарі взяли участь 19 педагогічних працівників із сімнадцяти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Розпочали вебінар педпрацівники обласної методичної секції металообробних та енергетичних професій:
– Ломако А.А. (Головинське вище професійне училище нерудних технологій), тема виступу «Застосування в освітньому процесі електронного ресурсу – основи сучасного навчального середовища»;
- Славнич П.М., викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею, тема виступу «Впровадження в освітній процес елементів дистанційної форми навчання педагогічних працівників енергетичних професій»;
- Кулик А.Г., майстер виробничого навчання Житомирського професійного політехнічного ліцею, тема виступу «Особливості упровадження дистанційних технологій з виробничого навчання професії «Електрогазозварник» та контролю навчальних досягнень здобувачів освіти».
    В другій частині вебінару брали участь викладачі предмета «Захист України»:
- Кириченко І.В. викладач Коростишівського професійного аграрного ліцею, тема виступу «Обмін досвідом викладачів предмету “Захист України” з упровадження в освітній процес елементів дистанційної форми навчання»;
- Шелест С.В. викладач Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, тема виступу «Дистанційне навчання в умовах карантину з предмета «Захист України»»;
- Самарцев А.С., викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею, тема «Упровадження в освітній процес елементів змішаної форми навчання».

10 листопада 2020 року


    10 листопада 2020 року на базі НМК ПТО у Житомирській області, в рамках обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» та педпрацівників будівельного напрямку проведено вебінар за темою «Розробка навчальних відеоматеріалів, використання онлайн-сервісів при формуванні компетентностей здобувачів освіти у змішаному форматі навчання відповідно до вимог стандартів професійної освіти».
    В роботі семінару взяли участь 30 педпрацівників з 22 закладів П(ПТ)О.
    Керівник секції, викладач предмета «Охорона праці» ЛПЛ Петро Креничко ознайомив учасників засідання з нормативно-правовими документами з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
    Педпрацівники Юрій Дятел (ДНЗ «ЖВПТУ»), Людмила Денисюк (ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира»), Олесі Фролова (ДПТНЗ «РПЛ»), Олександр Існюк (ДНЗ «ОПЛ») поділились досвідом з розробки онлайн-контенту уроків та організації освітнього процесу у змішаному форматі.
    Викладач предмета «Охорона праці» ГВПУНТ Наталія Заньковець ознайомила учасників вебінару з комплексним курсом безпеки Міжнародного освітнього центру Safety Park та можливостями використання його ресурсів у процесі формування здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти.
    Керівник секції педпрацівників будівельного напрямку, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ЦПТО Оксана Лозовик виступила з питанням використання можливостей навчально-практичного центру галузевого спрямування щодо впровадження сучасних виробничих та інноваційних педагогічних технологій в освітній процес.

21 жовтня 2020 року


    02 листопада 2020 року проведено онлайн-семінар для керівників закладів П(ПТ)О області з питань організації та проведення ЗНО-2021 за участі представників Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. Марцева Л.А., представник ВРЦОЯО, проаналізувала результати участі здобувачів професійної освіти у ЗНО-2020 та зосередила увагу керівників ЗП(ПТ)О області на особливостях організації та проведення ЗНО-2021.

Детальніше з матеріалами онлайн-семінару можна ознайомитись за посиланням:

21 жовтня 2020 року


    21 жовтня 2020 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, в рамках обласної методичної секції працівників психологічної служби, пройшов вебінар на тему «Особливості функціонування психологічної служби закладу П(ПТ)О в умовах дистанційного навчання».
    У роботі вебінару приймали участь представники з 22 навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Гостем вебінару була: Осадчук Н.О., завідувач НМК психологічної служби системи освіти КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради, яка виступила з доповіддю «Особливості функціонування психологічної служби в умовах дистанційного навчання».
    Активну участь у вебінарі прийняли практичні психологи та соціальні педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, а саме:
- Артеменко С.М., практичний психолог ДНЗ «БВПУ», з темою доповіді «Реалізація напрямків діяльності психологічної служби в умовах дистанційного навчання»;
- Поліщук С.В., Омельчук А.В., соціальні педагоги ДНЗ «ЖВПТУ», ППЛ, з темою доповіді «Ведення основної документації та звітності працівниками психологічної служби в умовах дистанційного навчання»;
- Єгорова С.В., соціальні педагоги ДНЗ «ЦСО м. Житомира, Кукса В.В., практичний психолог КПАЛ з темою доповіді «Організація самоосвітньої діяльності працівників психологічної служби в умовах дистанційного навчання»;
- Синежук А.В, Хомутівська Г.М., практичні психологи ДНЗ «МПЛ», ОПЛ з темою доповіді «Збереження власного фізичного та психічного здоров’я працівників психологічної служби в період карантину»;
− Кокуца В.В., Клочкова І.А., практичні психологи ЦПТО м. Житомира, ДНЗ «ОПЛ з темою доповіді «Ефективне розподілення робочого часу та навантаження як запорука емоційному вигоранню»;
− Яворській О.Ф., соціальний педагог ЖППЛ та керівник обласної секції працівників психологічної служби з темою доповіді «Проєкт «Психологічне здоров’я педагогічних працівників ЗП(ПТ)О».
Керівник обласної методичної секції працівників психологічної служби Сахневич І.Д. підвела підсумки роботи секції.

