21 жовтня 2020 року


    21 жовтня 2020 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області, в рамках обласної методичної секції працівників психологічної служби, пройшов вебінар на тему «Особливості функціонування психологічної служби закладу П(ПТ)О в умовах дистанційного навчання».
    У роботі вебінару приймали участь представники з 22 навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
    Гостем вебінару була: Осадчук Н.О., завідувач НМК психологічної служби системи освіти КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради, яка виступила з доповіддю «Особливості функціонування психологічної служби в умовах дистанційного навчання».
    Активну участь у вебінарі прийняли практичні психологи та соціальні педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, а саме:
- Артеменко С.М., практичний психолог ДНЗ «БВПУ», з темою доповіді «Реалізація напрямків діяльності психологічної служби в умовах дистанційного навчання»;
- Поліщук С.В., Омельчук А.В., соціальні педагоги ДНЗ «ЖВПТУ», ППЛ, з темою доповіді «Ведення основної документації та звітності працівниками психологічної служби в умовах дистанційного навчання»;
- Єгорова С.В., соціальні педагоги ДНЗ «ЦСО м. Житомира, Кукса В.В., практичний психолог КПАЛ з темою доповіді «Організація самоосвітньої діяльності працівників психологічної служби в умовах дистанційного навчання»;
- Синежук А.В, Хомутівська Г.М., практичні психологи ДНЗ «МПЛ», ОПЛ з темою доповіді «Збереження власного фізичного та психічного здоров’я працівників психологічної служби в період карантину»;
− Кокуца В.В., Клочкова І.А., практичні психологи ЦПТО м. Житомира, ДНЗ «ОПЛ з темою доповіді «Ефективне розподілення робочого часу та навантаження як запорука емоційному вигоранню»;
− Яворській О.Ф., соціальний педагог ЖППЛ та керівник обласної секції працівників психологічної служби з темою доповіді «Проєкт «Психологічне здоров’я педагогічних працівників ЗП(ПТ)О».
Керівник обласної методичної секції працівників психологічної служби Сахневич І.Д. підвела підсумки роботи секції.

20 жовтня 2020 року


    20 жовтня 2020 року при Навчально-методичному кабінеті професійно-технічної освіти у Житомирській області у формі вебінару проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, плодоовочівництва та дослідницьких професій на тему «Впровадження та поширення перспективного педагогічного і виробничого досвіду, елементів дистанційного навчання в освітній процес».
    Розпочала вебінар і анонсувала тему та зміст питань, які винесені на обговорення, методист НМК ПТО Малінкіна Н.П.
    Практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання надав Богдан Сербин, методист НМК ПТО.
    Про використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів розповіла методист НМК ПТО Анастасія Євгеньєва.
    З презентацією щодо впровадження інноваційних педагогічних і виробничих технологій, елементів дистанційного навчання в освітній процес під час проведених відкритого уроку виробничого навчання з теми «Попереднє сервірування столу до обіду» з професії «Офіціант» та майстер-класу «Приготування салат-суши» з професій «Кухар» слухали майстрів виробничого навчання ДНЗ «МПЛ» Данильчук О.П. і Марценюк К.Г.
    Досвідом роботи з впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій з приготування страв для здорового харчування здобувачів освіти під час освітнього процесу поділилися педагогічні працівники: Поліщук А.П. (ГВПУНТ), Люх С.В. (ДНЗ «ЦСО м. Житомира»), Масан Л.Д. («БВПУ») та Шметан Г.Л. (КПАЛ).
    Про упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку робітничих кадрів в освітній процес слухали:
- з професії «Кухар» на ПП «Арніка» – Кулініч Л.М., заступника директора ДНЗ «МПЛ»;
- з професій «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів» – на ТОВ «ЕКО», ТЗоВ супермаркет «Вопак» тощо – Синюшко В.М., викладач ДНЗ «ЦСО м. Житомира»;
- з професії «Цукерник» на ПрАТ «Житомирські ласощі» – Слободенюк Л.П., майстер виробничого навчання ДНЗ «БВПУ».
    У підведенні підсумків вебінару брали участь керівник секції Подзярей Л.В. та відповідальна методист НМК ПТО МалінкінаН.П.