20 жовтня 2020 року


    20 жовтня 2020 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на тему «Впровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду, елементів дистанційного навчання в освітній процес».
    Розпочала вебінар і анонсувала тему та зміст питань, які винесені на обговорення, методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.
    Практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання надав Богдан Сербин, методист НМК ПТО.
    Про використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів розповіла методист НМК ПТО Анастасія Євгеньєва.
    З презентацією щодо впровадження інноваційних педагогічних і виробничих технологій, елементів дистанційного навчання в освітній процес під час проведених відкритого уроку виробничого навчання з теми «Попереднє сервірування столу до обіду» з професії «Офіціант» та майстер-класу «Приготування салат-суши» з професій «Кухар» слухали майстрів виробничого навчання ДНЗ «МПЛ» Данильчук О.П. і Марценюк К.Г.
    Досвідом роботи з впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій з приготування страв для здорового харчування здобувачів освіти під час освітнього процесу поділилися педагогічні працівники: Поліщук А.П. (ГВПУНТ), Люх С.В. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»), Масан Л.Д. («БВПУ») та Шметан Г.Л. (КПАЛ).
    Про упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку робітничих кадрів в освітній процес слухали:
- з професії «Кухар» на ПП «Арніка» – Кулініч Л.М., заступника директора ДНЗ «МПЛ»;
- з професій «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів» – на ТОВ «ЕКО», ТЗоВ супермаркет «Вопак» тощо – Синюшко В.М., викладач ДНЗ «ЦСО м. Житомира»;
- з професії «Цукерник» на ПрАТ «Житомирські ласощі» – Слободенюк Л.П., майстер виробничого навчання ДНЗ «БВПУ».
    У підведенні підсумків вебінару брали участь керівник секції Подзярей Л.В. та відповідальна методист НМК ПТО МалінкінаН.П.

МАТЕРІАЛИ

 

15 жовтня 2020 року

    15 жовтня 2020 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею НМК ПТО у Житомирській області в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту та механізації сільського господарства проведено навчально-практичний вебінар на тему «Особливості організації дистанційного навчання майбутніх робітників для галузей економіки України: транспорт, сільське господарство».
    Участь у семінарі взяли 24 педагогічних працівники з 10-ти ЗП(ПТ)О.
    Відкрила вебінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на нормативних засадах національної системи дистанційної освіти та дистанційного навчання як важливої складової освітнього процесу закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
    Викладачі Житомирського професійного політехнічного ліцею та Центру професійно-технічної освіти м. Житомира Пасічник А.В. та Цьомик П.В. презентували власні методики проведення дистанційного навчання з предметів: ПДР по темі: «Дорожні знаки» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С» та ОБДР та ПМД при ДТП по темі: «Основи безпечного керування автомобілем» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С».
    Елементи проведення занять з вивчення модуля ТрА2 - 1 «Виконання сільськогосподарських та інших механізованих робіт» з темаи «Виконання посіву та посадки сільськогосподарських культур з використанням GOOGLE CLASSROOM. (Тракторист-машиніст с/г виробництва, категорія А2)» продемонстрували викладачі Любарського професійного ліцею Мясніков І.В та Малинського професійного ліцею Грибан В.А.
    У зв’язку з актуальністю питання взаємодії ЗП(ПТ)0, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, із ТСЦ, РСЦ МВС України, учасникам вебінару викладачем ГВПУНТ Хоменком О.М. було надано інформацію щодо внесення змін до Інструкції про порядок організації роботи територіальних органів з надання сервісних послуг МВС України щодо державної акредитації закладів, які проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері організації та проведення дистанційного навчання здобувачів освіти (для галузей транспорту та сільського господарства).

8 жовтня 2020 року


    8 жовтня 2020 р. на освітній платформі «Класна оцінка» в режимі онлайн відбулося засідання обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ЗП(ПТ)О за темою «Успіх як результат підвищення фахової компетентності: самовдосконалення, самоосвіта, самовиховання».
    Інновації будують нову систему освіти, нові методи і принципи виховання, нововведення в педагогічну майстерність. Ми всі розуміємо, що для засвоєння і вільного володіння новаціями необхідно працювати над підвищенням фахової компетентності шляхом самовдосконалення та самоосвіти. Класний керівник повинен відповідати вимогам сьогодення, тоді в нього буде можливість налагодити відносини з кожним учнем зокрема і колективом в цілому.
    Відкрила засідання Чистякова Віра Прокопівна, методист НМК ПТО у Житомирській області, яка зазначила важливість питань, які винесені на обговорення учасників вебінару.
    Марина Гнетецька, голова обласної методичної секції класних керівників, висвітлила питання щодо професійної майстерності та компетентності класного керівника. Зупинилася на тому, що має робити класний керівник для підвищення рівня власної професійної компетентності, в основу якої покладений індивідуальний підхід, тобто гнучке використання різних форм і методів роботи з педагогами, спрямованими на результат та займатися самоосвітою, яку необхідно розглядати як власну цілеспрямовану пізнавальну діяльність.
    До основних елементів компетентності у виховній роботі Марина Володимирівна відносить: компетентність у галузі теорії й методики виховного процесу, зокрема його цілей, завдань, принципів, закономірностей, змісту, форм, методів, прийомів, а також компетентність у галузі предметів і знання того, як зробити процес освіти і зміст предмета провідним засобом виховання учнівської молоді, соціально-психологічну компетентність у галузі спілкування та здатність педагога до саморозвитку, самовдосконалення.
    Людмила Мовчан, голова методичної комісії класних керівників ГВПУНТ, розповіла про роботу методичної комісії класних керівників училища, визначила шляхи підвищення фахової компетентності класного керівника, вихователя гуртожитку ЗП(ПТ)О. Людмила Вікторівна вважає, що плануючи роботу методичної комісії на навчальний рік, основний акцент повинен бути на розвиток умінь класних керівників: оволодіння методикою інтерактивних методів виховання, культурою толерантної поведінки, набуття здатності до глибокої самоосвіти, вміння моделювати виховний процес.
    Світлана Музика, голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «НВВПУ», зосередила увагу учасників вебінару на творчому підході до організації виховання, як умові інноваційного розвитку ЗП(ПТ)О та на розвитоку творчості у здобувачів освіти, який є важливим тому, що завданням сучасної освіти є формування творчої особистості, враховуючи те, що людина, яка вміє творчо мислити, в нестандартних ситуаціях завжди знайде вихід, швидше адаптується у житті.
    Вільний від занять час займає значне місце в житті здобувачів освіти. Тому необхідно допомогти правильно організувати його, щоб він був розумно використаний для відпочинку та заняття улюбленою справою.
    З метою удосконалення організації дозвілля у НВВПУ, розвитку творчих здібностей здобувачів освіти, задоволення інтересів та запитів учнівської молоді, в училищі організовано роботу творчих гуртків, клубів та спортивних секцій.
    Зоя Севрук, вихователь гуртожитку ГВПУНТ, поділилась досвідом використання сучасних виховних технологій та окреслила основні шляхи підвищення фахової компетентності класного керівника, вихователя гуртожитку.
    Тетяна Грезіна, голова методичної комісії класних керівників АПЛ та Надія Заглада, вихователь ЖППЛ, надали практичні поради щодо створення онлайн-тестів та ментальних мап і використання їх у виховній роботі.
    Практичним досвідом використання QR-кодів в освітній діяльності класного керівника, вихователя гуртожитку ЗП(ПТ)О поділилася Світлана Трембовецька, голова методичної комісії класних керівників ПТУ№4 м. Бердичева.
    Галина Хомутовська, голова методичної комісії класних керівників ОПЛ поділилася секретами ораторства. Дала поради щодо використання веб-ресурсів, які будуть корисні у роботі класного керівника, вихователя гуртожитку ЗП(ПТ)О.

8 жовтня 2020 року

    08 жовтня 2020 року на базі НМК ПТО у Житомирській області, в рамках обласної методичної секції старших майстрів пройшов вебінар за темою «Розвиток соціального партнерства як один із шляхів ефективної організації професійно-практичної підготовки в умовах адаптивного карантину».
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Любов Недашківська ознайомила учасників вебінару з основними нормативними документами з питань організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О у 2020-2021 н. р.
    Директор НМК ПТО у Житомирській області Валентина Васильчук виступила з питанням «Про підсумки організаційно-методичної діяльності ЗП(ПТ)О у 2019-2020 н.р. щодо забезпечення освітнього процесу та основні завдання на 2020-2021 н.р.».
    Досвідом роботи щодо форм співучасті роботодавців у підготовці фахівців поділились старші майстри Алла Шпінь (ДНЗ «НВВПУ»), Олексій Андрійчук (ДНЗ «МПЛ»), майстер виробничого навчання Федір Шевчук (ПТУ №16 м. Коростеня).