МАТЕРІАЛИ

 

15 жовтня 2020 року

    15 жовтня 2020 року на базі Житомирського професійного політехнічного ліцею НМК ПТО у Житомирській області в рамках обласної методичної секції педагогічних працівників автомобільного транспорту та механізації сільського господарства проведено навчально-практичний вебінар на тему «Особливості організації дистанційного навчання майбутніх робітників для галузей економіки України: транспорт, сільське господарство».
    Участь у семінарі взяли 24 педагогічних працівники з 10-ти ЗП(ПТ)О.
    Відкрила вебінар методист НМК ПТО Колчик О.Г., яка зосередила увагу членів секції на нормативних засадах національної системи дистанційної освіти та дистанційного навчання як важливої складової освітнього процесу закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
    Викладачі Житомирського професійного політехнічного ліцею та Центру професійно-технічної освіти м. Житомира Пасічник А.В. та Цьомик П.В. презентували власні методики проведення дистанційного навчання з предметів: ПДР по темі: «Дорожні знаки» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С» та ОБДР та ПМД при ДТП по темі: «Основи безпечного керування автомобілем» з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «С».
    Елементи проведення занять з вивчення модуля ТрА2 - 1 «Виконання сільськогосподарських та інших механізованих робіт» з темаи «Виконання посіву та посадки сільськогосподарських культур з використанням GOOGLE CLASSROOM. (Тракторист-машиніст с/г виробництва, категорія А2)» продемонстрували викладачі Любарського професійного ліцею Мясніков І.В та Малинського професійного ліцею Грибан В.А.
    У зв’язку з актуальністю питання взаємодії ЗП(ПТ)0, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, із ТСЦ, РСЦ МВС України, учасникам вебінару викладачем ГВПУНТ Хоменком О.М. було надано інформацію щодо внесення змін до Інструкції про порядок організації роботи територіальних органів з надання сервісних послуг МВС України щодо державної акредитації закладів, які проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів
    Члени секції вирішили взяти до уваги та використовувати в своїй діяльності кращі напрацювання педагогічних працівників області в сфері організації та проведення дистанційного навчання здобувачів освіти (для галузей транспорту та сільського господарства).

8 жовтня 2020 року


    8 жовтня 2020 р. на освітній платформі «Класна оцінка» в режимі онлайн відбулося засідання обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ЗП(ПТ)О за темою «Успіх як результат підвищення фахової компетентності: самовдосконалення, самоосвіта, самовиховання».
    Інновації будують нову систему освіти, нові методи і принципи виховання, нововведення в педагогічну майстерність. Ми всі розуміємо, що для засвоєння і вільного володіння новаціями необхідно працювати над підвищенням фахової компетентності шляхом самовдосконалення та самоосвіти. Класний керівник повинен відповідати вимогам сьогодення, тоді в нього буде можливість налагодити відносини з кожним учнем зокрема і колективом в цілому.
    Відкрила засідання Чистякова Віра Прокопівна, методист НМК ПТО у Житомирській області, яка зазначила важливість питань, які винесені на обговорення учасників вебінару.
    Марина Гнетецька, голова обласної методичної секції класних керівників, висвітлила питання щодо професійної майстерності та компетентності класного керівника. Зупинилася на тому, що має робити класний керівник для підвищення рівня власної професійної компетентності, в основу якої покладений індивідуальний підхід, тобто гнучке використання різних форм і методів роботи з педагогами, спрямованими на результат та займатися самоосвітою, яку необхідно розглядати як власну цілеспрямовану пізнавальну діяльність.
    До основних елементів компетентності у виховній роботі Марина Володимирівна відносить: компетентність у галузі теорії й методики виховного процесу, зокрема його цілей, завдань, принципів, закономірностей, змісту, форм, методів, прийомів, а також компетентність у галузі предметів і знання того, як зробити процес освіти і зміст предмета провідним засобом виховання учнівської молоді, соціально-психологічну компетентність у галузі спілкування та здатність педагога до саморозвитку, самовдосконалення.
    Людмила Мовчан, голова методичної комісії класних керівників ГВПУНТ, розповіла про роботу методичної комісії класних керівників училища, визначила шляхи підвищення фахової компетентності класного керівника, вихователя гуртожитку ЗП(ПТ)О. Людмила Вікторівна вважає, що плануючи роботу методичної комісії на навчальний рік, основний акцент повинен бути на розвиток умінь класних керівників: оволодіння методикою інтерактивних методів виховання, культурою толерантної поведінки, набуття здатності до глибокої самоосвіти, вміння моделювати виховний процес.
    Світлана Музика, голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «НВВПУ», зосередила увагу учасників вебінару на творчому підході до організації виховання, як умові інноваційного розвитку ЗП(ПТ)О та на розвитоку творчості у здобувачів освіти, який є важливим тому, що завданням сучасної освіти є формування творчої особистості, враховуючи те, що людина, яка вміє творчо мислити, в нестандартних ситуаціях завжди знайде вихід, швидше адаптується у житті.
    Вільний від занять час займає значне місце в житті здобувачів освіти. Тому необхідно допомогти правильно організувати його, щоб він був розумно використаний для відпочинку та заняття улюбленою справою.
    З метою удосконалення організації дозвілля у НВВПУ, розвитку творчих здібностей здобувачів освіти, задоволення інтересів та запитів учнівської молоді, в училищі організовано роботу творчих гуртків, клубів та спортивних секцій.
    Зоя Севрук, вихователь гуртожитку ГВПУНТ, поділилась досвідом використання сучасних виховних технологій та окреслила основні шляхи підвищення фахової компетентності класного керівника, вихователя гуртожитку.
    Тетяна Грезіна, голова методичної комісії класних керівників АПЛ та Надія Заглада, вихователь ЖППЛ, надали практичні поради щодо створення онлайн-тестів та ментальних мап і використання їх у виховній роботі.
    Практичним досвідом використання QR-кодів в освітній діяльності класного керівника, вихователя гуртожитку ЗП(ПТ)О поділилася Світлана Трембовецька, голова методичної комісії класних керівників ПТУ№4 м. Бердичева.
    Галина Хомутовська, голова методичної комісії класних керівників ОПЛ поділилася секретами ораторства. Дала поради щодо використання веб-ресурсів, які будуть корисні у роботі класного керівника, вихователя гуртожитку ЗП(ПТ)О.

8 жовтня 2020 року

    08 жовтня 2020 року на базі НМК ПТО у Житомирській області, в рамках обласної методичної секції старших майстрів пройшов вебінар за темою «Розвиток соціального партнерства як один із шляхів ефективної організації професійно-практичної підготовки в умовах адаптивного карантину».
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Любов Недашківська ознайомила учасників вебінару з основними нормативними документами з питань організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О у 2020-2021 н. р.
    Директор НМК ПТО у Житомирській області Валентина Васильчук виступила з питанням «Про підсумки організаційно-методичної діяльності ЗП(ПТ)О у 2019-2020 н.р. щодо забезпечення освітнього процесу та основні завдання на 2020-2021 н.р.».
    Досвідом роботи щодо форм співучасті роботодавців у підготовці фахівців поділились старші майстри Алла Шпінь (ДНЗ «НВВПУ»), Олексій Андрійчук (ДНЗ «МПЛ»), майстер виробничого навчання Федір Шевчук (ПТУ №16 м. Коростеня).

МАТЕРІАЛИ

7 жовтня 2020 року

    7 жовтня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» в онлайн - режимі відбулося засідання обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій закладів П(ПТ)О області за темою «Організація освітнього процесу здобувачів освіти в ЗП(ПТ)О в умовах адаптивного карантину при викладанні предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології».
    Відкрив засідання керівник секції, методист НМК ПТО у Житомирській області Сербин Б.В.
    Ольга Гаврилюк, викладач ДНЗ «ЦЛППОН м. Житомира», висвітлила питання дистанційного та змішаного навчання на уроках інформатики, інформаційних технологій (теоретичний аспект).
    Анастасія Євгеньєва, методист НМК ПТО у Житомирській області, розказала про використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів.
    Богдан Сербин, методист НМК ПТО у Житомирській області, надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Марчевська Тетяна Людвиківна, викладач ДНЗ «НВВПУ», поділилася досвідом організації та впровадження дистанційного навчання на базі ЗП(ПТ)О.
    Яворський Анатолій Францович, викладача БПЛ роз’яснив основні завдання предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2020/2021 н.р., відповідно до нормативно-плануючої документації.

1 жовтня 2020 року

    1 жовтня 2020 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників легкої промисловості та побутового обслуговування населення в онлайн-режимі за темою «Впровадження сучасних технологій дистанційного навчання при професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників».
Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Жанна Коберник.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання та використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів, які можна знайти за посиланням на сайті НМК ПТО у Житомирській області.
    Практичним досвідом впровадження дистанційного навчання в професійно-практичну підготовку кваліфікованих робітників поділилися Раїса Бех, майстер виробничого навчання ДНЗ «Малинський професійний ліцей»; Наталія Котенко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира».
    На сучасних підходах до формування професійних компетентностей здобувачів освіти на уроках виробничого навчання закцентували увагу Наталія Іваник, майстер виробничого навчання ПТУ №4 м. Бердичева; Олена Булах, майстер виробничого навчання ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира».
    Досвід роботи щодо моніторингу та контролю навчальних досягнень здобувачів у форматі дистанційного навчання Лариси Сімон, майстра виробничого навчання ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» представила Віра Захарченко, методист ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».