МАТЕРІАЛИ

7 жовтня 2020 року

    7 жовтня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» в онлайн - режимі відбулося засідання обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій закладів П(ПТ)О області за темою «Організація освітнього процесу здобувачів освіти в ЗП(ПТ)О в умовах адаптивного карантину при викладанні предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології».
    Відкрив засідання керівник секції, методист НМК ПТО у Житомирській області Сербин Б.В.
    Ольга Гаврилюк, викладач ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира», висвітлила питання дистанційного та змішаного навчання на уроках інформатики, інформаційних технологій (теоретичний аспект).
    Анастасія Євгеньєва, методист НМК ПТО у Житомирській області, розказала про використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів.
    Богдан Сербин, методист НМК ПТО у Житомирській області, надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Марчевська Тетяна Людвиківна, викладач ДНЗ «НВВПУ», поділилася досвідом організації та впровадження дистанційного навчання на базі ЗП(ПТ)О.
    Яворський Анатолій Францович, викладача БПЛ роз’яснив основні завдання предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2020/2021 н.р., відповідно до нормативно-плануючої документації.

1 жовтня 2020 року

    1 жовтня 2020 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення в онлайн-режимі за темою «Впровадження сучасних технологій дистанційного навчання при професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників».
Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Жанна Коберник.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання та використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів, які можна знайти за посиланням на сайті НМК ПТО у Житомирській області.
    Практичним досвідом впровадження дистанційного навчання в професійно-практичну підготовку кваліфікованих робітників поділилися Раїса Бех, майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей»; Наталія Котенко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    На сучасних підходах до формування професійних компетентностей здобувачів освіти на уроках виробничого навчання закцентували увагу Наталія Іваник, майстер виробничого навчання ПТУ №4 м. Бердичева; Олена Булах, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Досвід роботи щодо моніторингу та контролю навчальних досягнень здобувачів у форматі дистанційного навчання Лариси Сімон, майстра виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» представила Віра Захарченко, методист ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».

30 вересня 2020 року

    30 вересня 2020 року відбувся Всеукраїнський вебінар «Сучасні техніки для роботи з учнями «групи ризику»: «швидка допомога».
    Від закладів професійної (професійно-технічної ) освіти області у вебінарі брала участь практичний психолог ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Синежук Алла Віталіївна, яка поділилась досвідом роботи з питання «Техніки роботи з профілактики та корекції суїцидальної поведінки учнівської молоді».