30 вересня 2020 року

    30 вересня 2020 року відбувся Всеукраїнський вебінар «Сучасні техніки для роботи з учнями «групи ризику»: «швидка допомога».
    Від закладів професійної (професійно-технічної ) освіти області у вебінарі брала участь практичний психолог ДНЗ «Малинський професійний ліцей» Синежук Алла Віталіївна, яка поділилась досвідом роботи з питання «Техніки роботи з профілактики та корекції суїцидальної поведінки учнівської молоді».

29 вересня 2020 року

    Відповідно до плану навчально-методичного кабінету ПТО у Житомирській області 29 вересня 2020 р. проведено вебінар бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О області на тему «Інноваційні методи обслуговування читачів у бібліотеках закладів професійної (професійно-технічної ) освіти з формування читацької компетентності.
    Із вступним словом до учасників вебінару звернулась методист НМК ПТО Чистякова В.П., яка відзначила, що модернізація змісту освіти вимагає перебудови усіх складових компонентів сучасного ЗП(ПТ)О, серед яких бібліотека займає особливе місце, а стратегічно важливі освітньо-виховні завдання, які належить вирішувати ЗП(ПТ)О - є завданнями діяльності бібліотеки.
    З огляду на це, бути бібліотекарем сьогодні стало неймовірно цікаво і привабливо. Інформаційно-комунікаційні технології назавжди змінили не лише сутність процесу читання, а й отримання базових навичок, необхідних для поінформованого громадянина, ефективного фахівця, успішного здобувача освіти, щасливого батька/матері та реалізованої людини, яка навчається все життя.
    Бібліотекарі ЗП(ПТ)О області мають в своїй методичній скриньці чимало новітніх форм, методів та інноваційних технологій, які використовують у своїй практичній діяльності.
    Досвідом роботи з питання «Роль бібліотеки ЗП(ПТ)О у сучасному інформаційному просторі» поділилася бібліотекар Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Бежевець Т. П., яка ознайомила учасників вебінару із тим, як вона впроваджує у свою роботу проектні технології. Інформаційно-пошуковий, колективний проект «Ніхто, крім них» реалізовується шляхом використання наступних форм роботи: масових заходів, інформаційних бюлетенів, літературно-мистецьких інсталяцій, поширення інформації в соціальних мережах, пошукової роботи.
    Савич Т.В., бібліотекар Баранівського професійного ліцею переконана, що партнерство бібліотекаря з педагогічним колективом має багато аспектів. Це надання допомоги у сприянні успішному педагогічному і професійному зростанню педагогічних працівників. У бібліотеці ліцею забезпечені умови для їх підготовки до занять, бібліотека є центром педагогічної та науково-технічної інформації.
    Досвідом роботи з використання ІКТ у формуванні позитивної мотивації учнівської молоді до читання поділилася Бондаренко Л. О., бібліотекар Коростишівського професійного аграрного ліцею, яка вважає дане питання пріоритетним напрямом у роботі бібліотеки. Вона впевнена, що засобами роботи бібліотеки можна здійснювати вагомий вплив на формування особистості.
    З даного питання виступила Дяченко Олена, бібліотекар НВВПУ, яка відзначила переваги при використанні інформаційно-комунікаційних технологій у формуванні позитивної мотивації до читання, це :індивідуалізація навчання, інтенсифікація самостійної роботи здобувачів освіти,зростання обсягу виконаних завдань, розширення інформаційних потоків при використанні Інтернету тощо.
    Про своє бачення розвитку медіаосвіти учасників освітнього процесу у бібліотеці розповіла Левченко Н.П, бібліотекар ДНЗ «Малинський професійний ліцей», яка .у своїй роботі застосовує ІКТ, що дає можливість зробити процес виховання цікавішим і змістовнішим, підвищує пізнавальну активність здобувачів освіти.
    В обговоренні питання про використання QR-кодів у роботі бібліотеки взяла участь Грицюк Н.М., бібліотекар Бердичівського професійного будівельного ліцею, яка у своїй діяльності основну увагу приділяє перевагам і можливостям використання QR-кодів : велика кількість інформації, дані записуються в двох напрямках: вертикальному і горизонтальному. Такий підхід дозволяє істотно збільшити обсяг збережених відомостей. Простота сканування цифровими пристроями (телефон, смартфон). Наявність алгоритму корекції помилок. Він дає можливість розпізнавати пошкоджені коди, можливість самому зробити QR-код на сторінку Facebook, для інстаграм і т.д. Для цього існують спеціальні безкоштовні додатки.
    Зі своїми напрацюваннями поділилася Усач А. Я., бібліотекар професійно-технічного училища №4 м. Бердичева, яка у своїй роботі впроваджує веб-технології: створення інформаційних сайтів і порталів, платформи створення форумів, сервіси створення анкет, тестів, вікторин, віртуальних читальних залів, виставок, екскурсій; новітні соціальні медіа та ін.
    Алла Янівна з січня 2014 року веде блог бібліотеки «П .Т. У. (Пошук, Труд, Успіх)». Завдяки представленню бібліотеки у глобальній мережі через публікації у блозі бібліотека стає більш відкритою та привабливою для користувачів, презентує себе для широкого загалу.
    Значну роль у формуванні інформаційної культури відіграє сайт бібліотеки. Наявність веб-сайту – важлива складова діяльності бібліотеки.     Це – престижно, це – сучасно, це – знаково. У той же час, зазначила Алла Янівна, бібліотечний сайт має бути якомога простим, зручним, інформативним та привабливим для користувачів.. Сайт є офіційним представництвом бібліотеки в Інтернеті.
    Свій сайт «Бібліотека професійно-технічного училища № 4 м. Бердичева» бібліотекар створила на безкоштовній основі Сайтів Google -GOOGLE SITES.
    Сайт «Бібліотека Професійно-технічного училища №4 м.Бердичева» орієнтований в першу чергу на педагогічних працівників та здобувачів освіти закладу, а також на бібліотечних працівників. Структура сайту може змінюється та доповнюється. В даний час Алла Янівна працює над новим розділом «Електронна бібліотека».
    Хитрченко Л.Г, бібліотекар ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» презентувала свій досвід роботи на тему: «Структура програми самоосвітньої діяльності бібліотекаря ЗП(ПТ)О». Програмою передбачена робота над науково-методичною, навчальною літературою (нормативно-правова база, наукові дослідження, бібліотечна методика, інноваційні технології);планове проходження курсів підвищення кваліфікації;участь у семінарах (вебінарах), конференціях тощо.
    В програмі визначені основні шляхи самоосвіти бібліотекаря: вивчення досвіду колег (вивчення портфоліо бібліотекарів відвідування бібліотек колег);апробація творчих напрацювань (проведення бібліотечних заходів, впровадження ІКТ технологій, впровадження здоров‘язберігаючих технологій);практична демонстрація результатів самоосвіти (персональний сайт на платформі «Blogger», творчий звіт на засіданнях педагогічної ради ліцею, презентація портфоліо, презентація досвіду роботи, захист інноваційних проєктів, презентація результативності роботи через досягнення здобувачів освіти – читачів бібліотеки).
    Підсумок вебінару провелаЧистякова В.П., методист НМК ПТО у Житомирській області.

29 вересня 2020 року

    29 вересня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» в онлайн - режимі відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів П(ПТ)О за темою «Гарантії соціального захисту здобувачів освіти, пільгових категорії закладів професійної (професійно-технічної) освіти». Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Ткачук І.М.
    Керівник секції С.М. Артеменко, ознайомила учасників з нормативно-правовим забезпечення управлінської діяльності з питань охорони дитинства та соціального захисту дітей.
    У вебінарі брала участь Крошко Наталія Павлівна, заступник начальника відділу державних соціальних допомог Департаменту праці соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, яка розкрила питання щодо виплати державної соціальної допомоги здобувачам освіти пільгових категорій.
    Бабич Лариса Дмитрівна, начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надала роз’яснення учасникам вебінару щодо порядку призначення та виплати пенсії здобувачам освіти пільгових категорій по втраті годувальника.
    Лук'янюк Юлія Вікторівна, провідний фахівець із соціальної роботи Житомирського обласного центру соціальних служб висвітлила питання «Робота фахівця із соціальної роботи в ОТГ області».
    Заступник директора з НВР ДНЗ «ОПЛ» Фоміна О.Б. акцентувала увагу на питанні «Проблеми збереження житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
    Ткачук І.М. ознайомила учасників з нормативно-правовими документами щодо організації виховної роботи у ЗП(ПТ)О на 2020 – 2021 н.р.