29 вересня 2020 року

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 29 вересня 2020 р. проведено вебінар бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області на тему «Інноваційні методи обслуговування читачів у бібліотеках закладів професійної (професійно-технічної ) освіти з формування читацької компетентності.
    Із вступним словом до учасників вебінару звернулась методист НМК ПТО Чистякова В.П., яка відзначила, що модернізація змісту освіти вимагає перебудови усіх складових компонентів сучасного ЗП(ПТ)О, серед яких бібліотека займає особливе місце, а стратегічно важливі освітньо-виховні завдання, які належить вирішувати ЗП(ПТ)О - є завданнями діяльності бібліотеки.
    З огляду на це, бути бібліотекарем сьогодні стало неймовірно цікаво і привабливо. Інформаційно-комунікаційні технології назавжди змінили не лише сутність процесу читання, а й отримання базових навичок, необхідних для поінформованого громадянина, ефективного фахівця, успішного здобувача освіти, щасливого батька/матері та реалізованої людини, яка навчається все життя.
    Бібліотекарі ЗП(ПТ)О області мають в своїй методичній скриньці чимало новітніх форм, методів та інноваційних технологій, які використовують у своїй практичній діяльності.
    Досвідом роботи з питання «Роль бібліотеки ЗП(ПТ)О у сучасному інформаційному просторі» поділилася бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т. П., яка ознайомила учасників вебінару із тим, як вона впроваджує у свою роботу проектні технології. Інформаційно-пошуковий, колективний проект «Ніхто, крім них» реалізовується шляхом використання наступних форм роботи: масових заходів, інформаційних бюлетенів, літературно-мистецьких інсталяцій, поширення інформації в соціальних мережах, пошукової роботи.
    Савич Т.В., бібліотекар Баранівського професійного ліцею переконана, що партнерство бібліотекаря з педагогічним колективом має багато аспектів. Це надання допомоги у сприянні успішному педагогічному і професійному зростанню педагогічних працівників. У бібліотеці ліцею забезпечені умови для їх підготовки до занять, бібліотека є центром педагогічної та науково-технічної інформації.
    Досвідом роботи з використання ІКТ у формуванні позитивної мотивації учнівської молоді до читання поділилася Бондаренко Л. О., бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею, яка вважає дане питання пріоритетним напрямом у роботі бібліотеки. Вона впевнена, що засобами роботи бібліотеки можна здійснювати вагомий вплив на формування особистості.
    З даного питання виступила Дяченко Олена, бібліотекар НВВПУ, яка відзначила переваги при використанні інформаційно-комунікаційних технологій у формуванні позитивної мотивації до читання, це :індивідуалізація навчання, інтенсифікація самостійної роботи здобувачів освіти,зростання обсягу виконаних завдань, розширення інформаційних потоків при використанні Інтернету тощо.
    Про своє бачення розвитку медіаосвіти учасників освітнього процесу у бібліотеці розповіла Левченко Н.П, бібліотекар ДНЗ «Малинський професійний ліцей», яка .у своїй роботі застосовує ІКТ, що дає можливість зробити процес виховання цікавішим і змістовнішим, підвищує пізнавальну активність здобувачів освіти.
    В обговоренні питання про використання QR-кодів у роботі бібліотеки взяла участь Грицюк Н.М., бібліотекар Бердичівського професійного будівельного ліцею, яка у своїй діяльності основну увагу приділяє перевагам і можливостям використання QR-кодів : велика кількість інформації, дані записуються в двох напрямках: вертикальному і горизонтальному. Такий підхід дозволяє істотно збільшити обсяг збережених відомостей. Простота сканування цифровими пристроями (телефон, смартфон). Наявність алгоритму корекції помилок. Він дає можливість розпізнавати пошкоджені коди, можливість самому зробити QR-код на сторінку Facebook, для інстаграм і т.д. Для цього існують спеціальні безкоштовні додатки.
    Зі своїми напрацюваннями поділилася Усач А. Я., бібліотекар професійно-технічного училища №4 м. Бердичева, яка у своїй роботі впроваджує веб-технології: створення інформаційних сайтів і порталів, платформи створення форумів, сервіси створення анкет, тестів, вікторин, віртуальних читальних залів, виставок, екскурсій; новітні соціальні медіа та ін.
    Алла Янівна з січня 2014 року веде блог бібліотеки «П .Т. У. (Пошук, Труд, Успіх)». Завдяки представленню бібліотеки у глобальній мережі через публікації у блозі бібліотека стає більш відкритою та привабливою для користувачів, презентує себе для широкого загалу.
    Значну роль у формуванні інформаційної культури відіграє сайт бібліотеки. Наявність веб-сайту – важлива складова діяльності бібліотеки.     Це – престижно, це – сучасно, це – знаково. У той же час, зазначила Алла Янівна, бібліотечний сайт має бути якомога простим, зручним, інформативним та привабливим для користувачів.. Сайт є офіційним представництвом бібліотеки в Інтернеті.
    Свій сайт «Бібліотека професійно-технічного училища № 4 м. Бердичева» бібліотекар створила на безкоштовній основі Сайтів Google -GOOGLE SITES.
    Сайт «Бібліотека Професійно-технічного училища №4 м.Бердичева» орієнтований в першу чергу на педагогічних працівників та здобувачів освіти закладу, а також на бібліотечних працівників. Структура сайту може змінюється та доповнюється. В даний час Алла Янівна працює над новим розділом «Електронна бібліотека».
    Хитрченко Л.Г, бібліотекар ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» презентувала свій досвід роботи на тему: «Структура програми самоосвітньої діяльності бібліотекаря ЗП(ПТ)О». Програмою передбачена робота над науково-методичною, навчальною літературою (нормативно-правова база, наукові дослідження, бібліотечна методика, інноваційні технології);планове проходження курсів підвищення кваліфікації;участь у семінарах (вебінарах), конференціях тощо.
    В програмі визначені основні шляхи самоосвіти бібліотекаря: вивчення досвіду колег (вивчення портфоліо бібліотекарів відвідування бібліотек колег);апробація творчих напрацювань (проведення бібліотечних заходів, впровадження ІКТ технологій, впровадження здоров‘язберігаючих технологій);практична демонстрація результатів самоосвіти (персональний сайт на платформі «Blogger», творчий звіт на засіданнях педагогічної ради ліцею, презентація портфоліо, презентація досвіду роботи, захист інноваційних проєктів, презентація результативності роботи через досягнення здобувачів освіти – читачів бібліотеки).
    Підсумок вебінару провелаЧистякова В.П., методист НМК ПТО у Житомирській області.