24 вересня 2020 року

    24 вересня 2020 року відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предметів природничих дисциплін в онлайн-режимі за темою «Освітній процес професійної (професійно-технічної) освіти в умовах сьогодення».
    Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Жанна Коберник, яка ознайомила учасників вебінару з документами нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу та викладання предметів природничого циклу здобувачів у 2020-2021 навчальному році.
    Про особливості календарно-тематичного планування з предметів природничого циклу у форматі дистанційного та змішаного навчання розповіла Валентина Дукмас, викладач предметів «Біологія», «Хімія» Любарського професійного ліцею.
    Практичними порадами щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання поділився Богдан Сербин, методист НМК ПТО у Житомирській області, також він зверну увагу учасників вебінару щодо використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів, яку можна знайти за посиланням на сайті НМК ПТО у Житомирській області.
    З обміном досвідом щодо особливостей та сучасних форм викладання предметів природничого циклу здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах змішаного і дистанційного форматів навчання виступили Тетяна Лопатюк, викладач предмета «Біологія» ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище»; Валентина Бойко, викладач предмета «Хімія» Баранівського професійного ліцею та Ольга Панасюк, викладач предмета «Географія» ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира», керівник секції.

22 вересня 2020 року

    22 вересня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» в онлайн - режимі відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предметів фізико-математичної підготовки закладів П(ПТ)О за темою: «Актуальні напрями сучасної діяльності викладача щодо підвищення ефективності організації освітнього процесу та викладання дисциплін фізико-математичного циклу».
    Відкрила вебінар Таліна Ковальчук – методист НМК ПТО, яка ознайомила учасників з нормативно-правовим забезпеченням організації освітнього процесу з предметів «Математика», «Фізика і астрономія».
    Керівник секції Ірина Войтович акцентувала увагу на методичних рекомендаціях та особливостях календарно-тематичного планування предметів фізико-математичного циклу для викладання у форматі дистанційного навчання.
    Про організаційно-педагогічні умови забезпечення якості навчання здобувачів з фізики і астрономії у форматах дистанційного і змішаного навчання розповіли Микола Безпалюк – викладач ЖППЛ та Наталія Возна – викладач ДНЗ «МПЛ».
    В рамках методичної секції відбувся навчальний семінар.
    Методист НМК ПТО Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Основні аспекти реалізації дистанційного навчання з математики засобами MOODLE продемонструвала Ірина Стельмах – викладач ДНЗ «ЦСО м.Житомира»

17 вересня 2020 року

 

    17 вересня 2020 року в рамках обласної методичної секції на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся навчальний семінар викладачів предметів гуманітарної підготовки закладів П(ПТ)О за темою: «Особливості та сучасні форми гуманітарної підготовки здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах змішаного, дистанційного форматів навчання».
         У роботі вебінару взяли участь викладачі предметів: «Українська мова і література», «Англійська мова», «Зарубіжна література».
    Керівник секції, викладач предмета «Українська мова і література» БПБЛ Галина Яценюк, представила варіанти календарно-тематичного планування предметів гуманітарного циклу для викладання у форматі дистанційного навчання.         Методист НМК ПТО Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання. 
         Можливості платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів продемонструвала Анастасія Євгеньєва - методист НМК ПТО.
    Про окремі аспекти створення дистанційного курсу навчання з української мови і літератури на прикладі платформи МООDLE розповіла Ірина Петрусь – викладач ДНЗ «ЦСО м.Житомира».
    Викладачі ОПЛ предметів «Українська мова і література» Тетяна Мішина , «Англійська мова» Вікторія Білоусенко, поділилися напрацюваннями з питань методики побудови та проведення онлайн – уроку, використання інтернет - ресурсів в організації дистанційного навчання.

15 вересня 2020 року

    15 вересня 2020 року відбулося засідання обласної методичної секції методистів, голів методичних комісій в онлайн-режимі за темою: Організаційно-методичний супровід освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах адаптивного карантину у 2020-2021 навчальному році.
    Засідання розпочала Валентина Васильчук – директор НМК ПТО у Житомирській області та розкрила питання: нормативно-правового забезпечення організованого початку 2020-2021 навчального року; роботи обласних методичних секцій та проведення методичних заходів в умовах адаптивного карантину; алгоритму організації освітнього процесу у ЗП(ПТ)О у 2020-2021 навчальному році: змішане та дистанційне навчання.
    Богдан Сербин - методист НМК ПТО у Житомирській області, надав практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Анастасія Євгеньєва - методист НМК ПТО у Житомирській області, зосередила присутніх на можливостях платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів.

10 вересня 2020 року

    10 вересня 2020 р. в онлайн-режимі на вебплатформі «Класна оцінка» відбулися обласні методичні секції педагогічних працівників металообробних та енергетичних професій і викладачів предмета «Захист України». Тема вебінару: «Освіта в умовах пандемії:
організація освітнього процесу в ЗП(ПТ)О області».
    На початку вебінару виступили керівники обласних методичних секцій Пугаков П.К. та Шабаянц С.А., які ознайомили учасників засідання з інформаційними матеріалами Міністерства освіти і науки України: «Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у 2020-2021 навчальному році», а також «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році».
    В обміні досвідом з упровадження в освітній процес елементів дистанційної форми навчання педагогічних працівників металообробних та енергетичних професій взяли участь педагогічні працівники: - Діденко Тетяна Анатоліївна - майстер виробничого навчання ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;
- Остріцький Сергій Іванович – викладач Любарського професійного ліцею.
    Викладачі предмета «Захист України» Колесник Олександр Михайлович – викладач ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», Зінчук Василь Анатолійович – викладач Баранівського професійного ліцею та Прокопенко В'ячеслав Степанович - викладач ПТУ№16 м.Коростеня виступили на тему «Обмін досвідом з упровадження в освітній процес елементів дистанційної форми навчання викладачів предмета «Захист України».

МАТЕРІАЛИ

10 вересня 2020 року

    10 вересня 2020 року на базі НМК ПТО у житомирській області, в рамках обласної методичної секції викладачів предмета «Охорона праці» та педпрацівників будівельного напрямку пройшов навчально-практичний семінар за темою «Особливості ефективної організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах адаптивного карантину 2020/2021 н.р.».
    В роботі семінару взяли участь 30 педпрацівників з 22 закладів П(ПТ)О.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Любов Недашківська ознайомила учасників вебінару з основними нормативними документами з питань організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О у 2020-2021 н. р.
    Керівник секції, викладач предмета «Охорона праці» ЛПЛ Петро Креничко ознайомив учасників засідання з нормативно-правовими документами з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
    Методист НМК ПТО Богдан Сербин надав практичні поради щодо використання інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Любов Недашківська презентувала дистанційний курс «Охорона праці, промислова та пожежна безпека, виробнича санітарія» (професія «Електрогазозварник») на платформі MOODLE.
    Викладач предмета «Охорона праці»ДНЗ «МПЛ» Віра Кожара, керівник секції педпрацівників будівельного напрямку, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ЦПТО Оксана Лозовик, викладач предмета «Технологія опоряджувальних робіт» БПБЛ Ірина Чернюк виступили з обміном досвіду з питань використання технологій дистанційного та застосування моделей змішаного навчання викладачами предмета «Охорона праці» та педпрацівниками будівельних професій.

МАТЕРІАЛИ

10 вересня 2020 року


    10 вересня 2020 року на освітній платформі «Класна оцінка» відбувся вебінар викладачів суспільних дисциплін закладів П(ПТ)О області за темою: «Формування системи історичних знань засобами сучасних освітніх технологій».
    У онлайн засіданні взяли участь викладачі 22 закладів професійної ( професійно-технічної) освіти.
    Відкрила засідання методист НМК ПТО у Житомирській області Ковальчук Т.О., яка ознайомила учасників вебінару з документами нормативно – правового забезпечення організації освітнього процесу та викладання предметів суспільного напряму підготовки здобувачів у 2020-2021 навчальному році.
    Керівник методичної секції Комісарчук О.А. запропонувала викладачам варіант календарно-тематичного планування предмета «Історія України» для дистанційного та змішаного форматів навчання відповідно до методичних рекомендацій МОН України.
    Багато нового і важливого почерпнули учасники засідання для своєї подальшої діяльності, ознайомившись із порадами щодо практичного використання Інтернет технологій при організації дистанційного навчання, які рекомендував Сербин Б.В., методист НМК ПТО.
    Про використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів розповіла Євгеньєва А.Л.- методист НМК ПТО.
    Окремим аспектам реалізації дистанційного навчання засобами MOODLE на уроках предмета “Громадянська освіта» присвятила свою презентацію Канюка А.М., викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Власними думками та окремими напрацюваннями щодо методики планування та проведення уроків з використанням елементів дистанційного навчання поділилась Коваленко С.В. – викладач ДНЗ «Малинський професійний ліцей».
    Про роль персонального сайту викладача у дистанційному та змішаному форматах навчання розповів учасникам вебінару Ярмолюк М.М. – викладач Центру професійно-технічної освіти м. Житомира.