29 вересня 2020 року

    29 вересня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» в онлайн - режимі відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів П(ПТ)О за темою «Гарантії соціального захисту здобувачів освіти, пільгових категорії закладів професійної (професійно-технічної) освіти». Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Ткачук І.М.
    Керівник секції С.М. Артеменко, ознайомила учасників з нормативно-правовим забезпечення управлінської діяльності з питань охорони дитинства та соціального захисту дітей.
    У вебінарі брала участь Крошко Наталія Павлівна, заступник начальника відділу державних соціальних допомог Департаменту праці соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, яка розкрила питання щодо виплати державної соціальної допомоги здобувачам освіти пільгових категорій.
    Бабич Лариса Дмитрівна, начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надала роз’яснення учасникам вебінару щодо порядку призначення та виплати пенсії здобувачам освіти пільгових категорій по втраті годувальника.
    Лук'янюк Юлія Вікторівна, провідний фахівець із соціальної роботи Житомирського обласного центру соціальних служб висвітлила питання «Робота фахівця із соціальної роботи в ОТГ області».
    Заступник директора з НВР ДНЗ «ОПЛ» Фоміна О.Б. акцентувала увагу на питанні «Проблеми збереження житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
    Ткачук І.М. ознайомила учасників з нормативно-правовими документами щодо організації виховної роботи у ЗП(ПТ)О на 2020 – 2021 н.р.


24 вересня 2020 року

    24 вересня 2020 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предметів природничих дисциплін в онлайн-режимі за темою «Освітній процес професійної (професійно-технічної) освіти в умовах сьогодення».
    Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Жанна Коберник, яка ознайомила учасників вебінару з документами нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу та викладання предметів природничого циклу здобувачів у 2020-2021 навчальному році.
    Про особливості календарно-тематичного планування з предметів природничого циклу у форматі дистанційного та змішаного навчання розповіла Валентина Дукмас, викладач предметів «Біологія», «Хімія» Любарського професійного ліцею.
    Практичними порадами щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання поділився Богдан Сербин, методист НМК ПТО у Житомирській області, також він зверну увагу учасників вебінару щодо використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів, яку можна знайти за посиланням на сайті НМК ПТО у Житомирській області.
    З обміном досвідом щодо особливостей та сучасних форм викладання предметів природничого циклу здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах змішаного і дистанційного форматів навчання виступили Тетяна Лопатюк, викладач предмета «Біологія» ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»; Валентина Бойко, викладач предмета «Хімія» Баранівського професійного ліцею та Ольга Панасюк, викладач предмета «Географія» ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира», керівник секції.

22 вересня 2020 року

    22 вересня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» в онлайн - режимі відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предметів фізико-математичної підготовки закладів П(ПТ)О за темою: «Актуальні напрями сучасної діяльності викладача щодо підвищення ефективності організації освітнього процесу та викладання дисциплін фізико-математичного циклу».
    Відкрила вебінар Таліна Ковальчук – методист НМК ПТО, яка ознайомила учасників з нормативно-правовим забезпеченням організації освітнього процесу з предметів «Математика», «Фізика і астрономія».
    Керівник секції Ірина Войтович акцентувала увагу на методичних рекомендаціях та особливостях календарно-тематичного планування предметів фізико-математичного циклу для викладання у форматі дистанційного навчання.
    Про організаційно-педагогічні умови забезпечення якості навчання здобувачів з фізики і астрономії у форматах дистанційного і змішаного навчання розповіли Микола Безпалюк – викладач ЖППЛ та Наталія Возна – викладач ДНЗ «МПЛ».
    В рамках методичної секції відбувся навчальний семінар.
    Методист НМК ПТО Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Основні аспекти реалізації дистанційного навчання з математики засобами MOODLE продемонструвала Ірина Стельмах – викладач ДНЗ «ЦСО м.Житомира»

17 вересня 2020 року

 

    17 вересня 2020 року в рамках обласної методичної секції на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся навчальний семінар викладачів предметів гуманітарної підготовки закладів П(ПТ)О за темою: «Особливості та сучасні форми гуманітарної підготовки здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах змішаного, дистанційного форматів навчання».
         У роботі вебінару взяли участь викладачі предметів: «Українська мова і література», «Англійська мова», «Зарубіжна література».
    Керівник секції, викладач предмета «Українська мова і література» БПБЛ Галина Яценюк, представила варіанти календарно-тематичного планування предметів гуманітарного циклу для викладання у форматі дистанційного навчання.         Методист НМК ПТО Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання. 
         Можливості платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів продемонструвала Анастасія Євгеньєва - методист НМК ПТО.
    Про окремі аспекти створення дистанційного курсу навчання з української мови і літератури на прикладі платформи МООDLE розповіла Ірина Петрусь – викладач ДНЗ «ЦСО м.Житомира».
    Викладачі ОПЛ предметів «Українська мова і література» Тетяна Мішина , «Англійська мова» Вікторія Білоусенко, поділилися напрацюваннями з питань методики побудови та проведення онлайн – уроку, використання інтернет - ресурсів в організації дистанційного навчання.