МАТЕРІАЛИ

8 вересня 2020 року


    08 вересня 2020 року на базі Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчальної та навчально-виробничої роботи. Засідання проводилось у формі навчально-практичного вебінару.
    Відкрила семінар директор НМК ПТО у Житомирській області Валентина Васильчук з інформацією «Нормативно-правове забезпечення організованого початку 2020-2021 навчального року». Увага присутніх також була зосереджена на питаннях щодо створення закладами професійної (професійно-технічної) освіти у 2020-2021 навчальному році алгоритмів організації освітнього процесу для змішаного та дистанційного навчання. У зв’язку з продовженням адаптивного карантину та з метою оптимізації комунікативних зв’язків між ЗП(ПТ)О та НМК ПТО учасникам вебінару запропоновано новий формат роботи методичної служби Житомирської області та доведено до відома інформацію про роботу обласних методичних секцій, проведення методичних заходів. Поставлені пріоритетні завдання на новий навчальний рік.
    Методист НМК ПТО у Житомирській області Ольга Колчик зосередила увагу учасників вебінару на особливостях розробки та реалізації робочих навчальних планів та ведення навчально - плануючої документації у 2020-2021 навчальному році, а також на особливостях погодження відомостей педагогічного навантаження.
    Богдан Сербин надав заступникам директорів закладів П(ПТ)О практичні поради щодо використання Інтернет-технологій при організації дистанційного навчання.
    Використання можливостей платформи MOODLE для навчання педагогічних працівників створенню дистанційних курсів з навчальних предметів розкрила перед учасниками вебінару методист НМК ПТО у Житомирській області Анастасія Євгеньєва.
    Членами секції розглянуто та погоджено план роботи секції на 2020-2021 навчальний рік.

МАТЕРІАЛИ

31 серпня 2020 року
    31 серпня 2020 року на базі НМК ПТО проведено онлайн семінар для викладачів предметів загальноосвітньої підготовки закладів професійної (професійно-технічної ) освіти.
    Розпочала семінар директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти Васильчук В.А., яка зробила екскурс нормативно-правового забезпечення організованого початку 2020-2021 навчального року. Наголосила на необхідність врахування відповідних рекомендацій щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у закладах П(ПТ)О, опанування та використання викладачами інформаційно-комунікаційних технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання.
    Про особливості викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, розповіли Яценюк Г.В. (БПБЛ), Бичківська О.В. (ДПТНЗ «РПЛ»), Чернова З.Ф. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира).
    Свої пропозиції щодо використання інформаційно - комунікаційних технологій дистанційного навчання запропонували Панасюк О.В. (ДНЗ «ЦСО м.Житомира), Гаврилюк О.Д. (ДНЗ «ЦЛППОН м.Житомира).
    З навчальним плануванням предмета «Фізика», критеріями, засобами і системами контролю якості навчання ознайомив Сербин Б.В. (ДНЗ «ЖВПТУ»). Перелік вебресурсів, необхідних для забезпечення дистанційного та змішаного форматів навчання з предметів «Біологія», «Хімія», надали Лопатюк Т.І. (ДНЗ «НВВПУ»), Бойко В.А. (БПЛ).
    Проблемі підготовки бази для дистанційного навчання та створенню відповідних матеріалів присвятила свій виступ Войтович І.П. (ЖППЛ).
    Про спроби комбінувати способи викладання навчального матеріалу з історії розповіла Комісарчук О.А. (ЖППЛ).

20 травня 2020 року

20 травня 2020 року при НМК ПТО у Житомирській області відбувся вебінар на освітній платформі «Класна оцінка» для методистів, голів методичних комісій закладів професійної (професійно-технічної) області на тему «Організація дистанційного навчання в ЗП(ПТ)О області проблеми, досвід, перспективи».

Посилання на матеріали

Посилання на матеріали

Посилання на матеріали

Посилання на запис вебінару

end footer -->