15 вересня 2020 року

    15 вересня 2020 року відбулося засідання обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій в онлайн-режимі за темою: Організаційно-методичний супровід освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах адаптивного карантину у 2020-2021 навчальному році.
    Засідання розпочала Валентина Васильчук – директор НМК ПТО у Житомирській області та розкрила питання: нормативно-правового забезпечення організованого початку 2020-2021 навчального року; роботи обласних методичних секцій та проведення методичних заходів в умовах адаптивного карантину; алгоритму організації освітнього процесу у ЗП(ПТ)О у 2020-2021 навчальному році: змішане та дистанційне навчання.
    Богдан Сербин - методист НМК ПТО у Житомирській області, надав практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Анастасія Євгеньєва - методист НМК ПТО у Житомирській області, зосередила присутніх на можливостях платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів.

10 вересня 2020 року

    10 вересня 2020 р. в онлайн-режимі на вебплатформі «Класна оцінка» відбулися обласні методичні секції педагогічних працівників металообробних та енергетичних професій і викладачів предмета «Захист України». Тема вебінару: «Освіта в умовах пандемії:
організація освітнього процесу в ЗП(ПТ)О області».
    На початку вебінару виступили керівники обласних методичних секцій Пугаков П.К. та Шабаянц С.А., які ознайомили учасників засідання з інформаційними матеріалами Міністерства освіти і науки України: «Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у 2020-2021 навчальному році», а також «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році».
    В обміні досвідом з упровадження в освітній процес елементів дистанційної форми навчання педагогічних працівників металообробних та енергетичних професій взяли участь педагогічні працівники: - Діденко Тетяна Анатоліївна - майстер виробничого навчання ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- Остріцький Сергій Іванович – викладач Любарського професійного ліцею.
    Викладачі предмета «Захист України» Колесник Олександр Михайлович – викладач ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», Зінчук Василь Анатолійович – викладач Баранівського професійного ліцею та Прокопенко В'ячеслав Степанович - викладач ПТУ№16 м.Коростеня виступили на тему «Обмін досвідом з упровадження в освітній процес елементів дистанційної форми навчання викладачів предмета «Захист України».

МАТЕРІАЛИ

10 вересня 2020 року

    10 вересня 2020 року на базі НМК ПТО у житомирській області, в рамках обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» та педпрацівників будівельного напрямку пройшов навчально-практичний семінар за темою «Особливості ефективної організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах адаптивного карантину 2020/2021 н.р.».
    В роботі семінару взяли участь 30 педпрацівників з 22 закладів П(ПТ)О.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Любов Недашківська ознайомила учасників вебінару з основними нормативними документами з питань організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О у 2020-2021 н. р.
    Керівник секції, викладач предмета «Охорона праці» ЛПЛ Петро Креничко ознайомив учасників засідання з нормативно-правовими документами з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
    Методист НМК ПТО Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Любов Недашківська презентувала дистанційний курс «Охорона праці, промислова та пожежна безпека, виробнича санітарія» (професія «Електрогазозварник») на платформі MOODLE.
    Викладач предмета «Охорона праці»ДНЗ «МПЛ» Віра Кожара, керівник секції педпрацівників будівельного напрямку, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ЦПТО Оксана Лозовик, викладач предмета «Технологія опоряджувальних робіт» БПБЛ Ірина Чернюк виступили з обміном досвіду з питань використання технологій дистанційного та застосування моделей змішаного навчання викладачами предмета «Охорона праці» та педпрацівниками будівельних професій.

МАТЕРІАЛИ

10 вересня 2020 року


    10 вересня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся вебінар викладачів суспільних дисциплін закладів П(ПТ)О області за темою: «Формування системи історичних знань засобами сучасних освітніх технологій».
    У онлайн засіданні взяли участь викладачі 22 закладів професійної ( професійно-технічної) освіти.
    Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Ковальчук Т.О., яка ознайомила учасників вебінару з документами нормативно – правового забезпечення організації освітнього процесу та викладання предметів суспільного напряму підготовки здобувачів у 2020-2021 навчальному році.
    Керівник методичної секції Комісарчук О.А. запропонувала викладачам варіант календарно-тематичного планування предмета «Історія України» для дистанційного та змішаного форматів навчання відповідно до методичних рекомендацій МОН України.
    Багато нового і важливого почерпнули учасники засідання для своєї подальшої діяльності, ознайомившись із порадами щодо практичного використання Інтернет технологій при організації дистанційного навчання, які рекомендував Сербин Б.В., методист НМК ПТО.
    Про використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів розповіла Євгеньєва А.Л.- методист НМК ПТО.
    Окремим аспектам реалізації дистанційного навчання засобами MOODLE на уроках предмета “Громадянська освіта» присвятила свою презентацію Канюка А.М., викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Власними думками та окремими напрацюваннями щодо методики планування та проведення уроків з використанням елементів дистанційного навчання поділилась Коваленко С.В. – викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Про роль персонального сайту викладача у дистанційному та змішаному форматах навчання розповів учасникам вебінару Ярмолюк М.М. – викладач Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.

МАТЕРІАЛИ

8 вересня 2020 року


    08 вересня 2020 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного вебінару.
    Відкрила семінар директор НМК ПТО у Житомирській області Валентина Васильчук з інформацією «Нормативно-правове забезпечення організованого початку 2020-2021 навчального року». Увага присутніх також була зосереджена на питаннях щодо створення закладами професійної (професійно-технічної) освіти у 2020-2021 навчальному році алгоритмів організації освітнього процесу для змішаного та дистанційного навчання. У зв’язку з продовженням адаптивного карантину та з метою оптимізації комунікативних зв’язків між ЗП(ПТ)О та НМК ПТО учасникам вебінару запропоновано новий формат роботи методичної служби Житомирської області та доведено до відома інформацію про роботу обласних методичних секцій, проведення методичних заходів. Поставлені пріоритетні завдання на новий навчальний рік.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Ольга Колчик зосередила увагу учасників вебінару на особливостях розробки та реалізації робочих навчальних планів та ведення навчально - плануючої документації у 2020-2021 навчальному році, а також на особливостях погодження відомостей педагогічного навантаження.
    Богдан Сербин надав заступникам директорів закладів П(ПТ)О практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів розкрила перед учасниками вебінару методист НМК ПТО у Житомирській області Анастасія Євгеньєва.
    Членами секції розглянуто та погоджено план роботи секції на 2020-2021 навчальний рік.

МАТЕРІАЛИ

31 серпня 2020 року
    31 серпня 2020 року на базі НМК ПТО проведено онлайн семінар для викладачів предметів загальноосвітньої підготовки закладів професійної (професійно-технічної ) освіти.
    Розпочала семінар директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти Васильчук В.А., яка зробила екскурс нормативно-правового забезпечення організованого початку 2020-2021 навчального року. Наголосила на необхідність врахування відповідних рекомендацій щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у закладах П(ПТ)О, опанування та використання викладачами інформаційно-комунікаційних технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання.
    Про особливості викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, розповіли Яценюк Г.В. (БПБЛ), Бичківська О.В. (ДПТНЗ «РПЛ»), Чернова З.Ф. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира).
    Свої пропозиції щодо використання інформаційно - комунікаційних технологій дистанційного навчання запропонували Панасюк О.В. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира), Гаврилюк О.Д. (ДНЗ «ЦЛППОН м.Житомира).
    З навчальним плануванням предмета «Фізика», критеріями, засобами і системами контролю якості навчання ознайомив Сербин Б.В. (ДНЗ «ЖВПТУ»). Перелік вебресурсів, необхідних для забезпечення дистанційного та змішаного форматів навчання з предметів «Біологія», «Хімія», надали Лопатюк Т.І. (ДНЗ «НВВПУ»), Бойко В.А. (БПЛ).
    Проблемі підготовки бази для дистанційного навчання та створенню відповідних матеріалів присвятила свій виступ Войтович І.П. (ЖППЛ).
    Про спроби комбінувати способи викладання навчального матеріалу з історії розповіла Комісарчук О.А. (ЖППЛ).

12 червня 2020 року


    12 червня 2020 року проведено онлайн засідання обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій на тему «Інноваційні ресурси для створення освітнього е-контенту»:
1. Модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище (Moodle): переваги та недоліки (викладач ЖППЛ Войтович І.П., викладача ДНЗ "ЦСО м. Житомира" Куровська М.Ю.).
2. Практичне заняття «Використання інструментів візуалізації у роботі педагогічного працівника з використанням одного із on-line ресурсів» (викладач ДНЗ «МПЛ» Канюка А.М).
3. Практичне заняття «Сучасні платформи створення Web-додатків для е-тестування здобувачів освіти» (викладач БПБЛ Щепанівський В.Ф.).
4. Апаратно-програмна платформа Arduino: перспективи використання (викладач ГВПУНТ Каленюк О.М, викладач ПТУ №4 м. Бердичева Трембовецька С.О.).
5. Презентація досвідів роботи педагогічних працівників, які атестуються у 2020 році (викладач ПТУ №4 м. Бердичева Трембовецька С.О.).

    

Детальніше з матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

20 травня 2020 року

20 травня 2020 року при НМК ПТО у Житомирській області відбувся вебінар на освітній платформі «Класна оцінка» для методистів, голів методичних комісій закладів професійної (професійно-технічної) області на тему «Організація дистанційного навчання в ЗП(ПТ)О області проблеми, досвід, перспективи».

Посилання на матеріали

Посилання на матеріали

Посилання на матеріали

Посилання на запис вебінару

end footer -->